Keman Kursu İzmir

Keman Kursu İzmir ile Profesyonel ve Eğlenceli Dersler

‘’ keman kursu İzmir Hatay ’’ şeklinde internette keman kursu aramalarınızla ilgili olarak Söz Konusu Sanat’a ulaştınız, tam yerine geldiniz!

Ücretsiz deneme derslerimize katılarak ders içeriğimiz ve size özel hazırlanacak programınız hakkında detaylı bilgi alıp, keman kursu İzmir eğitmenlerimizle tanışabilirsiniz! Emin olun bu kadar kısa sürede kemandaki ilerleyişinize kendiniz bile şaşıracaksınız.

Keman eski dönemlerde halk arasında en popüler müzik aletlerinden bir tanesiymiş ve günümüzde de aynı popülerliğini sürdürmektedir. Öğrenim sürecinde dinleyenlerin etraftakilerin biraz canını sıksa da hemen hemen 2. aydan itibaren güzel sesler çıkartmaya başladığınızda dinleyenleri keyifle etrafınıza toplayacak bir müzik aletidir.

Kemanı taşıması kolaydır, bakımı çok zor değildir, masrafsız bir müzik aleti olduğu söylenebilir, siz müzik aletinize ne kadar iyi bakarsanız müzik aletiniz de o kadar uzun ömürlü olup sizle beraber varlığını sürdürür.

Keman çalmak için müzik kulağınızın iyi olması faydalı olacaktır, ancak keman çalmak için müzik kulağının olmaması keman çalamazsınız anlamına gelmiyor. Keman çalımında en önemli nokta yeteri kadar pratik yapmanız ve istekli olmanızdır. Diğer enstrumanlara göre öğrenme süresi biraz daha uzundur. Çünkü keman perdesiz bir müzik aletidir, %100 öğrenme garantili keman derslerimiz sayesinde siz de kişiye özel uygulanan keman öğretim metodlarıyla keman çalabilirsiniz.

Aşağıdaki bölümlerde kemanla ilgili sık sorulan soruları cevaplayarak keman kursu almaya başlamak isteyenleri rahatlatacak yanıtlar bulabilirsiniz.

Keman Kursu İzmir ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları


Keman çalması çok zor bir müzik aleti mi?

Keman diğer müzik aletlerine göre öğrenme süreci biraz daha uzun olan bir müzik aletidir, keman çalmak çok kolaydır dersek yalan söylemiş oluruz ama bu sizin gözünü korkutmasın keman çalmak çok da zor değildir, keman perdesiz bir müzik aletidir yani basmanız gereken yerler keman üzerinde net olarak belli değildir, bu sebeple kulağınıza güvenip basmanız gerekmektedir.

Keman çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?
Müzik aletleri için ortalama olarak temel eğitimi tamamlamanız için 3 ay süre verilmektedir fakat keman, çello, viyola gibi müzik aletleri için temel eğitim 4 ay gibi bir sürede tamamlanmaktadır. 4 ay içerisinde şarkı çalışmalarına da başlamış olabilirsiniz.

Keman kursu İzmir’e başlamadan önce keman satın almalı mıyım?
Keman kursuna henüz başlamadıysanız keman satın almanıza gerek yok çünkü hangi kemanı satın almanız gerektiği konusunda bütçeniz ve ihtiyaçlarınıza göre keman öğretmenlerimiz size yol gösterici olacaktır bu yüzden aceleci davranmamalısınız. Keman satın almak için keman kursu İzmir eğitmenlerimize ulaşıp bilgi alabilirsiniz, ayrıca keman derslerine başladığınızda yanınızda keman getirme zorunluluğu da bulunmamaktadır, keman dersleri sırasında keman kursu İzmir’in kemanlarını kullanabilirsiniz.

Keman kursu İzmir fiyatları ne kadar?
Keman kursu ödemelerimiz aylık olarak alınmaktadır, keman kursu İzmir fiyatlarımızı öğrenmek için keman kursumuzu arayıp bilgi alabilirsiniz.

Keman fiyatları ne kadardır?
Keman fiyatları ortalama olarak 60 dolardan başlamaktadır, biraz daha ucuza keman bulmak da mümkündür fakat daha da ucuz kemanları satın almanızı önermiyoruz, eğer alabilirseniz 60 dolarlık değil biraz daha iyi bir kemanı satın almanızı öneririz, iyi bir müzik aletiyle kötü bir müzik aleti arasında çalarken farklar vardır, kötü bir müzik aletini çalarken zorlanırsınız bu yüzden en kötü müzik aletini alıp ilerde değiştiririm demek yerine başlarken de sizi kemandan soğutmayacak bir tercih yapmanız en doğrusu olacaktır.

Keman kursunda neler öğreneceğim?
Keman kursunda önce keman tutuşunu daha sonra kemanda yay çekmeyi, kemanda notaların yerlerini öğreneceksiniz, aynı zamanda nota çalışmaları devam edecek ve ilerleyen süreçte şarkı çalışmalarına geçilecektir. Her seviyeye uygun keman dersleri vermekteyiz. Müzik okullarında okuyan ve kendini daha da geliştirmek isteyen öğrenciler için veya müzik okullarına hazırlanan öğrenciler için profesyonel keman dersi de vermekteyiz, hobi amaçlı keman dersinin yanı sıra her beklentiye yönelik eğitim vermekteyiz.

Keman kursunuz nerede?
Keman kursumuz İzmir Hatay’da yer almaktadır, keman kursumuza ulaşım çok kolaydır, Balçova, Hatay, Göztepe, Karabağlar’dan keman kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Keman kursu almak istiyorsanız ücretsiz tanışma derslerimize gelerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Keman ve Tarihi Hakkında Genel Bilgi

Yaylı ve perdesiz müzik aletlerinden olan keman gibi müzik aletlerinin tarihi Orta Asya atlı göçerlerinin kökenine kadar dayanmaktadır. Keman yaylı müzik aletlerinin bulunduğu violin grubunun en ufak boyutta olan ve en kuvvetli tona sahip müzik aletinden biridir. Keman, son şeklini almasıyla birlikte dört telli hale gelmiştir. Bu tellerin tizden pese doğru dizilişi ”Mi/E-La/A-Re/D-Sol/G”şeklindedir. Kemandan ses çıkarmaya yarayan keman aparatına ”arşe” adı verilmektedir. Arşe üretiminde at kuyruğu ya da işlenmemiş misina kullanılmaktadır. Ayrıca keman yayından kuvvetli bir ton çıkarmak amacıyla ve arşenin düzgünlüğü sağlamak adına yaya reçine adında bir sürülmektedir. Reçine ağacın özünün işlenmesiyle elde edilmektedir. Bu maddenin rengi açık veya koyu sarı-kahverengi tonlarında olup sert bir halde bulunmaktadır.

Keman, 1600-1700’lü yıllardaki İtalyan keman luthierleri tarafından günümüzdeki son biçimine bürünmüştür. Dünyanın en yüksek fiyatlı kemanları olarak isimlendirilen Stradivarius kemanların ücretleri milyon dolarlarla belirlenmektedir. Bunun nedeni ise Stradivarius kemanların tamamıyla el işçiliği olmasından ve özellikle üzerindeki kullanılan cilanın çok özel bir yöntem bulundurmasından kaynaklanmaktadır. Birçok sahte keman üretiminin yapılmasına rağmen yapılan taklit müzik aletlerinden hiçbiri aynı güzel tonu ve özellikleri verememiştir.

Kemanın Parçaları

Keman temel olarak on iki kısımdan oluşmaktadır. Bu bölümler;

* Ön Kapak: Kemanın ön yüzü diyebileceğimiz ve üretiminde çoğunlukla ladin veya çam ağacı kullanılan kısımdır. Üstünde ‘ f ‘ harfini hatırlatan iki tane ses deliği bulunmaktadır. Kemanın tellerinin kapağa yaptığı baskıyı kaldırabilmesi ve pes seslerinin doğru bir şekilde çıkması için ön kapağın altına bas balkon adı verilen çubuklar konulmaktadır. Ön kapakta kullanılan cila kemanın sesini tamamen etkilemekte ve kemanın sesinin karakteristik özelliklerini belirlemektedir.

* Arka Kapak: Kemanda sırt olarak adlandırılan bölüme verilen isimdir. Üretiminde çoğunlukla akça ve kelebek ağacı tercih edilmektedir. Sırt bölgeye uygulanan cila da aynen üst yüzeyde olduğu gibi tonun kalitesini belirleyici önemli bir faktördür.

* Klavye: Kemanda üst yüzeyin üzerinde çoğu zaman koyu ve geniş bir doğru halinde mevcut olan bölüme klavye denilmektedir ve notalar bu bölümde yer alır. Kaliteli kemanlarda bu kısım abonoz ağacından yapılmaktadır.

* Kulak/Burgu: Burgular aynı zamanda kemanın kulakları olarakta adlandırılır. Kulaklar, akort yapmaya yarar ve klavyenin üzerinde 4 tane olarak bulunmaktadır.

* Salyangoz: Salyangoz, zaman zaman tirbüşonda denilen burguların üstünde olan bölüme denilmektedir. Bu bölgeye salyangoz isminin konulmasının nedeniyse yan profilden görüntüsünün bir salyangozu anımsatmasından dolayıdır.

* Yanlık: Sırt ve üst kapağın ara yerinde bulunan yan bölüme verilen isimdir. Üst, sırt ve yan bölümlerin kendilerinin birleştirilmesiyle beraber  gövde oluşumunu tamamlar. Yanlıkların kemanın içine doğru yaptığı girinti, kalın ve ince tellerde yayın daha rahat hareket etmesini sağlamaktadır.

* Arşe ve Teller: Arşe kısaca kemandan ses çıkarmak için kullanılan yaya verilen addır. Yapımında at kılı, misina vb. malzemeler kullanmaktadır. Arşe vida, kıllar, burun, çıta ve topuk adı verilen 5 bölümden oluşmaktadır. Teller ise  kemanın ön kapağında bulunur ve 4 adettir. Teller burgulardan ve fikslerden akort edilir ve doğru frekansa getirildikten sonra çalmaya hazır hale gelir.

* Eşik(Köprü)-Kuyruk-Can Direği: Tellerin kemana sağladığı baskıyı desteklemek ve kemanın gövdesinin çökmesini engellemek için kapaklar arasına can direği adı verilen çubuk konulmaktadır. Can direği adından da anlaşılacağı kemanın sağlam kalmasını sağlayan önemli bir mekanızmadır. Eşiğin bir diğer adı da köprüdür. Köprü denmesinin sebebi ise tellerin bağlanmasını ve doğru bir şekilde salyangoza ulaşmasını sağlamasından kaynaklanmaktadır. Eşik bir köprü görevi görmesinin yanında, tellerin gövdeye yapışmamasını sağlayıp yüksekliklerini de arttırmaktadır. Kuyruk adı verilen kısımda fiksler bulunur. Fiksler kemanı akort ederken ince ayar yapmamızı sağlayan kısımdır. Kuyruk, kemanın arkasına düğme adı verilen bir yuvarlak cisim sayesinde sabitlenir.

* Çenelik: Kemanın tutuşunu kolaylaştırmak için kullanılan ve çenenin altına yerleştirilen kısımdır. Genellikle bu bölümün yapımında abanoz ağacı kullanılsa da farklı ağaç türlerinden de yapılabilmektedir.

Kemanın Çeşitleri

Kemanın Boyutlarına Göre Çeşitleri 4 tanedir. Boyutlarda ki yaş ortalaması genelleme yapılarak verilmiştir. Alacağınız kemanın size veya çocuğunuzun boyutuna uygun olup olmadığını anlamak için kemanı tuttuktan sonra sol elinizin salyangoza kadar gidip gitmediğini kontrol etmek sizin boyutlarınıza uygun olup olmadığını anlamanızı sağlayacaktır.Eğer ki sol eliniz salyangoza yetişmiyorsa o keman sizin için büyük demektir.

1/8 Ölçü Keman – (4-6 Yaş Grubu)

Çeyrek Keman – 1/4 Ölçü – (6-8 Yaş Grubu)

Yarım Keman – 1/2 Ölçü – (8-10 Yaş Grubu)

Üç Çeyrek Keman – 3/4 Ölçü – (10-13 Yaş Grubu)

Tam Keman– 4/4 Ölçü  – (13 ve Üzeri Yaş Grubu)

Kemanın Yapım Tarzına Göre Çeşitleri

* El yapımı Keman
* Yarı El Yapımı Keman
* Fabrikasyon Keman

Bu kemanlar arasındaki fark; malzeme kalitesi ve tını farklılığıdır. Bütçelere göre farklı çeşitler seçilebilir.

Kemanın Bakımı Hakkında Genel Bilgi

Kemanda yapılan bakımın asıl amacı ağacı beslemek ve sesin daha tonlu çıkmasını sağlamaktır. Bu yüzden badem yağıyla kemanın ön, arka yüzü ve yanları bir pamuk yardımıyla silinebilir. Yağ iyice kemanın kısımlarına yedirilir. Ardından üzerindeki reçine ve toz kalıntılarını temizlemek için çok ufak bir damla damlatmak şartıyla viol adı verilen bir madde ile kemanın yüzeyi temizlenir. Kemanın içindeki nemi almak adına bir miktar pirinç f deliklerinden içeri atılır ve 1 gün kalmasının ardından pirinçler çıkarılabilir. Böylelikle pirinçler içerde bulunan nemi dengelemiş, emmiş olur. Arşenin bakımı ise yayların değiştirilmesiyle ya da kıllar karardıysa kılların çıkarılıp sabunlu suyla hafifçe üzerindeki kalıntıların temizlenmesi ve kurumaya bırakılmasıyla gerçekleşir. Bunun yanı sıra eğer kemanı sıktığımız vida çok sertleşmişse bu kısım çıkarılarak bir miktar yağ sürülerek tekrar akıcı şekilde hareket etmesi sağlanabilir.

Kemanın Akordu

İlk kez akord yapacak iseniz birinden yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde burguları fazla sıkarak tellerinizin kopmasına sebep olabilirsiniz. Kemanda teller kalından inceye ”Sol (G) – Re (D) – La (A) – Mi (E) ” şeklinde sıralanmaktadır. Uluslararası notasal harf dizgesinde her notanın harfsel bir karşılığı bulunmaktadır. Kemanda da bu notaların karşılığı yine kalından inceye doğru G – D -A – E şeklinde bulunur.

Keman Akordu 2 Şekilde yapılabilir;

1-Akort programı kullanarak(Tuner) akort yapmak
2-Doğru sesi bir enstrumandan alarak akort yapmak

  • Akort programları kullanarak akort yapmak

Akort programı kullanarak akort yapılacaksa notaların harfsel karşılığını bilmemiz gerekiyor.Notaların harfsel karşılığı aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır. Bu harflere bakarak sesin inceliğini, kalınlığını algılayarak buna göre sıkma ya da gevşetme işlemi yapabiliriz. Notaların harflerle olan bu karşılıkları tüm programlarda aynı şekilde yer almaktadır, herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.

C – Do     G – Sol
D – Re     A – La
E – Mi     B – Si
F – Fa

Ayrı bir metronom cihazınız yoksa telefonunuza veya bilgisayarınıza bir akort programı indirerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Akort programı olarak veya tuner olarak arattığınızda karşınıza çıkan birçok uygulama işinizi görmek için yeterli olacaktır. Tunerlar çok hassas olduğu için öncelikle kemanınızın sesini iyice algılaması için kemanınızın yakınına koymanız ve sessiz bir ortamda bulunmanız gerekir. Eğer cihaz başka bir ses algılarsa bu sesi de ekrana yansıtıcaktır. Bu da yanlış akort yapmanızı sebep olacaktır.

Tunerı kemanınızın yakınına yerleştirdikten sonra en ince tel olan mi telini çekiyoruz, eğer sesimiz doğruysa programda ”E” harfi çıkmalıdır. Başka bir harf çıkıyorsa verdiğimiz harflere göre sesin kalın mı ince mi olduğunu algılayıp bu duruma göre teli gevşetmeli veya sıkmalıyız. Örnek olarak Mi telinde F harfi veya daha ince bir harf çıkıyorsa, bu kemanın telini gevşetmemiz gerektiğini işaret eder. Eğer programımızda D harfi veya daha kalın bir harf çıkıyorsa, bu da teli sıkmamız gerektiğini işaret eder. Mi teli bittikten sonra sırasıyla La, Re ve Sol teli içinde aynı işlemleri yapmamız gerekmektedir.

  • Doğru Sesi Başka Bir Enstrumandan Alarak Akort Etmek

Burada ki önceliğimiz sesi alacağımız çalgının akordunun tam olmasıdır. Aksi takdirde yine kemanımızı yanlış akort edebiliriz. Bu işlemde tamamen kulak tınımızın algıladığı şekilde kemanımızı akort edebiliriz. Sesi alacağımız enstrumanda kemandaki boş tellerin (G – D – A – E) karşılığı olan sesleri basıp iki sesi mukayese ederek akort edebiliriz.

Kemanın Telleri Nasıl Değiştirilir?

Eğer kemanın teli koptuysa veya eskidiyse kısacası artık telleri değiştirmemizin vakti geldiyse bu işlemi kendimiz yapabilmemiz gerekmektedir. Keman telleri değiştirmek için öncellikle burguları gevşeterek tellerimizin kendini salmasını sağlarız. Bu işlemden sonra burguların üzerinde bulunan delikten kemanın telini çekerek çıkartmalıyız. Yeni teli bu deliğe geçirdikten sonra teli fikslerin üzerinde bulunan yerine yerleştirmeliyiz. Yerleştirdikten sonra burgulardan yavaşça sıkarak kemanı akort edip kullanmaya başlayabiliriz.

Kemanda Notaların Yerleri

Keman perdesiz bir enstruman olmasından dolayı seslerin perde açısından belirli gözüken bir yeri bulunmamaktadır. Bu sesler klavyede bulunan aralıklara sıralanmıştır. Kemanda boş teller bildiğimiz gibi kalından inceye ”Sol – Re – La – Mi” şeklinde sıralanmaktadır. Bu tellerin her aralığında notalar bulunmaktadır. Ancak aşağıdaki notaları birinci pozisyonda başlangıç sistemimize göre yazabiliriz.

Sol telinde birinci parmağı bastığımız yer solden sonra gelen ilk nota yani ” Kalın la ”, 2.parmak ” Kalın Si ”, 3. parmak ” Do ” notasıdır. 4. parmağı bastığımız yer bir alttaki telle aynı sesi vermektedir. Yani Sol telinde bastığımız 4. parmağın notası Re sesidir. Boş tel olan Re telinde bastığımız 1. parmağın adı ” Mi ”, 2. parmağın adı ” Fa Diyez ”, 3. parmağın adı ” Sol ”, 4 .parmağın adı ise ” La ” notasıdır.

La telinde 1. parmağın adı ” Si ”, 2. parmağın adı ” İnce Do Diyez ”, 3. parmağın adı” İnce Re ” 4. parmağın adı ise ” İnce Mi ”notasıdır. En ince olan mi telinde 1. parmağın adı ” Fa Diyez ”, 2. parmağın adı ” İnce Sol Diyez ”, 3. parmağın adı ” İnce La ” ve 4. parmağın adı ise ” İnce Si ” notasıdır.

Keman Nasıl Tutulur?

Kemanın doğru bir şekilde tutmak bize fiziksel bir zorluk çıkarmaması için veya çalmamızda bizi engellememesi için şarttır.Kemanın tutuşunuzu sizin için adım adım sıraladık.

  • Yastığı kemanınıza ve omzunuzun üzerine yerleştirinYastığın geniş olan kısmını kemanınızın soluna gelecek şekilde takın.Ardından omzunuzun üzerine oturtun.
  • Kemanı çene ve omzunuzun arasına yerleştirinBaşınızı hafif yana çevirin.Çenenizi çenelik bölümüne yerleştirin ve kemanı çene ile omuz arasında olan kısıma sıkıştırın.Kemanı elinizle taşımanız yanlış bir harekettir.Keman çeneyle omuz arasında sabitlenmelidir.
  • Elinizi doğru bir şekilde yerleştirinKemanı tutarken sapını parmaklarınızın üstünde rahat hareket edebileceği şekilde tutmanız gerekir.Yani keman avuç arasına alınacak şekilde tutulmamalıdır.Ayrıca kemanı tutarken bilek düz olmalı bile içe veya dışarıya doğru bükülmemelidir.
  • Baş parmakla kemanınıza destek verinBaş parmak kemanın sap bölgesine düz şekilde yerleşmelidir.Parmak klavyenin üstüne çıkmamalı ya da çok altında kalmamalıdır.Tam hizasında olmalıdır.
  • Parmakları basmak için doğru şekilde yerleştirinParmaklarınızı çalmasanız dahi tellerin üzerinde doğru şekilde konumlandırın.Tellerin üzerinde ve dik bir şekilde dursun eğer basılacaksa parmakların yan kısımlarıyla basmayı da unutmayın.

Önemli Not: Keman çalarken bacaklar omuz hizası genişliğinde açılmalı ve dik şekilde durulmalıdır.

Keman Nasıl Çalınır?

Keman doğru bir yay ve keman tutuşundan sonra çalınmaya başlanır.İlk olarak tutuş oturtulduktan sonra yayı cızırtı ve bozuk ses çıkarmadan kullanmayı öğreniriz.Bu süreç sorunsuz hale geldikten sonra nota basma aşamasına geçeriz ve burada öğrendiğimiz notaları keman üzerine aktarmaya başlarız.Bu konuda önemli olan bastığımız notaların doğru olmasını sağlamak ve temiz ses çıkarmaktır.Seslerimiz sorunsuz bir şekilde çıkıyorsa ve etütleri doğru bir şekilde çalıyorsak seviyemize uygun parçaya çalmaya hazırız demektir.

Keman çalmayı becerebilir miyim? Çalması zor mudur?

Keman perdesiz yapıya sahip bir çalgı olmasından dolayı diğer enstrumanlara göre daha zor olduğu yönünde bir izlenim bırakmaktadır. Ancak; pratik ve uygun egzersizlerle bu zorluklar rahatlıkla aşılabilmektedir. Keman çalmayı öğrenmek için öncellikle hevesli olmak ve olabildiğince pratik yapmak gerekmektedir. Keman öğrenmek isteyen kişiler için birçok farklı metot ve öğrenme yöntemi mevcuttur. Bu methodlar arasından kişinin kavrayışına en uygun olanı seçilir ve bu sayede kişinin öğrenme süreci daha verimli ve hızlı bir hal alır. Sizde Keman kursu deneme derslerimize katılarak çalmanızı hızlandıracak konular hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.!

Keman çalmak için geç mi kaldım?

Hep bizi yanıltan bir kanıdır ”bu yaştan sonra keman mı çalınır?”sözü. Unutmayın en önemli olan insanın içinde bulunan müzik isteğidir. Dolayısıyla keman çalmak için yaşınızın ileri olması size bir engel teşkil etmez. Keman çalmak için bir üst sınır bulunmasa dahi başlamak için minumum yaş 6  olarak kabul edilir. Bunun nedeni ise; çocuklarımızın kas gelişimini düzgün şekilde tamamlayıp herhangi bir kas ağrısı veya zorluk çekmemesi içindir. Küçük yaşlarda verilecek bu eğitim çocukların hem zihinsel gelişimlerini hemde ruhsal gelişimlerini daha doğru şekilde tamamlamaları için çok önemli bir fırsattır. Sizde ertelemeyi ve acaba geç mi kaldımları bir kenara bırakın ve hemen keman kursumuzla iletişime geçip eğlenceli bir dünyaya adım atın.

Keman Çalabilmek İçin Yetenekli Olmak Şart Mıdır?

Keman çalmak için yetenek şart değildir. Müzik kulağınızın yatkın olması size kolaylık sağlayacakta olsa önemli olan vakit bulabildikçe pratik yapmaktır. ”Müzik kulağım yok,keman öğrenemem” gibi bir düşünceniz varsa bu düşünceyi rafa kaldırın ve sizde ücretsiz keman kursu deneme derslerimize katılın.

Keman çalmayı öğrenmem ne kadar sürer?

Bütün müzik aletlerinde olduğu gibi kemanda da isteğiniz noktaya ulaşmanız sizin hevesli olmanızla ve pratik yapmanızla orantılı olarak ilerler. Keman eğitiminize ara vermeden ve düzenli bir şekilde devam ederseniz bu süreç daha hızlı ilerler ve öğrenme süreniz kısalır. Eğer eğitiminize ara vermezseniz ve düzenli olarak pratik yaparsanız ortalama olarak 3 ayda kemanda parça çalmaya başlayabilirsiniz.

Keman kursuna başlamak için müzik bilgisine sahip olmam gerekiyor mu?

Keman kursumuza katılmak için herhangi bir ön bilgiye sahip olmanız gerekmemektedir. Keman derslerinde gerek notasal olarak gerek teknik olarak tüm bilgiler size eğitmenlerimiz tarafından aktarılmaktadır. Aklınıza takılan diğer sorular için sanat merkezimizle iletişime geçip daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Derslerin işlenişi nasıl ilerliyor nasıl bir program uygulanıyor?

Keman derslerinde süreç; kemanın tutuşu ve yay çekmeyle başlamaktadır. Yay çekme çalışmaları devam ederken temel nota bilgisiyle birlikte nota okuma alışkanlığı kazandırılmakta ve yay çekmenin ve nota bilgisinin ardından parmaklarımız gelişmesi, hızlanması için ufak etütler verilmektedir. Bu çalışmaların eksiksiz tamamlanmasının ardından öğrencinin seviyesine uygun parçalara geçilmektedir. Bu sürecin ardından ileri düzey parçalara, üst seviye parmak egzersizlerine ve ileri nota bilgisi verilerek derslere devam edilir.

Nasıl bir keman almalıyım?

Keman alırken size farklı bütçelere göre birçok seçenek sunulmaktadır. Başlangıç seviyesi için çok yüksek fiyatlı bir keman almanız gerekmemektedir. Aşama kaydettiğinizi gördükçe daha iyi bir keman edinebilirsiniz. Ancak ortalama olarak 120 Dolarlık kemanlar sizin tınısıyla şevkinizi kırmayacak ve sizi uzun bir süre idare edecektir. Keman alırken dikkat etmeniz gereken belli başlı konular vardır. Bunlar;kemanın boyu(yaşa ve yapıya bağlı olarak değişiklik gösterir)kemanın tınısı,kemanın aksesuarlarıdır. En doğru seçim için sanat merkezimizdeki eğitmenlerimizle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Keman kursuna başlamadan önce ücretsiz keman deneme derslerimize katılarak siz de kemanla ilgili ayrıntılı bilgi alabilir ve keman eğitmenlerimizle tanışabilirsiniz.

Dinlenmesi Gereken Önemli Keman Virtüözleri

Itzhak Perlman
David Oistrakh
Anne Sophie Mutter
Alexander Markov
Suna Kan
Igor Oistrakh

Söz Konusu Sanat Keman Kursuna Nasıl Ulaşırım?

İzmir’in en samimi, en keyifli keman kursu İzmir’in Hatay semtinde yer almaktadır. Keman kursu İzmir Hatay‘a ulaşım için İzmirspor metro istasyonundan sadece bir kaç adım ileriye gitmeniz gerekiyor. Söz Konusu Sanat keman kursuna Balçova, Göztepe, Poligon, Üçyol, Fahrettin Altay, Güzelbahçe, Güzelyalı, Narlıdere, Konak, Karabağlar, Buca, Yeşilyurt, Alsancak ve Bornova gibi semtlerden çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca keman kursumuza metro dışında dolmuş, vapur, otobüs gibi ulaşım araçlarıyla da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Keman dersi İzmir Hatay eğitmenlerimizin yazdığı yazımıza vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz! Keman ya da keman kursu izmirle ilgili tüm merak ettikleriniz için sanat merkezime ulaşabilirsiniz.

Keman Kursu İzmir

* Ücretsiz keman kursu denemeniz mevcut mu?
* Keman fiyatları ortalama olarak ne kadar?
* İzmir keman kursu fiyatları ne kadar?
* Elektro keman fiyatları ne kadar?
* Ne kadar zamanda keman çalmayı öğrenebilirim?
* Keman çalmaya başlamak için yaşım çok mu geç?
* İzmir’de keman kursları arasından neden Söz Konusu Sanat’ı seçmeliyim?
* Söz Konusu Sanat neden İzmir’de en iyi keman kursu?
* Söz Konusu Sanat’a nasıl ulaşım sağlarım?  Gibi zihninizi meşgul eden birçok soruya en net, en doğru ve güvenilir cevapları alabileceğiniz, öğrenme garantisi sunan kursumuzla size, doğru bir program hazırlayarak, vaktinizi boşa harcatmadan kısa süre içerisinde keman çalmayı öğretiyoruz. 

Tem 25, 2015 | Posted by | 0 comments

Add Your Comment

Your email address will not be published.