Dans Kursu

Dans Kursu İzmir Hatay Tüm Dans Eğitimleri Tek Çatı Altında

Dans Kursu İzmir’de Herkese, Her Seviyeye Özel Dersler

Herkes dans ederken kenarda takılanlardan mısınız? “Hadi dansa!” dendiğinde “Yok ben beceremem.” diyenlerden misiniz? Yoksa dans etmeyi çok sevip bunu bir adım ileri götürmek niyetinde misiniz? Bunlardan herhangi birine “Evet!” cevabı verdiyseniz bu yazı belki de hayatınızı değiştirecek kararı vermenize yardım edecek ilk adım olabilir. Devam edelim mi?

Muhtemelen ”Dans Kursu İzmir Hatay” gibi bir arama yaptınız ve Dans Kursu İzmir sayfamıza ulaştınız. İzmir’de dans dersiyle ilgili olarak aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına aşağıda, dans hakkındaki detaylı yazımızda değinmeye çalıştık.

Dans etmek çoğumuz için mutluluğumuzun, heyecanımızın, bazen aşkımızın dışavurumu gibidir. Bu yüzden her dansçı özgün bir şekilde, kişiliğinden parçalar sunarak sanatını icra eder. Dans diyince aklınıza her zaman havalı isimleri olan, kurallara sıkı sıkıya bağlı icralar da gelmemeli. Tüm sanat dalları gibi dans da youmlanabilir ve hatta yorumlandığında lezzeti artan bir eserdir.

Söz Konusu Sanat, salsa, chacha, tango, rumba gibi dünya danslarının yanı sıra toplumumuza özgü yöresel dansların kurslarını da veriyor. İster bire bir özel sınıflarda, isterseniz sınıf derslerimizde pratik yaparak stilinizi geliştirebilir, herkesin kıskanacağı bir dansçı olabilirsiniz.

Dans Kursu İzmir Hakkında En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

Dans etmek için herhangi bir temel gerekiyor mu? 

Dans etmeye başlamak için bir temel gerekmiyor, içinizden geliyor olması yeterli. İster çocukluğundan beri kapı gıcırtısına oynayanlardan olun, ister hiç piste çıkmamış olun farketmez. Bizim için önemli olan müziği duyduğunuzda kanınızın kaynaması, nasıl yapacağınızı bilmeseniz de dans etmek için kendinizi tutamamanız, gerisini bize bırakın.

Ne kadar sürede iyi bir dansçı olabilirim?

Farklı dans stillerinin farklı zorlukları vardır. Hak verirsiniz ki bu zorluklar da kişiden kişiye değişir. Bu nedenle size net süreler vermemiz yanıltıcı olur. Ama temel figürlere alışmanız ve birşeyler ortaya koymanız ilk 4-6 hafta aralığında olacaktır. Daha sonra ritm duygunuzun gelişmesi, vücudunuzun esnekliğinin ve koordinasyonunun artmasıyla çok daha hızlı ve gözle görülür ilerlemeler katedeceksiniz.

Daha iyi dans etmek için neler yapabilirim?

Dans etmek isteyen herkes eninde sonunda bunu öğrenebilir. Daha iyi dans etmek için yapmanız gereken tek bir şey var; Pratik! Unutmayın ne kadar çok çalışırsanız o kadar iyi dans edeceksiniz. Bu süreçte de tüm hocalarımız ellerinden gelen bütün desteği sunacaklardır, şüpheniz olmasın.

Çok utangacım, bunu nasıl yenebilirim?

Öncelikle şunu unutmayın; Utanmanıza gerek yok, herkes öğrenmek için burada. Söz Konusu Sanat’ta birşeyler öğrenirken utanmanız için hiç bir neden yok, sizi güvende hissettirmek ve alanımızla ilgili herşeyin doğrusunu göstermek için buradayız. Yine de sınıf arkadaşlarınızdan çekiniyorsanız, eğitmeninizle birebir derslere katılarak dans konusunda özgüveninizi geliştirebilirsiniz.

Dans etmek pahalı bir hobi mi?

Dans etmek asla pahalı bir hobi değildir. Tabi ki ilerleyen zamanlarda bütçeniz imkan verirse yurt içi ve yurt dışı gezilere katılabilir, farklı dansları yerinde izleyebilir ya da deneyimleyebilirsiniz, fakat Söz Konusu Sanat’ta fiyatlar son derece cazip ve sizden hiç bir ek ödeme talep etmiyoruz. İzmir’de bulunan ücretsiz Dansı sevin, çalışmaktan vazgeçmeyin ve müziğin tadını çıkarın. Tek yapmanız gereken bu.

Dans kursunda neler öğreneceğim? Nasıl pratik yapacağım?

Dans kursumuzda size ve seviyenize özel programlar sayesinde ihtiyacınız olanı, ihtiyacınız olduğu anda öğreneceksiniz. Dans ve temek figürlerin yanı sıra ritm ve kulak gelişiminiz için de çalışmalar olacak, zaman zaman düzenleyeceğimiz dans geceleriyle de pratik yapma ve sosyalleşme imkanı bulacaksınız. Pratik yapmak için de ev ortamınıza sıkışmanıza gerek yok, sanat merkezimiz mümkün olan her an pratik yapmanız için sınıflarını hizmetinize sunuyor, üstelik tamamen ücretsiz.

Dans kursu fiyatları ne kadar?

Dans kurslarımızın ödemeleri aylık olarak alınmakta ve ücretleri dönemsel olarak güncellenmektedir. Bu nedenle güncel fiyatları öğrenmek için telefon ederek ya da Whatsapp yoluyla bize ulaşabilir, ücretsiz deneme dersi randevunuzu alabilirsiniz. Kursumuza geldiğinizde mutlaka size uygun bir program bulacağımızdan emin olabilirsiniz.

Dans Kursunuza Nasıl Ulaşırım?

Öğrenme garantili ve son derece eğlenceli dans derslerimize katılmak için İzmirspor metrodan sadece bir kaç adım ileri yürümeniz gerekiyor. Metro bana ters kalıyor diyorsanız gitar kursumuza ulaşım için metronun yanında otobüs, dolmuş, vapur gibi ulaşım araçlarını da tercih edebilirsiniz. Dans kursu İzmir Hatay‘a aynı zamanda Balçova, Buca, Güzelyalı, Göztepe, Karabağlar, Konak, Güzelbahçe, Yeşilyurt, Narlıdere, Poligon, Fahrettin Altay, Üçyol semtlerinden ve Alsancak, Bornova‘dan da kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Özel aracıyla gelmek isteyen misafirlerimizi de iletişim sayfamıza davet ediyoruz.

Dans dersi İzmir Hatay yazımızı vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz! Dans kursu ve dansla ilgili daha fazla şey öğrenmek, bizi daha yakından tanımak veya kursumuz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle Whatsapp, telefon veya mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Online Eğitim

Dans dersleri almak istiyorsunuz fakat İzmir’de değil misiniz? Sizler için de online eğitimlerimiz çok yakında başlıyor! Bizimle iletişimde kalmaya devam edin.

Başa dön tuşu