Gitar Kursu İzmir Hatay

Gitar Kursu İzmir ‘de Her Seviyeye Özel Ders

Gitar Kursu İzmir Hatay” gibi yapılan aramalar sonucunda Gitar Kursu İzmir sayfamıza ulaştınız. İzmir’de gitar dersiyle ilgili olarak aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına detaylı gitar yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Müzik Denildiğinde Akıllara İlk Gelen Efsanevi Enstrüman Gitar’ı En Eğlenceli Denildiğinde Akıllara İlk Düşen Kurs Yerinde Buluşturan Sanat Merkezi | Söz Konusu Sanat

Gitar çalmak ve genç yaşlı bir çok bireyin hayali. Dinlediğimiz şarkıların çoğunda gitar tarz farketmeksizin bulunmakta. Durum böyle olunca da doğal olarak insan şarkıları çalmak için ideal olan bu müzik aletini çalmak istiyor. Ayrıca diğer müzik aletlerine karşılaştırıldığında; öğrenmesi daha kolay, taşınabilir, her yere götürüp sevdiğiniz şarkılar çalınabilir, performans sergilenebilir. Artıları çok fazla eksileri yok denecek kadar az, bakım yaptırması ucuz, fiyat aralığı çok geniş, öğrenme süreci kısa ve daha bir çok neden.

Gitar çalmayı öğrenmek için bir çok sebep var ve doğru gitarı, doğru gitar kursunu seçerek öğrenmesi de kolay. En eğlenceli ve verimli gitar kursu, İzmir Hatay‘da donanımlı olmaları bir yana içten ve samimi hocalarımız ile sizleri bekliyor. Diğer atölyelerden farklı olarak sadece para kazanmaya odaklı olmayan bu sosyal ortamda gitar eğitiminiz için sizde hem sosyalleşerek hem de bu işin zevkini çıkararak uygun gitar ders fiyatlarıyla ders almak için bize istediğiniz zaman uğrayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra İzmir’de gitar kursu arayan her birey için en uygun metodları uygulayarak varmak istediğiniz noktaya getiriyor ve bir yandan da sizleri Yıl Sonu Konserine hazırlıyoruz. İşte niyetimiz bu kadar ciddi! Kapıdan girdiğin anda bizim için bir potansiyel olarak ele alınıp, müzisyen olarak değerlendirilip bu işi sadece gitar kursu kıvamında bırakmıyoruz. Fakat bunlar sizi germesin! Sanılanın aksine şarkıları çalmak için yıllar süren bir eğitim süreci yok. Şimdi işe gitar kursu almak isteyenlerin akıllarını en çok kurcalayan soruları cevaplayarak başlayalım. /box]

İzmir’in En Çok Tercih Edilen Gitar Kursu Müzik Aşıklarını Bekliyor!

Gitar çalmayı kafaya koymuş arkadaşlar, hızlı gitar dersleri alarak kısa zamanda sevdikleri şarkıları hem kendisine hem de çevresine çalabilecekleri seviyeye gelmek isterler. Bunun da birkaç yolu vardır;

* Gitar kursu veren bir kurumdan, bu işi iyi bilen uzman bir gitar öğretmeninden gitar dersi alarak,
* Youtube’dan gitar dersleri veren bir sayfayı araştırıp, en iyi gitar dersi veren Youtube kanallarını bulduktan sonra, gitar dersi videoları indirmek veya gitar derslerini videolu anlatımlardan takip ederek kendinizi birebir geliştirmek,
* Gitar dersi için metodlar araştırıp satın almak ya da pdf gitar derslerini ücretsiz şekilde bulup indirmek ve pratiğe devam etmek gibi gibi…

Daha çok yeniyim. Ne tavsiye edersiniz?

Gitar çalacaklara tavsiyelerimizin başında, “gitar eğitimine sağlıklı ve doğru bir giriş yapmak ve bilgi alarak başlangıç yapmak” gelmektedir. Yanlış verilen eğitimleri düzeltmek daha zordur. Albert Einstein’ında dediği gibi  bir insanın yapmakta en çok zorlandığı şeylerden biri alışkanlıklarıdır. Bu sebepten bir facia ile karşılaşmamak adına ilk adım çok önemlidir. 🙂

Günümüzde pek çok kaynağı internette bulmak ve bunları çalışarak gitar çalmayı öğrenmek mümkündür fakat bir bina gibi temeli doğru şekilde atmak ve ardınan ve hatalarınızı farkederek bu temeli sağlamlaştırmak için bir eğitmenden destek almak gerekmektedir.

Peki tamam ben gelmek istiyorum dediniz ve sürekli kulağınızda çınlayan bir cümle var. O da deneme dersi denilen şey.

 

Peki nedir bu ücretsiz deneme dersi?

Çoğumuz bir işe başlamadan önce beyninde oluşan kasırgayı farklı şekilde tanımlar. Fakat sonuç olarak herkes aynı ortak paydada buluşur; soru işaretlerinin verdiği rahatsızlık. İşte bu sebepten tamamiyle ücretsiz deneme derslerinde gitar kursuna dair kafana takılan ne varsa cevaplamaya çalışıyoruz ve seni bu konuda rahatlatmaya çabalıyoruz. Örneğin aşağıda bugüne dek deneme dersine gelen öğrencilerimizden duyduğumuz soruları listeleyeceğiz. Ayrıca cevap bulamadığınız sorular için de bize yazarak, arayarak sormaktan lütfen çekinmeyin. 🙂 İşte gelen soruların bir kısmı;

 • Gitar çalmayı öğrenmem için doğuştan bir yetenek gerektir mi?
 • Her gitar çalmak isteyen, düzenli şekilde çalışarak iyi gitar çalmayı öğrenebilir mi?
 • Gitarla ne kadar sürede sevdiğim şarkıları çalabilir konuma gelebilirim?
 • Gitar dersi almak istiyorum ama önceden gitar ile alakalı bilgi sahibi olmam gerekir mi?
 • Benim şu an gitarım yok, gitar almadan önce gitar kursuna yazılabilir miyim?
 • Gitar çalmak çok zor mu?
 • Gitar çalmak için yaşlı olabilir miyim? Bunun için çok mu geç?
 • Gitar fiyatları ne kadar, bana en uygun, bütçeme en uygun ucuz gitar fiyatı ne kadar?
 • Gitar derslerinizin fiyatı ne kadar?
 • Elektro gitar çalmak istiyorum, fakat önce klasik gitar mı çalmam gerekiyor?
 • Ben ilk önce “Akdeniz Akşamları” çalmayı mı öğreneceğim?
 • Gitar kursu için nasıl program yapıyorsunuz, ben hafta içi geç saate kadar uygun olmuyorum , atölyeniz kaça kadar açık?
 • Gitar çalmak bana göre değilse ve yapamaz isem bunu nasıl anlayabilirim?
 • Gitar dersine başlamak için almam gereken gitar nasıl olmalı?
 • Nota ile alakalı hiç birşey bilmiyorum, yine de gitar çalabilir miyim?

Gibi sorular atölyemize uğrayan veya bize telefon yoluyla ulaşan öğrencilerimizin bize yönelttiği soruların bir kısmı. Çoğu endişe dolu sorular fakat bunları dert etmenize hiç gerek yok. Tüm bu soruları yanıtlamak ve daha fazla destek olmak adına bize her zaman 0553 174 68 89 numaralı telefondan ister arayarak ister Whatsapp veya sms yoluyla ulaşabilirsiniz. 🙂

Gitar Kursu İzmir Hakkında Merak Edilenler ve Cevapları

Gitar çalmaya önce klasik gitarla başlamak zorunlu mudur?

Gitar çalmaya klasik gitarla başlamak gibi bir zorunluluk yoktur, klasik gitarlar elektro gitarlara göre daha hesaplıdırlar bu yüzden ebeveynler çoğu zaman gitar çalmayı çocuğunun geçici hevesi olarak gördükleri için önce bir klasik gitarı çal sonra elektro gitar alırız şeklinde yönlendirmektedir. Eğer elektro gitar çalmak istiyorsanız elektro gitarla başlamanız doğru olandır çünkü ikisinin de teknikleri farklılık göstermektedir.

Gitarda şarkı çalmayı ne kadar zamanda kavrayabilirim?

Gitarla ne zorlukta bir şarkı çalmak istediğinize bağlı olarak gitarı öğrenme süreniz, gitarda şarkı çalma süreniz değişmektedir fakat ortalama olarak 5. 6. derste şarkı çalışmalarına geçebilirsiniz tabi ki gitar kursunda gördüğünüz egzersiz ve çalışmaları düzenli takip etmeniz şartıyla.

Gitar çalabilmek için neler yapılmalı? Gitarı herkes çalabilir mi?

Gitar çalmayı öğrenmek isteyen her kişi gitar çalabilir, gitar çalmak düzen ve pratik işidir, gitar çalmayı öğrenmek istiyorsanız kesinlikle programlı çalışmalısınız aksi takdirde ben yapamıyorum deyip gitarı bir kenarı atabilirsiniz. Gitar kursunun en büyük amaçlarından biri gitar öğrenme konusunda sizi motive etmek, belli bir disipline sokmak ve düzenli olarak çalışmanızı sağlamaktır.

Solakların gitar çalması mümkün müdür?

Solaklar için gitarın tellerinin (klasik gitar) yerini değiştirip solak şekilde çalmanız mümkündür fakat gitar çalarken 2 elinizi de etkin şekilde kullandığınız için sağ gitar çalmaya başlarsanız o şekilde alışıp hiç bir sıkıntı çekmeden gitar çalmaya devam edebilirsiniz. Solak bir gitar tercih etmenizi pek önermeyiz çünkü elektro gitar çalmak istediğinizde özellikle solak gitar seçeneği azalacaktır, mümkünse normal şekilde çalmaya başlamanızı öneririz.

Elektro gitar fiyatları çok mu pahalı?

Elektro gitar fiyatları klasik gitar fiyatlarına göre biraz daha pahalıdır fakat öyle abartı bir pahalılık durumu söz konusu değildir, elektro gitarın yapımında kullanılan ağaç, manyetiklerin kalitesi, aksamların kalitesi gitarın fiyatını etkileyen en önemli unsurlardır fakat her bütçeye uygun elektro gitar bulmanız mümkündür. Elektro gitar veya klasik gitar satın alma sürecinde gitar kursumuzdaki öğretmenlerimizden destek alabilir ve bütçenize en uygun en doğru gitarı seçebilirsiniz.

Gitar kursunda neler öğreneceğim, hangi tarzda gitar çalacağım?

Gitar kursuna başladığınızda öncelikle gitar eğitmenlerimiz sizin sevdiğiniz tarzı öğrenecek ve ona göre bir gitar ders programı hazırlayacaktır, yani gitar kursunda sevdiğiniz şeyleri çalmayı öğreneceksiniz. Gitar eğitimi sırasında da temel olarak öğrenmeniz gereken tüm teknik ve teorik bilgiyi alacaksınız.

Gitar kursu fiyatları ne kadar?

Gitar derslerimizin ödemeleri aylık olarak gerçekleşmektedir, güncel gitar kursu fiyatlarını öğrenmek için mail atabilirsiniz veya telefonla bilgi alabilirsiniz.

Gitar kursuna başlamadan önce gitar satın almalı mıyım?

Gitar kursuna başlamadan önce gitar satın almak zorunda değilsiniz, gitar kursuna gelirken de gitar getirmek zorunda değilsiniz, gitar kursu İzmir gitarlarını kullanarak çalışma yapabilirsiniz. Gitar çalmak isteyen kişilerin isteği, hevesi bazen kısa sürebiliyor bu sebeple en azından ilk 2 derse katıldığınızda kendi gitarınız olmasa bile olur, en azından gitarın sizin için bir heves mi yoksa kalıcı bir hobi mi olduğunu anlayana kadar gitar kursumuzdaki gitarlardan yararlanabilirsiniz.

Gitar dersi almaya ne zaman başlayabilirim, kayıt için neler gerekiyor?

Gitar derslerimiz bireysel özel gitar dersleri ve sınıf gitar dersleri olarak 2 şekilde işlenmektedir. Bireysel gitar derslerine yılın her zamanı kayıt yaptırabilirsiniz, sınıf gitar derslerine ise sınıfların açıldığı dönemler kayıt olmanız mümkündür.

Gitar Kursunuza Nasıl Ulaşırım?

İzmir’de öğrenme garantili ve eğlenceli gitar kursumuza ulaşım için  İzmirspor metrodan sadece bir kaç adım ileri yürümeniz gerekiyor. Metro bana ters kalıyor diyorsanız gitar kursumuza ulaşım için metronun yanında otobüs, dolmuş, vapur gibi ulaşım araçlarını da tercih edebilirsiniz. Gitar kursu İzmir Hatay‘a aynı zamanda Balçova, Buca, Güzelyalı, Göztepe, Karabağlar, Konak, Güzelbahçe, Yeşilyurt, Narlıdere, Poligon, Fahrettin Altay, Üçyol semtlerinden ve Alsancak, Bornova‘dan da kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gitar dersi İzmir Hatay yazımızı vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz! Gitarla ve gitar dersi İzmir ile ilgili tüm aklınıza takılanlar için bizimle whatsapp, telefon ve mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Tem 25, 2015 | Posted by | Gitar Kursu İzmir Hatay için yorumlar kapalı