Bağlama Kursu

Bağlama Kursu İzmir Hatay : Anadolu’nun Esintilerini Hissedebileceğiniz Bir Enstrüman

Bağlama Kursu İzmir Göztepe sizleri %100 öğrenme garantili bağlama derslerine davet ediyor. Deneyimli, konservatuar mezunu bağlama hocalarından her ders bir türkü öğrenme garantili eğitim alın.

Bağlama da aynı klarnet gibi Türk halkı tarafından çok sevilen, dinlemekten zevk alınan enstrümanlardan biridir. Her türlü ortamda çalınabilen, ortak dert, hüzün, sevinç gibi duyguları yoğun bir şekilde yansıtan bir çalgıdır.

Eğer aklında kısa sürede bağlama çalmayı öğrenme düşüncesi varsa bunu Söz Konusu Sanat ile başarabilirsin. Her ders bir parça öğrenme garantili bağlama kursu İzmir Hatay‘da seni bekliyor.

Hemen ücretsiz deneme dersi için randevu al! Bir yandan kurumu gör diğer yandan öğretmenimizle tanış ve aklındaki tüm soruları kendisine iletme fırsatını yakala. Her anından keyif alacağın dersler saz kursu İzmir‘de.

İzmir saz kursuna katılmak için herhangi bir ön bilgiye ihtiyacın yok. Bunu iki aşamalı olarak değerlendirebilirsin.

 • Eğer öncede bağlama kursuna gittiysen ve belirli bir seviyeye geldiysen, Söz Konusu Sanat bağlama derslerinde kaldığın seviyeden eğitime devam edilir. Öncelikle bildiğin her şey gözden geçirilir, yanlış oturan çalışmalar ya da teknikler varsa düzeltilir. Tabi ki de altyapın sağlamsa, eksiğin yoksa hiç durmadan hemen parça çalışmalarına başlanır.
 • Diğer yandan hiçbir müzikal alt yapın olmayabilir. Böyle bir durumda da üzülmene hiç gerek yok! İhtiyacın olan bilgiler ( nota, bağlama tutuşu, bağlama teknikleri ) derslerde sana zaten öğretilecek.

En nitelikli İzmir Göztepe bağlama kursunda kursiyerlerimizin kendilerini hızlı bir şekilde geliştirebilmeleri adına derslerimizi bire bir özel olarak gerçekleştiriyoruz.

Ayrıca bir yandan bağlama kursu almak ama aynı zamanda da arkadaşınızla güzel vakit geçirme düşünceniz varsa size özel sınıf bağlama dersinden yararlanabilirsiniz! Tamamı sizlerin çalmak istediği parçalardan oluşan Göztepe saz kursunda hem eğlenecek hem de her ders türkü çalmayı öğreneceksiniz.

Sosyalleşmek için kurslar İzmir için yapabileceğiniz en iyi tercihlerden biri olan Söz Konusu Sanat ailesinin bir parçası olmaya ne dersiniz ?

Yapmanız gereken tek şey ücretsiz deneme dersine randevu oluşturmak.

Birebir özel veya sınıf dersi seçeneklerinde kampanyalardan yararlanmak için sitemizde bulunan ” kampanyalar ” sekmesini ziyaret edebilirsin ya da direkt bu bağlantıya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsin ; https://sozkonususanat.com/kampanyalar/

Bağlama konusunda kendini geliştirmek için hevesin varsa bu yazımız içerisinde paylaşmış olduğumuz bağlama ile ilgili diğer bilgileri içeren sayfalara da göz atmayı unutma !

En iyi müzik eğitimi İzmir’de Söz Konusu Sanat’ta. Bağlama kursu İzmir Hatay‘da bağlama eğitimleri ile ilgili ;

 • Bire bir özel olarak da derslerden yararlanabileceğin gibi eğer istersen arkadaşınla gel sana özel bağlama sınıfı açalım, keyifli dakikaları birlikte geçirin
 • Vardiyalı çalışıyor olabilirsin ama zaten haftanın 7 günü ders alma şansına sahipsin
 • Bağlama derslerinde istediğin yörenin parçalarını kolayca öğrenebilir ve her hafta bir parça cebine koyarak buradan ayrılabilirsiz

 

 • Sadece bunlarda değil, aynı zamanda düzenlenen sosyal etkinliklere katılıp kafanı dağıtabilir, dönem sonu sahne gösterilerinde tüm sene boyunca öğrendiğin parçaları onlarca seyirciye çalabilirsin.
 • İzmir’in en eğlenceli bağlama kursu Güzelyalı seni bekliyor ! Hadi ne duruyorsun !

Bağlama Kursu İzmir : Anadolu Kokan Melodileri Hemen Çalın!

Siz de en güzel türküleri, memleket kokan parçaları, hikayeler anlatan şarkılarımızı bağlamayla çalmak ister misin? Bağlama çalmak sanıldığı kadar zor değil, çalması da bir o kadar keyifli.

Sen de bağlama çalmak istiyor musun ? Hadi hemen aramıza katıl, her ders bir türkü öğrenme garantili müzik kursu İzmir Güzelyalı‘da bağlama kursu seni bekliyor!

Saz Kursu İzmir İle Online Saz Eğitimlerine Katılabilirsin

Bağlama kursu aramalarınıza son verin! Saz eğitimi İzmir almak istiyor ancak yeterli zamanın olmadığından dolayı kursa gitmek sana zor mu geliyor ? Artık bu konuyu dert etmene hiç gerek yok !

Üstelik bu online saz eğitiminden yararlanmak için İzmir içinde oturmanıza da gerek yok ! Türkiye’nin hatta dünyanın neresinde olursanız olun bu eğitim fırsatından yararlanabilirsiniz.İzmir’in en ucuz online bağlama kursuna katılmak ve yerinizi almak için yapmanız gerekenler çok basit.

 • Söz Konusu Sanat’ı arayarak ders için uygun gün ve saat belirlemek
 • Online enstrüman eğitimi için belirlenen gün ve saatte bilgisayar karşısında hazır olmak

Online derslerin süresi tamamen size bağlıdır. Ne kadar eğitim almak isterseniz o kadar öderseniz ! 0553 174 68 89 Numarasını ayarak randevu alabilirsiniz.

Yapamam, yeteneğim yok diye düşünüyorsan hemen ücretsiz deneme derslerimize katılmalısın. Bire bir gerçekleşen bu ücretsiz ders ile bağlama çalmanın aslında ne kadar kolay olduğunu kendin fark edeceksin.

Bu yazımızı mobil üzerinden girerek okuyorsan numaraya dokunarak bizi hemen arayabilirsin ya da sol tarafta bulunan görsele dokunarak sorularını direkt olarak whatsapp üzerinden gönderebilirsin.

Şimdide bağlama kursu İzmir’e gelen saz öğrencilerimizin sık sorulan sorularını sizin için tekrar burada yanıtlayalım.

Söz Konusu Sanat, belediyelerin bağlama kurslarından biri değildir. İzmir Göztepe’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, LCMABRSMRock School Of London sertifikasyon programlarına öğrenci hazırlayan özel bir kurumdur.

Bağlama Kursu İzmir ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Bu başlık altında yer verdiğimiz soru ve cevaplar tamamen sizlerden gelmektedir. Deneme dersine katılan kişilerin ya da sms, sitemizde bulunan konuşma paneli üzerinden iletilen sorulardan oluşmaktadır.

Eğer aklınıza takılan soru ve cevapları aşağıda bulamazsanız bize bu soruları anında iletebilirsiniz. Alanında uzman bağlama kursu İzmir öğretmenlerimize ileteceğimiz soruların cevaplarını anında sizler ile paylaşabiliriz.

Ücretsiz deneme dersi ne anlama geliyor?

Çoğumuz bir işe başlamadan önce beyninde oluşan kasırgayı farklı şekilde tanımlar. Fakat sonuç olarak herkes aynı ortak paydada buluşur; soru işaretlerinin verdiği rahatsızlık. İşte bu sebepten tamamiyle ücretsiz deneme derslerinde bağlama kursu İzmir’e dair kafana takılan ne varsa cevaplamaya çalışıyoruz ve seni bu konuda rahatlatmaya çabalıyoruz.

Örneğin aşağıda bugüne dek deneme dersine gelen öğrencilerimizden duyduğumuz soruları listeleyeceğiz. Ayrıca cevap bulamadığınız sorular için de bize yazarak, arayarak sormaktan lütfen çekinmeyin.  İşte gelen soruların bir kısmı;

 • Nota ile alakalı hiç birşey bilmiyorum, yine de bağlama çalabilir miyim?
 • Bağlama çalmak çok zor mu?
 • Bağlama çalmayı öğrenmek için doğuştan bir yetenek sahibi mi olmam lazım?
 • Bağlama ile ne kadar sürede sevdiğim şarkıları çalabilirim?
 • Benim şu an bağlamam yok, bağlama almadan önce bağlama kursuna gelebilir miyim?
 • Bağlama çalmak için yaşlı olabilir miyim? Bunun için geç kalmış olmam mümkün mü?
 • Saz kursu fiyatlarınız ne kadar?
 • Bağlama kursu için nasıl program yapıyorsunuz, ben hafta içi geç saate kadar uygun olmuyorum , atölyeniz kaça kadar açık?
 • Bağlama çalmak bana göre değilse ve yapamazsam bana söyler misiniz?
 • Saz fiyatları ne kadar, bana en uygun, bütçeme en uygun ucuz bağlama fiyatı ne kadar?
 • Bağlama dersine başlamak için almam gereken bağlama nasıl olmalı?
 • Her bağlama çalmak isteyen, düzenli şekilde çalışarak iyi bağlama çalmayı öğrenebilir mi?
 • Saz dersi İzmir almak istiyorum ama önceden saz ile alakalı bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Gibi sorular atölyemize uğrayan veya bize telefon yoluyla ulaşan öğrencilerimizin bize yönelttiği soruların bir kısmı. Bu tedirginlik dolu soruları düşünmenize hiç gerek yok.

Tüm bu soruları yanıtlamak ve daha fazla destek olmak adına bize her zaman 0553 174 68 89 numaralı telefondan ister arayarak ister Whatsapp veya sms yoluyla ulaşabilirsiniz.

Daha çok yeniyim. Ne tavsiye edersiniz ?

Saz çalacaklara tavsiyelerimizin başında, “saz eğitimine sağlıklı ve doğru bir giriş yapmak. Bunun içinde profesyonel birinden destek almalısınız. Yanlış verilen eğitimleri düzeltmek daha zordur.

Günümüzde pek çok kaynağı internette bulmak ve bunları çalışarak bağlama çalmayı öğrenmek mümkündür fakat bir bina gibi temeli doğru şekilde atmak ve ardınan ve hatalarınızı farkederek bu temeli sağlamlaştırmak için bir eğitmenden destek almak gerekmektedir.

Hangi Saz Eğitimini Almalı ? 

Bağlama eğitimi aslında tamamen sizlerin dinlediği ve çalmak istediği müzik türüne göre şekilleniyor. Hem kısa sap bağlama kursu hem de uzun sap bağlama kursumuza katılarak ders alabilirsiniz.

Hangi bağlama türünü çalmak istediğinizi bilmiyorsanız sizlere bu iki bağlama çeşidi ile çalabileceğini parçaları ve yöreleri ifade ederek yardımcı olabiliriz.

 • Yöresel parçalara ilginiz varsa ve oradaki çalım tavırlarını uygulamak istiyorsanız uzun sap bağlama saz kursumuza katılabilirsiniz.
 • Alevi – Bektaşi müzik türüne ilginiz varsa kısa sap saz kursumuza katılabilirsiniz.

Kısa sap bağlama, yürüyüş denilen yani parmak hareketlerinin yukarı doğru taşındığı bir enstrümandır. Başlangıç aşamasında çalması uzun sap bağlamaya göre daha kolaydır.

Uzun sap bağlama yürüyüşler yatay olarak gerçekleştirilir. Parmak hareketleri daha fazladır

Her iki bağlama çeşidi ile istenilen müzik türü çalınabilir. Tek fark duyguyu yansıtmaktır. Tavırları kısa sap bağlamada uygulamak zordur.

Bağlama çalmak zor mudur?

Bağlama, eğer doğru bağlama kursundan eğitim alıyorsan çalması kesinlikle zor değil. Keyifli bir müzik aletidir, bırakın zorluğu yoldaş olur size.

Eğer düzenli çalışmalarınıza devam ederseniz üçüncü bağlama dersinden itibaren haftada bir parça öğrenebilirsiniz.

Daha kısa sürede daha çok kendini geliştirmek istersen bağlama kursu İzmir öğretmenimizden sana özel bir çalışma programı oluşturmasını isteyebilirsin.

Bağlama çeşitleri nelerdir hangi bağlamanın eğitimini almalıyım?

Bağlamanın bir çok çeşidi bulunmaktadır ama en çok tercih edilen bağlama çeşitleri uzun sap bağlama ve kısa sap bağlamadır. İkisiyle de farklı yörelerin türküleri daha rahat çalınabilir. Sen hangi yöreden türküler çalmak istiyorsan bağlama öğretmenimiz sizi o konuda yönlendirir ve en doğru size en uygun bağlama çeşidini seçmenizi sağlar.

Böylelikle hangi bağlama türünü çalmak istediğine daha rahat karar verebilirsin. Ancak yazıyı okuduktan sonra aklında hala çeşitli sorular varsa bu soruları bize dilediğin zaman ulaştırabilirsin.

Bağlama fiyatları ne kadardır?

Bağlama fiyatlarını etkileyen bir çok unsur vardır, bağlamanın yapımında kullanılan ağaç bağlamanın fiyatını belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Eğer bağlama çalmak istiyorsan, çok kötü bir bağlama satın almamalısın. Kötü bir bağlama sizi bağlama çalmaktan soğutabilir. Yeni başlayan öğrenciler için sağlıklı bir bağlama fiyatı 230 TL civarından başlamaktadır.

Burada verdiğimiz fiyat değişkenlik gösterebilir. Ayrıca burada bahsettiğimiz yeni başlayanlar için bağlama önerisinde dikkat edecek olursanız sizlerin öğrenci bağlaması almasını tavsiye etmiyoruz. Öğrenci bağlaması adı altında satılan bağlamalar kaliteli değildir ve kendinizi geliştirme fırsatı yakalamanız zordur.

Bağlama alma konusunda bizden de yardım isteyebilirsin. Söz Konusu Sanat bağlama kursu İzmir öğretmenlerimiz bu konuda sana kesinlikle yardımcı olacaktır. Bütçene göre en uygun bağlamayı anında bulabiliriz.

Bağlama kursu fiyatları ne kadardır?

Bağlama kursu fiyatlarımız her dönem yeniden belirlenir. Bağlama derslerimiz bireysel özel bağlama dersleri veya sınıf bağlama dersleri şeklinde yapılır. Sınıf bağlama dersleri ve özel bağlama dersleri konusunda fiyat bilgisi almak için bizi arayabilirsin.

Bağlama kursu almak için yaşım uygun mu?

5 yaşından büyük olan herkes bağlama dersi almak için uygundur. Bağlama derslerine başlamak için bir üst yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Kaç yaşında olursanız olun, eğer bağlama çalmaya istekliyseniz bağlama kursu alabilirsiniz.

Bağlama çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim, ne zaman bağlamayla şarkı çalabilirim?

3 ayda temel bağlama eğitimini tamamlayabilir ve istediğin şarkıların çalışmalarına başlayabilirsin. İlerleyen seviyelerde ise bağlamada ulaşmak istediğiniz düzeye göre süre değişecektir. Bağlama öğretmeninizin verdiği egzersizleri düzenli yaparak bağlama çalmayı kısa zamanda öğrenebilirsiniz.

Bağlama derslerini İzmir’in neresinde veriyorsunuz?

Bağlama derslerimiz İzmir Hatay’da gerçekleşmektedir, bağlama derslerimize çevre ilçelerden de kolaylıkla ulaşabilirsiniz, bağlama kursumuzun bulunduğu konuma ulaşmak çok kolaydır ve merkezidir.

Bağlama kursu İzmir Hatay’a Ulaşım Kolay Mı?

Bağlama kursumuz İzmir Göztepe‘nin en merkezi konumlarından biri olan İzmirspor metro çıkışından birkaç adım ileride bulunmaktadır. Saz kursu İzmir GaziemirKarabağlarBayraklıAlsancakUrlaBalçova‘dan ulaşım oldukça kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı