Bağlama Kursu İzmir Hatay | Saz Kursu İzmir Üçyol

Bağlama kursu İzmir Hatay ” & ”Saz Kursu İzmir Karabağlar” benzeri aramalar sonucunda bağlama kursu sayfamıza erişim sağladınız. Bağlama kursu İzmir & Saz Kursu İzmir ile ilgili ve bağlamayla ilgili detaylı bilgiler barındıran yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz! Milli çalgımız bağlama, daha çok bilinen ismiyle saz, belki de ülkemizde en çok ilgi gören müzik aleti. Yurdumuzu anlatan, anadoluyu anlatan, türkülerle birlikte yurdumuzun onca güzel hikayesinin anlatılmasına aracılık eden o müzik aleti.

Söz Konusu Sanat’ın Deneyimli Hocaları ile Anadolu Kokan Melodileri Hemen Çalın!

Siz de en güzel türküleri, memleket kokan parçaları, hikayeler anlatan şarkılarımızı bağlamayla çalmak istemez misiniz? Bağlama çalmak sanıldığı kadar zor değil, çalması da bir o kadar keyifli. Bağlama kursu için izmirde en çok tercih edilen müzik kurslarından biri olarak  size verdiğimiz teminat ile sizde kısa sürede bağlamayla şarkı çalmaya başlayabilirsiniz. Şimdide bağlama kursu için İzmir ve çevresinden gelen saz öğrencilerimizin sık sorulan sorularını sizin için tekrar burada yanıtlayalım.

Bağlama Kursu İzmir ile İlgili Sık Sorulan Sorular

 

Ücretsiz deneme dersi ne anlama geliyor?

Çoğumuz bir işe başlamadan önce beyninde oluşan kasırgayı farklı şekilde tanımlar. Fakat sonuç olarak herkes aynı ortak paydada buluşur; soru işaretlerinin verdiği rahatsızlık. İşte bu sebepten tamamiyle ücretsiz deneme derslerinde bağlama kursuna dair kafana takılan ne varsa cevaplamaya çalışıyoruz ve seni bu konuda rahatlatmaya çabalıyoruz. Örneğin aşağıda bugüne dek deneme dersine gelen öğrencilerimizden duyduğumuz soruları listeleyeceğiz. Ayrıca cevap bulamadığınız sorular için de bize yazarak, arayarak sormaktan lütfen çekinmeyin. 🙂 İşte gelen soruların bir kısmı;

 • Nota ile alakalı hiç birşey bilmiyorum, yine de bağlama çalabilir miyim?
 • Bağlama çalmak çok zor mu?
 • Bağlama çalmayı öğrenmek için doğuştan bir yetenek sahibi mi olmam lazım?
 • Bağlama ile ne kadar sürede sevdiğim şarkıları çalabilirim?
 • Benim şu an bağlamam yok, bağlama almadan önce bağlama kursuna gelebilir miyim?
 • Bağlama çalmak için yaşlı olabilir miyim? Bunun için geç kalmış olmam mümkün mü?
 • Saz kursu fiyatlarınız ne kadar?
 • Bağlama kursu için nasıl program yapıyorsunuz, ben hafta içi geç saate kadar uygun olmuyorum , atölyeniz kaça kadar açık?
 • Bağlama çalmak bana göre değilse ve yapamazsam bana söyler misiniz?
 • Saz fiyatları ne kadar, bana en uygun, bütçeme en uygun ucuz bağlama fiyatı ne kadar?
 • Bağlama dersine başlamak için almam gereken bağlama nasıl olmalı?
 • Her bağlama çalmak isteyen, düzenli şekilde çalışarak iyi bağlama çalmayı öğrenebilir mi?
 • Saz dersi almak istiyorum ama önceden saz ile alakalı bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Gibi sorular atölyemize uğrayan veya bize telefon yoluyla ulaşan öğrencilerimizin bize yönelttiği soruların bir kısmı. Bu tedirginlik dolu soruları düşünmenize hiç gerek yok. Tüm bu soruları yanıtlamak ve daha fazla destek olmak adına bize her zaman 0553 174 68 89 numaralı telefondan ister arayarak ister Whatsapp veya sms yoluyla ulaşabilirsiniz. 🙂


Daha çok yeniyim. Ne tavsiye edersiniz?

 

Saz çalacaklara tavsiyelerimizin başında, “saz eğitimine sağlıklı ve doğru bir giriş yapmak. Bunun içinde profesyonel birinden destek almalısınız. Yanlış verilen eğitimleri düzeltmek daha zordur.

Bilgiye yapılan yatırım en yüksek kârı getirir. Benjamin Franklin

Günümüzde pek çok kaynağı internette bulmak ve bunları çalışarak bağlama çalmayı öğrenmek mümkündür fakat bir bina gibi temeli doğru şekilde atmak ve ardınan ve hatalarınızı farkederek bu temeli sağlamlaştırmak için bir eğitmenden destek almak gerekmektedir.

 


Bağlama çalmak zor mudur?

Bağlama, eğer doğru bağlama kursundan eğitim alıyorsanız çalması zor değil, keyifli bir müzik aletidir, bırakın zorluğu yoldaş olur size.

Bağlama çeşitleri nelerdir hangi bağlamanın eğitimini almalıyım?

Bağlamanın bir çok çeşidi bulunmaktadır ama en çok tercih edilen bağlama çeşitleri uzun sap bağlama ve kısa sap bağlamadır. İkisiyle de farklı yörelerin türküleri daha rahat çalınabilir. Siz hangi yöreden türküler çalmak istiyorsanız bağlama öğretmenimiz sizi o konuda yönlendirir ve en doğru size en uygun bağlama çeşidini seçmenizi sağlar.

 

Bağlama fiyatları ne kadardır?

Bağlama fiyatlarını etkileyen bir çok unsur vardır, bağlamanın yapımında kullanılan ağaç bağlamanın fiyatını belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesidir, eğer bağlama çalmak istiyorsanız, çok kötü bir bağlama satın almamalısınız, kötü bir bağlama sizi bağlama çalmaktan soğutabilir. Yeni başlayan öğrenciler için sağlıklı bir bağlama fiyatı 230 TL civarından başlamaktadır.

 


Bağlama kursu fiyatları ne kadardır?

Bağlama kursu fiyatlarımız her dönem yeniden belirlenir, bağlama derslerimiz bireysel özel bağlama dersleri veya sınıf bağlama dersleri şeklinde yapılır. Sınıf bağlama dersleri ve özel bağlama dersleri fiyatlarımız için bizi arayınız.

 

Bağlama kursu almak için yaşım uygun mu?

5 yaşından büyük olan herkes bağlama dersi almak için uygundur, bağlama derslerine başlamak için bir üst yaş sınırlaması bulunmamaktadır, kaç yaşında olursanız olun, eğer bağlama çalmaya istekliyseniz bağlama kursu alabilirsiniz.

 


 

Bağlama çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim, ne zaman bağlamayla şarkı çalabilirim?

3 ayda temel bağlama eğitimini tamamlayabilirsiniz ve istediğiniz şarkıların çalışmalarına başlayabilirsiniz, ilerleyen seviyelerde ise bağlamada ulaşmak istediğiniz düzeye göre süre değişecektir. Bağlama öğretmeninizin verdiği egzersizleri düzenli yaparak bağlama çalmayı kısa zamanda öğrenebilirsiniz.

 

Bağlama derslerini İzmir’in neresinde veriyorsunuz?

Bağlama derslerimiz İzmir Hatay’da gerçekleşmektedir, bağlama derslerimize çevre ilçelerden de kolaylıkla ulaşabilirsiniz, bağlama kursumuzun bulunduğu konuma ulaşmak çok kolaydır ve merkezidir.

 


Bağlama kursu İzmir ulaşımı kolay mı?

Bağlama kursumuz İzmir Hatay‘ın en merkezi konumlarından biri olan İzmirspor metro çıkışından birkaç adım ileride bulunmaktadır. Bağlama Kursu İzmir Hatay’a Konak, Karabağlar, Alsancak, Bornova, Balçova, Buca, Güzelyalı, Güzelbahçe, GöztepeYeşilyurt, Fahrettin AltayÜçyol, Poligon semtlerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca kursumuz metro, vapur, dolmuş, otobüs gibi ulaşım araçlarına oldukça yakın mesafede bulunmaktadır.

 

Tem 25, 2015 | Posted by | Bağlama Kursu İzmir Hatay | Saz Kursu İzmir Üçyol için yorumlar kapalı