Saksafon Kursu İzmir Hatay

 

Söz Konusu Sanat ile En Hızlı, Öğrenme Garantili Eğitimler Sizleri Bekliyor!

Saksafon kursu İzmir Hatay ” vb. aramalarınızın sonucunda Söz Konusu Sanat saksafon kursu sayfasına ulaştınız. Saksafonla ve saksafon dersiyle ilgili detaylı bilgi edinmek için yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz!

Saksafon en çok ilgi çeken fakat çalmaktan kaçınılan müzik aletlerinden bir tanesi ve ilk bakışta ne kadar zor bir müzik aleti dedirten bir çalgı! Aslında sanıldığı kadar da zor bir müzik aleti değil, hele ki bizim gibi ilkokulda üflemeli bir alet çalmayı deneyen yani flütle haşır neşir olan insanlar için hiç de zor değil. Sadece dışarıdan bakıldığında sistemi birazcık karmaşık gözüküyor fakat müzik aletini kendiniz incelediğinizde çok da karmaşık olmadığını görüyorsunuz.


Böyle bir kursa yazılmadan önce genel tedirginliğimiz saksafon fiyatları ve saksafon kursu fiyatları oluyor. Çünkü bu kursların ücretleri bir hayli tuzlu olabiliyor. Hatta çoğu zaman öğrencilerimizden duyduğumuz tepki kendilerini ücretsiz saksafon kursu arıyorken bulabilmeleri.  Bunları dert etmenizin hiç gereği yok. Çünkü;

Saksafon kursumuz haftanın 7 günü devam ediyor. Saksafon dersine 09.00-23.00 saatleri arasında katılmanız mümkündür, ayrıca bir saksafona sahip değilseniz saksafon kursumuzdaki saksafonları kullanabilir, saksafon ders günleriniz dışında da saksafonlarla pratik yapabilirsiniz. Ücret konusunda da uygun tekliflerimizi arayıp bize danışabilirsiniz.


Fakat Saksafon dersi almaya karar verme konusunda kararsızsanız ücretsiz tanışma derslerimize katılarak çekinmeden, yüz yüze bireysel olarak ayrıntılı bilgi alabilir ve saksafon konusunda karar verebilirsiniz. Saksafon çalmak bir yetenek işinden çok çalışma ve istekli olma işidir bu yüzden daha fazla ertelemeden saksafon çalmak için bir adım atmalısınız!

Saksafon kursu İzmir ‘den ders almak isteyenler için de akıllarda oluşan İzmir’de Saksafon Kursu ile ilgili soruları cevaplayarak başlayalım.

Saksafon Kursu İzmir İle İlgili Sık Sorulan Soruların Cevapları

 

Saksafon çalması zor bir müzik aleti midir?

Aslında zor kavramı kişiye göre değişir, kimine göre futbol oynamak zordur kimine göre dans etmek ama yanlış olan bir şey varsa o da denemeden zor ya da kolay olmasına karar vermektir. Saksafon çalması doğru saksafon eğitmeninden saksafon kursu aldığınızda zor değildir, çünkü saksafon derslerinin amacı size kısa sürede saksafon çalmayı öğretmektir.

Herkes saksafon çalabilir mi?

İstekli olan ve fiziksel olarak nefesli bir müzik aleti çalma konusunda sorunu olmayan herkes saksafon çalabilir, saksafon için özel bir yetenek aranmamaktadır, saksafon çalma konusunda doğru teknikler zamanla öğrenilebilmekte ve geliştirilebilmektedir.


Hangi tür saksafonla saksafon kursu almaya başlamak gerekir?

Saksafonlar çeşitlere ayrılmaktadır en popüler olan çeşitleri ise alto saksafon ve tenör saksafondur. Alto saksafon biraz daha küçük tenör saksafon ise biraz daha büyüktür, sanat merkezimiz bünyesinde alto saksafon kursu da tenör saksafon kursu da almanız mümkündür, ki zaten bir çeşit saksafonu çaldıktan sonra diğer çeşide alışmanız da çok uzun zaman almayacaktır. İnternette alto saksafon ve tenör saksafon diye aratıp seslerini dinleyip hangisini çalmak istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz, internette araştırırsanız bilinçsizce bir çok kişi önce alto saksafon çal sonra tenör saksafon çalarsın tarzı şeylerden bahsetmektedir fakat böyle bir genelleme yoktur, siz hangi çeşitten başlamak isterseniz ondan başlayabilirsiniz. Başlangıçta alto saksafonun önerilmesinin sebepleri ise daha hafif ve daha ucuz bir saksafon çeşidi olmasıdır.

 


 

Saksafon fiyatları ne kadar, İzmir’de nereden saksafon alabilirim?

Saksafon fiyatları alacağınız saksafonun işçiliğine, kullanılan malzemenin kalitesine ve üreten markaya göre değişmektedir, saksafonlar çok geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Ayrıca alto saksafon ve tenör saksafon olarak saksafon türlerine göre de fiyatlar değişmektedir. Başlangıçta hesaplı bir saksafon satın almak isteyenler günümüz fiyatlarıyla hemen hemen 450 dolar civarı saksafon satın almaları mümkündür, saksafonunuz hesaplı olsa da saksafonun en uç bek kısmını değiştirerek, daha kaliteli bir saksafon beki satın alarak saksafonunuzdan daha kaliteli ses almanız mümkündür. İzmir’de saksafon satın almak için bir çok müzik market bulunmaktadır, ayrıca saksafon satın almak istiyorsanız bizden de saksafon konusunda bilgi ve destek alabilirsiniz. Öğrencilerimize sağladığımız uygun fiyatlar ile size de yardım edebiliriz. Sadece bizi aramanız yeterli!

 


Saksafon çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Saksafon çalmaya başlayan hemen hemen herkes, saksafon kursunda aynı soruyu sorar “ne zaman saksafonla şarkı çalabilirim” tabi ki hepimizin amacı müzik aletimizle şarkılar çalmak fakat bunun için öncelikle bazı çalışmalar yapmak gerek, temel olarak temel saksafon eğitimi süresi 3 aydır, 3 aylık bu süreç içerisinde tabi ki saksafon eğitmenimiz size şarkı çaldıracaktır fakat saksafonda gelmek istediğiniz seviyeye göre bu süre değişiklik gösterecektir.


 

Saksafon kursuna ne zaman başlayabilirim?

Saksafon derslerimiz bireysel özel dersler olarak devam etmektedir bu sebeple istediğiniz zaman saksafon derslerine kayıt yaptırabilirsiniz. Ayrıca saksafon derslerine başlamadan önce ücretsiz saksafon tanışma kursu da alabilirsiniz.

Saksafon kursu İzmir’e başladığımda neler öğreneceğim?

Saksafon kursuna başladığınızda öncelikle saksafonu doğru şekilde tutmayı ve en önemlisi saksafonu doğru şekilde üflemeyi öğreneceksiniz, daha sonra saksafonda notaların yerlerini öğrenmeye başlayıp saksafonda etüd çalışmalarına geçeceksiniz. Saksafon çalışmalarını daha eğlenceli hale getirmek için sizin sevdiğiniz sizin seçtiğiniz şarkılara da yer verilecek ve saksafon dersleri çok daha keyifli geçecektir.

 

Saksafon Kursu İzmir’e Nasıl Ulaşım Sağlarım?

 

Saksafon kursumuz İzmir Hatay‘ın en merkezi yerlerinden biri olan İzmirspor metro durağının birkaç adım ötesinde bulunmaktadır. Saksafon Kursu İzmir Hatay‘a Üçyol, Poligon, Yeşilyurt, Fahrettin Altay, Narlıdere, Konak, Karabağlar, Alsancak, Bornova, Balçova, Buca, Güzelyalı, Güzelbahçe, Göztepe gibi semtlerden de rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca kursumuza ulaşım sağlarken metro, dolmuş, otobüs ve vapur gibi birçok ulaşım aracını tercih edebilirsiniz.

 

 

Saksafon dersi İzmir Hatay yazımızı okuduğunuz için teşekkürler! Saksafonla ya da saksafon dersi izmirle ilgili tüm aklınıza takılan sorular için sanat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Nis 6, 2018 | Posted by | Saksafon Kursu İzmir Hatay için yorumlar kapalı