Söz Konusu Sanat Blog

Elektro Gitar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektro gitar, gitar türleri arasında belki de en popüler enstrümanlardan birisidir. Her grupta kullanılan, inanılmaz sololar ve yaratıcı ritmler kullanılan bu enstrümanı sen de çalmak istiyorsan bu yazımızı sonuna kadar okumanı tavsiye ediyoruz.

Bu yazımız içeriğinde sizlere elektro gitar alırken dikkat edilmesi gereken konulardan bahsedeceğiz. Bu yazımız aslında genel olarak incelendiğinde sadece elektro gitar ile ilgili değildir.

elektro gitar alırken dikkat edilmesi gerekenler
elektro gitar alırken dikkat edilmesi gerekenler

Anlatacağımız konular bir biri ile bağlantılı olmakta olup aynı zamanda 2.el gitar alınırken dikkat edilmesi gerekenler, iyi gitar nasıl anlaşılır, yeni başlayanlar için hangi gitarı almalı sorularının da cevaplarını içermektedir.


Elektro Gitar Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Rock müzikte sıklıkla kullanılan elektro gitar, günümüzde de bilinen en popüler enstrümanlardan biridir. Gitarın çok ilgi görmesinden kaynaklı olarak piyasada da bir çok farklı çeşitte gitarlar türemiş ve farklı bütçelere uygun gitarlar piyasalarda yerini almaya başlamıştır.

yeni başlayanlar nasıl bir gitar almalı
yeni başlayanlar nasıl bir gitar almalı

Elektro gitar kursuna başlamış ya da başlayacak kişilerin evde pratik yapabilmesi açısında muhakkak enstrümanı satın alması gerekmektedir.

Eğer enstrümanınız yoksa ders aldığınız kişi ya da kurumda, düzenli derslerinizi kaçırmadan devam ederek ve ders dışı zamanlarda etüt yapmak için uğramalısınız. Ne kadar çok gitar çalışırsanız o kadar çabuk karşılığını alırsınız. Bu nedenle kendinize bir gitar çalışma programı oluşturup bu programa düzenli uyumaya çalışın.

Elektro gitar alırken başınızı en çok ağrıtacak durumlardan biri sap ayarıdır. Sap ayarı hakkında bilgi almak için ; sap ayarı nasıl yapılır yazımızı okuyabilirsiniz.


İyi gitar nasıl anlaşılır : Nasıl bir elektro gitar almalı

Elektro gitar hakkında detaylı bilgi sahibi değilseniz, gitarı almadan önce iyice araştırma yapmanızı ve yanınızda tecrübeli bir kişiyle satın alma işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

iyi gitar nasıl anlaşılır
iyi gitar nasıl anlaşılır

Elektro gitar çalmaya daha yeni başlayacaksanız hesaplı ama kaliteli tona sahip bir gitar edinmeniz sizin enstrümanınızdan soğumamanız açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle iyi gitar nasıl anlaşılır konusunda olabildiğince çok gitarın sesini youtube gibi çeşitli platformlardan dinleyebilirsiniz.

Eğer gitarı 2.el aldıysanız ve sesler temiz gelmiyorsa ; gitar bakımı İzmir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Aynı zamanda müzik mağazalarına giderek gitar markaları ve gitar fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Alacağınız enstrümanın kalitesi, günümüz koşullarında fiyatla doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir. Yani alacağınız enstrümana ayırdığınız bütçe ne kadar fazlaysa o oranda daha iyi bir enstrüman elde edebilirsiniz.

Elektro gitar seçimi konusunda bir diğer yardımcı yazı olan ; elektro gitar nasıl seçilir yazımızı buradan inceleyebilirsiniz.


Ancak buna rağmen bütçenizi yormayacak ve başlangıç gitarı  olarak adlandırılan fabrikasyon bir elektro gitar sizin isteklerini uzun bir süre karşılamaya yetecektir. Eğer ki gitar çalımına kararlılığınız devam ediyorsa , daha sonrasında daha yüksek kalite bir gitar edinebilirsiniz.

ikinci el gitar alırken dikkat edilmesi gerekenler
ikinci el gitar alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bütçeniz dahilinde en kaliteli gitarı almak istiyorsanız bu konu ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz müzik marketlerde sizler adına beğendiğiniz ve istediğiniz gitar markalarını , en uygun gitar fiyatları ile sizler için temin edebiliriz.


Elektro Gitar Satın Alacaklara Tavsiyeler

Gitar alınmadan önce tel ve klavye arasındaki mesafeye dikkat edilmeli, bu uzaklığın fazla olmamasına özen gösterilmelidir.

gitar fiyatları ve gitar markaları
gitar fiyatları ve gitar markaları

Gitarı elinize aldığınızda tellere ve perdelere zorlanmadan basabilmeniz çalım rahatlığı için çok önemlidir.
Alırken tüm perdelerin kontrolü yapılmalı, gitardan cızırtılı bir ses çıkmamalıdır.
Gitarın herhangi bir bölümünde çatlak olmadığından ve sapının düz olduğundan emin olunmalıdır.
Gitar mutlaka amfiyle de denenmeli, aynı tını performasını amfiye takıldığında da gösterebilmelidir.

Gitar Kursu İzmir eğitmenlerimizin hazırladığı ” Elektro Gitar Temizliği ” adlı yazımızı da mutlaka okumalısınız! Aynı zamanda gitar bakımı nasıl yapılır yazısı hakkında bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca elektro gitar satın almak için ya da aklınıza takılan her türlü sorun için sanat merkezimizle iletişim e geçebilirsiniz.

Eğer gitar dersi hakkında bilgi almak isterseniz bağlantıya tıklayabilir ya da konuşma panelinden bizlere dilediğiniz zaman yazabilirsiniz ; https://sozkonususanat.com/gitar-kursu-izmir/

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu