Our Blog

What we post and publish is awesome!

Keman Nasıl Öğrenilir?

Keman Nasıl Öğrenilir?

Keman eğitimi en çok sabır isteyen, bol bol pratik ve azim gerektiren bir süreçtir. Bu yüzde öğrenme sürecinde asla pes etmemeli ve vakit ayırabildiğiniz süre boyunca pratiklerinizi aksatmadan yapmalısınız.  Unutmayın ki gösterdiğiniz sabrın ve emeğin karşılığını yavaş yavaş almaya başlayacak ve ilerleyişinizi fark edilir bir biçimde göreceksiniz. Keman kursu İzmir eğitmenlerimiz tarafından hazırlanmış makalemizde keman öğrenme aşamalarında neler yapmanız gerektiğini madde madde listeledik.

Keman Öğrenirken İzlemem Gereken Adımlar Neler?Keman Nasıl Ögrenilir

* Bol Bol Pratik Gerçekleştirin

İlk başlarda çıkan sesler ne kadar kötü olursa olsun, unutmayın ki bu kötü sesler pratik yaparak zaman içerisinde düzelecek. Bu yüzden olabildiğince vakit ayırarak pratik yapmaya özen gösterin. Çevrenizdeki insanlar için rahatsız edici olsa da sizi motive etmelerini isteyin.

* Parmak Rahatlığına Önem Verin

Algı küçük yaştayken daha rahat oturabilse de kesinlikle yaşım başlamak için çok mu geç şeklinde düşünmeyin. İstekli olduktan sonra her şeyin başarılabileceği herkes tarafından bilinen bir gerçek. Bu yüzden keman çalarken sürekli parmak egzersizleri yapın ve parmaklarınızı kasmadan kullanmaya özen gösterin.

* Vakit Dağılımınızı Yapın

Keman çalmaya vakit ayırmanız özelliklerle ilk başlarda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Unutmayın ki temeli sağlam adımlarla attığınızda zorlaşan yerlerde ilerlemeniz daha kolay olacaktır. Bu yüzden kesinlikle yılmayın ve enstrumanınıza olabildiğince vakit ayırmaya özen gösterin.

Söz Konusu Sanat * Keman Kursu İzmir Hatay

İletişim

Aklınızdaki tüm soru ve görüşlerinizi duymak için sabırsızlanıyoruz!

Arap Hasan mahallesi, 236. sokak No:37/A Hatay/İzmir

sozkonususanat@gmail.com
0553 174 68 89