Söz Konusu Sanat Blog

Bateri ile İlgili Sorular

Bateri, müzik gruplarının gizli yöneticisi olarak rol üstlenen, ekibin başını çeken en önemli elemanıdır. Bateri sadece ritm vermekle kalmaz aynı zamanda herkesin gireceği alanı belirleyerek enstrümanların birbirleriyle uyum içerisinde hareket etmesini sağlar. Sizde bu ritmik enstrüman hakkında bilgi edinmek istiyor ve kafanızda yer edinen sorulara makul cevaplar arıyorsanız ”Bateri ile İlgili Sorular’‘ başlıklı makalemizi bitişine kadar değerlendirmelisiniz.

Bateri hangi müziklerde kullanılır?

Bateriye başlama yaşı kaçtır?

Bateri nota ile mi öğrenilir?

gibi çeşitli sorularınız varsa bu sorularınıza yanıt almak için bateri hakkında merak edilenler başlığımız size bir rehber niteliği sağlayacaktır. Soruların cevabını aldım iyi güzel ama bir de gözümle görmem, kulağımla duymam gerekiyor diyorsanız da ücretsiz bateri kursu deneme derslerimizde tüm sorunlarınıza çözüm önerileri üretiyoruz! :) Hemen randevu almak için; 0553 174 68 89 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Bateri ile İlgili Sorular ve Cevapları

 

Bateri çalmak istiyorum, yaş aralığı nedir?

Bateri eğitimleri çocuk ve yetişkin kursları olarak 2 gruba ayrılmaktadır. Bateri dersi alacak kişi çocuk yaş grubu içerisinde yer alıyorsa tavsiye edilen yaş aralığı 5 ve üstü olması uygundur. Eğer ki eğitim alacak kişi yetişkin grubu içerisinde yer alıyorsa da istediği yaşta kursa katılabilmektedir.

Bateri öğrenmek istiyorum, çalmak çok zor mu?

Bateri öğrenmek tamamen pratik gerektiren ve pratik yapıldıkça karşılığı alınan bir enstrümandır. Çalışma aşaması eğlenceli olan bateri, eğer çalan kişi tarafından seviliyor ise öğrenme aşaması oldukça hızlı ve olabildiğine kolay olacaktır. Ancak pratik yapmamak bateri öğrenme sürenizi uzatacak ve zorlaştıracaktır. Bu yüzden vakit buldukça gerekli metodları mutlaka tekrar etmelisiniz. Bu metodlarda başı çeken kısım pad dersleri olacaktır.

Herkes bateri çalmayı öğrenebilir mi?

Bateri öğrenimi %80 oranında pratik, %20 oranında yetenekten oluşmaktadır. Eğer ki bateri çalmaya konusunda istekliyseniz ve ben tuttuğumu koparırım diyorsanız sizde bateri çalabilirsiniz! :) ”Yetenek şart” gibi bahanelerin arkasına sığınmadan, kendi yapabileceklerinizin farkına varmalısınız. Fakat kararlı iseniz tüm bu halk efsaneleri bir kenara bırakıp bir harekette bulunmanız gerekiyor.

Bateri notaları ile mi ilerleyiş sağlanıyor?

Derslerimizin işleniş biçimi tamamen kişinin kendi isteklerine bağlı olarak ilerleme göstermektedir. Nota ile ya da notasız olarak bateri dersi işleyişinizi tamamlayabilirsiniz, ancak Söz Konusu Sanat öğretmenlerimiz tarafından önerilen öğretim şekli notalı ilerleyiş olması yönündedir. Fakat bu sizlerin gözünü korkutmasın. Bateri notalarının işleyişi diğer enstürmanlara göre çok daha farklı ve kolaydır.

Bateri notaları hakkında daha ayrıntılı bilgi için Bateri Notası Nedir? Bateri’de Nota Var mıdır? isimli yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

 

 

Bateri kursuna baterim olmadan da kayıt olabilir miyim?

Evde bateriniz yok diye bu güzel enstrümandan uzak kalmanız gerek yok! Söz Konusu Sanat‘ta her soruna pratik bir çözüm var. :) Sanat merkezimizde bulunan bateri ve ekipmanlarla istediğiniz kadar pratik yapabilir ve bateride ki ilerleyişinizi aksatmadan sürdürebilirsiniz, bunun için yalnızca bize haber vermeniz yeterli.

Bateri odamızda hem akustik hem de elektronik bateri mevcuttur. Hangisinde çalmak isteyeceğiniz tamamen size bağlı.

Ne kadar sürede parçalara eşlik edebilirim?

Bateri eğitimlerine katılımınızı aksatmamanız durumunda yaklaşık olarak 2. aydan itibaren basit ritmli parçalara eşlik edebilir ve gruplar içerisindeki yerinizi alabilirsiniz! :) Ancak bateri çalışmasıyla doğru orantılı olarak süreç uzayıp, kısalabilmektedir. Ayrıca müzik grubu kurmak veya sahneye çıkmak gibi isteklerinizde hocalarımız her zaman size bu konularda destek olmak için hazırda bekliyor olacaklardır.

Bateri fiyatları çok mu pahalı?

Bateri elektro ve akustik olmak üzere iki tane alım seçeneği sunan ve bu 2 alanda da bir çok seçenek barındıran bir müzik aletidir. İyi bir fiyat incelemesi yapılması sonunda hesaplı ve güzel tona sahip bir bateri satın alınabilmektedir. Bütçenize en uygun ve en kaliteli bateriyi satın almak için bateri kursu  eğitmenlerimizle direkt olarak iletişime geçebilirsiniz.

Bateri ile ilgili sorular başlıklı yazımıza vakit ayırdığınız için teşekkürler! Diğer tüm merak ettikleriniz için ücretsiz deneme derslerimize randevu almayı unutmayın. :)

Ayrıca Bateri Çalmak Kolay Mı? isimli yazımızı da okumanızı öneririz.

 

 

BİZİ TAKİP ETMEYİ UNUTMAYIN!

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu