Piyano Kursu İzmir – Piyano Kursu İzmir Hatay | Söz Konusu Sanat

Piyano Kursu İzmir‘, ”Piyano Dersi İzmir” gibi İzmir evde özel piyano dersi ya da birebir sanat merkezinde ders işleyişi şeklinde arayışlar içerisinde bulunduysanız, araştırmalarınızı sonlandırmanız konusunda size yardımcı oluyoruz 🙂

Sizde güzel dostluklar kurarak, eğlenceli ve bir o kadar da öğretici bir piyano eğitimi almak istemez misiniz? Cevabınız evet ise Söz Konusu Sanat Piyano Kursu İzmir olarak alanındaki en seçkin eğitmenler eşliğinde size eşsiz bir piyano dersi garantisi vermekteyiz!

Ücretsiz piyano kursu izmir deneme dersine katılım sağlamak için; 0553 174 68 89 numaralı telefona mesaj ya da arama yoluyla ulaşabilir ya da WhatsApp‘tan yazabilirsiniz. Sadece bu kadar mı? diyenleri duyar gibiyiz; elbette hayır! 🙂

Söz konusu iletişimse bize her yoldan ulaşım sağlayabilirsiniz, işte mail adresimiz; info@sozkonususanat.com Sizce de artık potansiyelinizin farkına varıp, hayallerinize ulaşmanın zamanı gelmedi mi? Yaş, zaman gibi bir çok zaman kaybı düşünceyi kafanızdan atın ve sizde geri kalan yüzlerce öğrencimiz gibi piyano derslerinde hedeflediğiniz noktaya ulaşın!

Söz Konusu Sanat Farkı ile Kısa Süre İçerisinde Başarıya Ulaşın!

Piyano için en temel müzik aleti diyebiliriz, hem diğer müzik aletlerine göre başlangıç aşamasında öğrenmesinin kolaylığı hem de şık duruşu piyanoyu çok tercih edilir bir müzik aleti yapmaktadır. Aynı zamanda piyanonun çocuk gelişimine faydası ve yetişkinlerin sosyalleşmesindeki önemi de piyanonun sık tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Daha bir çok nedenden dolayı yoğun istek gören piyano, aynı zamanda bir rahatlama ve günün yorgunluğundan arınma aracı olarakta kullanılmaktadır. 🙂

Piyano dersine başlayacakların kendine kendine yarattığı en büyük engel ”piyano çok pahalı bir enstrümandır” yargısıdır. Aslında piyano, geniş kullanım alanına sahip olmasından dolayı alım ve satımda bir çok farklı seçenek sunmaktadır. İyi bir araştırma içerisine girildiğinde pratik yapmak için yeterli olacak, iyi derece de bir piyanonun hesaplı fiyatlara satın alınabileceği görülmektedir. Şimdi de tek tek piyano kursu izmir ile ilgili sorularımızı cevaplayalım;

piyano kursu izmir

Piyano Kursu İzmir ile İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Piyano eğitimi nasıl bir süreçtir, piyano çalmak zor mudur?


Piyano tüm çalgıların atası niteliğinde bir müzik aletidir, piyano çalarken 2 el birden kullanılır, 2 elin de aktif kullanılması zamanla gerçekleşir, piyano eğitimi sırasında batı müziğinin yanı sıra zamanla talep doğrultusunda Türk Müziği çalışmaları bile yapılabilir. Piyano çok temel bir müzik aletidir ve çalması kesinlikle zor değildir, beynin iki lobunu birden çalıştıran bir müzik aletidir, piyanoyu hem solo bir müzik aleti olarak hem de diğer müzik aletlerine eşlik amaçlı kullanabilirsiniz, kullanım alanı olarak çok geniş bir yere sahiptir.

Piyano eğitimi sırasında, öncelikle piyanoya alışmak için parmak egzersizleri yapılır ve parmak egzersizleriyle birlikte nota çalışmaları sürdürülür, parmak egzersizleri sonrasında ufak parça çalışmalarına geçilir ve zamanla sevdiğini parçaların çalışmaları yapılır. Piyano kursu izmir de size özel bir ders programı hazırlanacağı için hedeflediğiniz yerlere en kısa zamanda ulaşabileceksiniz.

Ne kadar zamanda piyano çalmayı öğrenebilirim?


Piyano kursu İzmir eğitimlerinde temel eğitimler ortalama olarak 3 ay sürmektedir, 3 ayda temel piyano eğitimini tamamlayabilirsiniz, temel piyano eğitimi sürecinde şarkı çalışmalarına geçebilirsiniz, temel düzeyde etüdler çalabilirsiniz. 3 aylık süreçte nota okumanızı daha akıcı hale getirebilir ve parmaklarınızı, 2 elinizi birden piyanoya alıştırabilirsiniz. Piyano tam olarak öğrenme süresi ise sizin piyanodan beklentilerinize, piyanoda gelmek istediğiniz seviyeye ve her gün ne kadar piyano çalıştığınıza bağlı olarak değişmektedir.

 

Piyano fiyatları ne kadar? Hangi piyano çeşidini tercih etmeliyim?


Öncelikle piyanoları temel olarak dijital piyanolar ve akustik piyanolar olarak 2ye ayrılmaktadır. Akustik piyanolar dijital piyanolara göre daha pahalı bir piyano çeşididir ve belirli aralıklarla bakım gerektirir aynı şekilde piyanonun akordunun da yapılması gerekir bu sebeple akustik piyano satın aldıktan sonra da harcamalarınız devam edecektir, eğer profesyonel düşünmüyorsanız, konservatuar öğrencisi değilseniz veya piyano üzerinde profesyonel sanat çalışmaları yapmıyorsanız akustik piyano sizin için maliyetli bir şeydir.

Dijital piyanolarda ise her hangi bir bakım söz konusu değildir, sadece piyanonuzun tozunu almanız bakımı için yeterli olacaktır, fiyatları da akustik piyanolara göre çok uygundur, dijital piyano fiyatları ortalama olarak 600 dolardan başlamaktadır ve piyanonun kalitesi arttıkça fiyatı da artmaktadır. Bütçenize en uygun piyanoyu seçmeniz en doğrusu olacaktır fakat bu kadar piyano çeşitliliği varken neye dikkat etmeliyim diyorsanız piyanonuzun tuş hassasiyetine dikkat etmelisiniz, bu konuda da piyanoya yeni başlıyorsanız bilen birinden yardım almalısınız. Piyano satın almak istiyorsanız piyano kursu izmir eğitmenlerimizin teknik desteğiyle bir piyano satın alabilirsiniz.

Evimde piyano olmadan piyano derslerine katılabilir miyim?


Evinizde piyano olmasa bile piyano kursu izmir‘e katılıp, piyano kursumuzdaki piyanoları istediğiniz zaman ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Piyano çalma konusundaki isteğinizden emin olup bir piyano satın alana kadar piyano kursumuzda pratik yapabilirsiniz. Bir çok kişi önce çalıp çalamayacağımdan emin olmalıyım diye düşünür bu yüzden en başta bir piyano satın almak istemez, fakat piyano olmadan çalışma yapamayacağınız için ilerleme kaydedemezsiniz, bu yüzden piyano kursumuz bu konuda ücretsiz hizmet vermektedir, piyano kursumuzdan istediğiniz kadar faydalanabilir, piyanolarımızda istediğiniz kadar çalışma yapabilirsiniz.

 

 

Piyano kursu almaya başlamak için yaş sınırı nedir?


Piyano eğitimlerimize başlamak için alt yaş sınırı 4’tür, üst yaş sınırı ise bulunmamaktadır, piyano çalmaya istekli olan her yaştan birey piyano kursu izmir‘den yararlanabilir, piyano çalmanın yaşı yoktur.

Piyano kursu izmir’e nasıl ulaşabilirim?


Piyano kursumuza ulaşım çok kolaydır, çok merkezi bir konumda yer alan Söz Konusu Sanat‘a Hatay‘dan, Göztepe‘den, Balçova‘dan, Konak‘tan Karabağlar‘dan ve çevre ilçelerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro, otobüs, dolmuş yoluyla ulaşmanız çok kolaydır.

Piyano Kursunuza Nasıl Ulaşırım? Piyano Kursu İzmir’in Neresinde?

İzmir‘de öğrenme garantisi veren ve bir o kadar keyifli piyano kursumuza ulaşmak için İzmirspor metrodan sadece bir kaç adım ilerlemeniz gerekiyor. Piyano Kursu İzmir Hatay’a dolmuş, otobüs, vapur ve metro gibi ulaşım araçlarıyla oldukça rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Piyano kursumuza Balçova, Konak, Güzelyalı, Güzelbahçe, Karabağlar, Üçyol, Fahrettin Altay, Poligon, Buca, Göztepe, Yeşilyurt, Narlıdere, Bornova ve Alsancak‘tan rahat bir şekilde, zorlanmadan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Piyano Dersi İzmir Hatay ile alakalı yazımıza vakit ayırdığınız için teşekkürler! Piyano ve piyano kursu ile ilgili olarak aklınıza takılan her şey için sanat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Tem 25, 2015 | Posted by | Piyano Kursu İzmir – Piyano Kursu İzmir Hatay | Söz Konusu Sanat için yorumlar kapalı