Bateri ile İlgili Sorular

bateri-ile-ilgili-sorular

Bateri, müzik gruplarının gizli yöneticisi olarak rol üstlenen, ekibin başını çeken en önemli elemanıdır. Bateri sadece ritm vermekle kalmaz aynı zamanda herkesin gireceği alanı belirleyerek enstrümanların birbirleriyle uyum içerisinde hareket etmesini sağlar. Sizde bu ritmik enstrüman hakkında bilgi edinmek istiyor ve kafanızda yer edinen sorulara makul cevaplar arıyorsanız ”Bateri ile İlgili Sorular” başlıklı makalemizi bitişine kadar değerlendirmelisiniz.

Bateri hangi müziklerde kullanılır, bateriye başlama yaşı kaçtır, bateri nota ile mi öğrenilir? Gibi çeşitli sorularınız varsa bu sorularınıza yanıt almak için bateri hakkında merak edilenler başlığımız size bir rehber niteliği sağlayacaktır. Soruların cevabını aldım iyi güzel ama bir de gözümle görmem, kulağımla duymam gerekiyor diyorsanız da ücretsiz bateri kursu izmir deneme derslerimizde tüm sorunlarınıza çözüm önerileri üretiyoruz! 🙂 Hemen randevu almak için; 0532 638 98 55 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bateri ile İlgili Sorular ve Cevapları

 • Bateri çalmak istiyorum, yaş aralığı nedir?
  Bateri eğitimleri çocuk ve yetişkin kursları olarak 2 gruba ayrılmaktadır. Bateri dersi alacak kişi çocuk yaş grubu içerisinde yer alıyorsa tavsiye edilen yaş aralığı 5 ve üstü olması uygundur. Eğer ki eğitim alacak kişi yetişkin grubu içerisinde yer alıyorsa da istediği yaşta kursa katılabilmektedir.
 • Bateri öğrenmek istiyorum, çalmak çok zor mu?
  Bateri öğrenmek tamamen pratik gerektiren ve pratik yapıldıkça karşılığı alınan bir enstrümandır. Çalışma aşaması eğlenceli olan bateri, eğer çalan kişi tarafından seviliyor ise öğrenme aşaması oldukça hızlı ve olabildiğine kolay olacaktır. Ancak pratik yapmamak bateri öğrenme sürenizi uzatacak ve zorlaştıracaktır. Bu yüzden vakit buldukça gerekli ritmleri mutlaka tekrar etmelisiniz.
 • Herkes bateri çalmayı öğrenebilir mi?
  Bateri öğrenimi %80 oranında pratik, %20 oranında yetenekten oluşmaktadır. Eğer ki bateri çalmaya konusunda istekliyseniz ve ben tuttuğumu koparırım diyorsanız sizde bateri çalabilirsiniz! 🙂 ”Yetenek şart” gibi bahanelerin arkasına sığınmadan, kendi yapabileceklerinizin farkına varın.
 • Bateri notaları ile mi ilerleyiş sağlanıyor?
  Derslerimizin işleniş biçimi tamamen kişinin kendi isteklerine bağlı olarak ilerleme göstermektedir. Nota ile ya da notasız olarak bateri dersi işleyişinizi tamamlayabilirsiniz, ancak bateri kursu izmir öğretmenlerimiz tarafından önerilen öğretim şekli notalı ilerleyiş olması yönündedir.
 • Bateri kursuna baterim olmadan da kayıt olabilir miyim?
  Evde bateriniz yok diye bu güzel enstrümandan uzak kalmanız gerek yok! Söz Konusu Sanat’ta her soruna pratik bir çözüm var. 🙂 Sanat merkezimizde bulunan bateri ve ekipmanlarla istediğiniz kadar pratik yapabilir ve bateride ki ilerleyişinizi aksatmadan sürdürebilirsiniz, bunun için yalnızca bize haber vermeniz yeterli.
 • Ne kadar sürede parçalara eşlik edebilirim?
  Bateri eğitimlerine katılımınızı aksatmamanız durumunda yaklaşık olarak 2. aydan itibaren basit ritmli parçalara eşlik edebilir ve gruplar içerisindeki yerinizi alabilirsiniz! 🙂 Ancak bateri çalışmasıyla doğru orantılı olarak süreç uzayıp, kısalabilmektedir.
 • Bateri fiyatları çok mu pahalı?
  Bateri elektro ve akustik olmak üzere iki tane alım seçeneği sunan ve bu 2 alanda da bir çok seçenek barındıran bir müzik aletidir. İyi bir fiyat incelemesi yapılması sonunda hesaplı ve güzel tona sahip bir bateri satın alınabilmektedir. Bütçenize en uygun ve en kaliteli bateriyi satın almak için bateri kursu İzmir eğitmenlerimizle direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.

Bateri ile ilgili sorular başlıklı yazımıza vakit ayırdığınız için teşekkürler! Diğer tüm merak ettikleriniz için ücretsiz deneme derslerimize randevu almayı unutmayın. 🙂

Ara 4, 2016 | Posted by in Söz Konusu Sanat | Bateri ile İlgili Sorular için yorumlar kapalı