Gitar Kursu İzmir

Her Seviyeye Özel Ders Gitar Kursu İzmir‘de

gitar kursu İzmir Hatay ” gibi yapılan aramalar sonucunda gitar kursu İzmir sayfamıza ulaştınız. İzmir’de gitar dersiyle ilgili olarak aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına detaylı gitar yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Gitar çalmak genç yaşlı bir çok bireyin hayali, dinlediğimiz şarkıların çoğunda gitar var tarz farketmeksizin gitar her yerde, durum böyle olunca da şarkıları çalmak için ideal olan bu müzik aletini çalmak istiyor insan. Ayrıca diğer müzik aletlerine karşılaştırıldığında öğrenmesi daha kolay, taşınabilir her yere götürüp sevdiğiniz şarkılar çalınabilir, performans sergilenebilir, artıları çok fazla eksileri yok denecek kadar az, bakım yaptırması ucuz, fiyat aralığı çok geniş, öğrenme süreci kısa ve daha bir çok neden.

Gitara çalmayı öğrenmek için bir çok sebep var ve doğru gitarı, doğru gitar kursunu seçerek öğrenmesi de kolay, sanılanın aksine yıllar süren bir eğitim süreci yok şarkıları çalmaya başlamak için. Şimdi gitar kursu almak isteyenlerin akıllarını en çok kurcalayan soruları cevaplayarak başlayalım işe.

Gitar Kursu İzmir Hakkında Merak Edilenler ve Cevapları

Gitar çalmaya önce klasik gitarla başlamak zorunlu mudur?
Gitar çalmaya klasik gitarla başlamak gibi bir zorunluluk yoktur, klasik gitarlar elektro gitarlara göre daha hesaplıdırlar bu yüzden ebeveynler çoğu zaman gitar çalmayı çocuğunun geçici hevesi olarak gördükleri için önce bir klasik gitarı çal sonra elektro gitar alırız şeklinde yönlendirmektedir. Eğer elektro gitar çalmak istiyorsanız elektro gitarla başlamanız doğru olandır çünkü ikisinin de teknikleri farklılık göstermektedir.

Gitarda şarkı çalmayı ne kadar zamanda kavrayabilirim?
Gitarla ne zorlukta bir şarkı çalmak istediğinize bağlı olarak gitarı öğrenme süreniz, gitarda şarkı çalma süreniz değişmektedir fakat ortalama olarak 5. 6. derste şarkı çalışmalarına geçebilirsiniz tabi ki gitar kursunda gördüğünüz egzersiz ve çalışmaları düzenli takip etmeniz şartıyla.

Gitar çalabilmek için neler yapılmalı? Gitarı herkes çalabilir mi?
Gitar çalmayı öğrenmek isteyen her kişi gitar çalabilir, gitar çalmak düzen ve pratik işidir, gitar çalmayı öğrenmek istiyorsanız kesinlikle programlı çalışmalısınız aksi takdirde ben yapamıyorum deyip gitarı bir kenarı atabilirsiniz. Gitar kursunun en büyük amaçlarından biri gitar öğrenme konusunda sizi motive etmek, belli bir disipline sokmak ve düzenli olarak çalışmanızı sağlamaktır.

Solakların gitar çalması mümkün müdür?
Solaklar için gitarın tellerinin (klasik gitar) yerini değiştirip solak şekilde çalmanız mümkündür fakat gitar çalarken 2 elinizi de etkin şekilde kullandığınız için sağ gitar çalmaya başlarsanız o şekilde alışıp hiç bir sıkıntı çekmeden gitar çalmaya devam edebilirsiniz. Solak bir gitar tercih etmenizi pek önermeyiz çünkü elektro gitar çalmak istediğinizde özellikle solak gitar seçeneği azalacaktır, mümkünse normal şekilde çalmaya başlamanızı öneririz.

Elektro gitar fiyatları çok mu pahalı?
Elektro gitar fiyatları klasik gitar fiyatlarına göre biraz daha pahalıdır fakat öyle abartı bir pahalılık durumu söz konusu değildir, elektro gitarın yapımında kullanılan ağaç, manyetiklerin kalitesi, aksamların kalitesi gitarın fiyatını etkileyen en önemli unsurlardır fakat her bütçeye uygun elektro gitar bulmanız mümkündür. Elektro gitar veya klasik gitar satın alma sürecinde gitar kursumuzdaki öğretmenlerimizden destek alabilir ve bütçenize en uygun en doğru gitarı seçebilirsiniz.

Gitar kursunda neler öğreneceğim, hangi tarzda gitar çalacağım?
Gitar kursuna başladığınızda öncelikle gitar eğitmenlerimiz sizin sevdiğiniz tarzı öğrenecek ve ona göre bir gitar ders programı hazırlayacaktır, yani gitar kursunda sevdiğiniz şeyleri çalmayı öğreneceksiniz. Gitar eğitimi sırasında da temel olarak öğrenmeniz gereken tüm teknik ve teorik bilgiyi alacaksınız.

Gitar kursu fiyatları ne kadar?
Gitar derslerimizin ödemeleri aylık olarak gerçekleşmektedir, güncel gitar kursu fiyatlarını öğrenmek için mail atabilirsiniz veya telefonla bilgi alabilirsiniz.

Gitar kursuna başlamadan önce gitar satın almalı mıyım?
Gitar kursuna başlamadan önce gitar satın almak zorunda değilsiniz, gitar kursuna gelirken de gitar getirmek zorunda değilsiniz, gitar kursu İzmir gitarlarını kullanarak çalışma yapabilirsiniz. Gitar çalmak isteyen kişilerin isteği, hevesi bazen kısa sürebiliyor bu sebeple en azından ilk 2 derse katıldığınızda kendi gitarınız olmasa bile olur, en azından gitarın sizin için bir heves mi yoksa kalıcı bir hobi mi olduğunu anlayana kadar gitar kursumuzdaki gitarlardan yararlanabilirsiniz.

Gitar dersi almaya ne zaman başlayabilirim, kayıt için neler gerekiyor?
Gitar derslerimiz bireysel özel gitar dersleri ve sınıf gitar dersleri olarak 2 şekilde işlenmektedir. Bireysel gitar derslerine yılın her zamanı kayıt yaptırabilirsiniz, sınıf gitar derslerine ise sınıfların açıldığı dönemler kayıt olmanız mümkündür.

Gitar Hakkında Genel  Bilgi Ve Gitar Tarihçesi

Telli müzik aletleri grubuna üye olan gitar, parmak ve pena yardımıyla çalınmaktadır. Gitar, perdeli bir müzik aleti olup şekli ‘8’ rakamını andırmaktadır. Çoğunlukla üzerinde altı adet tel bulunmaktadır. Ancak istisnai durumlarda tel sayısı değişiklik göstermektedir. Gitarın yapımında çeşitli ağaç türleri kullanılabilmektedir. Zamanımızın da popüler müzik aleti olan gitar, aynı zamanda birçok müzik türünde kullanılan çok yönlü bir müzik aletidir.

Gitarın tarihi hakkında birçok varsayım mevcut olmakla birlikte kesinlik kazanmış bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak Asur ve Hititler’in yapmış olduğu rölyeflerde gitarla benzerlik gösteren telli müzik aletleri tespit edilmiştir. Gitarın Avrupa’ya geçiş sürecinin ise İran sayesinde Arap kabilelere, İspanya’nın Araplar tarafından alınmasıyla birlikte de Avrupa’ya geldiği sanılmaktadır.

gitar-turleri

Gitarın Türleri

Klasik Gitar

Telli çalgılar ailesinin mensup olan gitarın, bütün gitar çeşitlerinin babası olarak nitelendirilmesi yanlış bir önerme olmaz. Gitarın ön yüzünün orta bölgesinde ses çukuru ya da ses boşluğu adı verilen yuvarlak bir delik bulunur. Gitarın tellerinin hareket ettirilmesiyle meydana gelen titreşim, içerideki boşlukta mevcut havayı titreştirir. Bununla birlikte titreşen havayla ses bu boşluktan tekrar çıkış yapar. Klasik gitarun tiz sese sahip olan üç teli naylon malzemeden, bas sese sahip olan üç teli ise malzemeden üretilmiştir. Klasik gitar istisnai durumların dışında genellikle parmak ile çalınmaktadır. Ayrıca yapısından dolayı gitarın bu çeşidinde sağ el daha etkin biçimde kullanılmaktadır. Bu sebepten ötürü çok farklı ritm kalıpları oluşmuş ve gitar birçok farklı müzik türünde kullanılmaya başlamıştır. Klasik gitar farklı alanlarda kullanılsa da çoğunlukla flamenko ve klasik müzik alanlarında tercih edilmektedir.

Akustik Gitar

Görüntüsü klasik gitara benzese de akustik gitarın göğüs kısmı daha geniş ve basık bir şekildedir. Klasik gitara oranla klavyesinin küçük olması ve tüm tellerinin çelik malzemeden üretilmiş olması iki gitar çeşidi arasındaki en net farktır. Akustik gitar türünde çoğunlukla en pes dört tel sarma çelikten, kalan iki tel de sarma olmayan çelik malzemeden yapılmaktadır. Akustiğin klasik gitardan ayrılan bir yönü de genellikle pena vasıtasıyla icra edilmesidir. Caz, blues, rock tarzı müzik çeşitlerinde çok sık akustik gitar tınılarıyla karşılaşmak mümkündür.

Elektro Gitar

Elektro gitar, tellerinin rezonansını gitarın ön yüzünde mevcut mıknatısi sayesinde cereyana çevirir ve amfiteatr kullanılarak bu cereyan güçlü bir sese çevrilebilir. Elektro gitar kısımlarının başka gitarlardan ayrılan noktası üstünde mevcut olan fazla aksamlardır. Geri kalan bölümleri diğer gitar çeşitleriyle tamamen aynıdır. Bu ekstra bölümler; mıknatısi, vibrasyon kolu, switch ve ses tını ayarıdır.

Bas Gitar

Bas Gitarın işleyiş mekanizması olarak elektro gitarla benzer yönleri mevcuttur. Ancak diğer gitar çeşitlerine göre ses genişliği bir sekizli pestir. Notası dizek üzerinde fa anahtarı ile yazılmaktadır. Bas gitarında kendi içerisinde farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar; dört, beş, altı, yedi, on iki telli, kafasız ve perdesiz olarak adlandırılan gitarlardır.

Perdesiz Gitar
 
Perdesiz gitar, isminden de algılanacağı üzere üstünde perde mevcut olmayan bir gitar türüdür. Perdelerinin olmamasının amacı ise aradaki komalı olan sesleri verebilmektir. Normal gitara yapı olarak benzemesine göstermesine karşın, tını olarak oldukça farklı bir yere sahiptir. Perdesiz gitarı Türk bestekar ve yorumcu Erkan Oğur üretmiştir. Perdesiz gitarın tutulup, rağbet görmesiyle birlikte metotlar, öğretim dvd’leri piyasaya dağıtılmış ve farklı türleri ortaya çıkmıştır.  Elektro gitar(perdesiz), iki saplı elektro, sekiz telli gitar(perdesiz) ve klasik perdeli-perdesiz gibi çeşitli modelleri piyasaya sürülmüştür.

Lap Steel Gitar

Bu gitar Hawaii coğrafyası ile özdeşleşmiş bir gitar türüdür. Üzerinde altı, yedi ve dokuz adet tel bulundurabilir. Diğer gitarların aksine bu gitarın çalımı genellikle kucağa yatırılarak yapılır. Lap steel gitarın çalımı; gitarı çalan kişinin sol eline taktığı metal aparat vasıtasıyla tellere vurulmasıyla gerçekleşir.

7 Telli Gitar

Yedi telli gitar yapı olarak klasik gitarla aynıdır. Tek farkı klasik gitarda bulunan 6 telin üzerine bir tiz ya da bir pes tel konulmasıdır.

12 Telli Gitar

Bu gitar çeşidinde on iki adet tel bulunmaktadır. Adını buradan almıştır ve bu on iki tel çoğunlukla çelikten yapılmıştır. Folk müziklerde, rock ve blues müzik türlerinde kullanımına rastlanabilir.

Weissenborn Gitar

Weissenborn gitar adını üreticisi olan Hermann Weissenborn’dan almıştır. 1920 ile 1930 yılları arasında Los Angeles’da üretilmiştir. Aslında bir çeşit lap slide gitar türüdür. Ortalama olarak 5000 taneden daha düşük orijinal olarak üretildiği bilinmektedir. Ancak kaçının günümüze sağlam olarak geldiği konusunda net bir bilgi yoktur.

Jazz Gitar

Yarı boş ya da tamamen boş, göğüs bölümü geniş bir gitar çeşididir ve çoğunlukla caz müzikte tercih edilir.

Gitarın Kısımları

Sap: Gitarın klavyesinin de içinde bulunduğu bölgeye verilen isimdir. Klavyenin üzerinde perde adı verilen sesleri ayıran çubuklar bulunur. Elektro gitarda perde sayısı klavyeye bağlı olarak ortalama olarak on sekiz ile yirmi dört arasında farklılık göstermektedir. Sap kısmının iç bölümünde bir adet metal denge bastonu bulunmaktadır. Bu bastona ‘truss rod’ denmektedir. Bu metal sopa zaman içerisinde eğilip, bükülebilir ancak bir vida yardımıyla ayarları tekrar eski haline getirilebilir. Burgular en üstte bulunmakla birlikte, çoğu zaman metal bir maddeden oluşur.

Eşik: Akort kulaklarına gelmeden önce tellerin bittiği bölümdür. Eşik, düşük bütçeli gitarlarda genellikle plastikten üretilmektedir. Bunun yanı sıra kemik ve benzeri maddelerde eşik üretiminde tercih edilmektedir.

Köprü: Tellerin ön gövde üstünde kalmasını sağlayan kısımdır. Köprüde de farklı çeşitler mevcuttur. Bunlar; oynar köprü ya da sabit köprü olarak adlandırılabilir. Çoğunlukla köprüler metal aksamlardan yapılır. Köprü çok hassas olunması gereken bir parçadır, zarar görmesi durumunda ve telin patlamasıyla birlikte elektro gitarda geri alınamayacak  zararlara sebebiyet verebilir.

Manyetik: Frekansların idrak edildiği noktadır. Genellikle elektro gitarda bulunur. Ancak istek doğrultusunda klasik gitara ya da akustik gitara da monte edilmektedir. Manyetikler telin oluşturduğu frekansı cereyana çevirirler.Bazı manyetikler amfiye ihtiyaç duymadan meydana gelen tınıyı güçlendirebilirler.

Tremolo Kolu: Çoğunlukla gitar eşiğinin sonunda yer almaktadır. Bu kolun ileri ya da geriye doğru çekilip bırakılmasıyla tellerden ayrı frekanslarda tınılar elde edilmektedir. Eğer bu gevşetme klavye tarafına doğru uygulanıyorsa pes, eşik tarafına doğru uygulanıyorsa tiz seslerde farklı tonlar elde edilebilmektedir.

Gitarın Bakımı Korunması ve Kullanımı

Her müzik aletinde olduğu gibi gitarında belirli aralıklarla bakımının yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde deforme olup, gitar zarar görebilir. Gitarın bakımı için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

* Ani sıcak ve soğuk değişikliğinden korunmalı.Eğer ki böyle bir değişim mecburi ise korunaklı kılıfında taşımanız gerekmektedir.
* Sıcaklığa uzun süre temas edecek ise gitarın tellerini salık bırakın ve bu değişimden sonra en az on beş dakika akort etmeden bekleyin ve ardından akort işlemini uygulayın.
* Gitarınızın bulunduğu bölge aşırı nemli bir yer ise gitarınızın casesi içine nemi yok eden maddeler koyun.
* Tam tersi şekilde gitarınızın bulunduğu yer çok kuru ise belli başlı nemlendiriciler ile gitarınızın bakımını sık yapmayı unutmayın.Gitar için önerilen uygun nem oranı yüzde elli ile yüzde seksen aralığındadır.
* Gitarınızı bir yere dayayacak iseniz ön yüzünün sert bir yere denk gelecek şekilde yerleştirmemeye dikkat edin.
* Profesyonel bir ustaya, luthieye en az yılda 1 kez gitarın bakımını, onarımını ve temizliğini yaptırın.
* Araç bagajı gibi ısıya fazlasıyla mağruz kalan ve soba, güneş gibi ısı yayılımı olan yerlere gitarınızı koymayınız.

Gitar Nasıl Akort Edilir?

  • Gitarı Kendi Sesleriyle akortlamak: Bu akort etme stili doğru bir ses alabileceğiniz bir yer yoksa gitarın en üst telinin doğru akortlandığı farz ederek kullanılabilir. En üst tel doğru akortlandığı için bu sesi referans alarak diğer sesleri akortlayabiliriz. Bunları madde madde şu şekilde sıralayabiliriz;

* E telinde beşinci perdeye basılmasıyla birlikte boşta olan telin A notası elde edilir.
* A telinde  beşinci perde basılmasıyla ise boş tel D sesi elde edilir.
* Kaldığımız D telinde  beşinci aralığa basıldığında alttaki boş G teli akort edilir.
* G teline geçildiğinde dördüncü aralığa basarsak alttaki boş B teli akort edilebilir.
* B telinde yine beşinci perdeye basılmasıyla birlikte alttaki boş tiz E teli doğru akort edilebilir.
* Gitarımız akort etmemizin ardından sonra tüm telleri ayrı ayrı kontrol etmemiz gerekiyor.

Gitar Teli Nasıl Değiştirilir?

Aslında gitar teli değiştirmek ne kadar teknik bir işlem gibi gözükse de değiştirmesi hiç de zor olmayan ve zahmetsiz bir işlemdir.Gitar teli değiştirirken izlenmesi gereken adımlar;

* Telleri koparmadan kulakları gevşeterek yavaşça teller yerinden çıkarılmalı.
* Çelik telli gitar türlerinde hangi telin önce takılacağının sırası önemli değildir. Ancak; klasik gitarda tiz mi telinden başlamak daha uygun bir hareket olacaktır. Bunun sebebi ise tellerin alttan üste birbirlerinin altında kalması gerekmesinden kaynaklanmaktadır. Bu şekilde teller düğümlerden açılmaz.
* Teller öncelikle alt, ardından üst eşikle bağlanmalıdır.
* Çelik telli gitar çeşitlerinde üst eşikte düğüm atma imkanı klasik gitara göre biraz daha zordur.Bu yüzden telin üst kulağa doğru bir şekilde yerleştirildiğinden emin olunmalıdır.
* Telin klavyeden gelen bölümünün doğrudan kulağa değmesi  sesin kalitesini etkiler.Eğer telin başlangıcı üst kulağa denk gelmez ise sarılmış tele denk gelirse kalitesiz tını elde edilir.
* Üst kulakta takma işlemi bittikten sonra telin dikkatlice sarılmasına ve yavaşça gerilmesini sağlamalıyız.

Gitar Tutuşu Nasıl Olmalıdır?

Çalmamıza engel olmaması açısından gitar tutuşunu doğru yapmamız çok önemlidir. Hem sizin rahatlığınız hem de çalımda zorluklarla karşılaşmamanız açısından birkaç önerimiz var bunları maddeler halinde sıraladık.

* Gitar çalarken oturulan sandalyenin uç kısmında oturulmalı ve dik durulmalıdır.
* Sol ayak yüksekte olmalıdır. Bunun nedeni ise sol baldır ile gitar sıkıştırılmış ve desteklenmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Bir ayaklık yardımıyla uygun yükseklik sağlanabilir.
* Sapın uzantısı iki bacağın arasında ortalama kırk beş derecelik açı oluştaracak bir biçimde yerleştirilmelidir.
* Gitarda sapın baş kısmı göz hizamıza denk gelecek şekilde olmalıdır.
* Alt taraftaki kavis sol bacağa denk şekilde konulmalı ve sağ bacağın sol kısmı, gitarı desteklemelidir.

Gitar Nasıl Çalınır?

Gitar türlerine göre çalım tarzı farklılık gösterebilir. Klasik gitarda genellikle sağ el daha aktiftir ve sadece elle çalınır. Ancak çelik telli olan gitar türleri genelde pena yardımıyla icra edilmektedir. Ancak Lap Steel gitar, bilinenin dışında sol ele metal geçirilir ve tellere vurularak çalınır. Genellikle sol elde ezgi olurken, sağ el ritm atarak ya da arpej atarak sağ eli tamamlayıcı şekilde eşlik eder.

Gitar Çalması Zor Mu?

Gitar çalınması kesinlikle zor bir enstruman değildir. Hatta perdesiz enstrumanların aksine çalması çok daha kolaydır. Çünkü sesin doğru yada yanlış çıkması gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Önemli olan her enstruman da olduğu gibi gitarda da yeterince pratik yapmak ve istekli olmaktır. Küçük büyük demeden herkes gitar öğrenebilir. Önemli olan bunun için adım atmaktır. Sizde öğretme garantili gitar kursumuza katılın ve en kısa sürede gitarın  nasıl çalınabildiğine tanıklık edin.

Gitar Çalmak İçin Yaş Sınırı Bulunur Mu?

Gitar veya herhangi başka bir müzik aleti çalabilmek için herhangi bir üst sınır bulunmamaktadır. Müzik piyasasının gelişmesiyle birlikte her yaşa uygun boyutta müzik aletleri piyasaya çıkmıştır. Üç yaş ve üzerindeki yaş grubu çocuklar için uygun gitar boyutu seçilerek çocuklarınızında rahatlıkla gitar eğitimine başlayabilirler.Unutmayın acaba geç kaldım mı? Demeyin başlamadığınız her an geç kalıyorsunuz. Sizde isteklerinizi gerçekleştirmek için ilk adımı atın ve ücretsiz deneme derslerimize katılarak neler yapabileceğinizi görün.

Gitar Çalmak İçin Yetenekli Olmak Şart Mıdır?

Müzik kulağınızın olması,yetenekli olmanız size muhakkak ki bir artı katacaktır. Ancak gitar perdeli bir çalgı olmasından dolayı notaları basacağınız yerlerin tamamı bellidir. Dolayısıyla ses çıkarmakla alakalı sadece doğru yere basmanız gerekmektedir. Bu yüzden perdesiz enstrumanlarla kıyaslandığında daha az müzik kulağı gerektiren bir enstrumandır gitar. Yani evet, yetenek daha hızlı yol kat etmemizi sağlar ama pratikle bu fark katılabilir. Sizde derslerimize katılarak düzenli çalışmayla ve doğru metotla kısa sürede ne kadar uzun yol kat ettiğinizin farkına varabilirsiniz.

Gitar Çalmayı Öğrenmem Ne Kadar Sürer?

Gitar öğrenme süresi aslında tamamıyla kişinin kendisinin performansına ve çalışmasına bağlıdır. Eğer ki derslerde verilen bilgiler, etütler tekrar edilirse ve derse düzenli katılım olursa ortalama olarak 3 ay gibi bir süreçte parçalar çalınmaya başlanabilir. Bu süre öğrencinin daha düzenli çalışmasıyla daha da kısalabilmektedir.

Gitar çalmaya ilk önce klasik gitarla mı başlamam lazım?

Başka bir gitar çalınmak isteniyorsa ilk önce klasik gitarla başlamak gibi bir zorunluluk yoktur. Hangi gitar türünü çalmak istiyorsanız onunla eğitiminize başlayabilirsiniz. Klasik gitarla elektro gitar belirli benzerlikleri olmasından dolayı başlangıç seviyesinde ikisine birlikte başlayabilirsiniz, ama belli bir seviyeye geldikten sonra hangi gitar türüne yönelmek istiyorsanız onunla devam etmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Ancak çalmak istediğiniz gitarın farklı bir çeşidiyse direkt olarak onla başlamanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü; bunlarda sistemler arasında benzerlik yoktur, tek bir alana yönelmeniz sizin daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Gitar derslerine başlamak için önceden bilgi sahibi olmam gerekiyor mu?

Ders öncesinde sizden enstrumanınız hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmanız beklenmemektedir. Derslerde size gerekli olacak bütün bilgiler size eğitmenlerimiz tarafından aktarılmaktadır. Dersler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz sanat merkezimizle iletişime geçmeniz yeterli.

Gitar dersleri esnasında neler öğretiliyor nasıl bir süreç izleniyor?

Gitar derslerimizde öncelikle sizin isteklerinizi baz alıyor, sevdiğiniz parçalar, gruplar, tarzlar hakkında bilgi alıyoruz. Bunun doğrultusunda tamamen kişiye özel program hazırlıyor ve isteklerinize en kısa zamanda doğru bir şekilde karşılık veriyoruz. Kişiye özel çalışma programlarımız, farklı,eğlenceli ve gelişmiş metotlarımız ve alanında uzman eğitmenlerimiz sayesinde istediğiniz parçayı çalabilme süreniz 3 haftaya kadar düşebiliyor. Ama unutmayalım ki pratik yapmak bizim için kaçırılmaması gereken bir detay.

Gitar öğrenmek belli bir zaman ve aşama gerektiren bir iştir. Dolayısıyla ilk önce enstrumanımızı tanıyarak tutuş ve çalımla alakalı bilgi ediniyoruz. Ardından parça çalmakta işimizi kolaylaştıracak bazı parmak alıştırmalarını yapıyoruz ve bunun yanında etütleri iyice kavrayabilmek adına temel nota eğitimi de alıyoruz. Bu eğitimlerin ve çalışmaların sonucunda çalmak istediğimiz parçaları daha rahat çalabilmeye ve daha üst düzeydeki parçalara yönelmeye başlıyoruz. Bunu yine ileri düzey etütler ve nota eğitimi takip ediyor.

Ne tarz bir gitar satın almalıyım?

Başlangıç seviyesi için çok pahalı bir gitar tercih etmenize gerek yoktur. Önemli olan size mümkün olduğunca sorun çıkarmaması, kulağınızı rahatsız edecek bir tınıya sahip olmamasıdır. Dolayısıyla alacağınız gitarın öncelikle tuşesinin düzgün olup olmadığını ve seslerde herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol etmeniz  başlangıç seviyesinde bir gitar edinmeniz için yeterli olacaktır. Gitarların fiyatları markalara, modellere ve gitarın çeşidine göre farklılık göstermektedir. En hesaplı klasik gitar fiyatı ortalama olarak 55 dolardır. Elektro gitarda ise en uygun gitarlar 130 dolar civarlarındadır. Bu fiyat bas gitarda 170 dolar civarındadır. Bu gitarlarında fiyatları ülkeye farklı model ve marka gitarların girmesiyle artabilir veya düşebilir. Sizde bütçenize uygun ve güzel bir gitar almak istiyorsanız kursumuza başvurabilirsiniz.

Dinlenmesi Gereken Gitaristler

Jimi Hendrix
Steve Vai
John Petrucci
Eddie Van Halen
Stevie Ray Vaughan
Criss Olivia

Gitar Kursunuza Nasıl Ulaşırım?

İzmir’de öğrenme garantili ve eğlenceli gitar kursumuza ulaşım için  İzmirspor metrodan sadece bir kaç adım ileri yürümeniz gerekiyor. Metro bana ters kalıyor diyorsanız gitar kursumuza ulaşım için metronun yanında otobüs, dolmuş, vapur gibi ulaşım araçlarını da tercih edebilirsiniz. Gitar kursu İzmir Hatay‘a aynı zamanda Balçova, Buca, Güzelyalı, Göztepe, Karabağlar, Konak, Güzelbahçe, Yeşilyurt, Narlıdere, Poligon, Fahrettin Altay, Üçyol semtlerinden ve Alsancak, Bornova‘dan da kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gitar dersi İzmir Hatay yazımızı vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz! Gitarla ve gitar dersi İzmir ile ilgili tüm aklınıza takılanlar için bizimle whatsapp, telefon ve mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Gitar kursu izmir
Tem 25, 2015 | Posted by | 0 comments

Add Your Comment

Your email address will not be published.