Gitar Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Telli müzik aletleri denilince akla ilk gelen enstrümanlardan biri gitardır. Farklı çalım stilleriyle, hareketli ritmleriyle ve bir çok tarza uyumlu yapısı ile herkesin çalmak istediği enstrümanlardan olmayı başaran gitar, popülerliğini günden güne de hızla arttırmaktadır. Gitar kursu İzmir olarak bu yazımıza gitar öğrenme süresi ile ilgili merak edilen soruları yanıtladık. Genellikle merak edilen sorular şu şekilde sıralayabiliriz;

* Gitar ne kadar sürede öğrenilir?
* Gitar öğrenme süresi
* Klasik gitar ne kadar sürede öğrenilir?
* Elektro gitar ne kadar sürede öğrenilir?
* Akustik gitar ne kadar sürede öğrenilir?
* Gitar çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?

Gitar Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Gitar öğrenme süresinin bir standartı bulunmamaktadır. Gitar öğrenme süreci kişinin gitar çalışma sıklığına, çalışırken geçirdiği verimli süreye, eğer kursa katılıyorsa bu kursa katılma düzenine bağlı olarak değişebilmektedir. Ayrıca gitarda herkes aynı seviyeye gelmek istemeyeceği için hedeflere bağlı olarakta süreç değişiklik göstermektedir.

Gitar öğrenmekten kasıt eğer ki gitarda temel seviyeye erişmek ise bu süre kursumuz tarafından yaklaşık olarak 3 ay olarak belirlenmiştir. Sizde gitardaki 3 ayınızı tamamlamanızın ardından temel seviye parçaları çalabilir ve  şarkılara eşlik ederek ileri düzeye geçiş yapabilirsiniz. Tabii ki bu süre yine kişinin performansına bağlı olarak azalıp, artabilmektedir.

Gitar öğrenme süresi kişinin gitar çalmaya hobi ya da profesyonel olarak bakmasıyla da bir bakıma ilişkilidir. Çünkü profesyonel bir gitarist olabilmek için yıllar harcamak gerekirken, hobi amaçlı gitar öğrenmek isteyen gitaristler bir kaç içerisinde hedeflerine ulaşabilir. Bu yüzden gitar çalmaya başlarken bu karar iyi verilmeli ve çalışmalar bu yönde şekillendirilmelidir.

Sizde gitar öğrenme sürenizle ilgili olarak daha belirgin bir süre istiyorsanız, ücretsiz gitar kursu İzmir deneme derslerimize katılmanızı öneriyoruz! Katılım göstereceğiniz bu derste gitar eğitmenlerimizden ayrıntılı bilgi alabilir ve yatkınlık, hedef gibi konulara netlik kazandırabilirsiniz. Randevu almak için; 0532 638 98 55 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. 🙂

 

Ara 22, 2016 | Posted by in Söz Konusu Sanat | Gitar Ne Kadar Sürede Öğrenilir? için yorumlar kapalı