Diksiyon Kursu

Diksiyon Kursu İzmir : Konuşma Bozuklukları Artık Tarihe Karışıyor

Diksiyon kursu İzmir denilince genellikle insanların aklına konuşma, hitabet çalışmaları gelse de genel olarak bakıldığı zaman diksiyon kavramına bu şekilde yaklaşmak oldukça yanlış ve yetersiz kalmaktadır.

Diksiyon sadece kelimelerin telaffuzu ile ilgili değil aynı zamanda bir beden, duyguları aktarma olarak da yorumlanmalıdır. Kısacası diksiyon eğitimine katılmak isteyen birinin İnternet üzerinde yapacağı araştırmalar sonucunda öğreneceği ilk şey diksiyonun sadece konuşmak ile ilgili olmadığıdır.

Diksiyon kursu İzmir olarak sizler için kısa bir tanım yapacak olursak seslerin, sözcüklerin, kelimelerin ve anlamlarının etkili bir biçimde karşı tarafa aktarılma süreci diyebiliriz. Bu süreç hem konuşmayı, hem beden dilini içermektedir. Kısacası diksiyon etkili iletişim anlamına gelmektedir.

Söz Konusu Sanat olarak bu yazımızın içeriği boyunca diksiyon kursunun nasıl ilerlediğine dair çeşitli bilgiler vereceğiz.

Diksiyon Kursu İzmir ile Etkili ve Güzel Konuşmak Çok Kolay!

Diksiyon eğitimi temelde kişinin kendisini doğru ve güzel şekilde aktarmasını sağlamak üzerine kurulu bir sistemdir. Bunun yanında söylemek istediklerimizin veya sunumlarımızın daha anlaşılır, akıcı ve dinlenebilir olmasına katkıda bulunur. Bu yüzden aslında herkesin temel düzeyde de olsa diksiyon öğrenmeye ihtiyacı vardır.

Bu sayfayı okuduğunuza göre siz de diksiyon eğitiminin faydalı olacağını düşündünüz ve arama motorlarında “Diksiyon Dersi İzmir Hatay”“Diksiyon Kursu İzmir Hatay” gibi aramalar yaparak sanat merkezimizin diksiyon kursu sayfasına ulaştınız. Size daha faydalı olabilmek ve derslerimizle ilgili soru işaretlerini kaldırabilmek için Söz Konusu Sanat’ta İzmir‘in en etkili Diksiyon Kursu‘na dairile ilgili detaylı bilgiler içeren yazımızı mutlaka sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz.

İnsanların sizi ilk gördüğü anda üzerlerinde bıraktığınız etki, yani ilk izlenim çok önemlidir. İlk izlenimden yola çıkarak insanlar sizin hakkınızda bir fikir yürütür ve olumlu ya da olumsuz bir önyargı oluşur.

Bu yüzden konuşmaya başladığınız ilk andan itibaren dili doğru kullanmanız, etkileyici, net ve akıcı konuşmanız, aynı zamanda bunu beden diliyle desteklemeniz özellikle güven kazanmak ve ikna edici olabilmek için son derece önemlidir.

Diksiyon kursu İzmir ücretsiz deneme derslerine katılmak için yapmanız gereken çok kolay ! Eğer bu yazımızı mobilden okuyorsanız 0553 174 68 89 numarasına dokunarak bizi anında arayabilir ve randevu alabilir ya da sağ alt köşede bulunan konuşma panelinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diksiyon eğitimleri sırasında sesinizi, nefesinizi, tonunuzu ve mimiklerinizi heyecanlanmadan ve stres yapmadan düzgünce kontrol etmeyi öğrenirsiniz. Bu öğretilerin iş yaşamında ve günlük hayatta uygulanmasıyla birlikte hem iletişiminiz üst noktalara ulaşır hem de hedeflediğiniz başarı basamaklarını tek tek çıkmaya başlarsınız. İşte diksiyon kursu İzmir bu yüzden bu kadar önemli bir noktadadır.

Diksiyon eğitimlerimiz bir bir özel dersler olarak gerçekleşir. Bu sayede eğitmen ve öğrenci birbirlerini daha iyi tanıyarak, ihtiyaçlar doğrultusunda, maksimum faydayı sağlayacak şekilde, doğru müfredatı oluştururlar. Böylece en fazla 3 ay gibi kısa bir sürede, hatta çoğu zaman daha kısa bir zamanda diksiyon kursu‘nu İzmir‘de Söz Konusu Sanat farkı  ile büyük aşamalar katetmeniz mümkün olur.

Diksiyon Kursu İzmir ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Aşağıdaki soruların tamamı diksiyon kursu İzmir ücretsiz deneme dersine katılan kişilerin sordukları ya da merak ettikleri soruları bizlere whatsapp, facebook gibi çeşitli platformlardan gönderen kişilerin sorularından oluşmaktadır.

Eğer aşağıdaki konu başlıkları arasında sizlerin merak ettiği sorular yoksa bu soruları bize az önce yukarıda belirttiğimiz şekilde iletebilirsiniz.

Diksiyon kursuna katılabilmek için herhangi bir yaş sınırlaması var mıdır?

Tabi ki yok! İster ilkokul öğrencisi ister emekli olun, ister iş hayatınızda ilerlemek için isterse gündelik yaşamınıza yardımcı olarak düşünün herkes diksiyon kursu alabilir. “Acaba diksiyon dersi almak için çok mu geç kaldım?”, “Derslere katılsam ilerleme kaydedebilir miyim?”, “Arkadaşlarım ne der?” gibi düşüncelere kesinlikle ama kesinlikle kapılmayın.

Diksiyon eğitimi almanın yaşı yoktur, ister 10 ister 70 yaşında olun yine de derslerimize katılabilir ve en kısa zamanda diksiyon derslerinin etkisini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Diksiyon kursu İzmir dersleri ile konuşurken zorlanarak çıkardığınız harf ve kelimelerin üstesinden gelebilir, beden dili ile anlatmak istediklerinizi karşı tarafa daha net iletebilir, kısacası iletişimin gerçek gücünü keşfedebilirsiniz.

Diksiyon dersi için aranan özellikler neler? Herkes diksiyon derslerinde başarıya ulaşabilir mi?

İzmir’in fark yaratan kursu Söz Konusu Sanat’tan diksiyon kursu almak için aradığımız tek şart hevesli olmak. Doğru eğitim programı ve eğitmen desteğiyle birlikte, isteği olan her birey diksiyon dersinin hedeflerine ulaşabilir.

Kurslarımız sayesinde en doğru, en etkili biçimde konuşmanıza yön verebilirsiniz. Her eğitimde olduğu gibi bu işin sırrı da pratik yapmak. Egzersizlerinizi ne kadar çok tekrar eder, günlük hayatta uygularsanız o kadar faydasını göreceksiniz. Yüzde yüz öğrenme garantili programımız sayesinde inanın siz de çok kısa sürede konuşmalarınız farklılaştığına şahit olacaksınız.

Diksiyon kursu İzmir çalışmaları sayesinde kendinizi geliştirebilirsiniz. Özellikle konuşma bozukluklarının düzeltilmesi için ders harici çalışmalar yapılması gerekmektedir. Sonuçta harflerin rahat bir şekilde telaffuz edilebilmesi dil ile ilgilidir ve dilinde kastan oluştuğu göz önüne alınırsa bir kas eğitimi gerçekleşmektedir

Nasıl ki spor salonuna gittiğimiz zaman bir anda karın kasımız çıkmıyor, kilo veremiyorsak ve bunları elde etmek için düzenli çalışmamız gerekiyorsa, diksiyon dersleri de aynı şekilde ilerlemektedir.

Ne kadar süre içerisinde eğitimimi tamamlarım?

Aslında bu tamamen kişinin kendisine bağlı bir süreçtir. Ancak temelde diksiyon eğitimi ortalama olarak 3 ay gibi bir süreci kapsamaktadır. Eğer ki derslere düzenli katılım sağlar ve verimli bir çalışma ortaya koyarsanız, herhangi fiziksel bir bozukluğunuz da yoksa, sizde benzer bir sürede eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Olağan dışı durumlar için de ücretsiz deneme derslerimize katılarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Size özel hazırlanacak programlar standart eğitimlere göre çok daha fazla yarar sağlayacaktır.

Söz Konusu Sanat’ın fiyatları ne kadar? Bütçemi zorlamadan eğitim alabilir miyim?

Diksiyon kursu İzmir‘de bulunan atölyemiz Söz Konusu Sanat’ta fiyatları her eğitim döneminde güncellenmektedir. Kurslarımı ağırlıklı olarak bire bir özel ders şeklinde devam ettirmemize rağmen talepler doğrultusunda, daha uygun fiyata eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için diksiyon sınıfları da oluşturmaktayız.

Her iki ders seçeneği için de telefon ederek ya da Whatsapp üzerinden sanat merkezimizle iletişime geçerek güncel fiyatlarımızı öğrenebilir, ücretsiz deneme dersi randevunuzu alabilirsiniz.

İzmir’deki diksiyon kursları içerisinden neden Söz Konusu Sanat’ı tercih etmeliyim?

İzmir‘de bulunan atölyelerde diksiyon kursu almadan önce sizlere bir tavsiyemiz olacak. O da İzmir‘de ücretsiz şekilde halk eğitim merkezlerinde bu dersi hakkıyla almaya çalışan fakat bariz hayal kırıklıklarıyla karşılaşan fazlaca öğrenci ile karşılaşmış olmamız.

Bunun sebebi ise halk eğitim merkezlerinde verilen ücretsiz diksiyon eğitimine fazlaca talep olması ve bu sebepten dersler birebir olamayacağından diksiyon kursu İzmir öğretmenlerinin  gerekli özeni gösterememeleri.

Söz Konusu Sanat, bünyesinde verdiği tüm derslerde %100 öğrenme garantisi sunmaktadır. Profesyonel kadromuzun hazırlamış olduğu, kişilerin algısına ve hedeflerine yönelik belirlenen kişiye özel programlarımız sayesinde çok kısa sürede en hızlı şekilde ilerlemenin farkını sizde hissedebilirsiniz. Aynı zamanda hesaplı ders ücretlerimizle de sizlere bütçenizi yormadan diksiyon kursu‘na dair İzmir‘deki en büyük kurs olanağını sunuyoruz.

Diksiyon Nedir?

Latince kökene sahip olan diksiyon kelimesini kısaca, düşüncelerin ve duyguların kelimelere yüklemiş olduğu anlamı en doğru şekilde aktarabilme sanatı olarak tanımlayabiliriz. Vücut dili, tonlama, vurgu, ifade tarzı gibi parçalar birleşerek bir bütün olarak kişinin diksiyonunu oluşturmaktadır. Sahne sanatlarını içerisinde barındıran alanlarda ve genellikle hitap üzerine aktif rol oynayan işlerde diksiyonun önemi açıkça görülebilmektedir.

Diksiyon da kelimelerin beden diliyle desteklenmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle de aslında iş hayatına yönelik bir eğitim gibi görünse de günlük yaşamınızın kalitesini arttırmak adına da oldukça faydalı bir eğitim programıdır.

Diksiyon çalışmaları, diksiyon alıştırmaları hangi alanları kapsar?

Diksiyon derslerinde ses ve sözcük eğitimi, anlatım ve söz akımı gibi başlıklara değinilmekte ve bu konular üzerine çalışmalar gerçekleştirilmelidir. Bunun yanında doğru vurgular ve beden dili üzerine de çokça çalışma yapılmaktadır. Doğru bir diksiyondan bahsetmek için tüm bu başlıklar doğru şekilde, iyice irdelenmelidir.

Diksiyon Eğitimi neden alınmalı, faydaları nelerdir?

Sosyal bir canlı olan insanın en etkili ve en kalıcı iletişim şekli konuşmadır. Bütün insanlar gün içerisinde yüzlerce sözcük söyler. Peki söylenen bu sözcüklerin kaçı tam anlamıyla kendi anlamını karşılamaktadır?

Kaçımız kendimizi tam istediğimiz gibi ifade edebiliyor, diyalog içerisinde olduğumuz kişiyi etkimiz altına alabiliyoruz? Açık konuşmak gerekirse bu girişimler çok büyük oranda başarısızlıkla sonuçlanıyor.

Bunun temel sebebi ise tamamen kendimizi geliştirmememizden kaynaklanıyor. Düşünme ve konuşma yetileri geliştirilebilir özelliklerdir, bu yeteneklerimizi geliştirmemiz durumunda iş hayatımızda, sosyal yaşantımızda gerçekleştirdiğimiz etkileşimlerde olumlu sonuçlar elde edebilir  ve hedeflediğimiz başarıya ulaşabilme imkanı yakalarız.

Verilen örnekler dikkatli incelendiğinde diksiyonun gerek etkileyicilik, gerek iletişim gerekte farkındalık açısından öneminin çok fazla olduğunu anlayabiliriz.

Diksiyon derslerinde neler öğreneceğiz?

  • Nefesimizi doğru kullanmak,
  • Yanlış söylenen kelimelerin düzeltilmesi,
  • Konuşmada vurgu,
  • Konuşmada tonlama,
  • Topluluk karşısında konuşma,
  • Beden dili,
  • Mimik ve jest,

Bunlar İzmir‘in en gözde diksiyon kursunda alacağınız eğitim sırasında öğreneceğimiz temel başlıklardır. Bunun dışında öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli etkinlik ve uygulamalar da yapılmaktadır.

Diksiyon Kursu İzmir

Konuşmalarında fark edilir ve tercih edilir olmak isteyenler, kendine güvenerek konuşmak isteyenler, toplum önünde daha rahat konuşmak ve kendini eksiksiz olarak aktarmak isteyenler için en doğru tercih diksiyon kursudur. Diksiyon Kursu İzmir Hatay yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Diksiyon kursu İzmir ile ilgili veya bu başlık altında aklınıza takılabilecek herhangi bir soru işareti için sanat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Söz Konusu Sanat Nerede?

Diksiyon kursumuz İzmir Hatay‘ın en merkezi yerlerinden biri olan İzmirspor metro çıkışında bulunmaktadır. Hatay için aynı zamanda BalçovaBornovaBuca, KonakKarabağlar, GüzelyalıGüzelbahçe, Göztepe, Üçyol, PoligonYeşilyurtFahrettin AltayNarlıdere ve Alsancak‘tan da kolay bir biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz. Sanat merkezimiz metro, vapur, dolmuş, otobüs gibi ulaşım araçlarına çok yakın bir konumda yer almaktadır.

Söz Konusu Sanat haftanın 7 günü Sabah 10:00 Akşam 22:00 saatleri arasında açık, bu saatler arasında uğrayarak bire bir bilgi alabileceğiniz gibi veya 0553 174 68 89 no’lu telefonu arayarak, Whatsapp üzerinden yazarak ya da web sitemizdeki paneli kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı yanıtlamak için mümkün olan her an yanıbaşınızdayız.

Başa dön tuşu