Şan Dersi İzmir Hatay

Şan Dersi İzmir‘le Sesinizi Güzelleştirin!

‘’Şan Dersi İzmir Hatay‘’ şeklinde araştırmalarınız sonucunda şan dersi izmir sitemize erişim sağladınız. Yazımızın devamında şan eğitimi ve şan kursuyla ilgili aklınıza takılan soruların cevabına ve konularla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Şarkı söylemek bir çoğumuz için eğlenceli bir uğraş iken bazılarımız içinse “yok ben şarkı söylemeyeyim, sesim kötü” den öteye gitmeyen bir şeydir. Sesin kötü olması kimin kararıdır? etraftan müzik eğitimi olmayan 1-2 kişinin belki de sen şarkı söyleme sesin kötü demesi sizi şarkı söylemekten vazgeçirmesin, sevinince şarkı söyleyin, üzülünce şarkı söyleyin, canınız sıkılınca, mutlu olunca şarkı söyleyin, dil yetmeyince, göz görmeyince, gönül hissetmeyince Sezen Aksu’nun dediği gibi o zaman şarkı söylemek lazım, o zaman şarkı söylemeli çığlık çığlığa, yani hiç kimsenin dedikleri şarkı söylemenize engel olmasın!

Kötü ses yoktur, eğitimli ve eğitimsiz ses vardır, bir sesi güzel yapan belli kriterler yoktur, sanatçıları düşünün önce dinlediğiniz sanatçıları düşünün sesi güzel diyebilirsiniz bir de dinlemek istemediğiniz sanatçıları düşünün onlara da belki sesi çirkin diyebilirsiniz fakat sizin onların sesinin çirkin olduğunu düşünmeniz onların sesini çirkin yapmıyor ve onları seven kitleyi değiştirmiyor, çünkü çirkin ses diye bir şey yok, eğitilmemiş ses var.

Sesinizi doğru şekilde kullanmayı bilirseniz istediğiniz gibi şarkı söyleyebilirsiniz, doğru notalardan şarkı söylediğinizde kimseyi rahatsız etmezsiniz, kimse sen söyleme demez her ses özeldir, her ses tanrının yarattığı ayrı özelliğe sahiptir, eğer şan eğitimiyle sesinizi doğru kullanmayı öğrenirseniz siz de güzel şarkı söyleyebilirsiniz.

şan dersi izmir

Şan Dersi İzmir ile İlgili Merak Edilenler

Herkes güzel şarkı söyleyebilir mi?
Evet, şan dersi İzmir‘e katılıp sesini eğiten herkes güzel şarkı söyleyebilir, güzel göreceli bir kavramdır bu yüzden güzel şarkı söylemek dediğimiz aslında doğru şekilde şarkı söylemektir, isteyen herkes doğru şekilde şarkı söyleyebilir.

Şan dersi İzmir ne kadar sürer?
Ses eğitiminin belirli bir süresi bulunmamakla birlikte bu yapılan çalışmaların sık tekrarına ve kişinin gösterdiği tepkiye göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak 3 ay gibi bir süre içerisinde performansınızda gelişmeler ve ilerlemeleri görebilirsiniz.

Ses eğitimi nasıl bir süreçtir, şan dersi İzmir‘e herkes katılabilir mi?
Ses eğitimi sırasında öncelikle doğru nefes almayı öğreniriz, gün içinde binlerce kez yaptığımız şey olan nefes almayı nasıl doğru yapılacağını ve önemini öğreniriz daha sonra işitme ve söyleme çalışmalarına geçerek şan eğitimine geçeriz yani şan eğitimi doğru nefes alma ve doğru sesleri söyleme üzerine yoğunlaşmış bir eğitimdir. İsteyen herkes şan dersi İzmir‘e katılarak sesini doğru kullanmayı öğrenebilir.

Nota bilgim yok, yine de şan dersi alıp şarkı söyleyebilir miyim?
Şan dersi İzmir‘e katılmak ve şarkı söylemek için nota bilme gerekliliği bulunmamaktadır. Ancak eğitim alınmak istenen alan opera ise gerekli nota çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Ayrıca gerekli nota bilgisi, derslerimizde eğitmenlerimiz tarafından size öğretilmektedir.

Şan eğitimi alırken nelere dikkat etmem gerekir?
Şan dersleri alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey doğru bir kurumdan şan dersi almanızdır, eğer şan eğitmeniniz doğru kişi değil, bilinçsiz bir eğitmense sesinizde nodül oluşabilir. Bu yüzden şan dersi İzmir derslerine katılım gösterirken oldukça titiz davranmalı ve mutlaka kaliteli eğitmen kadrosuna sahip bir yerde eğitim almalısınız.

Şan dersi İzmir fiyatları ne kadar?
Şan dersi İzmir ücretleri aylık olarak alınmaktadır ve kayıtlarımız aylık olarak devam etmektedir, şan dersi İzmir fiyatlarımızı bizi arayıp öğrenebilir ve kampanyalarımızla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Şan dersi İzmir nerede yer alıyor?
Şan dersliğimiz İzmir / Hatay‘da eğitimlerine devam ediyor, şan dersi almak için Balçova, Buca, Bornova, Güzelyalı, Güzelbahçe, Göztepe, Konak, Karabağlar, Üçyol, Poligon, Yeşilyurt, Fahrettin Altay, Narlıdere, Alsancak gibi yerlerden kolaylıkla şan kursu İzmir‘e ulaşabilirsiniz.

Şan Eğitimi, Ses Eğitimi Nedir?

Şan, sesin ve ses tellerinin terbiye edilerek, bu bölgelerin farkında olarak ve şuurlu bir biçimde kullanılması için gerçekleştirilen diyafram, ses ve nefes egzersizlerinin uygulanışından oluşan alana verilen addır. Ses eğitimi, tamamen sesi verimli bir şekilde kullanabilmek, doğru ve güzel şarkı seslendirmek ve nefesin doğru kullanılmasıyla ilgili bir daldır. Dolayısıyla şan eğitiminin amacı sesten elde edilebilecek en yüksek verimi almaktır.

İnsanlarda ses bay ve bayanlarda 3 ana kategori de incelenmektedir. Kalından inceye doğru bayan sesleri; alto, mezzo soprano ve soprano olarak, kalından inceye doğru erkek sesleri; bas, bariton ve tenor olarak ayrılmaktadır. Şan derslerinin temelini öncelikle müzik kulağının geliştirilmesi işlemi oluşturmaktadır. Müzik kulağının geliştirilmesinin ardından kişinin istekleri doğrultusunda gidişat belirlenir ve uygun parça seçimleri ve ileri düzey ses, diyafram ve nefes egzersizleriyle birlikte ilerleyiş sağlanır.

Ses Eğitimini Ne İşe Yarar? Şan Dersinin Amaçları

Şan dersi İzmir kişinin sesini daha etkili, doğru ve güzel bir biçimde kullanabilmesini hedeflemektedir. Ses eğitimiyle birlikte yaşanan nefes problemlerinin, iletişim bozukluklarının ve şarkı söylerken detone olma gibi sorunların rahatlıkla önüne geçilebilmektedir. Şan derslerinden verim alınmasıyla birlikte kişinin konuşma ve telaffuzunda düzelmeler, konuşmada doğru tonlama ve ifade, sesin daha geniş aralıklarla kullanımı, şarkı söylerken daha güzel ve doğru bir ifade tarzı, detonelikten kurtulma ve doğru nefes alış biçimini yakalama gibi kazanımlar ortaya çıkmaktadır.

 Unutulmamalıdır ki hayatımızda sürekli yanımızda olan en sesimiz sürekli kullandığımız ve bizi yansıtan en önemli enstrumanımızdur. Şan dersi İzmir eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen derslerimiz sayesinde sizde ister Türk sanat müziği olsun ister klasik parçalar olsun şarkı söylediğiniz alanda büyük bir fark yaratabilir ve karşılıklı iletişimlerinizde daha kuvvetli bir etkileşim yakalayabilirsiniz.

Şan Dersi İzmir‘de İzlenen Program

* Gevşeme Hareketleri
* Esneklik Kazanmaya Yönelik Çalışmalar ( Bedende ki gerginliği ortadan kaldırmak adına yapılan egzersizler)
* Soluk Çalışmaları ve Teknikleri
* Diyafram Kasının Eğitilmesine Yönelik Egzersizler ve Nefes Alıp, Verme Çalışmaları
* Sesin Verimli Kullanılabilmesi Adına Doğru Duruş Pozisyonunun Yakalanması
* Telaffuz ve Tonlama Üzerine Yapılan Diksiyon Egzersizleri
* Fonetik Çalışmaları
* Doğru Tonlama ve Sesin Titreşimi Üzerine Yapılan Çalışmalar
* Tarz Belirleme Çalışmaları
* Yerli ve Yabancı Parçalardan Oluşan Repertuar Belirlemesi
* Midi Alt Yapılardan Oluşan, Enstruman Destekli Egzersiz ve Eser Çalışmaları

Şan dersi İzmir ile gerçekleştirilen çalışmalarda gerekli egzersiz ve parçalar için piyano ile eşlik sağlanmaktadır. Ancak durum değişikliğine uygun olarak piyano yerine keman, gitar, midi alt yapı gibi çeşitli ekipmanlar ve enstrumanlar da kullanılabilmektedir. Kursiyerlerimiz tarafından tercih edilmesi durumunda koro etkinliklerimizde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca şan derslerinde herhangi bir tarz ayırt edilmeksizin tüm müzik türlerine uygun çalışmalar ve ses egzersizleri gerçekleştirilmektedir.

Şan Dersi İzmir’de Neden Söz Konusu Sanat’ı Tercih Etmeliyim?

Söz Konusu Sanat tarafından gerçekleştirilen eğitimler dahilinde, tamamı konservatuarlı eğitmen kadromuzla birlikte hem doğru ve bilinçli bir şan eğitimi almış olacak hem de keyifli ders kavramını yakından tanımış olacaksınız. Ayrıca sanat merkezimizin düzenlemiş olduğu konserlerde ve etkinliklerde performans sergileyerek, performansınızın gelişimini gözlemleyebilecek ve eğitiminizi en kısa sürede hedeflediğiniz noktaya taşıyabileceksiniz. Sizde ücretsiz şan dersi İzmir denememize katılarak neler yapabileceğinizi gözlerinizle görün!

Şan Kursu İzmir Hatay yazımızı okuduğunuz için teşekkürler! Şan dersi İzmir ile ilgili ve şanla ilgili diğer merak ettikleriniz için sanat merkezimizle iletişime geçip detaylı bilgi alabilir ve zihninizde yer eden bir çok soruyla ilgili olarak en kesin ve en dürüst cevaplara ulaşabileceğiniz, en hızlı öğreten kursumuzla birlikte sizde vakit kaybetmeden güzel şarkı seslendirmeye başlayabilirsiniz.

Tem 25, 2015 | Posted by | Şan Dersi İzmir Hatay için yorumlar kapalı