Piyano ile İlgili Sorular

Piyano bir çok kişinin gözünde zengin enstrümanı olarak yer edinmiş olsa da günümüzde ortaya çıkan bir çok farklı fiyatlandırmaya sahip piyano bu yargıyı yavaş yavaş ortadan kaldırmaya başlamıştır. Piyano hem çocukların gelişimine oldukça faydası bulunan hem de neredeyse artık her müziğin içinde yer edinen, hayranlık uyandıran bir müzik aletidir. Bu kadar ilgi gören bir müzik aleti hakkında bir çok soru bulunması da oldukça doğal hale geliyor.

Piyano ile ilgili sorular adı altında piyanoya ilgi duyan, piyano çalmak isteyen herkesin piyano ile ilgili en çok merak ettiği sorulara yer vermeye ve bu soruları doğru şekilde cevaplandırmaya çalıştık. Piyano kursu izmir ekibimiz tarafından oluşturulmuş bu içerikte merak ettikleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu kadar konuşma yeter, artık piyano hakkında merak edilenler ile ilgili soruları cevaplandırmaya başlayalım. 🙂

piyano-ile-ilgili-sorular

Piyano Hakkında Merak Edilen Sorular

 • Piyano çalmak için kaç yaşında olmak gerekiyor?
  Söz Konusu Sanat Piyano Kursu İzmir eğitimlerimiz 5 yaş ve üzerinden başlatılmaktadır, ancak bu alt sınırlamanın dışında piyano derslerimizde üst yaş grupları için bir kısıtlama bulunmamaktadır. Yani 60 yaşında ya da 40 yaşında olmanız piyano eğitimi almanıza engel değildir, istediğiniz her an piyano öğrenmeye başlayabilirsiniz!
 • Piyano öğrenmesi zor bir müzik aleti midir?
  Piyano bir çok ülkede ana enstrüman olarak kabul edilen ve temelin bu müzik aletiyle atılması tavsiye edilen bir müzik aletidir. Piyano çalmak doğru metotlar kullanıldığında ve kişinin tamamen algısına yönelik bir çalışma yapıldığında oldukça kolaydır. Eğer istiyorsanız yapabilirsiniz, yeter ki hevesinizi kaybetmeyin!
 • Piyanoda ilk parçamı ne zaman çalabilirim?
  Eğer ki piyano derslerinizi aksatmaz ve düzenli katılım sağlarsanız 1 ay sonunda basit bir parça çalabilirsiniz, ancak bunun için derslerdeki etütleri ve egzersizleri eksiksiz yapmanız son derece önemli. Eğer ki bu alıştırmalar tam olarak kavranmaz ise parça çalma süresi de doğrudan uzayacaktır.
 • Piyanonun tercih edildiği müzik türleri nelerdir?
  Piyano başta Klasik müzik olmak üzere; caz, blues, country, pop, Türk müziği, gibi çeşitli tarzdaki müzik türlerinde sıkça rağbet görmektedir. Piyano geniş yapısıyla bir çok müzik türüne uyumlu bir performans sergilemek üzere tasarlanmış, uçsuz bucaksız bir müzik aletidir. 🙂
 • Piyano almadan da piyano kursuna katılabilir miyim?
  Elbette, piyano ya da org satın alıncaya kadar istediğiniz saat aralıklarını önceden belirterek, sanat merkezimizde istediğiniz kadar etüt yapabilir ve piyanoda kendinizi geliştirebilirsiniz. Piyano öğrenmeniz konusunda hiç bir engel tanımıyoruz! 🙂
 • Piyano fiyatları ne kadar, pahalı mı?
  Günümüzde bir çok bütçeye uygun müzik aleti, çeşitli firmalar tarafından piyasaya sürülmüştür. Tabii ki bunlar arasında kalite bakımından farklılıklar bulunmaktadır. Ancak piyano kursu izmir eğitmenlerimize danışarak sizin için en ideal piyanoyu alabilir ve bu konudaki desteği ücretsiz olarak sağlayabilirsiniz. Bunun için yalnızca 0532 638 98 55 numaralı telefonu aramanız yeterli olacaktır.

Piyano ile ilgili sorular başlıklı yazımızın finaline geldik, sizde piyano hakkında merak edilen sorular ile ilgili daha fazla sorunun cevabına ulaşmak için bize mail atabilir ya da piyano ve piyano eğitimleriyle ilgili olarak ücretsiz piyano kursu izmir deneme derslerimize katılabilirsiniz!:)

Ara 2, 2016 | Posted by in Söz Konusu Sanat | Piyano ile İlgili Sorular için yorumlar kapalı