Kurslar

İzmir Kabak Kemane Kursu

İzmir kabak kemane kursu ile kısa sürede 10’larca parça çalmak hiç zor değil. Tamamı sizlerin zevkine göre oluşturulan ders içerikleri ile eğlenerek enstrüman çalmayı öğrenin.

İzmir’de kabak kemane kursu almak istiyor ancak dilediğiniz eğitimi bulamadığınızı mı düşünüyorsunuz ?

İzmir’in en nitelikli müzik kursunda artık kabak kemane dersleri aktif!

Sen de kısa sürede kabak kemane çalmayı istiyorsanız hemen iletişime geçmelisin.

Söz Konusu Sanat’ta kabak kemane kursu almak isteyenleri bekleyen avantajlar ;

 • Haftanın 7 günü ders alabilme imkanı
 • Ders harici zamanlarda gelip ücretsiz bir şekilde etüt çalışması yapma
 • İzmir’in tam kalbinde merkezi bir konumda kabak kemane eğitimi
 • Ücretsiz deneme ve tanışma dersi
 • Derslerde kullanılan kaynaklara ücretsiz bir şekilde erişim
 • En önemlisi ise %100 öğrenme garantili kabak kemane eğitimi burada

İzmir Kabak Kemane Kursu : En Nitelikli Eğitim

Dersler tamamen katılımcının isteğini ön plandadır. İster hobi ister okula hazırlık olsun amacımız bu enstrümanı doğru metotlarla öğrenmeniz.

Tabi ki kabak kemane kursu almak demek sadece bu alanda eğitim almak demek değil. Derslerde tamamen sizlerin motivasyonunu en üst seviyede tutacak kişiye özel oluşturulan müfredatlar kullanılıyor.

Düzenli çalışmanız koşulu ile her ders bir parça çalma garantili kabak kemane kursu İzmir‘de sizleri bekliyor!

Özel İzmir Kabak Kemane Kursu 

 Daha önce hiç enstrüman çalmamış olabilirsiniz. Notaları hatırlamıyor olabilirsiniz. Bunlar hiç sorun değil!

Derslerde eğer bir temeliniz varsa bunun üzerine yeni bilgiler eklenerek sağlam bir şekilde ilerlemeniz sağlanıyor. Eğer ki hiç bir bilginiz yoksa korkulacak bir durum söz konusu değil. En temelden başlayarak kısa sürede bu enstrümanı çalmayı öğrenebilirsiniz.

Nota, solfej gibi bilgiler derslerde gösterilmektedir.

Ayrıca ücretsiz deneme dersine katılmanızı da şiddetle tavsiye ediyoruz. Deneme derslerinin amacı kurumu görmenizi ve öğretmenimizle tanışmanızı sağlamak. Böylelikle sormak istediğiniz soruları da direkt olarak öğretmenimize iletebilecek ve en sağlıklı cevaplara sahip olabileceksiniz.

Yazımızın geri kalanına geçmeden önce bizlere sıkça sorulan ” kabak kemane çalmak zor mu ? ” sorusuna cevap vermek istiyoruz.

Enstrüman çalmak genel olarak her biri ayrı ayrı düşünüldüğünde vakit ve emek isteyen bir süreçtir. Kabak kemanenin perdesiz bir yapıya sahip olması işleri biraz zorlaştırmaktadır. Çünkü doğru sesleri yakalamak için iyi bir dinleyici olmanız gerekmektedir.

Enstrüman çalarken sürekli olarak zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle sağ ve sol el tekniklerini yoğun bir şekilde içeren parçaları hemen çalmak oldukça zordur.

Ancak bunun zor olması gözünüzü korkutmamalı. Siz zaten bu enstrümanı çalmak istiyorsanız , bu zorluklar sizin için sadece aşılması gereken basit aşamalar olacaktır.

Kabak Kemane Hakkında Bilgiler 

Kabak kemane hakkında bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Enstrümanın kısa bir tarihçesi, akort sistemi ve genel özellikleri ile ilgili bilgiler sizleri bekliyor.

Ayrıca sormak istediğiniz bir soru varsa sağ alt köşedeki konuşma panelinden bizlere hemen iletebilir ya da whatsapp üzerinden yazabilirsiniz.

 • Kabak kemane popüler Türk Halk çalgılarından birisidir.
 • Yaylı sazlar grubunda yer alır. Çalım sırasında yay ya da diğer adı ile bir arşe kullanılır.
 • Kabak kemane tarihi boyunca birçok farklı isimle anılmıştır. Bunlardan bazıları Kabak, Iklığ, Rabab, Rubaba, Gıcak’tır. Hepsini aynı enstrümanı temsil eden farklı isimlerdir.

Dipnot

Kabak kemane aynı zamanda telli, yaylı ve deri kapağa sahip olduğu için alanındaki ilk örnektir. Genellikle de Ege bölgesinde yaygın olarak kullanılan, Türk Halk ezgilerinin icrasında aktif rol alan bir enstrümandır.

 • Kabak kemane perdesiz bir enstrümandır. Bu da Türk halk müziğinde sıkça kullanılan koma seslerin ( ara seslerin ) ifade edilmesi sırasında rahatlık sağlamaktadır.
 • Perdesiz bir enstrüman oluşu aynı zamanda işi biraz da zorlaştırmaktadır. Doğru sesleri elde etmek için ciddi, disiplinli bir şekilde çalışma yapmak gerekmektedir.
 • Ses genişliği ise yaklaşık 2.5 oktavdır.
 • Dört adet teli bulunan bu enstrüman Türk Müziğine göre La – Re – La – Re şeklinde akort edilirken bu seslerin Batı müziğindeki karşılığı Do – Fa – Do – Fa’dır.
 • Bazı kabak kemaneler dört yerine beş tele sahiptir. Bir adet daha kalın tel eklenmektedir ve bu telin Türk Müziğindeki adı bağlamadan da bildiğiniz üzere bam telidir.
 • Tabi ki son dönemlerde enstrümanlardan maksimum tını ve tat almak adına birçok girişimde bulunulmuştur. Bu nedenle el yapımı kişiye özel altı, yedi hatta sekiz telli kabak kemaneler de üretilmektedir.
 • Yapımı sırasında su kabağı ya da dut ağacı kullanılabilir.

Kabak kemane fiyatları İzmir‘de ortalama olarak 450 TL ve üzeridir. İstenilen ses kalitesine göre fiyat da değişiklik göstermektedir.

Online kabak kemane derslerinden yararlanmak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanındaki en kaliteli eğitimi sunan Söz Konusu Sanat’ta enstrüman dersleri alarak kısa sürede enstrümanınız üzerinde ustalaşın.

Söz Konusu Sanat Kabak Kemane Kursu İzmir’de Nerede ? 

Kabak Kemane Kursu İzmir Göztepe’de hizmet vermektedir. İş, okul çıkışı rahatlıkla ulaşabileceğiniz merkezi bir konumda bulunan müzik okulumuza ücretsiz deneme dersi için dilediğiniz zaman gelebilirsiniz.

Ayrıca kabak kemane kursu İzmir’e Hatay, Yeşilyurt, Karabağlar, Konak, Güzelyalı, Küçükyalı, Balçova, Bornova, Karşıyaka, Bostanlı, Çiğli, Mavişehir, Gaziemir, Buca, Urla, Narlıdere, Alsancak, Bayraklı, Bergama, Manisa’dan kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Youtube sayfamıza abone olun, eklenene ücretsiz kabak kemane ders videolarını ilk siz izleyin.

İzmir kabak kemane kursu dışında ilginizi çeken başka branşlar da mı var ? Aşağıdaki bağlantıları takip ederek dilediğiniz sanat hakkında bilgi alabilirsiniz!

→ İzmir Çello Kursu

→ İzmir Bağlama Kursu

→ İzmir Yan Flüt Kursu

→ İzmir Şan Kursu

→ İzmir Bateri Kursu

→ İzmir Keman Kursu

→ İzmir Piyano Kursu

→ İzmir Klarnet Kursu

→ İzmir Saksafon Kursu

→ İzmir Resim Kursu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu