Söz Konusu Sanat Blog

Evde Bateri Nasıl Yapılır : 10 dakikada kendi baterini yap

 

Normali Çok Pahalı, Peki Evde Bateri Nasıl Yapılır?

Bir enstrüman çalmaya niyetlendiyseniz, genellikle o müzik aletini satın alır ve ardından pratiklerinizi yapmaya başlarsınız. Ancak daha önce bu aletleri satın almadan kendi başınıza evdeki atık malzemelerden bateri yapımını yapabileceğiniz hiç aklınıza gelmiş miydi? Profesyonel anlamda kusursuz olmasalar bile en azından evde bateri çalmak ve hobinizi arttırmak ve bunun  yanı sıra etkinlik amacıyla size keyifli dakikalar yaşatacak evde bateri yapımını mutlaka deneyimleriniz arasına katmanızı tavsiye ediyoruz! :) Unutmayın sizde işin içine biraz yaratıcılık katarak çok güzel bir ev için bateriye sahip olabilirsiniz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabileceğiniz bilgiler;

* Evde bateri nasıl yapılır?
* Evde bateri yaparken hangi malzemeler kullanılmalı?
* Atık malzemelerden bateri yapımı
* Evde davul yapımı aşamaları

Evde İçin Bateri Yapımında Gerekli Malzemeler

Gerekli Malzemeler;

1-) Uzun, doğru şeklinde oval tenekeden yapılma çöp kutusu ya da direkt olarak teneke.

2-) Pabuç bağcığı.

3-) Suni yani yapay deri.

4-) Malzemelerin kesilmesi için uygun bir makas.

Yapım Aşamaları;

1-) Derinin üstüne belirlenen teneke konumlandırılır ve kalan alan deriye kalem yardımıyla belirlenir.

2-) Suni derinin üstünde kalem ile belirlenmiş daire alanında ortalama olarak 2-3 santim pay bırakılır ve ardından kesilir.

3-) Kesilen bölüme uygun biri kutunun üst diğeri de alt bölgesine gelecek şekilde 2 adet deri hazırlanır.

4-) Deri de pay bırakılan alanda birbiriyle eşit mesafelere sahip noktalar kalem aracılığıyla belirlenir.

5-) Delik açılmasının sebebi ipin geçmesini sağlamaktır, bu yüzden makas ya da benzeri bir madde ile bu noktalar delinmelidir.

6-) Hazırlanan 2 adet derinin biri kutunu alt bölgesine diğeri de üst bölgesine konulur ve makasla kesilen boşluklardan ucu bağlanmış ip geçirilir ve deriye gerginlik kazandırılır.

7-) Deliklerden geçirilen ip öncelikli olarak üstten alta, sonra da alttan üste bağlı şekilde gerilir ve davulun oluşum aşaması tamamlanır.

Evde Bateri Nasıl Yapılır?’‘ adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkürler! Evde davul nasıl yapılır? sorusuna kısa ve öz cevaplar vermeye çalıştık, sizde evde bateri yapımı ile ilgili merak ettikleriniz için bize mail yoluyla veya 0553 174 68 89 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. :)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu