Sanat Hakkında Faydalı İçerikler

Okumanızı Kesinlikle Tavsiye Ettiğimiz Makaleler Burada

Piyano ile İlgili Kısa Soru ve Cevaplar | Piyano Hakkında Merak Edilenler

Piyano İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Piyano bir çok kişinin gözünde zengin enstrümanı olarak yer edinmiş olsa da günümüzde ortaya çıkan bir çok farklı fiyatlandırmaya sahip piyano bu yargıyı yavaş yavaş ortadan kaldırmaya başlamıştır. Hem çocukların gelişimine oldukça faydası bulunan hem de neredeyse artık her müziğin içinde yer edinen piyano ile ilgili kısaca soru ve cevapları sizler için yanıtlamaya çalıştık. Bu kadar ilgi gören bu müzik aleti hakkında önemli piyano bilgileri ve piyano hakkında merak edilenler başlıkları altında cevaplamaya başlayalım.

Piyano ile ilgili sorular adı altında piyanoya ilgi duyan, piyano çalmak isteyen herkesin piyano ile ilgili en çok merak ettiği sorulara yer vermeye ve bu soruları doğru şekilde cevaplandırmaya çalıştık. Piyano kursu izmir Söz Konusu Sanat hocalarımız  tarafından oluşturulmuş bu içerikte merak ettikleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu kadar konuşma yeter, artık piyano hakkında merak edilenler ile ilgili soruları cevaplandırmaya başlayalım. 🙂


Piyano Hakkında Merak Edilenler

 

  • Piyano çalmak için kaç yaşında olmak gerekiyor?

    Söz Konusu Sanat Piyano Kursu İzmir eğitimlerimiz 5 yaş ve üzerinden başlatılmaktadır, ancak bu alt sınırlamanın dışında piyano derslerimizde üst yaş grupları için bir kısıtlama bulunmamaktadır. Yani 60 yaşında ya da 40 yaşında olmanız piyano eğitimi almanıza engel değildir, istediğiniz her an piyano öğrenmeye başlayabilirsiniz!

  • Piyano öğrenmesi zor bir müzik aleti midir?

    Piyano bir çok ülkede ana enstrüman olarak kabul edilen ve temelin bu müzik aletiyle atılması tavsiye edilen bir müzik aletidir. Piyano çalmak doğru metotlar kullanıldığında ve kişinin tamamen algısına yönelik bir çalışma yapıldığında oldukça kolaydır. Eğer istiyorsanız yapabilirsiniz, yeter ki hevesinizi kaybetmeyin!

  • Piyanoda ilk parçamı ne zaman çalabilirim?

Eğer ki piyano derslerinizi aksatmaz ve düzenli katılım sağlarsanız 1 ay sonunda basit bir parça çalabilirsiniz, ancak bunun için derslerdeki etütleri ve egzersizleri eksiksiz yapmanız son derece önemli. Eğer ki bu alıştırmalar tam olarak kavranmaz ise parça çalma süresi de doğrudan uzayacaktır.

  • Piyanonun tercih edildiği müzik türleri nelerdir?

Piyano başta klasik müzik olmak üzere; caz, blues, country, pop, Türk müziği, gibi çeşitli tarzdaki müzik türlerinde sıkça rağbet görmektedir. Piyano geniş yapısıyla bir çok müzik türüne uyumlu bir performans sergilemek üzere tasarlanmış, uçsuz bucaksız bir müzik aletidir. Bu sebepten nerede ve ne kadar daha fazla tercih edildiğini söylemek pek mümkün değildir. 🙂

  • Piyano almadan da piyano kursuna katılabilir miyim?

Elbette, piyano ya da org satın alıncaya kadar istediğiniz saat aralıklarını önceden belirterek, sanat merkezimizde istediğiniz kadar etüt yapabilir ve piyanoda kendinizi geliştirebilirsiniz. Piyano öğrenmeniz konusunda hiç bir engel tanımıyoruz! Siz yeterki çalışmaya gelin. Pratik yapmak isteyen her öğrencimize kapılarımız her zaman açık.

  • Piyano fiyatları ne kadar, pahalı mı?

Günümüzde bir çok bütçeye uygun müzik aleti, çeşitli firmalar tarafından piyasaya sürülmüştür. Tabii ki bunlar arasında kalite bakımından farklılıklar bulunmaktadır. Ancak Söz Konusu Sanat eğitmenlerimize danışarak sizin için en ideal piyanoyu alabilir ve bu konudaki desteği ücretsiz olarak sağlayabilirsiniz. Bunun için yalnızca 0553 174 68 89 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır.

Piyano ile ilgili kısa soru ve cevaplar  başlıklı yazımızın finaline geldik, sizde piyano hakkında merak edilenler ile ilgili daha fazla sorunun cevabına ulaşmak için bize mail atabilir ya da piyano ve piyano eğitimleriyle ilgili olarak ücretsiz piyano kursu izmir deneme derslerimize katılabilirsiniz!:)

İletişim

Aklınızdaki tüm soru ve görüşlerinizi duymak için sabırsızlanıyoruz!

Arap Hasan mahallesi, 236. sokak No:37/A Hatay/İzmir

sozkonususanat@gmail.com
0553 174 68 89