Bateri Kursu İzmir – Bateri Kursu İzmir Hatay | Söz Konusu Sanat

Bateri Kursu İzmir‘, ”Bateri Dersi İzmir” gibi İzmir’de bateri kursuyla ilgili alan araştırması içerisine girdiyseniz, artık daha fazla inceleme yapmanıza gerek yok! Söz Konusu Sanat Bateri Kursu İzmir ile rutin bir çalışma programını geride bırakarak, %100 başarı teminatı verdiğimiz  bateri derslerimizle sizde en hızlı ve en kolay şekilde bateri çalmaya başlayabilirsiniz!

Bateri çalmak için zor diyorlar.”

”Yaşım ilerledi artık bateri öğrenemem.”

”Evde baterim de yok zaten!” 

gibi bahaneleri bir kenara atın ve Söz Konusu Sanat farkı ile sınırlarınızı kendiniz belirleyin.

Ücretsiz bateri kursu deneme dersine randevu almak için;  hemen 0553 174 68 89 numaralı telefonu arayabilir ya da WhatsApp üzerinden mesaj gönderebilirsiniz!  Üstelik yazılma şartımız yok! Ayrıca mail aracılığıyla bateri kursu bilgilendirmesi almak için de info@sozkonususanat.com adresine mail atabilirsiniz. Öğretmenlerimizle tanışmak ve müzikal potansiyelinizi keşfetmek için bu eşsiz fırsatı kaçırmayın!

Bateri Kursu İzmir‘le Kendi Ritminizi Keşfe Çıkın!

Sıkça davul adıyla da telaffuzuna rastlanan bateri, dahil olduğu her müzik ekibinin yönetimini üstlenen bir enstrüman niteliğindedir. Bir bakıma bateri müzik ekibinin beyni olarak da adlandırılabilmektedir. Aklınızda bulunsun eğer biri davul diyorsa aklınıza ramazan davulu gelmesin, bilin ki o bateridir 🙂 Ayrıca bateri günün yorgunluğunu ve olumsuzluğunu üzerinizden atmanızı sağlayacak, size sarf ettirdiği eforla rahatlatacak, kısaca her derde deva bir müzik aletidir!

Biz size ne kadar bateriyi tanımlamaya çalışırsak çalışalım, her ne kadar bateri şöyledir böyledir desek bile boş; en iyisi gelip kendi gözlerinizle bateri de nasıl bir performans sergileyeceğinizi görmek 🙂 Bu yüzden artık kendinizi daha fazla ertelemeyin ve hemen ücretsiz bateri deneme dersi için bizimle iletişime geçin! Baterinin faydaları anlatmakla bitmez diyerek yazımıza bateri çalmak ve Söz Konusu Sanat‘a kayıt yaptırmak isteyenlerin akıllarına takılan soruları tek tek cevaplayarak işe devam edelim;

Bateri Kursu ile İlgili Merak Edilenler

Bateri kursu almak istiyorum fakat evimde bateri yok?

Bateri kursu alan kişilerin bir çoğunun evinde baterisi yoktur. Bunun sebepleri arasında; baterinin evde çok ses çıkartabileceğinden korkanlar veya bateri fiyatlarının uçuk miktarlarından kaçanlar bu grubu oluşturur. Fakat bir yandan ise ilk derslerde aslında bilinenin aksine daha çok bir çalışma pad’ine ihtiyacınız olacaktır. Ve tabiki bir çift bagete. Bu yüzden bateri kursu‘na başlar başlamaz bir bateri satın almanız gerekmez. Hatta bu konuda eğitmenlerimiz size hazır olduğunuzda yardımcı olacaktır.

Bunun yanı sıra kursumuzda bateri kursu alan herkese sunulan bir imkan var! Bateri kursu izmir baterilerinde istediğiniz kadar ücretsiz olarak çalışma yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman bateri provası için bateri kursumuzdan randevu alabilirsiniz. Eve bateri satın almak istediğiniz zaman da Bateri kursu Söz Konusu Sanat İzmir kurumunda eğitim veren öğretmenlerimizden destek alabilirsiniz. Aslında bu efsaneleşmiş büyük problemin çözümü işte bu kadar basit!

Bateri fiyatları ne kadar?

Bateri çeşitleri 2 ye ayrılmaktadır, dijital bateriler ve akustik bateriler. Öncelikle evinize hangi bateriyi almak istediğinize karar vermelisiniz. Dijital bir bateri mi satın alacaksınız yoksa akustik bir bateri mi satın alacaksınız? Eğer evinizde ses sıkıntı değil ise veya çevrenizde ses sıkıntısı yaratacak, gürültü oluyor diyecek komşularınız yoksa akustik bir bateri satın alabilirsiniz. Fakat bu gibi sorunlarınız varsa dijital bir bateri satın almanız herkes için daha sağlıklı bir karar olacaktır. 🙂

Bateri fiyatlarına gelirsek; günümüz koşullarında en hesaplı akustik bateri fiyatı 250 dolar civarındadı. En hesaplı dijital bateri fiyatı ise 300 dolar civarındadır. Yalnız akustik davul satın aldığınız da almanız gerekenler bununla bitmiyor. Bir de zil seti almanız gerekecektir. Size öncelikli tavsiyemiz ise bunları bir takım halinde almanız olacaktır. Bateri alımında bateri kursu izmir öğretmenlerimizden de teknik destek alabilir ve kendinize en uygun bateri seçimini yapabilirsiniz. Biz bu konuda sizlere seve seve yardımcı oluruz!

Bateri çalması zor mu, bateri eğitimi nasıl bir süreçtir?

Bateri çalması kesinlikle zor değildir fakat eğitim sürecinde biraz daha yavaş ilerleyeceğiniz noktalar illaki olacaktır. Çünkü hem iki el hem de iki ayak farklı şekilde ritm tutacak-buna koordinasyon çalışması adı verilir-dışarıdan bakınca çok zor durabilir. Ama adım adım denedikten sonra zor değil eğlencelidir. Bir süre sonra sınıftan her çıktığınızda yüzünüzde kendinizi engelleyemediğiniz bir tebessüm ile bulmanız mümkün. 🙂

Bateri eğitiminde öncelikle bagetlerin hakimiyeti ve bagetlerin en doğru şekilde tutulması için yani ”stick control” adı verilen dersler ile trampet ve pad üzerinde çalışmalar yapılır. Sonrasında ufak ritm çalışmalarına geçilir. Ve ara dersler ile zenginleştirdiğimiz metodlar ile ritm çalışmaları sonrasında sevdiğiniz şarkıların çalışmalarına geçilir. Ardından öğrenilmesi gereken tüm ritm kalıpları yavaş yavaş çalışılmaya başlanır. Örneğin; jazz, latin gibi…

Davul çalmayı Söz Konusu Sanat ile eğitimi ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Davul çalmayı öğrenme süreniz isteğinize ve çalışmalarınıza bağlıdır, temel bateri eğitimi 3 ay sürmektedir. Bu süreçte davulda istediğiniz şarkıları da çalmaya başlayabilirsiniz. Fakat daha profesyonel bir eğitim daha uzun sürebilmektedir. ”Bateri çalmayı öğrenmek” uzun bir süreç değildir. Bu yine her enstrümanda olduğu üzere halk efsanelerine dayanır.

Davul dersi fiyatları ne kadar?

Davul dersi fiyatlarımız için bateri dersi izmir‘i arayıp veya mail atıp bilgi alabilirsiniz. Davul derslerinin ücretleri aylık olarak alınmaktadır, aylık bateri kursu İzmir fiyatlarını sorunuz. Sizin için en uygun teklif için aramanız yeterli olacaktır. – 0553 174 68 89

Bateri çalmanın faydaları nelerdir?

Bateri, çalan kişilere ilaç gibi gelen bir enstrümandır. Baterinin bilinmeyen pek çok faydası vardır. Örneğin stresli bir gün geçirdiğinizde baterinin başına geçmenizin ardından o günkü tüm gerginliğinizi davulun üstünde bırakacak ve rahatlayacaksınız.

Bunun yanı sıra kilo problemi olanlar veya vücudunu zinde tutmak isteyen bateri heveslisi öğrencilerimiz için en bilindik bir faydasını hatırlatmakta yarar var; size kalori yaktırması ve aslında bir spor yapıyormuş etkisi bırakması.

Özellikle nörolojik rahatsızlığı olan kişilerin bateri çalmaya başlamasının ardından  beyinlerinin bu türde rahatsızlıklara karşı daha dirençli  bir hal aldığı açıkça gözlemlenmiştir. Aynı şekilde uyuştucu gibi konularda bağımlılık sorunu olan kişilerin tedavisinde de sıkça bateri çalınmasının tavsiye edildiği bu sayede kişilerin bağımlılık hissinden daha çabuk ve kolay kurtulduğu görülmektedir.
Bateri çalanların kişilerin bu eylemi gerçekleştirmesinin ardından stres seviyesinin düştüğü herkes tarafından da bilinen bir gerçektir. Bu çalışmalar uzmanlar tarafından da incelendiğinde bateriyle meşgul olan kişilerin daha az stresli olduğu ve daha zor stres altına girdiği tespit edilmiştir.

Aynı zamanda yapılan araştırmalar sonucu davul çalmanın kişinin bağışıklığını da kuvvetlendirdiği ortaya çıkmıştır.

Bateri bilindiği üzere birkaç enstrüman ile birlikte çalınan bir müzik aletidir. Bu sebepten ötürü bateri çalmanız için bir grup kurmak ve o toplulukla birlikte çalmayı öğrenmek bir süre sonra aynı düşünce yapısında bir araya gelmenizi gerektirecek. Ve bu süreç içerisinde bu size bir fırsat olacak ve sosyalleşmenize de büyük katkı sağlayacaktır.

Bateri Kursu’na Başlamak İçin Yaş Sınırlaması Nedir?

Bateri dersi izmir‘e katılmak için üst yaş sınırı yoktur, 90 yaşında olsanız dahi bateri çalmak istiyorsanız yapabilirsiniz. Bugüne dek en küçük bateri öğrencimiz ise 3,5 yaşında olmuştur. Fakat tamamen kendi isteği ile eğlenmek amaçlı gelmiştir. Alt yaş sınırı aslında  5 yaşından başlar. Bunun haricinde daha küçük yaşlarda bir katılımcı sıkılabilir. Bu yüzden bateri kursu izmire başlamadan önce bateri öğretmeniyle ücretsiz bir tanışma dersi yapıp karar vermek sizin için en doğru karar olacaktır.

 Bateri kursu izmir’in neresinde , Söz Konusu Sanat’a nasıl ulaşabilirim?

Bateri kursumuz İzmir Hatay‘da yer almaktadır. Bateri kursumuza İzmir’in her yerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz; Göztepe, Balçova, Narlıdere, Güzelyalı, Konak, Karabağlar her yerden ulaşım çok kolaydır. İzmir’de bateri kursu arıyorsanız, davul derslerine kayıt yaptırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Ücretsiz davul deneme ve tanışma derslerine katılabilirsiniz!

Davul çalma konusunda istekli iseniz, şu bateri nasıl bir şey bir de ben deneyeyim belki hoşuma gider diyorsanız veya gerçekten çalma konusunda kararlıysanız gelin beraber baterinin başına geçelim birlikte deneyelim. Bateri kursu izmir denilince kendini bu anlamda kanıtlamış Söz Konusu Sanat’ın uzman eğitmenleri ile tanışın ve bateri çalmanın eğlencesini siz de yaşayın. İstediğiniz zaman randevu alarak bateri deneme ve tanışma dersleri için gelebilirsiniz.

Söz Konusu Sanat’a Ulaşım Kolay Mı?


Bateri kursu
muz İzmir Hatay‘ın en merkezi yerlerinden biri olan İzmirspor metro çıkışında bulunmaktadır. Bateri Kursu İzmir Hatay için aynı zamanda Balçova, Bornova, Buca, Konak, Karabağlar, Güzelyalı, Güzelbahçe, Göztepe, Üçyol, Poligon, Yeşilyurt, Fahrettin Altay, Narlıdere ve Alsancak‘tan da kolay bir biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz. Sanat merkezimiz metro, vapur, dolmuş, otobüs gibi ulaşım araçlarına çok yakın bir konumda yer almaktadır.

Bateri Dersi İzmir Hatay yazımızı okuduğunuz için teşekkürler! Aklınıza takılan her bateri kursu izmir sorusuyla ilgili olarak sanat merkezimizle ulaşabilir, merak ettiğiniz soruların yanıtını en kolay yoldan alabilirsiniz.

Mar 19, 2018 | Posted by | Bateri Kursu İzmir – Bateri Kursu İzmir Hatay | Söz Konusu Sanat için yorumlar kapalı