Gitar Kursu İzmir

İzmir’de Her Seviyeye Özel Gitar Dersleri

gitar kursu İzmir Hatay ” gibi yapılan aramalar sonucunda gitar kursu sayfamıza ulaştınız. İzmir’de gitar dersiyle ilgili olarak aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına detaylı gitar yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Gitar çalmak genç yaşlı bir çok bireyin hayali, dinlediğimiz şarkıların çoğunda gitar var tarz farketmeksizin gitar her yerde, durum böyle olunca da şarkıları çalmak için ideal olan bu müzik aletini çalmak istiyor insan. Ayrıca bazı müzik aletlerine nispeten öğrenmesi daha kolay, taşınabilir her yere götürüp sevdiğiniz şarkılar çalınabilir, performans sergilenebilir, artıları çok fazla eksileri yok denecek kadar az, bakım yaptırması ucuz fiyat aralığı çok geniş, öğrenme süreci kısa ve daha bir çok neden.

Gitara başlamak için bir çok sebep var ve doğru gitarı, doğru gitar kursunu seçerek öğrenmesi de kolay, sanılanın aksine yıllar süren bir eğitim süreci yok şarkıları çalmaya başlamak için. Şimdi gitar kursu almak isteyenlerin akıllarını en çok kurcalayan soruları cevaplayarak başlayalım işe.

Gitar Kursu İzmir Hakkında Merak Edilenler ve Cevapları

Gitar çalmaya önce klasik gitarla başlamak zorunlu mudur?
Gitar çalmaya klasik gitarla başlamak gibi bir zorunluluk yoktur, klasik gitarlar elektro gitarlara göre daha hesaplıdırlar bu yüzden ebebeynler çoğu zaman gitar çalmayı çocuğunun geçici hevesi olarak gördükleri için önce bir klasik gitarı çal sonra elektro gitar alırız şeklinde yönlendirmektedir. Eğer elektro gitar çalmak istiyorsanız elektro gitarla başlamanız doğru olandır çünkü ikisinin de teknikleri farklılık göstermektedir.

Gitarla şarkı çalmak ne kadar zamanımı alır?
Gitarla ne zorlukta bir şarkı çalmak istediğinize bağlı olarak gitarı öğrenme süreniz, gitarda şarkı çalma süreniz değişmektedir fakat ortalama olarak 5. 6. derste şarkı çalışmalarına geçebilirsiniz tabi ki gitar kursunda gördüğünüz egzersiz ve çalışmaları düzenli takip etmeniz şartıyla.

Herkes gitar çalabilir mi?
İsteyen herkes gitar çalabilir, gitar çalmak düzen ve pratik işidir, gitar çalmayı öğrenmek istiyorsanız kesinlikle programlı çalışmalısınız aksi takdirde ben yapamıyorum diyip gitarı bir kenarı atabilirsiniz. Gitar kursunun en büyük amaçlarından biri gitar öğrenme konusunda sizi belli bir disipline sokmak ve düzenli olarak çalışmanızı sağlamaktır.

Solağım ve gitar çalabilir miyim?
Solaklar için gitarın tellerinin (klasik gitar) yerini değiştirip solak şekilde çalmanız mümkündür fakat gitar çalarken 2 elinizi de aktif kullandığınız için sağ gitar çalmaya başlarsanız o şekilde alışıp hiç bir sıkıntı çekmeden gitar çalmaya devam edebilirsiniz. Solak bir gitar tercih etmenizi pek önermeyiz çünkü elektro gitar çalmak istediğinizde özellikle solak gitar seçeneği azalacaktır, mümkünse normal şekilde çalmaya başlamanızı öneririz.

Elektro gitar fiyatları çok mu pahalı?
Elektro gitar fiyatları klasik gitar fiyatlarına göre biraz daha pahalıdır fakat öyle abartı bir pahalılık durumu söz konusu değildir, elektro gitarın yapımında kullanılan ağaç, manyetiklerin kalitesi, parçaların kalitesi gitarın fiyatını etkileyen en önemli unsurlardır fakat her bütçeye uygun elektro gitar bulmanız mümkündür. Elektro gitar veya klasik gitar satın alma sürecinde gitar kursumuzdaki eğitmenlerimizden destek alabilir ve bütçenize en uygun en doğru gitarı seçebilirsiniz.

Gitar kursunda neler öğreneceğim, hangi tarzda gitar çalacağım?
Gitar kursuna başladığınızda öncelikle gitar eğitmenlerimiz sizin sevdiğiniz tarzı öğrenecek ve ona göre bir gitar ders programı hazırlayacaktır, yani gitar kursunda sevdiğiniz şeyleri çalmayı öğreneceksiniz. Gitar eğitimi sırasında da temel olarak öğrenmeniz gereken tüm teknik ve teorik bilgiyi alacaksınız.

Gitar kursu fiyatları ne kadar?
Gitar derslerimizin ödemeleri aylık olarak gerçekleşmektedir, güncel gitar kursu fiyatlarını öğrenmek için mail atabilirsiniz veya telefonla bilgi alabilirsiniz.

Gitar kursuna başlamadan önce gitar satın almalı mıyım?
Gitar kursuna başlamadan önce gitar satın almak zorunda değilsiniz, gitar kursuna gelirken de gitar getirmek zorunda değilsiniz, gitar kursumuzun gitarlarını kullanarak çalışma yapabilirsiniz. Gitar çalmak isteyen kişilerin isteği, hevesi bazen kısa sürebiliyor bu sebeple en azından ilk 2 derse katıldığınızda kendi gitarınız olmasa bile olur, en azından gitarın sizin için bir heves mi yoksa kalıcı bir hobi mi olduğunu anlayana kadar gitar kursumuzdaki gitarları kullanabilirsiniz.

Gitar dersi almaya ne zaman başlayabilirim, kayıt için neler gerekiyor?
Gitar derslerimiz bireysel özel gitar dersleri ve sınıf gitar dersleri olarak 2 ye ayrılmaktadır. Bireysel gitar derslerine yılın her zamanı kayıt yaptırabilirsiniz, sınıf gitar derslerine ise sınıfların açıldığı dönemler kayıt olmanız mümkündür.

Gitar Hakkında Genel  Bilgi Ve Gitar Tarihçesi

Telli çalgılar ailesinden olan gitar, parmak ve pena yardımıyla çalınmaktadır. Perdeli bir enstruman olup şekli ‘8’ rakamını andırmaktadır. Genel olarak 6 tane teli bulunmaktadır. Ancak istisnai durumlarda tel sayısı değişiklik göstermektedir. Gitar birçok ağaç türünden yapılabilmektedir. Zamanımızın da popüler enstrumanı olan gitar aynı zamanda birçok müzik türünde kullanılan bir enstrumandır.

Gitarın tarihi hakkında birçok varsayım mevcut olmakla birlikte kesinlik kazanmış bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak Asur’lara ve Hitit’lere ait olan kabartmalarda gitara benzeyen telli çalgılar bulunmuştur. Gitarın Avrupaya geçiş sürecinin ise İran’dan Arap’lara, Arapların İspanya’yı fethetmesiyle birlikte de Avrupa’ya geçtiği sanılmaktadır.

gitar-turleri

Gitarın Türleri

Klasik Gitar

Telli çalgılar ailesinin üyesi olan gitarın, bütün gitar türlerinin atası olarak tanımlanması yanlış bir ifade olmaz. Gitarın ön yüzünün ortasında ses deliği adı verilen yuvarlak bir delik bulunur. Gitarın tellerinin çalınmasıyla meydana gelen titreşim, içerideki boşlukta havayı titreştirir. Bununla birlikte titreşen havayla ses bu boşluktan tekrar çıkış yapar. Klasik gitarda ince 3 tel naylondan, kalın 3 tel ise çelikten yapılmıştır .Klasik gitar istisnai durumların dışında genellikle parmak ile çalınmaktadır. Ayrıca yapısından dolayı gitarın bu türünde sağ el daha aktif olarak kullanılmaktadır. Bu sayede ortaya birçok farklı ritm ortaya çıkmış ve gitar birçok farklı müzik türünde kullanılmaya başlamıştır. Ancak genelde flamenko ve klasik müzik alanlarında tercih edilir.

Akustik Gitar

Görüntüsü klasik gitarı andırsa da akustik gitarın gövde kısmı daha geniş ve basık bir şekildedir. Klasik gitara kıyasla klavyesinin dar olması ve tüm tellerinin çelikten olması iki gitar arasındaki en belirgin farktır. Akustik gitarlarda genellikle  en kalın dört tel sarımlı çelikten, kalan 2 tel ise sarımsız çelikten yapılmaktadır. Akustiğin klasik gitardan ayrılan bir yönü de genellikle pena yardımı ile çalınmasıdır. Caz, blues, rock tarzı müziklerde çok sık akustik gitara rastlanmaktadır.

Elektro Gitar

Elektro gitar tellerinin titreşimini gitarın ön yüzünde bulunan manyetikler sayesinde elektrik akımına çevirir ve amfi kullanılarak bu akımı yüksek sese dönüştürülebilir. Elektro gitarın bölümlerinin diğer gitarlardan farkı sadece üzerindeki ekstra olan eklentilerdir. Geri kalan kısımları diğer gitar türleriyle aynıdır. Bu ekstra kısımlar; manyetikler, tremolo kolu, switch ve ses ton ayarıdır.

Bas Gitar

Bas Gitarın çalışma mekanizması olarak elektro gitarla benzer yönleri bulunmaktadır. Ancak diğer gitarlara göre ses oktavı 1 oktav kalındır. Notası portede fa anahtarı üzerine yazılmaktadır. Bas gitarında kendi içerisinde farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar;4 Telli, 5 Telli, 6 Telli, 7 Telli, 12 Telli, kafasız ve perdesiz olarak adlandırılan gitarlardır.

Perdesiz Gitar
 
Perdesiz gitar, adından da anlaşılacağı gibi üzerinde perde bulunmayan bir gitar türüdür. Perdelerinin olmamasının amacı ise aradaki komalı olan sesleri verebilmektir. Normal gitara yapı olarak benzemesine rağmen, tını olarak oldukça farklı bir tınıya sahiptir. Perdesiz gitarı Türk besteci ve yorumcu Erkan Oğur üretmiştir. Perdesiz gitarın popüler hale gelmesiyle birlikte metotlar, öğretim dvd’leri piyasaya sürülmüş ve farklı türleri ortaya çıkmıştır. Perdesiz elektrik gitar, çift saplı elektrik, 8 telli perdesiz gitar ve klasik perdesiz/perdeli gibi farklı modelleri üretilmiştir.

Lap Steel Gitar

Bu gitar Hawaii coğrafyası ile özdeşleşmiş bir gitardır. Üzerinde 6-7-9 teli bulunabilir. Diğer gitarların aksine bu gitarın çalımı genellikle kucağa yatıralarak yapılır. Çalım tarzı ise gitarı çalan kişinin sol eline taktığı metal yardımıyla tellere vurulmasıyla gerçekleşir.

7 Telli Gitar

7 Telli gitar yapı olarak klasik gitarla aynıdır. Tek farkı klasik gitarda bulunan 6 telin üzerine bir ince ya da bir kalın tel eklenmesiyle oluşmasıdır.

12 Telli Gitar

Bu gitar çeşidinde 12 tane tel vardır. Adını buradan almıştır ve bu 12 tel çoğunlukla çelikten yapılmıştır. Folk müziklerde, rock ve blues müzik türlerinde kullanımına rastlanabilir.

Weissenborn Gitar

Weissenborn adını üreticisi olan Hermann Weissenborn’dan almıştır. 1920 ile 1930 yılları arasında Los Angeles’da üretilmiştir. Aslında bir çeşit lap slide gitardır. Ortalama olarak 5000 taneden daha az orijinal olarak üretildiği bilinmektedir. Ancak kaç tanesinin günümüze sağlam olarak geldiği konusunda net bir bilgi yoktur.

Jazz Gitar

Yarı dolu ya da tamamen boş, geniş gövdeye sahip bir gitar türüdür ve çoğunlukla caz müzikte kullanılır.

Gitarın Kısımları

Sap: Klavyenin de içinde bulunduğu kısma verilen addır. Klavyenin üzerinde perde adı verilen sesleri ayıran çubuklar bulunur. Elektro gitarda klavyesinin perde sayısı genellikle 18-24 arasında değişiklik göstermektedir. Sapın içinde bir metal ayar çubuğu bulunur. Bu çubuğa ‘truss rod’ denmektedir. Bu metal çubuk zamanla eğilebilir ancak bir vidayla ayarları tekrar düzeltilebilir. Burguları en yukarıda bulunur ve çoğu zaman metal bir kısımdan oluşur.

Eşik: Akort burgularına gelmeden önce tellerin sonlandığı kısımdır. Eşik düşük bütçeli gitarlarda genellikle plastikten oluşmaktadır. Bunun yanı sıra kemik ya da farklı malzemelerde eşik yapımında kullanılmaktadır.

Köprü: Telleri ön kapak üzerinde tutan kısımdır. Köprününde farklı çeşitleri mevcuttur. Bunlar; oynar köprü ya da sabit köprü olarak adlandırılabilir. Çoğunlukla köprüler metal aksamlardan yapılır. Köprü çok hassas olunması gereken bir parçadır, zarar görmesi durumunda ve telin patlamasıyla birlikte elektro gitarda geri alınamayacak  zararlara sebebiyet verebilir.

Manyetik: Titreşimlerin algılandığı kısımdır. Genellikle elektro gitarda bulunur. Ancak klasik gitara ya da akustik gitara takılabilir.Manyetikler telin titreşimini akıma çevirirler.Bazı manyetikler amplifikatöre gerek kalmadan ortaya çıkan sesi yükseltebilmektedir.

Tremolo Kolu: Bu kol çoğunlukla gitarın eşiğinin bitiminde bulunmaktadır. Bu kolun arkaya ve ya öne doğru çekilip gevşetilmesiyle tellerden farklı frekanslarda sesler elde edilmektedir. Eğer bu gevşetme klavye yönüne doğru olursa kalın bir seste, eşik yönüne doğru olursa ince seslerde efekt elde edilebilir.

Gitarın Bakımı Korunması ve Kullanımı

Her enstruman gibi gitarında belirli aralıklarla bakımının yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde deforme olup, gitar zarar görebilir. Gitarın bakımı için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

* Ani sıcak ve soğuk değişikliğinden korunmalı.Eğer ki böyle bir değişim mecburi ise korunaklı kılıfında taşımanız gerekmektedir.
* Sıcaklığa uzun süre maruz kalacak ise gitarın tellerini gevşetin ve bu değişimden sonra en az 15 dakika akort etmek için bekleyin.
* Bulunduğunuz bölge aşırı nemli bir yer ise gitarınızın kutusunun-kılıfının içine nem giderici maddeler koyun.
* Tam tersi şekilde bulunduğunuz yer çok kuruysa belirli nemlendiriciler ile gitarınızın bakımını sık yapmayı unutmayın.Gitar için tavsiye edilen nem oranı (%50-%80) arasındadır.
* Gitarınızı bir yere yaslayacak iseniz ön yüzünün duvara denk gelecek şekilde yerleştirmemeye dikkat edin.
* Profesyonel birine en az yılda 1 kez gitarın bakımını yaptırın.
* Araba bagajı gibi ısı yayan ve ısıya fazlasıyla mağruz kalan yerlere koymayınız.

Gitar Nasıl Akort Edilir?

  • Gitarı Kendi Sesleriyle akortlamak: Bu akort etme stili doğru bir ses alabileceğiniz bir yer yoksa gitarın en üst telinin doğru akortlandığı farz ederek kullanılabilir. En üst tel doğru akortlandığı için bu sesi referans alarak diğer sesleri akortlayabiliriz. Bunları madde madde şu şekilde sıralayabiliriz;

* Mi telinde 5.perdeye basılmasıyla birlikte boş telin la notası elde edilir.
* La telinde 5.perde basılmasıyla ise boş tel re notası elde edilir.
* Kaldığımız Re telinde 5.perdeye basıldığında alttaki boş sol teli akordlanır.
* Sol teline geldiğimizde 4.perdeye basarsak alttaki boş sil teli elde edilir.
* Si telinde yine 5. Perdeye basılmasıyla birlikte alttaki boş mi teli akordlanır.
* Gitarımız akordlandıktan sonra tüm telleri tek tek kontrol etmemiz gerekiyor.

Gitar Teli Nasıl Değiştirilir?

Aslında gitar teli değiştirmek ne kadar teknik bir işlem gibi gözükse de değiştirmesi hiç de zor olmayan ve zahmetsiz bir işlemdir.Gitar teli değiştirirken izlenmesi gereken adımlar;

* Telleri koparmadan burgulardan gevşeterek yavaşça teller sökülmelidir.
* Çelik telli gitarlarda hangi telin önce takılacağının bir önemi yoktur. Ancak; klasik gitarda ince mi telinden başlamak daha uygun bir hareket olacaktır. Bunun sebebi ise tellerin alttan üste birbirlerinin altında kalması gerekmesinden kaynaklanmaktadır. Bu şekilde teller düğümlerden açılmaz.
* Teller ilk önce alt eşiğe ardından üst eşiğe bağlanır.
* Çelik telli gitarlarda üst eşikte düğüm atma imkanı klasik gitara göre biraz daha zordur.Bu yüzden telin üst kulağa doğru bir şekilde takıldığından emin olunmalıdır.
* Telin klavyeden gelen kısmının doğrudan kulağa değmesi  sesin kalitesini etkiler.Eğer telin başlangıcı üst burguya denk gelmezse sarılmış tele denk gelirse tını bozulmuş olur.
* Üst kulakta takma işlemi bittikten sonra telin dikkatlice sarılmasına ve yavaşça gerilmesini sağlamalıyız.

Gitarda Notaların Yerleri

GİTARDA NOTALARIN YERLERİNE GÖRE GÖSTERİMİ

6.Tel
O. Perde: Mi Notası
1. Perde: Fa  Notası
3. Perde: Sol Notası

5.Tel
O. Perde :La Notası
2. Perde: Si   Notası
3. Perde: Do Notası

4.Tel
O. Perde: Re Notası
2. Perde: Mi Notası
3. Perde: Fa Notası

3.Tel
O. Perde: Sol Notası
2. Perde: La Notası

2.Tel
O. Perde: Si Notası
1. Perde: Do Notası
3. Perde: Re Notası

1.Tel
O. Perde: Mi Notası
1. Perde: Fa Notası
3. Perde: Sol Notası

Gitar Tutuşu Nasıl Olmalıdır?

Çalmamıza engel olmaması açısından gitar tutuşunu doğru yapmamız çok önemlidir. Hem sizin rahatlığınız hem de çalımda zorluklarla karşılaşmamanız açısından birkaç önerimiz var bunları maddeler halinde sıraladık.

* Gitar çalarken oturulan sandalyenin uç kısmında oturulmalı ve dik durulmalıdır.
* Sol ayak yüksekte olmalıdır. Bunun nedeni ise sol baldır ile gitar sıkıştırılmış ve gitar desteklenmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Bir ayaklık yardımıyla uygun yükseklik sağlanabilir.
* Sapın uzantısı iki bacağın arasında ortalama 45 derecelik açı oluştaracak bir biçimde yerleştirilmelidir.
* Gitarda sapın baş kısmı göz hizamıza denk gelecek şekilde olmalıdır.
* Alt taraftaki kavis sol bacağa denk şekilde konulmalı ve sağ bacağın sol kısmı gitarı desteklemelidir.

Gitar Nasıl Çalınır?

Gitar türlerine göre çalım tarzı farklılık gösterebilir. Klasik gitarda genellikle sağ el daha aktiftir ve sadece elle çalınır. Ancak çelik telli olan gitarlar genelde pena yardımıyla çalınmaktadır. Ancak Lap Steel gitar bilinenin dışında sol ele metal geçirilir ve tellere vurularak çalınır. Genellikle sol elde ezgi olurken, sağ el ritm atarak ya da arpej atarak sağ eli tamamlayıcı şekilde eşlik eder.

Gitar Çalması Zor Mu?

Gitar çalınması kesinlikle zor bir enstruman değildir. Hatta perdesiz enstrumanların aksine çalması çok daha kolaydır. Çünkü sesin doğru yada yanlış çıkması gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Önemli olan her enstruman da olduğu gibi gitarda da yeterince pratik yapmak ve istekli olmaktır. Küçük büyük demeden herkes gitar öğrenebilir. Önemli olan bunun için adım atmaktır. Sizde öğretme garantili gitar kursumuza katılın ve en kısa sürede gitarın  nasıl çalınabildiğine tanıklık edin.

Gitar Çalmak İçin Yaş Sınırı Bulunur Mu?

Gitar veya herhangi başka bir müzik aleti çalabilmek için herhangi bir üst sınır bulunmamaktadır. Müzik piyasasının gelişmesiyle birlikte her yaşa uygun boyutta müzik aletleri piyasaya çıkmıştır. Üç yaş ve üzerindeki yaş grubu çocuklar için uygun gitar boyutu seçilerek çocuklarınızında rahatlıkla gitar eğitimine başlayabilirler.Unutmayın acaba geç kaldım mı? Demeyin başlamadığınız her an geç kalıyorsunuz. Sizde isteklerinizi gerçekleştirmek için ilk adımı atın ve ücretsiz deneme derslerimize katılarak neler yapabileceğinizi görün.

Gitar Çalmak İçin Yetenekli Olmak Şart Mıdır?

Müzik kulağınızın olması,yetenekli olmanız size muhakkak ki bir artı katacaktır. Ancak gitar perdeli bir çalgı olmasından dolayı notaları basacağınız yerlerin tamamı bellidir. Dolayısıyla ses çıkarmakla alakalı sadece doğru yere basmanız gerekmektedir. Bu yüzden perdesiz enstrumanlarla kıyaslandığında daha az müzik kulağı gerektiren bir enstrumandır gitar. Yani evet, yetenek daha hızlı yol kat etmemizi sağlar ama pratikle bu fark katılabilir. Sizde derslerimize katılarak düzenli çalışmayla ve doğru metotla kısa sürede ne kadar uzun yol kat ettiğinizin farkına varabilirsiniz.

Gitar Çalmayı Öğrenmem Ne Kadar Sürer?

Gitar öğrenme süresi aslında tamamıyla kişinin kendisinin performansına ve çalışmasına bağlıdır. Eğer ki derslerde verilen bilgiler, etütler tekrar edilirse ve derse düzenli katılım olursa ortalama olarak 3 ay gibi bir süreçte parçalar çalınmaya başlanabilir. Bu süre öğrencinin daha düzenli çalışmasıyla daha da kısalabilmektedir.

Gitar çalmaya ilk önce klasik gitarla mı başlamam lazım?

Başka bir gitar çalınmak isteniyorsa ilk önce klasik gitarla başlamak gibi bir zorunluluk yoktur. Hangi gitar türünü çalmak istiyorsanız onunla eğitiminize başlayabilirsiniz. Klasik gitarla elektro gitar belirli benzerlikleri olmasından dolayı başlangıç seviyesinde ikisine birlikte başlayabilirsiniz, ama belli bir seviyeye geldikten sonra hangi gitar türüne yönelmek istiyorsanız onunla devam etmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Ancak çalmak istediğiniz gitarın farklı bir çeşidiyse direkt olarak onla başlamanız sizin için daha iyi olacaktır. Çünkü; bunlarda sistemler arasında benzerlik yoktur, tek bir alana yönelmeniz sizin daha hızlı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Gitar derslerine başlamak için önceden bilgi sahibi olmam gerekiyor mu?

Ders öncesinde sizden enstrumanınız hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmanız beklenmemektedir. Derslerde size gerekli olacak bütün bilgiler size eğitmenlerimiz tarafından aktarılmaktadır. Dersler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz sanat merkezimizle iletişime geçmeniz yeterli.

Gitar dersleri esnasında neler öğretiliyor nasıl bir süreç izleniyor?

Gitar derslerimizde öncelikle sizin isteklerinizi baz alıyor, sevdiğiniz parçalar, gruplar, tarzlar hakkında bilgi alıyoruz. Bunun doğrultusunda tamamen kişiye özel program hazırlıyor ve isteklerinize en kısa zamanda doğru bir şekilde karşılık veriyoruz. Kişiye özel çalışma programlarımız, farklı,eğlenceli ve gelişmiş metotlarımız ve alanında uzman eğitmenlerimiz sayesinde istediğiniz parçayı çalabilme süreniz 3 haftaya kadar düşebiliyor. Ama unutmayalım ki pratik yapmak bizim için kaçırılmaması gereken bir detay.

Gitar öğrenmek belli bir zaman ve aşama gerektiren bir iştir. Dolayısıyla ilk önce enstrumanımızı tanıyarak tutuş ve çalımla alakalı bilgi ediniyoruz. Ardından parça çalmakta işimizi kolaylaştıracak bazı parmak alıştırmalarını yapıyoruz ve bunun yanında etütleri iyice kavrayabilmek adına temel nota eğitimi de alıyoruz. Bu eğitimlerin ve çalışmaların sonucunda çalmak istediğimiz parçaları daha rahat çalabilmeye ve daha üst düzeydeki parçalara yönelmeye başlıyoruz. Bunu yine ileri düzey etütler ve nota eğitimi takip ediyor.

Ne tarz bir gitar satın almalıyım?

Başlangıç seviyesi için çok pahalı bir gitar tercih etmenize gerek yoktur. Önemli olan size mümkün olduğunca sorun çıkarmaması, kulağınızı rahatsız edecek bir tınıya sahip olmamasıdır. Dolayısıyla alacağınız gitarın öncelikle tuşesinin düzgün olup olmadığını ve seslerde herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol etmeniz  başlangıç seviyesinde bir gitar edinmeniz için yeterli olacaktır. Gitarların fiyatları markalara, modellere ve gitarın çeşidine göre farklılık göstermektedir. En hesaplı klasik gitar fiyatı ortalama olarak 55 dolardır. Elektro gitarda ise en uygun gitarlar 130 dolar civarlarındadır. Bu fiyat bas gitarda 170 dolar civarındadır. Bu gitarlarında fiyatları ülkeye farklı model ve marka gitarların girmesiyle artabilir veya düşebilir. Sizde bütçenize uygun ve güzel bir gitar almak istiyorsanız kursumuza başvurabilirsiniz.

Dinlenmesi Gereken Gitaristler

Jimi Hendrix
Steve Vai
John Petrucci
Eddie Van Halen
Stevie Ray Vaughan
Criss Olivia

Gitar Kursunuza Nasıl Ulaşırım?

İzmir’de öğrenme garantili ve eğlenceli gitar kursumuza ulaşım için  İzmirspor metrodan sadece bir kaç adım ileri yürümeniz gerekiyor. Metro bana ters kalıyor diyorsanız gitar kursumuza ulaşım için metronun yanında otobüs, dolmuş, vapur gibi ulaşım araçlarını da tercih edebilirsiniz. Gitar kursu İzmir Hatay‘a aynı zamanda Balçova, Buca, Güzelyalı, Göztepe, Karabağlar, Konak, Güzelbahçe, Yeşilyurt, Narlıdere, Poligon, Fahrettin Altay, Üçyol semtlerinden ve Alsancak, Bornova‘dan da kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gitar dersi İzmir Hatay yazımızı vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz! Gitar kursu izmir ve gitar ile ilgili tüm aklınıza takılanlar için bizimle whatsapp, telefon ve mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Gitar Kursu İzmir

* Ücretsiz gitar kursu denemeniz bulunuyor mu?
* İzmir gitar kursu fiyatları ne kadar?
* Gitar fiyatları hangi aralıklarda?
* İzmir’de gitar kursları içerisinden neden Söz Konusu Sanat‘ı tercih etmeliyim?
* İzmir’in en iyi gitar kursu neden Söz Konusu Sanat?
* Elektro gitar fiyatları, klasik gitar fiyatları, akustik gitar fiyatları ne kadar?
* İzmir özel gitar dersi eğitmenleriniz tarafından nasıl bir program izleniyor? Gibi soruların yanıtına, gitarla ilgili çok detaylı bilgilere yer verdiğimiz yazımızı inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Tem 25, 2015 | Posted by | 0 comments

Add Your Comment

Your email address will not be published.