Gitar Kursu İzmir Hatay

Gitar Kursu İzmir’de Her Seviyeye Özel Ders

Gitar Kursu İzmir Hatay” gibi yapılan aramalar sonucunda Gitar Kursu İzmir sayfamıza ulaştınız. İzmir’de gitar dersiyle ilgili olarak aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına detaylı gitar yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Gitar çalmak genç yaşlı bir çok bireyin hayali, dinlediğimiz şarkıların çoğunda gitar var tarz farketmeksizin gitar her yerde, durum böyle olunca da şarkıları çalmak için ideal olan bu müzik aletini çalmak istiyor insan. Ayrıca diğer müzik aletlerine karşılaştırıldığında öğrenmesi daha kolay, taşınabilir her yere götürüp sevdiğiniz şarkılar çalınabilir, performans sergilenebilir, artıları çok fazla eksileri yok denecek kadar az, bakım yaptırması ucuz, fiyat aralığı çok geniş, öğrenme süreci kısa ve daha bir çok neden.

Gitar çalmayı öğrenmek için bir çok sebep var ve doğru gitarı, doğru gitar kursunu seçerek öğrenmesi de kolay, sanılanın aksine yıllar süren bir eğitim süreci yok şarkıları çalmaya başlamak için. Şimdi gitar kursu almak isteyenlerin akıllarını en çok kurcalayan soruları cevaplayarak başlayalım işe.

Gitar Kursu İzmir Hakkında Merak Edilenler ve Cevapları

Gitar çalmaya önce klasik gitarla başlamak zorunlu mudur?
Gitar çalmaya klasik gitarla başlamak gibi bir zorunluluk yoktur, klasik gitarlar elektro gitarlara göre daha hesaplıdırlar bu yüzden ebeveynler çoğu zaman gitar çalmayı çocuğunun geçici hevesi olarak gördükleri için önce bir klasik gitarı çal sonra elektro gitar alırız şeklinde yönlendirmektedir. Eğer elektro gitar çalmak istiyorsanız elektro gitarla başlamanız doğru olandır çünkü ikisinin de teknikleri farklılık göstermektedir.

Gitarda şarkı çalmayı ne kadar zamanda kavrayabilirim?
Gitarla ne zorlukta bir şarkı çalmak istediğinize bağlı olarak gitarı öğrenme süreniz, gitarda şarkı çalma süreniz değişmektedir fakat ortalama olarak 5. 6. derste şarkı çalışmalarına geçebilirsiniz tabi ki gitar kursunda gördüğünüz egzersiz ve çalışmaları düzenli takip etmeniz şartıyla.

Gitar çalabilmek için neler yapılmalı? Gitarı herkes çalabilir mi?
Gitar çalmayı öğrenmek isteyen her kişi gitar çalabilir, gitar çalmak düzen ve pratik işidir, gitar çalmayı öğrenmek istiyorsanız kesinlikle programlı çalışmalısınız aksi takdirde ben yapamıyorum deyip gitarı bir kenarı atabilirsiniz. Gitar kursunun en büyük amaçlarından biri gitar öğrenme konusunda sizi motive etmek, belli bir disipline sokmak ve düzenli olarak çalışmanızı sağlamaktır.

Solakların gitar çalması mümkün müdür?
Solaklar için gitarın tellerinin (klasik gitar) yerini değiştirip solak şekilde çalmanız mümkündür fakat gitar çalarken 2 elinizi de etkin şekilde kullandığınız için sağ gitar çalmaya başlarsanız o şekilde alışıp hiç bir sıkıntı çekmeden gitar çalmaya devam edebilirsiniz. Solak bir gitar tercih etmenizi pek önermeyiz çünkü elektro gitar çalmak istediğinizde özellikle solak gitar seçeneği azalacaktır, mümkünse normal şekilde çalmaya başlamanızı öneririz.

Elektro gitar fiyatları çok mu pahalı?
Elektro gitar fiyatları klasik gitar fiyatlarına göre biraz daha pahalıdır fakat öyle abartı bir pahalılık durumu söz konusu değildir, elektro gitarın yapımında kullanılan ağaç, manyetiklerin kalitesi, aksamların kalitesi gitarın fiyatını etkileyen en önemli unsurlardır fakat her bütçeye uygun elektro gitar bulmanız mümkündür. Elektro gitar veya klasik gitar satın alma sürecinde gitar kursumuzdaki öğretmenlerimizden destek alabilir ve bütçenize en uygun en doğru gitarı seçebilirsiniz.

Gitar kursunda neler öğreneceğim, hangi tarzda gitar çalacağım?
Gitar kursuna başladığınızda öncelikle gitar eğitmenlerimiz sizin sevdiğiniz tarzı öğrenecek ve ona göre bir gitar ders programı hazırlayacaktır, yani gitar kursunda sevdiğiniz şeyleri çalmayı öğreneceksiniz. Gitar eğitimi sırasında da temel olarak öğrenmeniz gereken tüm teknik ve teorik bilgiyi alacaksınız.

Gitar kursu fiyatları ne kadar?
Gitar derslerimizin ödemeleri aylık olarak gerçekleşmektedir, güncel gitar kursu fiyatlarını öğrenmek için mail atabilirsiniz veya telefonla bilgi alabilirsiniz.

Gitar kursuna başlamadan önce gitar satın almalı mıyım?
Gitar kursuna başlamadan önce gitar satın almak zorunda değilsiniz, gitar kursuna gelirken de gitar getirmek zorunda değilsiniz, gitar kursu İzmir gitarlarını kullanarak çalışma yapabilirsiniz. Gitar çalmak isteyen kişilerin isteği, hevesi bazen kısa sürebiliyor bu sebeple en azından ilk 2 derse katıldığınızda kendi gitarınız olmasa bile olur, en azından gitarın sizin için bir heves mi yoksa kalıcı bir hobi mi olduğunu anlayana kadar gitar kursumuzdaki gitarlardan yararlanabilirsiniz.

Gitar dersi almaya ne zaman başlayabilirim, kayıt için neler gerekiyor?
Gitar derslerimiz bireysel özel gitar dersleri ve sınıf gitar dersleri olarak 2 şekilde işlenmektedir. Bireysel gitar derslerine yılın her zamanı kayıt yaptırabilirsiniz, sınıf gitar derslerine ise sınıfların açıldığı dönemler kayıt olmanız mümkündür.

Gitar Kursunuza Nasıl Ulaşırım?

İzmir’de öğrenme garantili ve eğlenceli gitar kursumuza ulaşım için  İzmirspor metrodan sadece bir kaç adım ileri yürümeniz gerekiyor. Metro bana ters kalıyor diyorsanız gitar kursumuza ulaşım için metronun yanında otobüs, dolmuş, vapur gibi ulaşım araçlarını da tercih edebilirsiniz. Gitar kursu İzmir Hatay‘a aynı zamanda Balçova, Buca, Güzelyalı, Göztepe, Karabağlar, Konak, Güzelbahçe, Yeşilyurt, Narlıdere, Poligon, Fahrettin Altay, Üçyol semtlerinden ve Alsancak, Bornova‘dan da kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gitar dersi İzmir Hatay yazımızı vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz! Gitarla ve gitar dersi İzmir ile ilgili tüm aklınıza takılanlar için bizimle whatsapp, telefon ve mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Tem 25, 2015 | Posted by | Gitar Kursu İzmir Hatay için yorumlar kapalı