Enstrüman Bakım ve Onarım

Enstrüman bakım ve onarım merkezi arıyorsanız Söz Konusu Sanat‘ın uzman doktorları sizi bekliyor. Müzik aletinizin ilk günkü performansına kavuşması için yapılması gereken tüm işlemler tek çatı altında hem de size bir telefon kadar uzakta!

Oluşan kur farkları, alım gücü gibi konular nedeni ile enstrüman temin etmek gün geçtikte zorlaşırken alabilen kişilerde artık enstrümanı üzerine titremeye başladı. Durum böyle olunca, çocuğunuz gibi baktığınız enstrümanınızın isteklerini de zamanında karşılamanız gerekiyor.

Nasıl ki insan ilişkileri karşılıklı sevgi, saygıya dayalı, bu durumun benzeri de enstrüman ve sizin aranızda. Çünkü siz enstrüman bakım ve onarımlarını zamanında gerçekleştirmezseniz size küsecektir.

Ve unutmayın enstrümanın size küsmesi demek rutin enstrüman bakımları aksadığında daha fazla maliyet oluşturması anlamına geliyor.

Söz Konusu Sanat enstrüman bakım ve onarım doktorları olarak sizleri bu sıkıntıdan kurtarıyor e fiyat performans garantili işlemlerimiz ile yardımcı oluyoruz.

Gitar Bakım, Onarım ve Tamiri

Gitar bakımı, onarımı ve tamiri konularına değinmeden önce neden bu işlemlerin düzenli yapılması gerektiği konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Olay tabi ki de her zaman maddiyat değil ancak enstrümanın ihtiyaçları zamanında karşılanmadığı sürece ileriye dönük daha fazla yatırım yapmanız gerekecektir.

Örneğin tel değişimleri sırasında gitar klavyesi ve fret temizliği yapmıyorsanız, zaman içerisinde biriken pislikler klavyeyi ve fretleri aşındıracaktır. Böyle olunca da eriyen fretler ve zımparalanmış gibi duran klavyeye tesviye ile beraber fret değişim işlemi uygulanması gerekecektir.

Ve elbette bu durumdan kurtulmak tamamen sizin elinizde. Zamanında tel değişimi sırasında biraz daha ek bütçe ayırarak yapabileceğiniz bakım işlemleri varken, bunu zamanında yapmadığınız için sonrasında 5 kat daha fazla para harcamanız gerekecek.

Ya da para dışında başka bir şeyden konuşalım. Enstrümanın ömrü ve performansı da siz fark etmeseniz bile tehlikeye giriyor. Gitar bakımı yapılmış ve yapılmamış aynı iki enstrümanın tonları, performansları da birbirinden farklı olacaktır.

Maksimum performans, gitar ağaç yapısının ve diğer aksamların korunması için bu işlemlerin düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

İzmir’de gitar tamiri, bakım ve onarım merkezi olarak gitar ile ilgili tüm sıkıntılarınızı çözüme kavuşturuyoruz.

İzmir Gitar Bakım ve Onarım Merkezi

Enstrüman bakım ve onarımı konusunda sizin de elinizden gelecek, yapabileceğiniz işlemler mevcut.

Tel değişimi, klavye ve fret bakımı gibi konulara hakim değilseniz bile her kullanımdan sonra enstrümanınızı nemli olmayan mikrofiber bir bezle silmek bile performansı arttıracaktır. Çalım sırasında ellerimiz terleyebilir ya da elimizdeki pislikle tellere, ardından klavyeye işleyebilir. Tel ve klavyeyi bu tarz bezlerle silebilirsiniz.

Tel ömrünü arttırmak için maliyetsiz bir şekilde evde bunu yapabilirsiniz. Hatta bunu bir alışkanlık olarak edinmek için gitar çantanızın ön kısmında mutlaka bir bez bulundurun.

Gitar Bakımı ve Tamiri Hangi İşlemleri İçeriyor

İzmir Söz Konusu Sanat olarak gitar ile ilgili yaptığımız çalışmalarda şu aşamalar yer alıyor. Tabi ki de bu aşamaların gitardan gitara değiştiğini de unutmamak gerekiyor.

Örneğin sapı kırık bir gitara yapılan işlem ile sadece klavye temizliği olacak bir gitar arasında farklılık mevcut ancak genel olarak;

Enstrümanın genel analizi

Enstrümanın genel analizi aslında sizin hem şikayetlerinizi göz önünde bulundurduğumuz hem de sizin fark etmemiş olabileceğiniz sorunların tespiti için yapılıyor. A’dan Z’ye detaylı bir şekilde enstrümanınız inceleniyor ve ardından size fiyat bilgisi söyleniyor.

Klavye,Fret Bakımı

Gitar klavyesi bakımı denilince genelde limon yağı sürüldüğü düşülüyor. Aslında bir bakıma doğru ancak bu yapılan son işlem. Öncesinde klavyenin entonasyon açısından sorunu var mı yok mu bu inceleniyor. Gerekli ölçüm cihazları kullanılarak sap açısının doğru olup olmadığına bakılıyor.

Bu aşamada bir sıkıntı yok ancak ses akort cihazında doğru çıkmıyorsa fretler tek tek inceleniyor. Sorun olan fret in değişip değişmemesi gerektiğine karar veriliyor.

Tesviye işlemi zorunlu mu? Fret değişimi gerekli mi? Fretler aşındığı için tel takılmasının önüne geçilmesi için sadece mevcut freti güçlendirmek, bakımını yapmak yeterli mi?

Bu sorular işte tam olarak gitar klavye fret bakımını içeren bakımla ilgili. Bu soruların her birine tek tek cevap buluyoruz.

Elektronik Aksam İşlemleri

Potans, switch ya da manyetik aksam sorunları yaşanıyor ve ses kalitesinde sorun yaşanıyor olabilir. Gitarın arka kapağı söküldükten sonra her parça tek te kontrol ediliyor.

Eğer sorun yaratan, yaratacak olan ya da değişmesi gereken parçalar varsa bunlar not edilip sizlere nedenleri ile birlikte söyleniyor.

Enstrümanın bakımı ve onarımı ile ilgili bilgi almak için bizlere Whatsapp’tan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu