Söz Konusu Sanat Blog

İzmir Gitar Fiyatları

Gitar çalmaya başlamak istiyor ancak bütçene göre gitar bulma konusunda sıkıntılar mı yaşıyorsun ? İzmir gitar fiyatları adlı bu yazımızda aklına takılan tüm konularda sana yardımcı olacağız.

İzmir gitar fiyatları politikası hakkında bilgi sahibi olacak, gitar boyutları, çocuk gitarları, ikinci el ve sıfır gitar fiyatları hakkında işine yarayacak bilgileri edineceksin.


Gitar Boyutları ve Fiyatları

Gitar seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri gitar boyutudur. Kol uzunluğu, el büyüklüğü, parmak uzunluğu, kısacası gitarı çalacak kişinin bedensel özellikleri ve yaşı gitar boyutu seçimi açısından önemlidir.

izmirde-gitar-fiyatları

Yanlı bir gitar boyutu seçilmesi durumunda parmaklar gitar klavyesine rahatça basamayabilir, gitarı rahat tutamayabilir ve en kötüsü de sizin için güzel bir hobi/meslek seçimi olabilecekken gitardan soğuyabilirsiniz.

Kısacası İzmir’de gitar fiyatlarını araştırırken ucuz gitar bulup bunu bilinçsizce almanız sizi birçok yönden zarara sokabilir.

Gitar boyutları tablosu

gitar-ölçüleri-tablo

Yukarıdaki tabloda ilgili yaş aralığına göre gitar boyutu ve bu gitar boyutuna ait gitar ölçüleri yer almaktadır. Sizlerde elektro, klasik, akustik gitar fiyatları aramaları sonucunda ulaştığınız ürünleri bu bilgilere göre kıyaslayabilirsiniz.

Tabi ki de ürünü denemek önceliğiniz olmalı. Yukarıdaki bilgiler geneldir, özellikle küçük yaş grubunda değişiklik gösterebileceğini unutmayın. Her çocuğun fizyolojik gelişimi bir değildir.

Bu görseli telefonunuza kaydedebileceğiniz gibi aşağıdaki imli listeyi de rahatça kopyalayarak not defterine yapıştırabilirsiniz.

Çocuklar İçin Gitar Seçimi

 •  Yaş                                          Boyu                                  Gitar Ölçüsü
 • 4 – 6 yaş                              83 cm – 107 cm                1/4 Çeyrek Boy Çocuk Gitarı
 • 5 – 8 yaş                              98 cm – 114 cm                 1/2 Yarım Boy Çocuk Gitarı
 • 7 – 9 yaş                              110 cm – 130 cm       3/4 Üç Çeyrek Yetişkin ve Çocuk Gitarı
 • 10 yaş ve üzeri                   127 cm ve üzeri                4/4 Tam Boy Yetişkin Gitar

3/4 ve 4/4 gitarlar yetişkin ve çocuk gitarları sınıflandırması içindedir. Çocuk gitarı denilirken kastedilen durum ise 1/4 ve 1/2 gitarlar içindir. İnternette küçük çocuklar için arama yaparken ” çocuk gitarı fiyatları ” kullanırsanız daha çok sonuca ulaşabilirsiniz.


Başlangıç Gitar Fiyatları

Merak ettiğiniz bir konu başlangıç gitar fiyatları. İzmir’de başlangıç fiyatları ne kadardır ? En uygun, ucuz gitar fiyatlarına nereden ulaşabilirim ?

başlangıç-gitar-fiyatları-izmir

Merak etmeyin tüm sorularınızın cevapları bu yazımızda sizleri bekliyor.

İzmir’de başlangıç gitar fiyatları ;

 • Çocuk gitarı fiyatları 200 TL
 • Ukulele fiyatları 170 TL
 • Klasik gitar fiyatları 250 TL
 • Elektro gitar fiyatları  750 TL
 • Akustik gitar fiyatları 500 TL
 • Bas gitar fiyatları 600 TL

Yukarıda bahsedilen fiyatlar 2019 yılı için İzmir’de başlangıç gitarı fiyatlarıdır. Ancak bu fiyatların döviz kuruna bağlı olarak değiştiğini de belirtmek istiyoruz.

En uygun gitar fiyatları açısından bu listeyi kullanabilirsiniz. Bu fiyat aralığında temin edeceğiniz gitar ortalama olarak 1.5 sene – 2 sene aralığında işinizi görecektir.

Genellike başlangıç gitar fiyatları açısından bakılırsa 3/4 gitar fiyatları, orta boy, büyük boy, çocuk boy gitar fiyatları büyüklüklerine göre değişiklik göstermez.

ikinci-el-gitar-fiyatları-izmir

İzmir 2.el gitar fiyatları ise ortalama olarak yukarıda bahsedilen fiyatlardan 40 TL – 200 TL daha ucuzdur. İlgilendiğiniz gitar türüne göre değişiklik gösterir. Ancak ikinci el olarak sıfır gitar bütçesi ayırabilirseniz çok daha kaliteli gitarlar alabilirsiniz.

El yapımı gitar fiyatları ise yukarıdaki gitarların çok çok daha üstünde fiyatlara satılmaktadır. Ancak o seviyelere gelene kadar işinizi görecek tercihler yapmanız daha sağlıklı olacaktır.


İzmir Gitar Fiyatlarını Belirleyen Faktörler

Gitar fiyatlarını etkileyen faktörler çok fazladır. Bu nedenle en ucuz gitar fiyatlarını bulmak için biraz araştırma yapmanız gerekebilir.

Bir gitarın fiyatını belirleyen etmenlerin başında, gitar yapımında kullanılan ağacın kalitesi, işçiliği, el yapımı ya da fabrikasyon oluşu, üzerindeki metal aksamların kalitesi, tuşe kalitesi gibi çeşitli etmenler sayılabilir.

bizimle-iletişime-geç

Eğer ilk defa gitar çalmaya başlayacaksanız ve kendinize ucuz klasik gitar fiyatı arıyorsanız hırpalayabileceğiniz bir gitar almanızı öneriyoruz. Bu sadece klasik gitar için değil diğer gitarlar içinde geçerlidir.

İlk gitarlar kullanıma bağlı olarak fazla yıpranmaya müsaittir. Tele vuruş kuvveti, gitar bakımlarının zamanında yapılmaması gibi durumlar ucuz gitar fiyatları sonucunda aldığınız ürünlerde sizi üzmez. Ancak kaliteli gitarlara bu şekilde davranırsanız ilerleyen süreçte bakım masrafları nedeni ile üzecektir.

Aklınıza takılan herhangi bir soru için bize yazmaktan çekinmeyin. İzmir’de gitar tamiri konusunda bir numara olan Söz Konusu Sanat ve deneyimli ekibi sizlere gitar alacağınız zaman yardım etmekten mutlulu duyacaktır. En sağlıklı gitarı seçmek için bizimle mutlaka iletişime geçin!

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu