Sen de parçalara eşlik etmeyi seviyor ancak şarkı okuduğun zaman sana bakan yüzlerden dolayı moralin mi bozuluyor ? Üzülmene hiç gerek yok sen de sesini güzel bir şekilde kontrol edebilir ve rahatlıkla parça okuyabilirsin.

Unutma ! Kötü ses yoktur, eğitimsiz ses vardır. Şan kursu olarak arkasında durduğumuz ve savunduğumuz bu düşünce ile kurulduğumuz günden bu yana onlarca kişiyi ses alanında eğittik ve güzel bir seviyeye getirdik. Sen de bu kişilerden biri olabilirsin, çekinmene hiç gerek yok !

Yapamayacağın konusunda düşüncelerin varsa ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsin. Hem öğretmenimiz ile tanışabilir hem de aklında olan soruları kendisine yöneltebilirsin.

Şan dersi içerikleri ile ilgili birçok konu ve videoya kardeş sanat merkezimizin şan kursu İzmir bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsin.

Söz Konusu Sanat’ta eğitim almanın artıları sadece bunlarda değil ;

 • Haftanın 7 günü sabah 9 akşam 22 saatleri arasında dilediğin saatte eğitim alabilirsin
 • Kurumumuzda amaç sadece ders alman da değil ! Düzenlenen birçok sosyal etkinliğe katılarak kafanı dağıtma şansına sahipsin
 • Ses açman, egzersiz yapman mı gerekiyor ? Hiç sorun değil, ek bir ücret ödemeden odalarımızda istediğin kadar çalışma yapabilirsin.

Şan Dersi İzmir’le Sesinizi Güzelleştirin!

Şan Kursu İzmir Hatay

 

Şarkı söylemek bir çoğumuz için eğlenceli bir uğraş iken bazılarımız içinse “yok ben şarkı söylemeyeyim, sesim kötü” den öteye gitmeyen bir şeydir. Sesin kötü olması kimin kararıdır? Çevremizde  bulunan ve bugüne dek özel bir biçimde şan dersi almamış belli başlı kişilerin  “Sen şarkı söyleme. Sesin kötü” gibi söylemlerde bulunması sizi şarkı söylemekten vazgeçirmesin. Siz;  sevinince şarkı söyleyin, üzülünce şarkı söyleyin, canınız sıkılınca, mutlu olunca şarkı söyleyin.  Yeri gelsin dil yetmeyince, göz görmeyince, gönül hissetmeyince inatla şarkı söylemeye devam edin!

Kötü ses yoktur, eğitimli ve eğitimsiz ses vardır! Bir sesi güzel yapan belli kriterler yoktur. İlk önce dinlediğiniz sanatçıları bir düşünün; sesi güzel diyebileceğiniz pek çok kişi karşınıza çıkabilir. Bir de dinlemek istemediğiniz sanatçıları düşünün; onlara da belki sesi çirkin diyebilirsiniz. Fakat sizin  düşünceniz aslında onların sesini çirkin yapmıyor ve onları seven kitleyi değiştirmiyor.  Çünkü belli bir kriter yoktur. Ses renkleri vardır. Bu noktada ise bu seslerin eğitilmiş halleri vardır. Yani çirkin ses diye bir şey yoktur, eğitilmemiş ses vardır.

Şan dersi içeriklerini merak ediyorsan :  şan dersinde neler öğretiliyor yazımıza bakmanı tavsiye ediyoruz.

Sesinizi doğru şekilde kullanmayı bilirseniz istediğiniz gibi şarkı söyleyebilirsiniz. Doğru notalardan şarkı söylediğiniz sürece kimseyi rahatsız etmezsiniz. Her ses özeldir; eğer şan eğitimi ile sesinizi doğru kullanmayı öğrenirseniz siz de güzel şarkı söyleyebilirsiniz. Şan kursu konusunda İzmir‘in en iddialı sanat merkezi olmaya devam eden Söz Konusu Sanat sizi bekliyor olacaktır.

şan dersi izmir

Şan Kursu – Piyano Hakkında Sık Sorulan Sorular

Şan Dersi ile İlgili Merak Edilenler ve Cevapları

Herkes güzel şarkı söyleyebilir mi?

Evet, Şan kursunu İzmir Söz Konusu Sanat’a katılıp veya ücretsiz herhangi bir şan derslerine katılıp sesini eğiten herkes güzel şarkı söyleyebilir. Fakat güzel göreceli bir kavramdır. Sorun teşkil edebilecek konu ücretsiz şan derslerinin verildiği kurumların çok kalabalık olması ve verimsiz geçmesi olabilir. Bu yüzden güzel şarkı söylemek dediğimiz aslında doğru şekilde şarkı söylemektir, isteyen herkes doğru şekilde şarkı söyleyebilir.


Şan kursu ne kadar sürer?

Ses eğitiminin belirli bir süresi bulunmamakla birlikte bu yapılan çalışmaların sık tekrarına ve kişinin gösterdiği tepkiye göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak 3 ay gibi bir süre içerisinde performansınızda gelişmeler ve ilerlemeleri görebilirsiniz.


Ses eğitimi nasıl bir süreçtir, şan dersine herkes katılabilir mi?

Ses eğitimi sırasında öncelikle doğru nefes almayı öğreniriz, gün içinde binlerce kez yaptığımız şey olan nefes almayı nasıl doğru yapılacağını ve önemini öğreniriz daha sonra işitme ve söyleme çalışmalarına geçerek şan eğitimine geçeriz yani şan kursu doğru nefes alma ve doğru sesleri söyleme üzerine yoğunlaşmış bir eğitimdir. İzmir‘de bulunan veya bulunmayan isteyen herkes şan kursumuza katılarak sesini doğru kullanmayı öğrenebilir.

Şan Dersi – Dönem Sonu Sahne Gösterileri


Nota bilgim yok, yine de şan dersi alıp şarkı söyleyebilir miyim?

Şan dersi‘ne katılmak ve şarkı söylemek için nota bilme gerekliliği bulunmamaktadır. Ancak eğitim alınmak istenen alan opera ise gerekli nota çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Ayrıca gerekli nota bilgisi, derslerimizde eğitmenlerimiz tarafından size öğretilmektedir.


Şan eğitimi alırken nelere dikkat etmem gerekir?

Şan dersleri alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey doğru bir kurumdan şan dersi almanızdır. Eğer şan eğitmeniniz doğru kişi değil, bilinçsiz bir eğitmense sesinizde nodül oluşabilir. Bu yüzden şan kurslarına katılım gösterirken oldukça titiz davranmalı ve mutlaka kaliteli eğitmen kadrosuna sahip bir yerde eğitim almalısınız.

Şarkı söylerken ses tellerini doğru bir şekilde kullanmak ve zarar vermemek gereklidir. Ses tellerimin sağlığını nasıl korurum diyorsan : şarkı söylerken dikkat edilmesi gerekenler adlı yazımıza göz atabilirsin.

Şan Dersi İzmir


Şan dersi İzmir fiyatları ne kadar?

Şan dersi ücretleri aylık olarak alınmaktadır ve kayıtlarımız aylık olarak devam etmektedir. Şan dersi İzmir fiyatlarımızı bizi arayıp öğrenebilir ve kampanyalarımızla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ses Eğitimi


Şan Eğitimi, Ses Eğitimi Nedir?

Şan kursu, sesin ve ses tellerinin terbiye edilerek, bu bölgelerin farkında olarak ve şuurlu bir biçimde kullanılması için gerçekleştirilen diyafram, ses ve nefes egzersizlerinin uygulanışından oluşan alana verilen addır. Ses eğitimi, tamamen sesi verimli bir şekilde kullanabilmek, doğru ve güzel şarkı seslendirmek ve nefesin doğru kullanılmasıyla ilgili bir daldır. Dolayısıyla şan eğitiminin amacı sesten elde edilebilecek en yüksek verimi almaktır.

İnsanlarda ses bay ve bayanlarda 3 ana kategori de incelenmektedir. Kalından inceye doğru bayan sesleri; alto, mezzo soprano ve soprano olarak, kalından inceye doğru erkek sesleri; bas, bariton ve tenor olarak ayrılmaktadır. Şan derslerinin temelini öncelikle müzik kulağının geliştirilmesi işlemi oluşturmaktadır. Müzik kulağının geliştirilmesinin ardından kişinin istekleri doğrultusunda gidişat belirlenir ve uygun parça seçimleri ve ileri düzey ses, diyafram ve nefes egzersizleriyle birlikte ilerleyiş sağlanır.


Ses Eğitimini Ne İşe Yarar? Şan Dersinin Amaçları

Şan dersi İzmir kişinin sesini daha etkili, doğru ve güzel bir biçimde kullanabilmesini hedeflemektedir.

Ses Eğitimi İzmir

Ses eğitimiyle birlikte yaşanan nefes problemlerinin, iletişim bozukluklarının ve şarkı söylerken detone olma gibi sorunların rahatlıkla önüne geçilebilmektedir. Şan derslerinden verim alınmasıyla birlikte kişinin konuşma ve telaffuzunda düzelmeler, konuşmada doğru tonlama ve ifade, sesin daha geniş aralıklarla kullanımı, şarkı söylerken daha güzel ve doğru bir ifade tarzı, detonelikten kurtulma ve doğru nefes alış biçimini yakalama gibi kazanımlar ortaya çıkmaktadır.

Sesi güzel kullanmak kadar önemli bir diğer unsur ise mikrofon tutuşudur. Mikrofon hakkında bilgi almak için : mikrofon tutma teknikleri yazımıza bakabilirsin.

Unutulmamalıdır ki hayatımızda sürekli yanımızda olan en sesimiz sürekli kullandığımız ve bizi yansıtan en önemli enstrümanımızdır. Şan dersi İzmir eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen derslerimiz sayesinde sizde ister Türk sanat müziği olsun ister klasik parçalar olsun şarkı söylediğiniz alanda büyük bir fark yaratabilir ve karşılıklı iletişimlerinizde daha kuvvetli bir etkileşim yakalayabilirsiniz.

Şan Kursu – Ücretsiz Deneme Dersi

Şan Kursu Konusunda İzmir’in En Deneyimli Kursu Söz Konusu Sanat’ta İzlenen Program;

 • * Gevşeme Hareketleri
  * Esneklik Kazanmaya Yönelik Çalışmalar ( Bedende ki gerginliği ortadan kaldırmak adına yapılan egzersizler)
  * Soluk Çalışmaları ve Teknikleri
  * Diyafram Kasının Eğitilmesine Yönelik Egzersizler ve Nefes Alıp, Verme Çalışmaları
  * Sesin Verimli Kullanılabilmesi Adına Doğru Duruş Pozisyonunun Yakalanması
  * Telaffuz ve Tonlama Üzerine Yapılan Diksiyon Egzersizleri
  * Fonetik Çalışmaları
  * Doğru Tonlama ve Sesin Titreşimi Üzerine Yapılan Çalışmalar
  * Tarz Belirleme Çalışmaları
  * Yerli ve Yabancı Parçalardan Oluşan Repertuar Belirlemesi
  * Midi Alt Yapılardan Oluşan, Enstruman Destekli Egzersiz ve Eser Çalışmaları

Şan dersi İzmir ile gerçekleştirilen çalışmalarda gerekli egzersiz ve parçalar için piyano ile eşlik sağlanmaktadır. Ancak durum değişikliğine uygun olarak piyano yerine keman, gitar, midi alt yapı gibi çeşitli ekipmanlar ve enstrumanlar da kullanılabilmektedir. Kursiyerlerimiz tarafından tercih edilmesi durumunda koro etkinliklerimizde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca şan derslerinde herhangi bir tarz ayırt edilmeksizin tüm müzik türlerine uygun çalışmalar ve ses egzersizleri gerçekleştirilmektedir.


Şan Dersi İzmir’de Neden Söz Konusu Sanat’ı Tercih Etmeliyim?

Söz Konusu Sanat tarafından gerçekleştirilen eğitimler dahilinde, tamamı konservatuarlı eğitmen kadromuzla birlikte hem doğru ve bilinçli bir şan eğitimi almış olacak hem de keyifli ders kavramını yakından tanımış olacaksınız. Ayrıca sanat merkezimizin düzenlemiş olduğu konserlerde ve etkinliklerde performans sergileyerek, performansınızın gelişimini gözlemleyebilecek ve eğitiminizi en kısa sürede hedeflediğiniz noktaya taşıyabileceksiniz. Sizde ücretsiz şan dersi İzmir denememize katılarak neler yapabileceğinizi gözlerinizle görün!


 Söz Konusu Sanat Şan Dersi için sizi nerede bulabilirim?

Şan dersliğimiz İzmir / Hatay‘da eğitimlerine devam ediyor, şan dersi almak için Balçova, Buca, Bornova, Güzelyalı, Güzelbahçe, Göztepe, Konak, Karabağlar, Üçyol, Poligon, Yeşilyurt, Fahrettin Altay, Narlıdere, Alsancak gibi yerlerden kolaylıkla Şan kursu İzmir’e ulaşabilirsiniz.

Şan Kursu İzmir Hatay yazımızı okuduğunuz için teşekkürler! Şan dersi İzmir ile ilgili ve şanla ilgili diğer merak ettikleriniz için sanat merkezimizle iletişime geçip detaylı bilgi alabilir ve zihninizde yer eden bir çok soruyla ilgili olarak en kesin ve en dürüst cevaplara ulaşabileceğiniz, en hızlı öğreten kursumuzla birlikte sizde vakit kaybetmeden güzel şarkı seslendirmeye başlayabilirsiniz.