Fotoğraf Kursu

Fotoğraf Kursu İzmir : İzmir’in en iyi fotoğrafçılık kursu

İzmir’in merkezinde, verdiği kaliteli eğitim ile adından sıkça söz ettiren Söz Konusu Sanat’ta hangi sanat dalı alanında eğitim istiyorsanız uzman öğretmen kadromuz ile hizmetinizdeyiz !

Sıkıcı eğitim anlayışı yerine insanların eğlenerek öğreneceği, sadece bir fotoğraf kursu İzmir değil de aynı zamanda bu kurumda sanatın her dalı ile uğraşan insanlarla ortak bir paydada buluşup sosyalleşebileceğiniz bir yer arıyorsanız doğru adrestesiniz.

İlgi duyuyorum, merak ediyorum ancak yapabilir miyim bilmiyorum diyorsan ücretsiz deneme derslerimize katıl. Fotoğraf kursu İzmir ücretsiz deneme dersleri sırasında öğretmenimiz ile tanış ve merak ettiğin soruları bizzat öğretmenimize sor, en profesyonel cevapları al !

İster bire bir özel istersen sınıf dersi seçeneğine sahip fotoğraf kursu İzmir ile her anından keyif alacağın dersler seni bekliyor.

Söz Konusu Sanat fotoğrafçılık kursu İzmir‘e kayıt olmanın avantajları nedir diye merak ediyorsan ;

 • Haftanın 7 günü sabah 09.00 akşam 22.00 aralığında dilediğin saatte ders alma imkanı
 • Sanatın her dalı ile uğraşan insanlardan oluşan kocaman bir sosyal ailenin üyesi olacaksın
 • Ders harici dilediğin zaman gelip kafanı dağıtabileceğin ,  kahve içmek için bir uğrayabileceğin bir yer
 • Hangi alanda fotoğrafçılık eğitimi almak istiyorsan ona özel müfredat

Fotoğraf Kursu İzmir ile Harika Fotoğraflar Çekmeye Var Mısınız?

Fotoğraf çekmek, fotoğrafçılık günümüzün en popüler hobilerinden bir tanesi. Fotoğrafçılık kursu –veya diğer bir tabir ile- fotoğraf kursu da en sosyal ortamların başında geliyor. Kameraların telefonlarımızın içinde yer almasıyla fotoğraf çekmeyen, daha önce fotoğraf çekme deneyimi olmayan insan kalmadı denebilir.

70 yaşındaki dede 3-4 yaşındaki torununun fotoğrafını çektikten sonra bir de torun dedenin fotoğrafını çekiyor. Ne kadar güzel bir şey. Peki ya bu işi hobi olarak bir adım öteye taşısak, bir fotoğraf kursu sonrasında çok daha güzel fotoğraflar çekmeye başlasak? Hatta bu işi daha da öteye taşıyıp sizlere bu fotoğrafları sergileme imkanı sunsak?

Üstelik Fotoğrafçılık kursu İzmir fiyatları baz alındığında sizlere standart olanın daha da ucuzuna bu işi öğretmeyi temin ediyoruz.

Ayrıca derslere gelirken ya da derse başladığınız zaman fotoğraf makinenizi getirmenize de gerek yok ! Dersler sırasında fotoğraf kursu İzmir‘in kendi makinelerini kullanabilirsiniz.

Okumaya devam ettiğinize göre bu konuda oldukça istekli olmalısınız. Muhtemelen “Fotoğraf Kursu İzmir Hatay“ gibi bir arama yaptınız ve sonucunda fotoğraf kursu sayfamıza erişim sağladığınız. İyi haber, sizin için yazının bundan sonrası daha heyecanlı geçecek çünkü Fotoğraf kursu İzmir ile ilgili detaylı bilgiler içeren yazımız aşağıda sizi bekliyor.

Doğru fotoğraf çekmek için doğru anı yakalamak çok önemlidir.  Henri Carter Bresson’un da dediği gibi-karar anı-dememiz mümkündür buna. Aslına bakarsanız fotoğraf, kaba haliyle anı yakalama sanatıdır bile denilebilir. İzmirde en iyi fotoğrafçılık kursu ‘na gitseniz dahi zor öğrenilen bir konu vardır; Hangi makinaya sahip olduğunuzdan daha önemlisi çektiğiniz fotoğrafın ne anlattığıdır. Eğer en iyi fotoğraf makinası en iyi fotoğrafı çekseydi, en iyi daktilo en iyi romanı yazmaz mıydı? Durum böyle olunca elimizdeki kameralı telefonlarla bile harikalar yaratabiliriz! Yeter ki siz isteyin!

Fotoğraf dersi İzmirde çeşitli fotoğraf atölyeleri düzenlenmektedir, temel fotoğrafçılık dersleri ve ileri fotoğrafçılık dersleri gibi teorik eğitimlerin yanı sıra özelleşmiş ve daha çok mesleğe yönelik atölyeler de düzenlenmekte ve sosyal bir şekilde fotoğraf gezileri gerçekleştirilerek derslerimiz pekiştirilmektedir. İlerleyen günlerde derslerimize katılmayı bırakmış olsanız bile artık Söz Konusu Sanat ailesinden olmaya devam edeceğiniz için, istediğiniz zaman fotoğraf kursu İzmir tarafından düzenlenen fotoğraf atölyelerimize katılabilirsiniz. Hatta katılabilirsiniz ne demek, katılmanızdan özellikle memnuniyet duyarız! Fotoğraf kurslarımız için bireysel fotoğraf dersi ve sınıf fotoğraf dersi seçeneklerimizin yanı sıra kurumlara yönelik ihtiyaca göre değişken sürelere sahip seminerlerimiz de bulunmaktadır. Kısacası eğer fotoğraf sanatını öğrenmek istiyorsanız, size uygun bir programımız muhakkak vardır, endişe etmeyin.

Fotoğraf Kursu İzmir ile İlgili Merak Edilen Sorular

Aşağıda sizler için fotoğrafçılık kursu İzmir hakkında sık sorulan soruların cevaplarını paylaşıyoruz. Bu sorular ücretsiz deneme dersimize katılan kişilerin ve bizlere çeşitli yerlerden gönderilen sorulardan oluşmaktadır.

Alanında uzman fotoğrafçılık kursu İzmir öğretmenlerimizin cevapladığı bu sorular arasında merak ettiklerinizi bulamazsanız konuşma panelinden bizlere anında sormak istediğiniz soruları iletebilirsiniz.

Ayrıca bu yazımızı mobilden okuyorsanız 0553 174 68 89 numarasına dokunarak anında bizi arayabilirsiniz. Böylelikle zaman kaybetmeden sormak istediğiniz soruları iletebilir ya da ücretsiz deneme dersi kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Bunun yanı sıra sağ altta bulunan konuşma panelinden bizlere hemen ulaşabileceğiniz gibi sol tarafta bulunan görsele dokunarak da sorularınızı whatsapp üzerinden iletebilirsiniz.

Konuşma panelinden sizlere 1 dakika içerisinde dönüş yapılmadığı taktirde whatsapp üzerinden sorularınızı fotoğraf kursu İzmir‘e yöneltmenizi tavsiye ederiz

Ne kadar zamanda güzel fotoğraf çekmeyi öğrenebilirim?

Aslında güzel fotoğraf yanlış bir kavram olabilir, güzel kavramı görecelidir. Fakat doğru şekilde fotoğraf çekmeyi öğrenebiliriz. En doğru, size göre en güzel fotoğrafları çekmeyi sadece 4 haftalık, uygulamalı, temel fotoğraf eğitimiyle öğrenebilirsiniz. Fotoğrafçılık hayallerinizi ertelemeyin ve hemen ücretsiz deneme derslerimiz için randevunuzu alın.

Çok zamanım olmadığı için temel fotoğraf eğitimini daha kısa süreye sığdırabilir miyiz?

4 haftalık bireysel fotoğraf dersleri VIP fotoğraf eğitimleridir. Bu eğitimlerin VIP olarak adlandırılması sizi korkutmasın, sebebi fiyatları değil, esnek  ve kişiye özel program hazırlayabilme imkanımızdır. Bu 4 haftayı isterseniz 4 güne de sığdırabiliriz! Fotoğraf dersleri kişiye özel olarak hazırlanacağı için süreyi belirlemek de sizin elinizde. Söz Konusu Sanat ile zamansızlık artık bir problem değil!

Hangi fotoğraf makinasını satın almalıyım?

Size önerimiz kesinlikle fotoğraf kursuna başlamadan önce bir makina almayın! Fotoğraf kursu İzmir‘in ilk derslerde öğretmenimiz size fotoğraf makinalarını tanıtacak ve size en uygun fotoğraf makinasını seçmenize yardımcı olacaktır. Herkesin ihtiyacı farklı olduğu için, kişiye en uygun fotoğraf makinası da farklı olacaktır. Durum böyle olunca hiç bir özelliğini kullanmayacağınız çok pahalı fotoğraf makinalarını almanıza ya da fotoğraf mağazalarındaki satıcıların işinizi görmeyecek de olsa ellerinde kalan kötü fotoğraf makinalarını size satmasına izin vermemek adına fotoğraf öğretmenlerimiz sizi en doğru şekilde yönlendirecektir.

Fotoğraf makinam olmadan fotoğraf kursuna katılabilir miyim?

Fotoğraf makineniz olmadan da fotoğraf derslerine katılabilir ve fotoğraf kursu İzmir‘deki fotoğraf makinalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca önceden haber vermeniz durumunda sanat merkezimizde bulunan ekipmanlarla dilediğiniz kadar pratik yapabilirsiniz. Bu konuda öğrencimiz olduğunuz sürece hiç bir kısıtlamamız yok. Aynı zamanda ücretsiz fotoğraf atölyelerimize de katılmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz.

Fotoğraf kursu İzmir sadece 4 hafta mı sürüyor? İleri düzey fotoğrafçılık eğitimleri de mevcut mu?

Temel fotoğraf eğitimi 4 hafta sürüyor. Bu 4 haftalık süreçte nasıl daha iyi fotoğraf çekebileceğimizi öğreniyoruz. Özellikle uygulamalı olarak fotoğrafın farklı yönlerini de öğrenmek isteyenler için ideal olan ileri fotoğraf derslerimiz de temel eğitimin ardından isteğinize bağlı olarak devam etmektedir.

4 haftalık temel fotoğraf eğitimi sonrasında derslere devam etmek isteyenler için diğer fotoğraf atölyelerimiz devam ediyor. En çok tercih edilen ileri fotoğrafçılık atölyemiz başta olmak üzere, düğün fotoğrafçılığı, bebek fotoğrafçılığı, kameramanlık gibi bir çok seçenek bulunuyor. Ayrıca ister 4 hafta ister 4 ay fotoğraf kurslarımıza katılmış olun, istediğiniz zaman fotoğraf gezilerimize de katılabiliyorsunuz, bu konuda hiç bir zaman sınırımız yok!

Fotoğraf kursu İzmir’e katılmak için belirlediğiniz bir yaş aralığı var mı?

Sanatla uğraşmanın ve yeni bir hobi edinmenin yaşı yok! 7-8 yaşındaki çocuk da, 80 yaşındaki amca da fotoğraf kursu İzmir‘e katılabilir. Çocuklar için çocuk fotoğraf atölyelerimiz, yetişkinler için de yetişkin fotoğraf atölyeleri gerçekleştiriyoruz. Kısacası Söz Konusu Sanatta her yaşa ve ilgi alanına göre bir eğitim programı mutlaka var, isteyin yeter!

Fotoğraf kursu İzmir fiyatları ne kadar?

Fotoğraf kurslarımızın fiyatları almak istediğiniz fotoğraf eğitimine göre değişiklik göstermektedir. Fotoğraf kurslarımızla ilgili ayrıntılı ve güncel fiyat bilgisi için bizi arayabilir ya da whatsapp yoluyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca ders almaya başlamadan önce varsa geçmiş eğitim seviyenizi belirtmenizi ve grup ya da bireysel atölye tercihinizi belirterek fiyatlandırma almanızı tavsiye ediyoruz.

Peki nedir bu fotoğrafçılık? Her makinası olan fotoğrafçı mı?

Fotoğrafçılık, görüntünün ışık ve makine yardımıyla belirlenmiş bir düzlem ya da dijital ortam üzerinde oluşturulması işlemidir. Estetik kaygıyla oluşturulmuş fotoğraflar sanat olarak algılanırken, bu görüntüler günlük işlevler bakımından incelendiğinde zanaat olarak algılanmaktadırlar. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte özellikle hobi amaçlı fotoğraflarda fotoğraf makinesi dışında cep telefonları, tabletler vb. ürünlerde sıkça kullanılmaya başlamıştır. Fotoğraf çekebilen bir cihaza sahip olan herkes fotoğrafçı değildir ama hepsi doğru eğitimle harika birer fotoğrafçı olabilir!

Birebir Fotoğraf Eğitiminin artı yönleri nelerdir?

 • Konu üzerine daha yoğun çalışma gerçekleştirebilme imkanı.
 • Eğitmenle özel iletişim olanağı.
 • Vakit kaybetmeden sorularınızın yanıtlarını öğrenebilirsiniz.
 • Dersin zamanlama olarak programlaması yapılırken sizin öncelikleriniz baz alınır.
 • Birlikte ders işlemek istediğiniz kişilerle beraber ayrı bir sınıfı kendiniz de oluşturabilirsiniz. Bu şekilde yapacağımız çalışma çok daha eğlenceli ve akılda kalıcı olacaktır.

Fotoğraf Kursu eğitim programı

 • Fotoğraf ve Fotoğrafçılık Alanına Başlangıç
  – Fotoğrafın Hikayesi
  – Fotoğraf makineleri hakkında bilgi ve çeşitleri
  – Çeşitli objektifler ve incelemeleri
  – Sanal fotoğrafçılık eğitimi
 • Diyafram ve Enstantane Bağlantısı
  – İlgili başlıkla bağlantılı seçimler
  – Konuyla ilgili ayar ve düzenlemeler
  – Alan derinlik düzenlemesi
 • Renk ve Işık
  – Işıkla ilgili detaylı bilgilendirme
  – Doğal ve yapay ışık ve ışıklandırma kaynakları
  – Özel ışık ayaları
  – Poz ayarlaması
 • Teknik Bilgi Değerlendirmesi
  – Altın oran tekniğinin detaylı anlatımı
  – Sanat dünyasında kabul görmüş fotoğrafların incelenmesi

Fotoğrafçılık Eğitimi alanlar hangi etkinliklere katılabilir?

Sanat merkezimizde fotoğraf dersi alanların kendilerini geliştirebilmeleri ve diğer fotoğrafçılık dersi öğrencileriyle iletişimde kalabilmeleri için bir çok etkinlik düzenlenmektedir. Bu etkinliklerin başında profesyonel eğitmenler tarafından gerçekleştirilen workshoplar yer almaktadır. Fotoğraf workshoplarında gerekli bilgilerin aktarımı sağlanmakta ve aklınıza takılan tüm sorular yanıtlanmaktadır. Workshop etkinliğinin hemen ardından fotoğraf atölyeleriyle öğrenilen bilgileri kullanacağımız küçük etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında yapacağımız gezilere de tabi ki davetlisiniz!

Fotoğraf Kursu İzmir’e nasıl ulaşabilirim? Fotoğraf derslerini İzmir’in neresinde veriyorsunuz?

Fotoğraf atölyemiz İzmir Hatay‘da Nokta bölgesinde yer almaktadır. Ulaşım açısından çok merkezi bir konum olan İzmirspor metro çıkışına çok yakınız. Fotoğraf Dersi İzmir‘e Bornova, Balçova, Buca, Güzelyalı, Güzelbahçe, Fahrettin Altay, Narlıdere, Konak, Karabağlar, Alsancak, Göztepe, Üçyol, Poligon, Yeşilyurt gibi farklı semtlerden rahatlıkla toplu taşıma ile, trafiğe takılmadan ulaşabilirsiniz. Ayrıca kursumuza, merkezi konumundan dolayı metro, dolmuş, otobüs, vapur gibi çeşitli araçlarla da kolaylıkla gelebilir, dersiniz olmasa bile bizimle zaman geçirebilir, sanat dolu bir ortamın tadını çıkarabilirsiniz.

Fotoğraf Kursu İzmir yazımızı vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler! Umarız aklınızdaki sorulara yanıt verebilmişizdir. Hala Fotoğraf kursu İzmir ve fotoğrafçılıkla ilgili aklınıza takılan sorular varsa sanat merkezimize gelerek yüz yüze görüşebilir, telefon edebilir ya da Whatsapp’tan bize yazabilirsiniz. Sizinle tanışmaktan her zaman memnuniyet duyacağız!

Başa dön tuşu