Söz Konusu Sanat Blog

En Güzel Selfieyi Yakalamanın 5 Yolu

Çektiğiniz Selfieleri Güzelleştirecek 5 Önemli İpucu

kil

* Geniş manzara yakalayabilmek için selfie çubuklarından faydalanın.

Güzel manzarası olan bir alanda bulunuyorsunuz ve en güzel selfie pozunu yakalamayı hedefliyorsunuz. Selfie pozunda ellerin çıkmaması ne kadar önemliyse, manzarayı yakalamak ve belirgin tutmakta bir o kadar önemli bir noktadır. Bu yüzden mümkün olduğunca manzarayı içine alan, geniş açılı bir poz yakalamaya çalışın.

* Tek başınıza kalmayın.

Tek başınıza hoş bir poz yakalabilseniz de sempati yaratması ve ilgi çekici olması açısından toplu selfieleri tercih etmenizi öneriyoruz. Akrabalarınızla, arkadaşlarınızla ya da evinizde barındırdığınız hayvanlarınızla bir poz vermek sizi daha fazla odak noktası haline getirecektir.

* Doğallığı tercih edin.

Eğlenceli ve merak uyandırıcı fotoğraflar yakalayın ve bunu sağlarken olabildiğince doğal olmaya özen gösterin. Unutmayın ki olduğunuzdan farklı olan fotoğraflar çevreniz tarafından yapmacık ve sahte bulunacaktır. Bu yüzden hafif gülümsemeli bir poz sizi daha renkli gösterecektir.

* Fotoğraflarınızı tertipleyebileceğiniz bir uygulamayı seçin.

Belirli araçlarla güzel çıkan pozunuzu daha da kusursuz hale getirebileceğinizi unutmayın. Bir fotoğraf ne kadar mükemmel olursa olsun unutmayın ki ufak tefek rütuşlar fotoğrafın daha da harika görünmesini sağlayacak ve beğenilmeyen noktaları kapatmanızı sağlayacaktır.

* Arka fonun önemini göz ardı etmeyin.

Yoğun ve karmaşık fotoğraflardan uzak durmaya çalışın. Kendinizin belirgin çıktığı ve arka plandaki şeylerin düzenli olduğu fotoğrafları tercih edin. Bulunduğunuz ortamın doğallığı ve sadeliği sizin duruşunuzu ön plana çıkarak en önemli etkenlerden biri.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu