Söz Konusu Sanat Blog

Söz Konusu Sanat Hatay’da!

Söz Konusu Sanat çok yakında Hatay’da açılıyor!
Söz Konusu Sanat ekibi olarak görevimiz;
Sanata saygının temel değer olarak bilindiği, verimli, yaratıcı aynı zamanda akademik bir paylaşım ortamı oluşturma yoluyla, çağdaş, bilgili ve entelektüel birikimi olan, beklentileri üstünde olan ve fark yaratmış olan sanat içerikli hizmetler geliştirebilen üstün kaliteli, eğitimli sanatçı adayları kazandırmakta ve hazırlamaktayız. Bir bireyin sanat ile bütünleşmesini de sağlarken aynı zamanda toplum içinde de fark edilebilen bir birey olması için gereken diğer kültürel ve sanatsal faaliyetlerde de size destek olmaktayız.

Eğlenceli, Öğretici ve Kaliteli Kurslarımız sizinle;

Söz Konusu Sanat ekibi olarak, fotoğrafçılığa yeni başlamış olan sanatsal fotoğraf tutkunlarıyla birebir temel fotoğrafçılık derslerinin yanı sıra, aynı zamanda da sınıf eğitimleriyle beraber, aynı zamanda, alanında uzman ekibimizle birlikte sizlere en iyi eğitimi vermekteyiz.

Güzel sanatlar Fakülteleri’ne ve aynı zamanda Güzel Sanatlar Lisesi’ ne hazırlanmak, bununla ilgili olarak; obje bilgisi, anatomi, perspektif, yansıma ve aynı zamanda ışık gölge konularında da en üst düzeyde eğitim verebilmekteyiz.

Photo-Shop kurslarında; Güzel Sanatlar ve fotoğrafçılık derslerini birleştirerek bilgisayar ortamında ders programı süreci içinde iç mekân ve dış mekân çizimleriyle beraber, program dâhilinde bulunan canlı model çalışmaları ve aynı zamanda da teorik ders anlatımları yapılabilmektedir.

Asıl amaç, akademi adaylarına ve öğrencilerine hayalden çizim tekniğini kazandırarak ve aynı zamanda sınavlarda karşılarına çıkabilecek olan her türlü objeleri ve özellikle figür ağırlıklı kompozisyonları tasarlayıp en kısa sürede çizebilmelerini sağlamaktadır. Sıcak ortamımız, güler yüzlü kadromuzla beraber sizleri bir aile gibi bir arada olmaya davet ediyoruz.

Solfej ve enstrüman eğitimlerinde; müziğe dair ne varsa sizinle paylaşıyoruz. Tüm nota bilgisi ile birlikte şan eğitimi ve solfej eğitimi tamamen alanında uzman eğitimciler tarafından sizlere veriliyor.
Enstrüman seçimi için ücretsiz danışmanlık yaparak size en uygun müzik enstrümanını seçmenizi sağlıyoruz. Bağlama, Bateri, Çello, Elektro Gitar, Bas Gitar, Klasik Gitar, Akustik Gitar, Keman, Klarnet, Piyano, Saksafon, Trompet, Viyola, Yan Flüt aletlerinden birini veya birkaçını seçebilir ve çok kısa bir sürede dinlenebilecek düzeye erişmenizi beraberce sağlayabiliriz.

Uygun Fiyat ve Esnek Ders Saatlerimiz ile;
Kaçırdığınız hiçbir ders olmayacak. Telafi ders programlarımız ile kaçırdığınız dersleri size hemen telafi ediyoruz. Üstelik de çok uygun fiyatlar ile sizi maddi olarak da sıkmayarak tüm özel ve grup kurslarımızda fiyat politikamızı uyguluyoruz. Dönemsel olarak yaptığımız kampanyalarımız ile de size farklı eğitimleri de bir arada alma şansı sunuyoruz.

Farklı Yaş Grupları Ve Özel Çocuk Grupları ile;
Daha rahat ve size uygun ders imkânlarını sunmak için sizin yaş grubunuzda ve yeteneğinizde gruplar oluşturarak çok daha kolay ve eğlenceli bir ders imkânı sağlıyoruz.

Daha Sosyal Daha Sanat ile İç içe Olmanız için Etkinlikler Düzenliyoruz;
Çalışmalarımızı sergi, orkestra ve konser olarak aralıkla ile sunuyoruz. İzmir’ de var olan Kültürel ve sanatsal faaliyetlere geziler düzenliyoruz. Böylece sosyal hayatı sanat ile zenginleştiriyoruz.

Bireyleri sanatla yoğurarak hayata özgür ve aynı zamanda çağdaş bir gözle bakmalarını sağlamayı amaçlamaktayız. Sanatta ilgili noktaları çeşitlendirerek, sanatçı adayına özgün yaratıcılık alanı sağlayıp doğru eğitimle yönlendirmekteyiz. Sanat eğitimini başarıyla tamamlamış öğrenciler Söz Konusu Sanat Akademisi tarafından yapılan seçimlerle kendi yapımlarımızda veya farklı sanat kurumlarına yönlendirilerek profesyonelliğe ilk adımlarını atmaları sağlanmaktayız.
Sanatın kalbi olan güzel İzmir’de sosyalleşmenin, yaşantınızı zenginleştirmenin ve aynı zamanda hayata değer katmanızın tam zamanı. Yeter ki öğrenmek, ilerlemek isteyin.

Söz Konusu Sanat, Balçova’ya, Göztepe’ye, Hatay’a her yere yakın!

İzmir’in en metropol ilçelerinden biri olan Balçova’nın kuzeyinde; İzmir Körfezi, güney ve güneydoğusunda; Karabağlar, batısında; Narlıdere, doğusunda; Konak yer almaktadır. Bu konumu itibariyle haritada at nalı şeklinde olan Balçova, İzmir körfezinin güney kıyılarında yer almakta, İzmir merkeze olan uzaklığı 8 km olarak ölçülmektedir. Havaalanına uzaklığı 18 km olan ilçe, anakent sınırları içerisinde yer almaktadır. Denize 20 ile 80 metre arasında uzaklıkta çevrelenmiştir. İlçe denize yakın olarak kuzey konumda kurulmuş, güneyinde ise; orman ve dağlarla kaplıdır. Yüzölçümü 29 km2 olan Balçova, Konak ilçesine bağlı iken 3.6.1992 tarihinde 3806 sayılı kanunla ilçe olmuştur. Balçova; Termal tesisleri, Türkiye’de yer alan ikinci büyük teleferiği ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, İzmir Ekonomi Üniversitesini sınırları içerisinde barındırmaktadır.

Balçova’nın tarihi ilçede bulunan kaplıcaların tarihi ile aynı döneme rastlamaktadır. Bahsedilen tarih M.Ö 1200 lü yıllara denk gelmekte, 3000 yıllık geçmişe sahiptir. İzmir’in tarihi ile iç içe olan Balçova, 1910 ‘da ki İzmir Vilayet Haritası’ nda köy olarak adlandırılmış, bölgedeki ilk belediye de 1 Mart 1963 yılında kurulmuştur. Balçova, 1980 de Narlıdere merkez olarak şube konuma geldiği gibi, 3 Haziran 1992’de de tekrar belediye olmuştur.

Dünyadaki en önemli destan yazarlarından Homeros M.Ö 8. Yüzyılda İzmir’de yaşamıştır. Homeros ‘un İlyada Destanı’nın bir bölümünde bahsettiği Agamemnon ve Menelaos Troia “Truva” seferini yapan Akhai ordularının başlarında bulunan iki komutan; askerlerinin burada şifa bulması, savaşta yaralanan askerlerinin yaralarının iyileşmesine neden olan şifalı suyun çıktığına inandıkları yerlere o zamanlar kapalı hücreler yaparak tesis haline getirmişlerdir. Çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapıldığı bilinen Balçova’da Romalılardan kalma Agememnon Kaplıcaları ve Yunanlardan kalma bir mahzen ve bir su kuyusu bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu