Our Blog

What we post and publish is awesome!

Elektro Gitar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektro Gitar Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Rock müzikte sıklıkla kullanılan elektro gitar, günümüzde de bilinen en popüler enstrümanlardan biridir. Gitarın çok rağbet görmesinden kaynaklı olarak piyasada da bir çok farklı çeşitte gitarlar türemiş ve farklı bütçelere uygun gitarlar piyasalarda yerini almaya başlamıştır. Elektro gitar kursuna başlamış ya da başlayacak kişilerin evde pratik yapabilmesi açısında muhakkak enstrümanı satın alması gerekmektedir.

Gitar kursu izmir eğitmenlerimiz tarafından hazırlanmış yazımızda ‘’ Elektro Gitar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? ‘’, ‘’ Elektro Gitar Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ‘’, ‘’ Elektro Gitar Fiyatları Ne Kadar? ‘’ gibi konular hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.Elektro gitar alırken dikkat edilmesi gerekenler

Nasıl Bir Elektro Gitar Satın Almalıyım?

Elektro gitar hakkında detaylı bilgi sahibi değilseniz, gitarı almadan önce iyice araştırma yapmanızı ve yanınızda tecrübeli bir kişiyle satın alma işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Elektro gitar çalmaya daha yeni başlayacaksanız hesaplı ama kaliteli tona sahip bir gitar edinmeniz sizin enstrümanınızdan soğumamanız açısından büyük önem taşımaktadır.

Alacağınız enstrümanın kalitesi, günümüz koşullarında fiyatla doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir. Yani alacağınız enstrümana ayırdığınız bütçe ne kadar fazlaysa o oranda daha iyi bir enstrüman elde edebilirsiniz. Ancak buna rağmen bütçenizi yormayacak ve başlangıç gitarı  olarak adlandırılan fabrikasyon bir elektro gitar sizin isteklerini uzun bir süre karşılamaya yetecektir. Eğer ki gitar çalımına kararlılığınız devam ediyorsa , daha sonrasında daha yüksek kalite bir gitar edinebilirsiniz.

Elektro Gitar Satın Alacaklara Tavsiyeler

* Gitar alınmadan önce tel ve klavye arasındaki mesafeye dikkat edilmeli, bu uzaklığın fazla olmamasına özen gösterilmelidir.
* Gitarı elinize aldığınızda tellere ve perdelere zorlanmadan basabilmeniz çalım rahatlığı için çok önemlidir.
* Alırken tüm perdelerin kontrolü yapılmalı, gitardan cızırtılı bir ses çıkmamalıdır.
* Gitarın herhangi bir bölümünde çatlak olmadığından ve sapının düz olduğundan emin olunmalıdır.
* Gitar mutlaka amfiyle de denenmeli, aynı tını performasını amfiye takıldığında da gösterebilmelidir.

Gitar Kursu İzmir eğitmenlerimizin hazırladığı ” Elektro Gitar Temizliği ” adlı yazımızı da mutlaka okumalısınız! Ayrıca elektro gitar satın almak için ya da aklınıza takılan her türlü sorun için sanat merkezimizle iletişim e geçebilirsiniz.

Söz Konusu Sanat * Gitar Kursu İzmir

İletişim

Aklınızdaki tüm soru ve görüşlerinizi duymak için sabırsızlanıyoruz!

Arap Hasan mahallesi, 236. sokak No:37/A Hatay/İzmir

sozkonususanat@gmail.com
0553 174 68 89