Sanat Hakkında Faydalı İçerikler

Okumanızı Kesinlikle Tavsiye Ettiğimiz Makaleler Burada

Elektronik Davul Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik Davul Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Elektronik davul seçiminde öncelikli olarak yapılması gereken marka ve modelleri incelemek ve bu marka ve modellerin uygunluk durumuna göre seçimde bulunmaktır. Bu yüzden bateri kursu izmir eğitmenlerimizin belirlediği marka ve modeller arasında kısa bir gezinti yapalım.

Elektronik Davul Markaları ve Modelleri

* Elektronik Davul / YAMAHA

Yamaha diğer enstrumanlarda da bilindiği üzere en çok tercih edilen ve en sağlıklı markalardan biridir. Yamaha markasının başlangıç seviyesi için tasarlanmış modellerinden daha çok verimli tınılar elde edilebilmektedir. Ancak her bateri olduğu gibi burada da sert vurma problemi mutlaka karşımıza çıkacaktır. Bu yüzden bateri geçmişi olan kişiler başlangıç seviyesi baterilerden daha iyi verim elde edebilir. İlk başlayanlarda hafif ve sert vuruş teknikleri oturmadığından dolayı akustik ya da ileri seviye elektronik bateri alınması daha faydalı olacaktır.

* Elektronik Davul / ROLAND

Oldukça fazla ses çeşitlerine sahip ve ses kalitesi olarak iyi düzey bir elektronik davul markasıdır. Fiyat bazında Yamaha’ya oranla daha pahalıdır. Ancak başlangıç seviyesinin biraz altındaki davullarındaki yumuşak yüzeylerinden kaynaklı olarak çalımı daha da kolaylaştırdığı gözlenmektedir. Her ne kadar elektronik davul olsa da üst modellerinde tasarlanmış kikten dolayı eğer apartmanda yaşıyorsanız ses problemi mutlaka çıkacaktır. Bu sebepten ötürü elektronik davulunuzun alt bölümünü yalıtmanızı tavsiye ediyoruz.

* Elektronik Davul / MEDELLI

Başlangıç modelleri diğer elektronik davullara göre daha verimsizdir. Diğer davullara oranla daha çabuk bozulma oranına sahiptirler. Ancak üst seviye modeli olan DD518DX adlı modeli hem performans olarak hem de fiyat olarak diğer markaların muadil davullarına oranla çok mantıklı bir tercihtir. Örnek olarak vermek gerekirse aynı muadil bir davulu yamahadan ya da rolanddan edinmek isterseniz ortalama olarak üç ya da dört katı fiyata satın alabilirsiniz.

Söz Konusu Sanat * Bateri Kursu İzmir

İletişim

Aklınızdaki tüm soru ve görüşlerinizi duymak için sabırsızlanıyoruz!

Arap Hasan mahallesi, 236. sokak No:37/A Hatay/İzmir

sozkon[email protected]
0553 174 68 89