Bağlama da aynı klarnet gibi Türk halkı tarafından çok sevilen, dinlemekten zevk alınan enstrümanlardan biridir. Her türlü ortamda çalınabilen, ortak dert, hüzün, sevinç gibi duyguları yoğun bir şekilde yansıtan bir çalgıdır.

Sen de bağlama hakkında böyle düşünüyorsan bu yazımızı okumaya devam et doğru yerdesin. En popüler bağlama kursu İzmir‘de her ders bir parça öğrenme garantisi ile kısa sürede sevdiğin tüm parçaları güzel bir şekilde çalabilirsin.

uzun sap ve kısa sap bağlama eğitimi

uzun sap ve kısa sap bağlama eğitimi

Bağlama hakkında çok bilginin olmasına ya da daha önceden bağlama çalmana hiç gerek yok. Aklından bulunan soruları ücretsiz bağlama deneme derslerimizde öğretmenlerimize iletebilir ve öğrenmek istediğin tüm konularda onlardan yardım alabilirsin.

İstersen kişiye özel birebir gerçekleşen bağlama sınıflarında yerini ayırt istersen arkadaşın ile gel ve sana özel bağlama kursu sınıf açalım ! Ortak belirlenen müfredat ile her dersten keyif alacağın kısa sürede parça çalmayı öğreneceğin bağlama kursu İzmir derslerine davetlisiniz.

Birebir özel veya sınıf dersi seçeneklerinde kampanyalardan yararlanmak için sitemizde bulunan ” kampanyalar ” sekmesini ziyaret edebilirsin ya da direkt bu bağlantıya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsin ; https://sozkonususanat.com/kampanyalar/

Bağlama konusunda kendini geliştirmek için hevesin varsa bu yazımız içerisinde paylaşmış olduğumuz bağlama ile ilgili diğer bilgileri içeren sayfalara da göz atmayı unutma !

Yazımızın geri kalanına geçmeden önce dilersen bağlama çalmak nasıl öğrenilir yazımızı okuyabilirsin. Bu yazıyı okuyan kişiler bağlamayı çalma mantığını daha iyi kavrıyor ve daha kısa sürede parça çalabiliyorlar ; https://sozkonususanat.com/baglama-calmak-nasil-ogrenilir/

Aynı zamanda bu yazının bütünleyici diğer kısmına ise bağlama nasıl çalınır bağlantısından ulaşabilirsin. Tezene tutuşu, bilek ve parmak pozisyonlarının nasıl olması gerektiği anlatılan bu yazıma ulaşmak için ; https://sozkonususanat.com/baglama-nasil-calinir/

Söz Konusu Sanat bağlama kursu İzmir Hatay‘da bağlama eğitimleri ile ilgili ;

 • Bire bir özel olarak da derslerden yararlanabileceğin gibi eğer istersen arkadaşınla gel sana özel bağlama sınıfı açalım, keyifli dakikaları birlikte geçirin
 • Vardiyalı çalışıyor olabilirsin ama zaten haftanın 7 günü ders alma şansına sahipsin
 • Bağlama derslerinde istediğin yörenin parçalarını kolayca öğrenebilir ve her hafta bir parça cebine koyarak buradan ayrılabilirsin
 • Sadece bunlarda değil, aynı zamanda düzenlenen sosyal etkinliklere katılıp kafanı dağıtabilir, dönem sonu sahne gösterilerinde tüm sene boyunca öğrendiğin parçaları onlarca seyirciye çalabilirsin.
 • İzmir’in en eğlenceli bağlama kursu seni bekliyor ! Hadi ne duruyorsun !

Karşıyaka’da oturuyorsan, evime yakın bir bağlama kursu olan çok iyi olur diye düşünüyorsan  kardeş sanat merkezimizin İzmir bağlama kursunun sayfasına bu bağlantıya tıkladıktan sonra ulaşabilirsin ; https://www.erturgutsanatmerkezi.com/baglama-kursu-izmir/


Bağlama Kursu İzmir : Anadolu Kokan Melodileri Hemen Çalın!

Siz de en güzel türküleri, memleket kokan parçaları, hikayeler anlatan şarkılarımızı bağlamayla çalmak ister misin? Bağlama çalmak sanıldığı kadar zor değil, çalması da bir o kadar keyifli.

Bağlama hakkında merak ettiğin konular olabilir. Daha kapsamlı bir blog yazısı olan bağlama hakkında merak edilenler bağlantısına tıklayabilir ve okuduktan sonra bu yazımıza dönebilirsin. Bağlama kursu İzmir öğretmenleri tarafından hazırlanan bu yazı ile bağlama hakkında birçok konuda kendini geliştirebilirsin ; https://sozkonususanat.com/baglama-hakkinda-merak-edilenler/

Bağlama kursu için İzmir’de en çok tercih edilen müzik kurslarından biri olarak  sizlere verdiğimiz teminat ile sizde kısa sürede bağlamayla şarkı çalmaya başlayabilirsiniz.


Saz Kursu İzmir İle Online Saz Eğitimlerine Katılabilirsin

Saz eğitimi İzmir almak istiyor ancak yeterli zamanın olmadığından dolayı kursa gitmek sana zor mu geliyor ? Artık bu konuyu dert etmene hiç gerek yok !

online bağlama eğitimi

online bağlama eğitimi

Söz Konusu Sanat olarak vakit bulamayan kişiler için İzmir’de bir ilk olan online enstrüman derslerini başlattık. Bu dersler ile evinden hiç çıkmadan istediğin gün ve saatte online bağlama eğitimi ile bağlama çalmayı öğrenebilirsin.

Günümüz yaşam koşulları ve sürekli bir koşuşturmaca içinde olduğumuz zaman diliminde bu tarz kişisel hobilere vakit ayırmak çok zor oluyor, sizler de bu konuda haklısınız. Bizim amacımız sizler için en iyi ve en doğru eğitimi sunmak.

Bu nedenle sizlerin değerli vaktini yolda, trafikte geçirmeniz yerine hiçbir koşuşturmaca içine girmeden kafanız rahat bir şekilde bağlama kursu İzmir’e odaklanmanızı sağlıyoruz.

Üstelik bu online saz eğitiminden yararlanmak için İzmir içinde oturmanıza da gerek yok ! Türkiye’nin hatta dünyanın neresinde olursanız olun bu eğitim fırsatından yararlanabilirsiniz.

İzmir’in en ucuz online bağlama kursuna katılmak ve yerinizi almak için yapmanız gerekenler çok basit.

 • Söz Konusu Sanat’ı arayarak ders için uygun gün ve saat belirlemek
 • Online enstrüman eğitimi için belirlenen gün ve saatte bilgisayar karşısında hazır olmak

Söz Konusu Sanat Acil Sanat Hattı

Online derslerin süresi tamamen size bağlıdır. Ne kadar eğitim almak isterseniz o kadar öderseniz ! 0553 174 68 89 Numarasını ayarak randevu alabilirsiniz.

Yapamam, yeteneğim yok diye düşünüyorsan hemen ücretsiz deneme derslerimize katılmalısın. Bire bir gerçekleşen bu ücretsiz ders ile bağlama çalmanın aslında ne kadar kolay olduğunu kendin fark edeceksin.

Bu yazımızı mobil üzerinden girerek okuyorsan numaraya dokunarak bizi hemen arayabilirsin ya da sol tarafta bulunan görsele dokunarak sorularını direkt olarak whatsapp üzerinden gönderebilirsin.

Bağlama çalımını güzelleştirmek için yapılması gereken çalışmalar vardır. Bağlamaya yeni başlayanlara tavsiyeler yazımızı okuyabilirsin ; https://sozkonususanat.com/baglamaya-yeni-baslayanlara-tavsiyeler/

Şimdide bağlama kursu için İzmir ve çevresinden gelen saz öğrencilerimizin sık sorulan sorularını sizin için tekrar burada yanıtlayalım.


Bağlama Kursu İzmir Hatay | Saz Kursu İzmir

Bağlama Kursu İzmir ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Bu başlık altında yer verdiğimiz soru ve cevaplar tamamen sizlerden gelmektedir. Deneme dersine katılan kişilerin ya da sms, sitemizde bulunan konuşma paneli üzerinden iletilen sorulardan oluşmaktadır.

Eğer aklınıza takılan soru ve cevapları aşağıda bulamazsanız bize bu soruları anında iletebilirsiniz. Alanında uzman bağlama kursu İzmir öğretmenlerimize ileteceğimiz soruların cevaplarını anında sizler ile paylaşabiliriz.


Ücretsiz deneme dersi ne anlama geliyor?

Çoğumuz bir işe başlamadan önce beyninde oluşan kasırgayı farklı şekilde tanımlar. Fakat sonuç olarak herkes aynı ortak paydada buluşur; soru işaretlerinin verdiği rahatsızlık. İşte bu sebepten tamamiyle ücretsiz deneme derslerinde bağlama kursu İzmir’e dair kafana takılan ne varsa cevaplamaya çalışıyoruz ve seni bu konuda rahatlatmaya çabalıyoruz.

Örneğin aşağıda bugüne dek deneme dersine gelen öğrencilerimizden duyduğumuz soruları listeleyeceğiz. Ayrıca cevap bulamadığınız sorular için de bize yazarak, arayarak sormaktan lütfen çekinmeyin.  İşte gelen soruların bir kısmı;

 • Nota ile alakalı hiç birşey bilmiyorum, yine de bağlama çalabilir miyim?
 • Bağlama çalmak çok zor mu?
 • Bağlama çalmayı öğrenmek için doğuştan bir yetenek sahibi mi olmam lazım?
 • Bağlama ile ne kadar sürede sevdiğim şarkıları çalabilirim?
 • Benim şu an bağlamam yok, bağlama almadan önce bağlama kursuna gelebilir miyim?
 • Bağlama çalmak için yaşlı olabilir miyim? Bunun için geç kalmış olmam mümkün mü?
 • Saz kursu fiyatlarınız ne kadar?
 • Bağlama kursu için nasıl program yapıyorsunuz, ben hafta içi geç saate kadar uygun olmuyorum , atölyeniz kaça kadar açık?
 • Bağlama çalmak bana göre değilse ve yapamazsam bana söyler misiniz?
 • Saz fiyatları ne kadar, bana en uygun, bütçeme en uygun ucuz bağlama fiyatı ne kadar?
 • Bağlama dersine başlamak için almam gereken bağlama nasıl olmalı?
 • Her bağlama çalmak isteyen, düzenli şekilde çalışarak iyi bağlama çalmayı öğrenebilir mi?
 • Saz dersi İzmir almak istiyorum ama önceden saz ile alakalı bilgi sahibi olmam gerekir mi?

Gibi sorular atölyemize uğrayan veya bize telefon yoluyla ulaşan öğrencilerimizin bize yönelttiği soruların bir kısmı. Bu tedirginlik dolu soruları düşünmenize hiç gerek yok.

Tüm bu soruları yanıtlamak ve daha fazla destek olmak adına bize her zaman 0553 174 68 89 numaralı telefondan ister arayarak ister Whatsapp veya sms yoluyla ulaşabilirsiniz.


Daha çok yeniyim. Ne tavsiye edersiniz ?

Saz çalacaklara tavsiyelerimizin başında, “saz eğitimine sağlıklı ve doğru bir giriş yapmak. Bunun içinde profesyonel birinden destek almalısınız. Yanlış verilen eğitimleri düzeltmek daha zordur.

Günümüzde pek çok kaynağı internette bulmak ve bunları çalışarak bağlama çalmayı öğrenmek mümkündür fakat bir bina gibi temeli doğru şekilde atmak ve ardınan ve hatalarınızı farkederek bu temeli sağlamlaştırmak için bir eğitmenden destek almak gerekmektedir.


Hangi Saz Eğitimini Almalı ? 

uzun sap bağlama eğitimi - kısa sap bağlama eğitimi

uzun sap bağlama eğitimi – kısa sap bağlama eğitimi

Bağlama eğitimi aslında tamamen sizlerin dinlediği ve çalmak istediği müzik türüne göre şekilleniyor. Hem kısa sap bağlama kursu hem de uzun sap bağlama kursumuza katılarak ders alabilirsiniz.

Hangi bağlama türünü çalmak istediğinizi bilmiyorsanız sizlere bu iki bağlama çeşidi ile çalabileceğini parçaları ve yöreleri ifade ederek yardımcı olabiliriz.

 • Yöresel parçalara ilginiz varsa ve oradaki çalım tavırlarını uygulamak istiyorsanız uzun sap bağlama saz kursumuza katılabilirsiniz.
 • Alevi – Bektaşi müzik türüne ilginiz varsa kısa sap saz kursumuza katılabilirsiniz.

Kısa sap bağlama, yürüyüş denilen yani parmak hareketlerinin yukarı doğru taşındığı bir enstrümandır. Başlangıç aşamasında çalması uzun sap bağlamaya göre daha kolaydır.

Uzun sap bağlama yürüyüşler yatay olarak gerçekleştirilir. Parmak hareketleri daha fazladır

Her iki bağlama çeşidi ile istenilen müzik türü çalınabilir. Tek fark duyguyu yansıtmaktır. Tavırları kısa sap bağlamada uygulamak zordur.


Bağlama çalmak zor mudur?

Bağlama, eğer doğru bağlama kursundan eğitim alıyorsan çalması kesinlikle zor değil. Keyifli bir müzik aletidir, bırakın zorluğu yoldaş olur size.

Eğer düzenli çalışmalarınıza devam ederseniz üçüncü bağlama dersinden itibaren haftada bir parça öğrenebilirsiniz.

Daha kısa sürede daha çok kendini geliştirmek istersen bağlama kursu İzmir öğretmenimizden sana özel bir çalışma programı oluşturmasını isteyebilirsin.


Bağlama çeşitleri nelerdir hangi bağlamanın eğitimini almalıyım?

Bağlamanın bir çok çeşidi bulunmaktadır ama en çok tercih edilen bağlama çeşitleri uzun sap bağlama ve kısa sap bağlamadır. İkisiyle de farklı yörelerin türküleri daha rahat çalınabilir. Sen hangi yöreden türküler çalmak istiyorsan bağlama öğretmenimiz sizi o konuda yönlendirir ve en doğru size en uygun bağlama çeşidini seçmenizi sağlar.

Bağlama çeşitleri hakkında bilgi almak için yapman gereken tek şey bu yazıya 2 dakikanı ayırmak ; https://sozkonususanat.com/baglama-cesitleri-nelerdir/

Böylelikle hangi bağlama türünü çalmak istediğine daha rahat karar verebilirsin. Ancak yazıyı okuduktan sonra aklında hala çeşitli sorular varsa bu soruları bize dilediğin zaman ulaştırabilirsin.

Bağlama Kursu – Ücretsiz Bağlama Deneme Dersleri


Bağlama fiyatları ne kadardır?

Bağlama fiyatlarını etkileyen bir çok unsur vardır, bağlamanın yapımında kullanılan ağaç bağlamanın fiyatını belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Eğer bağlama çalmak istiyorsan, çok kötü bir bağlama satın almamalısın. Kötü bir bağlama sizi bağlama çalmaktan soğutabilir. Yeni başlayan öğrenciler için sağlıklı bir bağlama fiyatı 230 TL civarından başlamaktadır.

Burada verdiğimiz fiyat değişkenlik gösterebilir. Ayrıca burada bahsettiğimiz yeni başlayanlar için bağlama önerisinde dikkat edecek olursanız sizlerin öğrenci bağlaması almasını tavsiye etmiyoruz. Öğrenci bağlaması adı altında satılan bağlamalar kaliteli değildir ve kendinizi geliştirme fırsatı yakalamanız zordur.

Bağlama alırken düzgün bir seçim yapabilmek önemlidir. Bağlama alırken dikkat edilmesi gerekenler yazımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsin ; https://sozkonususanat.com/baglama-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/

Bağlama alma konusunda bizden de yardım isteyebilirsin. Söz Konusu Sanat bağlama kursu İzmir öğretmenlerimiz bu konuda sana kesinlikle yardımcı olacaktır. Bütçene göre en uygun bağlamayı anında bulabiliriz.


Bağlama kursu fiyatları ne kadardır?

Bağlama kursu fiyatlarımız her dönem yeniden belirlenir. Bağlama derslerimiz bireysel özel bağlama dersleri veya sınıf bağlama dersleri şeklinde yapılır. Sınıf bağlama dersleri ve özel bağlama dersleri konusunda fiyat bilgisi almak için bizi arayabilirsin.


Bağlama kursu almak için yaşım uygun mu?

5 yaşından büyük olan herkes bağlama dersi almak için uygundur. Bağlama derslerine başlamak için bir üst yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Kaç yaşında olursanız olun, eğer bağlama çalmaya istekliyseniz bağlama kursu alabilirsiniz.


Bağlama çalmayı ne kadar zamanda öğrenirim, ne zaman bağlamayla şarkı çalabilirim?

3 ayda temel bağlama eğitimini tamamlayabilir ve istediğin şarkıların çalışmalarına başlayabilirsin. İlerleyen seviyelerde ise bağlamada ulaşmak istediğiniz düzeye göre süre değişecektir. Bağlama öğretmeninizin verdiği egzersizleri düzenli yaparak bağlama çalmayı kısa zamanda öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bağlamada kullanılan tavırlar ne anlama gelmektedir, bağlama çalma teknikleri nelerdir diye merak ediyorsan bağlama çalma teknikleri yazımız senin için faydalı olacaktır ; https://sozkonususanat.com/baglama-calma-teknikleri/

Bağlama çalarken aldığın zevkin daha da artması aslında enstrümanın doğru akortlanmış olmasına bağlıdır. Bağlama nasıl akort edilir merak ediyorsan yazımızı okuyabilirsin ; https://sozkonususanat.com/baglama-nasil-akort-edilir/

 

Öğrenme Garantili Saz Dersi İzmir

Bağlama derslerini İzmir’in neresinde veriyorsunuz?

Bağlama derslerimiz İzmir Hatay’da gerçekleşmektedir, bağlama derslerimize çevre ilçelerden de kolaylıkla ulaşabilirsiniz, bağlama kursumuzun bulunduğu konuma ulaşmak çok kolaydır ve merkezidir.

Bağlama tutuşu ile merak ettiklerini bağlama nasıl tutulur adlı yazımızı okuyarak öğrenebilirsin ; https://sozkonususanat.com/baglama-nasil-tutulur/


Bağlama kursu İzmir ulaşımı kolay mı?

Bağlama kursumuz İzmir Hatay‘ın en merkezi konumlarından biri olan İzmirspor metro çıkışından birkaç adım ileride bulunmaktadır. Bağlama Kursu İzmir Hatay’a Konak, Karabağlar, Alsancak, Bornova, Balçova, Buca, Güzelyalı, Güzelbahçe, GöztepeYeşilyurt, Fahrettin AltayÜçyol, Poligon semtlerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca kursumuz metro, vapur, dolmuş, otobüs gibi ulaşım araçlarına oldukça yakın mesafede bulunmaktadır.