Gitar Kursu İzmir

Gitar kursu İzmir Göztepe ile %100 öğrenme garantili, her anından zevk alacağınız gitar kursları sizleri bekliyor.

Sanat ile tarihin iç içe geçtiği tarihi bir yapıda, İzmir’in en iyi gitar kursunda ders almanın ayrıcalıklarını yaşayın.

Tramvay, metro ya da otobüs gibi tüm ulaşım araçları ile rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir konumda bulunan Söz Konusu Sanat’ta en iyi gitar eğitimini en iyi öğretmenlerden alın.

Hemen ücretsiz gitar kursu deneme dersine katılın, kurumumuzu görün ve bizlerle tanışın.

Hadi ne bekliyorsunuz ? En iyi müzik eğitimi İzmir‘e hazır mısınız ?

Kendiniz, çocuğunuz için en doğru eğitimi almak, eğitimler hakkında bilgi sahibi olmak için hemen ücretsiz deneme dersine randevu oluşturun.

Merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını en profesyonel kişilerden öğrenerek aklınızdaki soru işaretlerini giderin. İzmir Göztepe‘nin en eğlenceli sanat merkezinden her bütçeye uygun fiyatlı ve öğrenme garantili gitar dersleri !

İster arkadaşını kap gel istersen bire bir özel derslerden faydalan. Kişiye özel müfredat ile gitar kursu İzmir’in tadını eğlenerek çıkar.

İzmir Gitar Kursunda Hangi Gitar Türlerinin Eğitimi Veriliyor ?

Gitar kursu eğitimlerinde kesinlikle sınır yok!

Elektro, bas, akustik, klasik gitar kursu İzmir‘de herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir konumda sizleri hazır bekliyor.

Tamamen size özel hazırlanan gitar dersleri içerikleri her anından zevk alacağınız, kendinizi sürekli geliştireceğiniz ve en önemlisi tarzını ortaya koyacağınız gitar eğitimleri için hazır olun.

Kısa sürede gitar tekniklerinin hepsine hakim olun! Tüm parçaları çalmayı öğrenin.

Gitar öğrenmek, kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Asıl amacımız kısa süre içerisinde sizlere gitar çalmayı öğretmek.

Söz Konusu Sanat‘tan her ayrılışınızda yenilenmiş, kendini geliştirmiş bir şekilde hedefinize bir adım daha yaklaşmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

İzmir Elektro Gitar Kursu

Elektro gitar denildiği zaman akan sular durur. Kendine ait solo teknikleri, mükemmel ritimler ve parçaları dinlemek oldukça keyiflidir.

Bu da aynı zamanda elektro gitar öğrenme isteğini arttırmaktadır. İzmir elektro gitar kursları ile kendinizi geliştirmek için sizlere bir neden daha işte!

Rock, blues, metal, caz hiç fark etmez! Siz sadece hangi alanda ilerlemek istediğinizi, hangi parçaları çalarak kendinizi geliştirmek istediğinizi söyleyin.

Kişiye özel hazırlanan gitar öğrenme programı ile başarıyı yakalayın. Hem de 3 ay gibi bir sürede.

İzmir elektro gitar kursuna katılmak istiyor ama enstrümanım yok diye üzülüyorsun ? Artık üzülmene gerek yok.

En nitelikli müzik kursunda ders harici zamanlarda gelip dilediğin kadar ücretsiz çalışma yapabilirsin. Amfi, gitar bizden çalışma isteği senden!

İzmir elektro gitar kursu fiyatları hakkında bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin kampanyalı fiyatlarla en ucuz gitar derslerinden yararlanın

İzmir Klasik Gitar Kursu

Klasik gitar kursu arıyor aynı zamanda hesaplı olmasını mı istiyorsun ?

Merak etme doğru adrestesin. %100 öğrenme garantili klasik gitar dersleri özgün ders içerikleri ile seni bekliyor.

İster klasik müzik alanında kendini geliştir istersen ortamların aranan insanı olmak için pop gitar çalışmaları yap.

Pop gitar kursu eğitim sürecinin temelini 3 ayda atabileceğini biliyor muydun ? Bundan sonrası tamamen hız! Bir anda arkadaş ortamında eline gitarı alarak atmosferi değiştirmek senin elinde.

Klasik gitar kursu ders içerikleri tamamen size göre tasarlanır. Hangi parçaları çalmak, hangilerini dinlemekten hoşlanıyorsanız bu parçalar üzerinden bir müfredat oluşturulur.

Böylelikle sıkıcı gitar egzersizleri yaparak vakit öldürmek yerine melodisini bildiğin parçaları aynı egzersiz şekli ile öğrenirsin. Bu da sizlerin motivasyonunu inanılmaz bir şekilde yükselterek gitar çalma isteğinizi arttırır.

İzmir klasik gitar kursu fiyatları, ders günleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

İzmir Bas Gitar Kursu

Bas gitar son dönemlerde oldukça popüler olan bir enstrüman. Bunun temelinde artık rock değilde k-pop, funk gibi oldukça yaratıcı müzik türlerinde karşımıza çıkmasıdır.

Ayrıca müzik gruplarında müziğin alt yapısını doldurması nedeni ile oldukça sık kullanılmaktadır. Yani bir müzik grubunda kendinize yer almak istiyorsanız bas gitar dersleri ile kendinizi geliştirmenin tam zamanı.

İzmir müzik kursu derslerinden faydalanmak için kesinlikle daha önceden bir müzik geçmişine sahip olman, bilmen gerekmiyor.

Bu eğitimde her şey öğrencinin seviyesine göre tasarlanıyor. Yani bir bilgin yoksa çekinmene gerek yok. En temelden olacak şekilde derslere başlayabilirsin.

Bas gitar kursu İzmir kişiye özel hazırlanan ders içerikleri ile en temelden başlayarak müzik yapmanın tadını çıkarabilirsin.

Bas gitar kursu fiyatları hakkında bilgi almak için Whatsapp’tan bize yazabilir ya da iletişim numaramızı arayabilirsin.

İzmir Akustik Gitar Kursu

Bir yandan solo atmak diğer yandan ritimlerde kendini mi geliştirmek istiyorsun ?

O zaman her iki gitar tekniklerininde kombine bir şekilde kullanıldığı akustik gitar senin için en doğru tercih olarak görünüyor.

Bir yandan ritmleri ve akorları öğrenerek müziğin alt yapısını çözeceksin diğer yandan gam, mod bilgileri ile duyduğun parçaların üzerine solo atabileceksin!

Ne havalı ama! Oldukça kolay olan gitar öğrenme programı solo atmak, ritim atmak tamamen çocuk oyuncağı!

Öğrenme garantili akustik gitar kursu İzmir kişiye özel hazırlanan ders içerikleri ile kısa sürede başarıyı yakalayın.

Klasik rock, 80 ler 90 lar, Türkçe repertuar… Hangi alanda kendine yatırım yapmak, eğlenerek öğrenmek istersin ?

Bire bir gerçekleşen gitar eğitimleri sizleri bir sonraki seviyeye ulaşmanız için hazırlıyor.

İzmir müzik okulları seni bekliyor!

Adından çokça söz ettiren, verdiği kaliteli eğitimle kısa sürede onlarca kişiye gitar çalmayı öğreten ve en önemlisi kaliteli bir deneyim yaşatan Söz Konusu Sanat Gitar Kursu İzmir Hatay, sizleri müziğin büyüleyici dünyasına davet ediyor.

İzmir hobi kursları diye düşünerek geçmeyin. Hobi eğitimlerinde de kaliteyi her zaman size sunan Söz Konusu Sanat’ta hem eğlenin hem de öğrenin.

Gitar Eğitimin ABC’i nedir?

Gitar Teknikleri + Tab ve Nota Destekli Dijital Eğitim + Ritim ve Doğaçlama Çalışmaları

Gitar hakkında hemen hemen herkesin aklında çeşitli sorular bulunmakta. Bu soruları tek bir sayfada rahat bir şekilde okuman için topladık.

İzmir Gitar Kursu Hizmet İçeriği Hakkında Bilgiler

Gitar kursu İzmir‘in tam kalbinde Göztepe’de hizmet vermektedir. Sizler için ulaşım açısından en rahat yeri bulmak için çok uğraştık.

Çünkü bizim öğrencilerimiz İzmir’de gitar kursları alanında eğitim alacaksa en iyi enstrümanların olduğu bir sanat okulunda en kaliteli eğitimi hak eder.

Haftanın 7 Günü Dilediğiniz Saatte Gitar Eğitimi

Haftanın 7 günü 09.00 – 22.00 aralığında gitar kurslarından faydalanabilirsin.

Çalışma saatleri sıkıntılı, iş, okul çıkışlarınız geç ya da vardiyalı olarak görev alıyor olabilirsin.

Hiç dert değil! Ortak bir şekilde belirlediğimiz ders gün ve saatlerini size en uygun olacak şekilde haftalık programımıza işliyoruz. Siz yeter ki kendinizi geliştirmek isteyin! Söz Konusu Sanat olarak sizlere bu alanda en iyi gitar kursu deneyimini yaşatmak için çalışıyoruz.

Esnek ders gün ve saatleri ile size en iyi uyacak çalışmaları birlikte ayarlıyoruz.

Kişiye Özel Gitar Gitar Öğrenme Programı

İnternetten yaptığın araştırmalarda sıkıcı egzersizlerle mi karşılaştın ?

Bir anda parça çalarak mı gitar öğrenmek istiyorsun ? O zaman işe koyulalım. Kişiye özel gitar öğrenme programı nedir ?

Öncelikle sizlerin sevdiği, dinlemekten keyif aldığı ve çalmak istediği parçalar üzerinden oluşturulan gitar çalma programıdır. Peki bunun sizlere katkısı ne ?

Sıkıcı parmak egzersizlerini yapmaktansa aynı hareketleri içeren melodik çalışmalar ile parmak kaslarını güçlendiriliyor ve kas hafızasında yeni kazanımlar elde ediyorsunuz. Kısacası bir yandan sevdiğiniz bir parçayı çalıyorsunuz ama bunu bir etüt kıvamında gerçekleştiriyorsunuz.

Bu durumda sizlerin gitar çalma isteğini arttırarak motivasyonunuzu yükseltiyor. İzmir gitar kursları yaratıcı ders içerikleri ile sürekli yanınızda. Tek yapmanız gereken elinize gitarı almak ve işe koyulmak!

Sene Sonu Gitar Kursu Gösterilerinde Yer Alın

Evet birçok parçayı öğrendiniz. Solo atabiliyorsunuz, altyapı üzerine eşlik edebiliyorsunuz.

Bir konu eksik kaldı! Bir müzik yapma etkinliği. Siz ve sizler gibi birçok alandan öğrencimizin katılım gösterdiği dönem sonu gösterilerinde yer alarak öğrendiğiniz her şeyi katılımcılara dinletin.

Sahne tozunun keyfini yaşayın ve deneyimleyin istiyoruz. Bu nedenle her sene düzenlenen hem orkestra hem de müzik grubu çalışmalarında yerinizi alabilirsin.

Yapman gereken tek şey düzenli çalışmak ve kendinizi geliştirmek.

Katılamadığım Dersler İşlendi Sayılır Mı ?

Bu konuda oldukça esnek bir yaklaşım sergiliyoruz. Katılamadığın derslerin telafisini hem sana hem de öğretmenimize uygun ortak bir gün ve saatte gerçekleştiriyoruz.

Sizlerden sadece bir isteğimiz var. Katılmayacağınız durumlarda ders günü sabahı bizimle iletişime geçmeniz.

Az öncede bahsettiğimiz gibi vardiyalı çalışan, çalışma saatleri değişiklik gösteren birçok öğrencimiz var. Eğer gelemeyeceğini söylersen o boşalan saat için kendisi ile konuşabilir ve daha farklı bir saatte İzmir gitar kursundan yararlanabilmesi için seçenek sunabiliriz.

Tek isteğimiz iletişimde kalmak.

Ücretsiz Çalışma İmkanı En İyi Enstrümanlarla Deneyimleyin

Ders harici zamanlarda gelip ücretsiz bir şekilde çalıp pratik yapabilirsin.

Bunun için yapman gereken tek şey gelmek istediğin gün gitar dersi odalarına randevu almak. Ardından en kaliteli gitarların, amfilerin, pedalların olduğu sınıflarımızda dilediğin kadar çalışma yapabilirsin.

Herhangi bir saat ve zaman sınırlaması yok. Haftanın 7 günü müzik kursu odalarımız sizlerin katılımını bekliyor.

İzmir Gitar Kursu Ücretsiz Deneme Dersi Nedir ?

Ücretsiz gitar kursu deneme dersinin amacı sizlerin kurumu görmesi ve öğretmenimizle tanışmasını sağlamak. Ayrıca sizleri tanımak istiyoruz çünkü sizlere nasıl en iyi gitar kursu hizmetini vereceğimizi yüz yüze konuşmak her zaman daha sağlıklı bir sonuç veriyor.

Peki nedir bu ücretsiz deneme dersi ?

Ücretsiz gitar kursundan neler yapılıyor ?

Yaklaşık 30 dakika kadar süren deneme dersinde ne yapılmıyor ki! Daha önceden gitar çalmamış biriyseniz kesinlikle katılmanızı tavsiye ediyoruz. Neden mi ?

Gitar kursu deneme dersinde bilgiler en temelden verilmekte. İlk önce gitar tellerinin isimleri ve gitar üzerinde notaların yerleri hakkında kısa bir bilgilendirme yapıyoruz. Ardından ;

 • Gitar tutuşu, sağ ve sol elin gitar üzerindeki konumu
 • Pena kullanımı ve arpej kuralları hakkında bilgiler
 • Gitara alışmanız için egzersizler

Bitti mi ? Tabi ki de bitmedi! İddia ediyoruz ki bu 30 dakika içerisinde sizlere kesinlikle bir parça çaldırabiliriz.

Peki bunu neden yapıyoruz ? Hiçbir enstrümanı çalmak kolay değil ancak burada deneyimlemenizi istediğimiz bir konu var.

Herhangi bir alanda adım attığımız zaman hele ki o alanda bilgimiz ve tecrübemiz yoksa çekinebiliriz, ön yargılarımız olabilir. Sizlere parça çaldırıyoruz çünkü ön yargılarınızdan kurtulmanız gerekiyor.

Bunu da en güzel siz deneyimlerseniz anlayabilirsiniz. Ücretsiz gitar kursu deneme dersinin içeriği bu aslında. Sizlere doğru yol gösterecek bir öğretmenle ne kadar da kolay bir şekilde parça çalınabileceğini anlatmak.

Özel Gitar Kursu İzmir Göztepe : Her Seviyeye Özel Ders İmkanı

Gitar çalmak , genç yaşlı bir çok bireyin hayali. Dinlediğimiz şarkıların çoğunda gitar tarz farketmeksizin bulunmakta.

Durum böyle olunca da doğal olarak insan şarkıları çalmak için ideal olan bu müzik aletini çalmak istiyor.
Ayrıca diğer müzik aletlerine karşılaştırıldığında; öğrenmesi daha kolay, taşınabilir, her yere götürüp sevdiğiniz şarkılar çalınabilir, performans sergilenebilir.

Artıları çok fazla eksileri yok denecek kadar az, bakım yaptırması ucuz, fiyat aralığı çok geniş, öğrenme süreci kısa ve daha bir çok neden.

Gitar çalmayı öğrenmek için bir çok sebep var ve doğru gitarı, doğru gitar kursunu seçerek öğrenmesi de kolay. En eğlenceli ve verimli gitar kursu İzmir‘de donanımlı olmaları bir yana içten ve samimi hocalarımız ile sizleri bekliyor.

Bunun yanı sıra İzmir’de gitar kursu arayan her birey için en uygun metodları uyguluyoruz. Ders gitar öğrenme programlarını tasarlarken 60 a yakın metot kullanıyoruz.

Bu metotlar dünyadaki müzik okullarında kabul görmüş kaynakların yanı sıra ayrıca ünlü gitar virtüözlerinin de kitaplarından oluşmaktadır.

Sosyalleşmek için kurslar İzmir Göztepe’de müziğin eğlenceli dünyasına adım atın.

Fakat bunlar seni germesin! Sanılanın aksine şarkıları çalmak için yıllar süren bir eğitim süreci yok. Şimdi işe gitar kursu almak isteyenlerin akıllarını en çok kurcalayan soruları cevaplayarak başlayalım.

Çocuklar İçin Gitar Kursu İzmir

İzmir hobi kursları ya da profesyonel bir eğitime bir adım atmanın en doğru adresi Söz Konusu Sanat.

Çocuğunuzun kendini müzik alanında geliştirebileceği, aynı zamanda sosyalleşebileceği güvenilir bir ortamda bulunmasından daha güzel ne olabilir ?

Çocuğunuzun gitara olan yeteneğini keşfetmek, bunu bir hobi eğitimi olarak ilerletmek ya da daha profesyonel bir seviyeye getirmesine yardımcı olmak için yapmanız gereken tek şey ücretsiz deneme derslerine katılarak bilgi almak.

Çocuk gitar kursuları İzmir‘de 8 yaş ve üzeri eğitimlerde iyi bir sonuç vermektedir. 8 yaş ve altı durumlarda akademik eğitim verilmesi oldukça zor olduğundan, okul öncesi müzik eğitimi olan orff ya da parmak motor kaslarının güçlenmesi açısından piyano ile eğitime başlaması çok daha sağlıklı olacaktır.

Yetişkinler İçin Gitar Kursu İzmir

Gündelik hayatın sıkıcılığından bunaldığın oluyor değil mi ?

Kafanı dağıtacak, keyifli vakit geçirecek bir uğraş mı arıyorsun ?

Gitar kurslarına katılarak bu monotonluktan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Her anından zevk alacağınız dersler ve kişiye özel hazırlanan çalışma programları ile sevdiğiniz parçaları çalmayı öğrenin.

İzmir’de hobi kursları alanında bir iddiamız var. Genellikle hobi eğitimleri insanlar için sadece vakit geçirebilecekleri aktivitelere olarak düşünülüyor ancak bizler için durum öyle değil.

Hobi kurslarınında da kaliteden ödün vermeden ilerlemek en doğru olanı. Hobi eğitimlerinin de en kalitelisi Söz Konusu Sanat’ta sizleri bekliyor.

Şimdi hayallerinizin peşinden koşmanın tam sırası! Müzik kursu İzmir Güzelyalı sizlere %100 öğrenme garantisi veriyor.

Online Gitar Dersleri Hakkında Bilgi

Söz Konusu Sanat alanında bir ilke imza atarak herkesi online ders ile tanıştırıyor. Online gitar derslerimiz aynı sanat merkezinde aldığınız ders kalitesinde olmakta olup bu hizmetten faydalanabilmek için sadece İzmir içerisinde olmanızda gerekmiyor.

İstediğiniz yerden katılım sağlayabileceğiniz online gitar eğitimleri için ihtiyacınız olan tek şey güzel bir internet alt yapısı ve skype uygulaması.

Online gitar dersinin avantajları nedir ?

 • Online derslerimizde eğitim aldığın ders başına süre kadar ücret ödersin. Ne kadar eğitim almak istediğin tamamen sana bağlı !
 • Türkiye’den ve yurt dışından kolaylıkla bu eğitimden faydalanabilirsin.
 • Ders videoları ders sonunda yüksek kalitede öğrencinin mail adresinde wetransfer uygulaması ile gönderilmektedir.
 • Ders içerikleri tamamen öğrencinin isteği doğrultusunda hazırlamaktadır. Çalmayı istediğin parçalar doğrultusunda kişiye özel müfredat düzenlenir.
 • Online ders hakkında sormak istediğin soruları sitemiz üzerindeki konuşma panelinden, whatsapp ya da telefon yolu ile bize iletebilirsin.

İzmir’de öğrenme garantili ve eğlenceli gitar kursumuza ulaşım için  Göztepe metrodan sadece bir kaç adım ileri yürümeniz gerekiyor.

Söz Konusu Sanat, belediyelerin gitar kurslarından biri değildir. İzmir Göztepe’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, LCMABRSMRock School Of London sertifikasyon programlarına öğrenci hazırlayan özel bir kurumdur.

İzmir Gitar Kursu Sık Sorulan Sorular

Gitar çalmayı kafaya koymuş arkadaşlar, hızlı gitar dersleri alarak kısa zamanda sevdikleri şarkıları hem kendisine hem de çevresine çalabilecekleri seviyeye gelmek isterler. Bunun da birkaç yolu vardır;

 • Gitar kursu veren bir kurumdan, bu işi iyi bilen uzman bir gitar öğretmeninden gitar dersi alarak,
 • Youtube’dan gitar dersleri veren bir sayfayı araştırıp, en iyi gitar dersi veren Youtube kanallarını bulduktan sonra, gitar dersi videoları indirmek veya gitar derslerini videolu anlatımlardan takip ederek kendinizi birebir geliştirmek,
 • Gitar dersi için metotlar araştırıp satın almak ya da pdf gitar derslerini ücretsiz şekilde bulup indirmek ve pratiğe devam etmek gibi gibi…

Aşağıdaki sorular ücretsiz gitar kursuna katılan kişiler ve sosyal medya gibi platformalardan bize iletilenlerden oluşmaktadır.

Eminiz ki sizlerin de merak ettikleri bu sorular burada bulunuyor. Sadece 5 dakikanı ayırarak konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek elinde. Keyifli okumalar.

Gitar çalmaya klasik gitarla başlamak gibi bir zorunluluk yoktur. Klasik gitarlar elektro gitarlara göre daha hesaplıdırlar.

Bu yüzden ebeveynler çoğu zaman gitar çalmayı çocuğunun geçici hevesi olarak gördükleri için önce bir klasik gitarı çal sonra elektro gitar alırız şeklinde yönlendirmektedir.

Eğer elektro gitar çalmak istiyorsanız elektro gitarla başlamanız doğru olandır çünkü ikisinin de teknikleri farklılık göstermektedir.

Gitar kursu İzmir‘de verilen gitar eğitimleri kişinin isteği doğrultusunda belirlenir. İsterseniz klasik, bas, akustik, elektro türlerinden birini seçebilir ve eğitimlere anından başlayabilirsiniz

Gitarla ne zorlukta bir şarkı çalmak istediğine bağlı olarak gitarı öğrenme süren, gitarda şarkı çalma süren değişmektedir.

Ortalama olarak 5. 6. derste şarkı çalışmalarına geçebilirsin tabi ki gitar kursunda gördüğünüz egzersiz ve çalışmaları düzenli takip etmeniz şartıyla. 5.haftada genellikle bir parçayı baştan sonra bitirilecek seviyeye ulaşılmaktadır.

Öğrenmeye ve öğretmeye getirdiğimiz yeni bakış açısı nedeni ile Söz Konusu Sanat, diğer sanat eğitimi veren kurumlardan ayrılmaktadır.

Kişinin melodisini bildiği parçaları daha ilk dersten öğrenerek başlaması ise gitar çalma isteğini oldukça canlı tutmaktadır. Bu nedenle gitar kursu İzmir‘de ders almak oldukça eğlencelidir.

Gitar çalmayı öğrenmek isteyen her kişi gitar çalabilir. Gitar çalmak düzen ve pratik işidir, gitar çalmayı öğrenmek istiyorsanız kesinlikle programlı çalışmalısınız aksi takdirde ben yapamıyorum deyip gitarı bir kenarı atabilirsin.

Gitar kursunun en büyük amaçlarından biri gitar öğrenme konusunda seni motive etmek, belli bir disipline sokmak ve düzenli olarak çalışmanızı sağlamaktır.

Sizlere hazırlanan ders programları haricinde ders içinde yapılacak parça ve egzersiz çalışmaları sizlere notlar halinde sunulmaktadır.

Böylelikle evde yapman gereken ekstra çalışmaların yanında ders içerisinde gördüklerinizi de bir sonraki derse kadar tekrar edebilir ve kendinizi daha çok geliştirebilirsin.

Kursumuzda çalışan gitar kursu İzmir öğretmenlerimiz tamamen sizlerin istekleri doğrultusunda temel eğitimi süreci ve sonrası için bir gitar çalışma programı oluşturmaktadır. Bu program düzenli takip edildiği takdirde iyi bir gitarist olacağınızdan hiç şüphen olmasın

Belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra tabi ki Youtube gibi bir kaynaktan çeşitli çalışmalarla devam edebilirsin.

Öncelikle gitara yeni başlıyorsan bir uzman öğretmen ile çalışma öğrenme sürecini kısaltacaktır. Sıkıntılarını anında görebilen ve bunlara çözüm üreten biri ile çalışmak kendi başına onlarca vakit ayırmadan daha faydalıdır.

Ayrıca asıl önemli nokta tekniklerin doğru oturması. Kendimizi dışarıdan objektif incelememiz çok zor bu nedenle dışarıdan bir gözün temel gitar eğitim süreci boyunca bize yardımcı olması oldukça yararlıdır.

Seviyem ilerlerdi artık internetten gitar öğrenebilir miyim ? Bu sorunun cevabı hem evet hem hayır.

Eğer amacın gördüğün şeyi çalmaksa bir süre zorlanır olmadı videoyu yavaşlatır ve iyi kötü öğrenebilirsin.

Ama amacın oradaki yapılanın mantığını anlamak, neden orada kullanıldığını öğrenmek, bunu başka yerlerde kendi müziğime nasıl eklerim sorularını içerecekse muhtemelen anlaman çok zor olacak. Çünkü bir yandan armoni, mod gibi kavramları öğrenmen gerekli.

Bu da temel gitar eğitimi sürecinde değil ileri seviye gitar kursunda verilen bir eğitim türüdür. Yol uzun, yapılacak çok çalışma var. Sıkılmadan bıkmadan kendimizi geliştirmeye çalışmalıyız.

Zuhal, Do Re, Yamaha, Çalgı Dükkanı müzik marketlerle anlaşmalı olarak çalışmaktayız.

Sizlere sıfır enstrüman konusunda olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu müzik mağazaları ile anlaşmalı çalışmamız ayrıca daha ekonomik ücretlerle sahip olmanıza da olanak sağlıyor.

Kesinlikle gerekmez. Bu da bir gitar hurafesidir aslında.

Evet gitar türleri teknik, çalım açısından birbiri ile oldukça bağlantılıdır ama aynı zamanda birbirinden ayrılmasını sağlayan onlarca farklılığa da sahiptir.

Bu noktada fark etmemiz gereken konu şudur. Biz hangi parçaları çalmak istiyoruz ? Müzikten beklentimiz ne ?

Eğer Metallica parçaları çalmak istiyorsan bunu klasik gitar ile yapamazsın. Kesinlikle aynı tadı vermeyeceği gibi enstrümanın doğasına da aykırıdır. Bu müzik türü elektro gitar için yazılmış parçalardan oluşur.

Bu nedenle hangi müzik türü ile ilgilenmek, onu çalmak istiyorsak ona göre gitar seçimi yapmamız gerekir.

Solaklar için gitarın tellerinin (klasik gitar) yerini değiştirip solak şekilde çalmanız mümkündür fakat gitar çalarken 2 elinizi de etkin şekilde kullandığınız için sağ gitar çalmaya başlarsanız o şekilde alışıp hiç bir sıkıntı çekmeden gitar çalmaya devam edebilirsiniz.

Solak olup gitarı sağ çeviren ünlü gitarist Jimi Hendrix’tir.

Solak bir gitar tercih etmenizi pek önermeyiz çünkü elektro gitar çalmak istediğinizde özellikle solak gitar seçeneği azalacaktır, mümkünse normal şekilde çalmaya başlamanızı öneririz.

Sağ gitarı sola çevirmek mantıklı mı ? Hiç gerek yok direkt sağ başlayabileceğin gibi günümüzde direkt olarak solak gitarlarda üretilmektedir. Sağlak elektro gitarı solak yapmanıza, akustik gitarı solak yapmanıza gerek yok.

Seçim size ait iki türlü de enstrümanlar mevcut.

Ayrıca solak gitar nota yerleri sağ ile aynıdır. Ayna karşısından bir sağ gitarın ters görüntüsüdür.

İşin temelinde gitar çalmaya başlayacağınız zaman iki elinizde sıfırdır, yani hangi elinizi geliştirmek isterseniz onu geliştirebilirsiniz. Gitar kursu İzmir olarak az öncede bahsettiğimiz gibi sol gitar çeşit ve modelleri hem daha az bulunmakta hem de aynı gitarın sağ modeline göre daha yüksek fiyatlarda olmaktadır.

Bu nedenle gitar eğitimine başlarken ilk başta tercihi bilinçli bir şekilde yapmak gereklidir.

Elektro Gitar Fiyatları Çok Mu Pahalı?

Elektro gitar fiyatları klasik gitar fiyatlarına göre biraz daha pahalıdır fakat öyle abartı bir pahalılık durumu söz konusu değildir.

Elektro gitarın yapımında kullanılan ağaç, manyetiklerin kalitesi, aksamların kalitesi gitarın fiyatını etkileyen en önemli unsurlardır fakat her bütçeye uygun elektro gitar bulmanız mümkündür.

Elektro gitar veya klasik gitar satın alma sürecinde gitar kursumuzdaki öğretmenlerimizden destek alabilir ve bütçenize en uygun en doğru gitarı seçebilirsiniz.

Enstrüman satın alma sürecinde baştan sona yanınızda olan Söz Konusu Sanat ile isterseniz sıfır isterseniz ikinci el enstrüman araştırmalarını sizlerle birlikte yapabilir ve sizlere en uygun enstrümanı bulabiliriz.

Gitar çalmayı biliyor ve kendini daha çok geliştirmek istiyorsan birçok ünlü gitaristin eğitim kitaplarından da yararlanılarak hazırlanan gitar derslerimiz tam senin aradığın eğitimi içermekte.

Tabi ki enstrüman alırken oldukça dikkatli olmak gerekli. Sıfır ve ikinci el ürünlerde dikkat edilmesi gerekenler, almak istediğiniz gitarın sizlerin isteklerini karşılayıp karşılamaması konusunda yapılacak araştırmalar ve daha fazlası için doğru bilgileri edinmek gereklidir.

Akustik Gitar İle Klasik Gitar Farkı Ne ?

Aslında birbirine oldukça benzeyen bu iki gitar türü arasında bazı farklılıklar da bulunmaktadır.

Öncelikle klasik gitarın en alt 3 teli misina üst 3 teli ise metal sarımdır. Akustik gitarın tüm telleri çeliktir.

Klasik gitar parmak ile çalınırken akustik gitarda hem parmak hem pena kullanılmaktadır.

Klasik gitarın tınısı daha naylondur. Aynı şekilde akustik gitarınsa daha metalik ve gürdür.

İkisi ile de pop müzik icra edilebilir. Klasik müzik için klasik gitar daha doğru bir tercihken rock parçalar için akustik daha sağlıklı bir seçimdir.

Ama iş sizlerde bitiyor. Hangisini çalmak istiyorsanız onu seçmelisiniz. Hangisi sizlere daha çok keyif verecek ise sizin doğrunuz o gitardır.

Elektro Gitar ve Klasik Gitar Farkı Ne ?

Klasik gitarı az önce sizlere tanıttık. Elektro gitar tüm telleri çelik olan ve amfi yardımı ile çalınan bir gitardır.

Çok yoğun ve zor gitar teknikleri içermektedir. Özellikle pena kullanımı, sağ el teknikleri genellikle seri olmaya dayalıdır.
Daha çok rock, blues, metal, funk gibi alanlarda kullanımı tercih edilir.

Özellikle de solo gitaristlerin tercihidir.

Gitar Kursunda Neler Öğreneceğim ? Hangi Tarzlarda Çalacağım ?

Gitar kursuna başladığınızda öncelikle gitar eğitmenlerimiz sizin sevdiğiniz tarzı öğrenecek ve ona göre bir gitar ders programı hazırlayacaktır, yani gitar kursunda sevdiğiniz şeyleri çalmayı öğreneceksiniz.

Gitar eğitimi sırasında da temel olarak öğrenmeniz gereken tüm teknik ve teorik bilgiyi alacaksınız.

Temel eğitim süreci sırasında kolayda zora doğru çeşitli egzersizler ve parçalar çalışılmaktadır.

Ders harici yapacağınız çalışmalar, bir sonraki derse kadar kendinizi daha çok geliştirmenizi sağlamaktadır. Bu nedenle enstrüman çalmanın disiplin ve pratik işi olduğunu sürekli olarak kendinizi hatırlatmalı ve bıkmadan çalışmalarınıza devam etmelisiniz.

Yapmanız gereken tek şey her gün işten, okuldan çıktıktan sonra boş vakitlerinizde sizlere gitar kursu İzmir öğretmenleri tarafından verilen çalışmaları gerçekleştirmek. Bu çalışmaları aynı haftanın ortalarında düzenli çalışmanız ile bitirebilirsiniz. Daha sonrasında ise öğrenci whatsapp grubundan öğretmenimiz ile konuşabilir ve ek çalışmalar talep edebilirsiniz.

İzmir Gitar Kursu Fiyatları Nedir ?

İzmir gitar kursu fiyatları, ücretleri eğitim aldığınız kuruma göre değişmektedir.

Eğitim kalitesi, öğretmen kalitesi, enstrümanlar gibi birçok faktör gitar kursu fiyatını belirlemektedir.

Kampanyalı bir şekilde gitar kursu ücretlerinden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Gitar Kursuna Katılmak İçin Gitar Almalı Mıyım ?

Gitar kursuna başlamadan önce gitar satın almak zorunda değilsiniz, gitar kursuna gelirken de gitar getirmek zorunda değilsiniz, gitar kursu İzmir Güzelyalı gitarlarını kullanarak çalışma yapabilirsiniz.

Gitar çalmak isteyen kişilerin isteği, hevesi bazen kısa sürebiliyor bu sebeple en azından ilk 2 derse katıldığınızda kendi gitarınız olmasa bile olur. En azından gitarın sizin için bir heves mi yoksa kalıcı bir hobi mi olduğunu anlayana kadar gitar kursumuzdaki gitarlardan yararlanabilirsiniz.

Eğer daha sonrasında gitar almaya karar verirseniz bu konuda da sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Ayrıca ikinci el gitar almak ve bu alım işlemini kendiniz gerçekleştirmek istiyorsanız bir gitarın gerekli kondisyona sahip olup olmadığını, gitar bakımlarının ne sıklıkla yapıldığını inceleyerek rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Gitar kursu İzmir öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmış ve video ile desteklenmiş bir diğer yazımızı kesinlikle incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Gitar Kursu Kayıt Zamanları Nedir ?

Gitar derslerimiz bireysel özel gitar dersleri ve sınıf gitar dersleri olarak 2 şekilde işlenmektedir.

Bireysel gitar derslerine yılın her zamanı kayıt yaptırabilirsiniz, sınıf gitar derslerine ise sınıfların açıldığı dönemler kayıt olmanız mümkündür.

Gitar dersleri için ön görüşme yapıldıktan sonra dilerseniz deneme dersi talebinden bulunabilirsiniz. Deneme dersi gün ve saatleri sizin ve öğretmenimizin ortak gün ve saatine göre ayarlanmaktadır.

Deneme dersinden sonra dilerseniz kursumuza kayıt yaptırabilirsiniz. Ortak bir şekilde belirleyeceğimiz ders gün ve saatleri ile zaman sıkıntınız olmadan rahat bir şekilde gitar kursu İzmir‘e gelip gitar eğitimi alabilir, bu keyifli ders alan diğer kişilerle keyifli sohbetler ederek sosyalleşebilir, kafanızı dağıtabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı