Kurslar

İzmir Keman Kursu

İzmir keman kursu arayan, kendisini bu alanda geliştirmek isteyen kişiler için Söz Konusu Sanat özel keman kursu olarak en kısa sürede 100’lerce parça çalmanıza yardımcı oluyoruz.

Amacımız sizlere en kısa sürede, en güncel metotlar ile yardım etmek ve keman çalmanız için gerekli olan alt yapıyı oluşturmak.

Kendinizi geliştirmek, boş zamanlarınızı değerlendirmek, okula hazırlanmak ya da yıllardır merak ettiğiniz bu enstrümanı çalmak mı istiyorsunuz ? %100 öğrenme garantili eğitimlerimiz ile bunu anında başarabilirsiniz. Hem de günde sadece 30 dakika çalışarak!

İlerleyen süreçlerde kendi başınıza parça çalmak istediğiniz zaman herhangi bir zorluk ile karşılaşmadan doğru şekilde ortaya güzel bir çalışma çıkarmanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Hızlı keman öğrenmek mi ? Doğru adrestesiniz. Kişiye özel oluşturulan keman dersi içerikleri ile %100 öğrenme garantili eğitimlerden hemen yararlanabilirsiniz.

Söz Konusu Sanat keman eğitimi hakkında birçok sorunuzun olduğunu biliyoruz. Ücretsiz İzmir keman kursu deneme dersleri ile keyifli vakit geçirerek keman çalmayı deneyimleyin.

İzmir keman kursları arasında açık ara en çok ilgi gören kurumumuzda ücretsiz deneme derslerine katılarak kendiniz için bir adım atabilirsiniz.

Aklınızda olan soruları öğretmenlerimize sorabilir, en sağlıklı cevaplarını bu alanda yıllardır çalışma yapan kişilerden öğrenebilirsiniz.

İzmir’in en iyi müzik eğitimini en ekonomik şekilde almaya hazır mısınız ?

İzmir Keman Kursu Eğitim Programı 

izmir ücretsiz keman kurslarıKeman çalmak sandığınızdan daha kolay. Evet perdesiz bir enstrüman olması birçok kişiye zor olduğunu düşündürüyor ama işin aslına bakacak olursak kesinlikle öyle değil.

Önemli olan doğru metot ve doğru yaklaşımlarla ilerlemek. Bu noktada sizlere her açıdan destek sağlıyoruz ve kısa süre içerisinde 100’lerce keman parçası çalabilecek seviyeye getiriyoruz.

Peki bunu nasıl yapıyoruz ? Aslında oldukça basit, kişiye özel keman dersi içerikleri ile. Her birimizin ilgi duyduğu parçalar, enstrümanlar birbirinden farklı.

Sizleri tanımak istiyoruz. Müzik zevkiniz, kemandan beklentiniz bizim için çok önemli. Sıkılmadan ilerlemeniz adına size en uygun ders içeriklerini oluştururken bu bilgilerden yararlanıyoruz.

Enstrüman çalmanın temeli egzersizde yatıyor ama neden sürekli olarak belirli takip edilen kitaplardaki etütlere bağlı kalalım ki ? Amacımız dinlemekten keyif aldığınız parçaları etüt haline getirmek.

Böylelikle bildiğiniz bir ezgiyi çalmak sizlerin motivasyonunu arttırmak açısından daha güzel sonuçlar verecektir. Bir yandan bu tarz parça çalışmaları diğer yandan çeşitli etütler ile gelişiminizin desteklenmesi daha kısa sürede sonuç almanıza yardımcı olmaktadır.

Böyle bir durumda neden sıkıştırılmış genel bir içerik üzerinden ders almak zorunda olasınız ki ? Kendi sevdiğiniz parçaları kemanla çalmayı öğrenmek çok daha güzel olmaz mı ?

Keman Kursu Ders İçeriği 

 • En güncel ve ihtiyacınıza göre takip edilen eğitim metotları
 • Haftanın 7 günü sabah 09:00 akşam 22:00 arasında keman kursuna katılma imkanı
 • Dönem sonunda gerçekleştirilen etkinlikler ile öğrendiklerinizin performansını sergileyin
 • Öğretmen ve öğrenci gruplarında dinletilerde yer alın ve kendinizi daha da geliştirme fırsatını kaçırmayın
 • Sadece keman çalmayı öğrenmeyeceksiniz aynı zamanda ders içeriklerine dahil olan armoni ve solfej derslerinden de yararlanabileceksiniz
 • Keman kursu ders içeriklerinin tamamı sizin zevkinize göre tasarlanır
 • Sıfır ve ikinci el enstrüman alımında sizlere teknik destek sağlıyoruz
 • Keman kursu İzmir Göztepe’de bulunmaktadır. Göztepe metro, tramvay ve otobüs duraklarına üç dakika yürüme mesafesindedir. Rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir Ücretsiz Keman Kursu Deneme Dersi 

Ücretsiz keman kursu sizler için sunduğumuz ve bize kalırsa kesinlikle katılıp deneyimlemeniz gereken bir ders. Deneyimlemek diyoruz çünkü birazdan bunun ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız.

Ücretsiz keman kursu İzmir deneme dersinin amacı sizleri kurumu görmesi, öğretmenimizle tanışması için mükemmel bir fırsat.

Sadece bunlarla da sınırlı değil! Peki nedir bu ücretsiz deneme dersi ?

Ücretsiz İzmir keman kursu dersi yaklaşık 30 dakika kadar sürmekte. Eğer daha önceden keman hakkında hiçbir bilginiz yoksa bu ders içeriği boyunca ;

 • Keman hakkında temel bilgiler
 • Kemanda duruş, tutuş çalışmaları
 • Temel müzik bilgisine giriş
 • Çeşitli kemanda yay egzersizleri ile kemanı daha yakından anlama
 • Sağ ve sol el tekniklerinin işleyişi hakkında bilgi

ücretsiz keman kursu deneme dersi

Bitmedi! İddia ediyoruz ki bu 30 dakika içerisinde sizlere bir parça çaldırabiliriz. Bunu deneyimlemenizi istiyoruz. Enstrüman çalmak kolay değil ama uzman bir keman öğretmeni ile ne kadar rahat olabileceğinin farkına varın.

Hiç bilmediğimiz bir alanda adım attığımız zaman kendimizi boşlukta hissederiz. Yapamayacağımızdan çekiniriz. Bu bir ön yargıdır. Biz deneme derslerinde kemanın nasıl çalınacağını deneyimleyin istiyoruz çünkü bu ön yargınızı kırmak istiyoruz.

Sizlerinde isteği ile!

İzmir Göztepe Özel Keman Kursu

İzmir özel keman dersi öğretmenleri ile kısa sürede başarıyı yakalayacaksınız. Yapmanız gereken tek şey günü gününe çalışmak ve sizler için oluşturulan öğrenme programını takip etmek.

Çok değil! Günde sadece 30 dakika çalışarak birçok açıdan eksiklerinizi kapatacak ve iyi bir seviyeye geleceksiniz.

Notaları öğrenmek, notaların keman üzerindeki konumlarını anlamak ve parça çalmak.. Sizleri çok eğlenceli bir süreç bekliyor olacak!

Yetişkinler İçin İzmir Keman Kursu 

Hayatınız boyunca bir enstrüman öğrenmek istediniz ama vakit mi bulamadınız ?

Artık bazı şeyleri değiştirerek hayatınıza yeni bir yön vermek mi istiyorsunuz ?

Yetişkinler için hobi keman kursları tam da sizin aradığınız eğitim olabilir. Yoğun ve sıkıcı iş yaşantısına bir mola vermek için kendinizi geliştirmekten, aynı zamanda da yeni bir şeyler öğrenmekten daha zevkli ne olabilir ki ?

Beklentiniz düşük olmasın. Hobi eğitimlerinin en kalitelisi Söz Konusu Sanat’ta sizleri bekliyor. Kaliteden ödün vermeden hobi eğitimi en verimli şekillerde öğrenin.

Çocuklar İçin İzmir Keman Kursu 

Çocuğunuzu müzikle tanıştırmak mı istiyorsunuz ?

İzmir hobi kursları profesyonel eğitim kursları arasında ilk sırada yer alan Söz Konusu Sanat’ta her seviyeye göre keman eğitimi mevcut.

Güvenilir bir kurumda, çocuğunuzun kendini geliştirebilmesinden daha güzel ne olabilir ki ? Sanat ile dolu bir ortamda, sanatın her dalı ile uğraşan onlarca kişi ile sosyalleşmesi, daha bu yaşlarda hayatına yön vermesi açısından oldukça faydalı olacaktır.

Çocuk keman kursları başlangıç yaşı 5’tir. 5-7 yaş arası enstrümanı tanıma, notaları öğrenme, doğru yay çekişi ve parmak motor kaslarının gelişmesi açısından birçok çalışma yapılmaktadır.

7 yaş ve üzeri çocuklarda ise akademik eğitim düzeyine geçilmektedir.

İzmir Göztepe Keman Kursu  

izmir belediyesi keman kursları

Göztepe keman kursu ile hayallerinize bir adım daha yaklaşın. Kısa zamanda keman çalmanıza yardımcı olacak tüm çalışmalarımızı tamamladık.

Sizlerden istediğimiz hazırlamış olduğumuz programlara uymanız ve düzenli tekrarlamanız. Bunu yapmayı alışkanlık haline getirdikten sonra emin olun 1. Ayın sonundan itibaren kendinizdeki gelişimi görebileceksiniz.

Enstrüman çalmak tamamen disiplin ve zaman ayırma ile ilgili. Çok değil günde sadece 30 dakika keman çalışarak bile iyi bir seviyeye gelebilirsiniz.

Söz Konusu Sanat Keman Kursu İzmir’de Nerede ? 

Keman kursu İzmir’in Göztepe ilçesinde yer almaktadır. Toplu taşıma duraklarına oldukça yakın olan müzik okulumuza iş, okul çıkışı rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Tramvay, metro ve otobüs duraklarına 3 dakika yürüme mesafesinde olan kurumumuza dilediğiniz zaman uğrayabilirsiniz.

Ayrıca keman kursu İzmir’e Buca, Karşıyaka, Alsancak, Bornova, Balçova, Hatay, Konak, Çiğli, Bostanlı, Gaziemir, Güzelyalı, Küçükyalı, Karabağlar, Narlıdere, Urla, Yeşilyurt, Üçyol, Konak, Bergama, Manisa’dan kolaylıkla gelebilirsiniz.

Keman kursu İzmir İçin Sıkça Sorulan Sorular 

Aklınıza takılan, merak ettiğiniz onlarca sorunun olduğunun farkındayız. Gelin bunları sizler için yanıtlayalım.

Cevabını merak ettiğiniz sorular eğer aşağıda yoksa Whatsapp butonuna tıklayabilir ve Söz Konusu Sanat İzmir keman kursu ile iletişime geçebilirsiniz.

Youtube sayfamıza hemen abone olun. Ücretsiz ders içeriklerini takip ederek kendinizi geliştirin.

İzmir keman kursunda alanında en tecrübeli öğretmenlerden keyifli vakit geçireceğiniz ders programlarına katılın, kendinizi geliştirin.

İzmir’de keman fiyatları ne kadar ?

Ortalama olarak iş görecek, bizleri 2,3 sene idare edecek kemanlar 400 TL den başlamaktadır.

Unutmayın ki enstrümanlar döviz kuruna bağlıdır. Yani dövizin değişiklik göstermesi keman fiyatlarında da değişikliğe yol açacaktır.

Keman çalmak zor mu ?

Keman çalmak zor ama eğlencelidir. Perdesiz bir enstrüman oluşundan dolayı notaların doğru yerlerini bulmak ilk aşamada oldukça zordur.

Bu noktada piyano eşlikli bir şekilde dersler devam eder. Yani piyanodan basılan sesleri kulak net olarak algılar, ardından yapılması gereken şey bu seslerin tam konumlarını keman üzerinde bulmaya çalışmaktır.

Yerlerini öğrendikten sonra işin çok kolay. Artık hızlanmalı, temiz çalmalı ve yay hareketleri üzerinde ek çalışmalara vakit ayırmalısın.

Sizlere hazırlanan keman kursu içerikleri ile ilk dersten itibaren kendinize olan özgüveniniz artacak, gerçekten de keman çalabildiğiniz fark edeceksiniz.

Ne kadar zamanda keman çalarım ?

Bu tamamen hangi seviyede parça çalmak, kemana hakim olmak istendiğine göre değişir.

Amacınız hatırla sevgili, yıldızların altında gibi parçalarsa bunu çok rahat 3 ay içerisinde öğrenebilirsiniz. Sesler çok temiz gelmeyecektir ama hareketleri mekanik olarak kavrayabilir ve ardından temiz çalmak adına adımlar atabilirsiniz.

Klasik müzik alanında eserlere yoğunlaşmak istiyorsanız harcamanız gereken zaman ve efor oldukça fazla. Çünkü klasik müzikte dönemler devreye girer.

Her dönemin kendince teknikleri vardır. Önce bu teknikleri öğrenmeli, egzersizler içinde bol pratiğini yapmalı ardından parça içerisinde kullanayı öğrenmelisiniz.

Süreç uzun gibi görünsede korkmaya gerek yok. İşi eğlenceli kılan kısım zaten burası. Kendinizi sürekli geliştirebileceğiniz sonsuz bir müzik evreni içinde olacaksınız.

İzmir keman kursu öğretmenlerimiz sana bir yol haritası çizecek ve bu yol boyunca kendini geliştirebileceksiniz.

Keman çalmak için gereken özellikler nelerdir ?

Keman çalmak için aslında gerekli bir özelliğe ihtiyaç yok.

Eğer illa ki bir şey olmalı ve bunu öğrenmeliyim diyorsanız cevap şu, çalışma disiplini. Sadece keman için değil tüm enstrümanlar için durum böyledir. Özveri, disiplin, çalışma ve öğrenme aşkı.

Eğer bunları gerçekten sağlayabilirsen kesinlikle keman çalabilirsiniz. Yazımız içerisinde bu konudan defalarca bahsettik.

Bu eğitimin bir sonu yok. Kemanda gelinebilecek seviyenin bir sonu yok. Ne kadar çok çalışırsanız keman kursu İzmir öğretmenlerimizde bu konuda sizlere o kadar çok yardımcı olabilir.

Nota bilmeden enstrüman çalınır mı ?

Nota bilmeden enstrümanda belirli bir seviyeye kadar gelebilirsiniz.

Kulaktan enstrüman çalma konusunda kendini geliştirmiş olabilirsiniz ki bu müzik hayatın boyunca size oldukça yardımcı olacaktır.

Ama iş notasız keman çalmaya gelince işler sanıldığı kadar kolay değil. Nota aslında müzik içinde boğulmamak için takip edilmesi gereken belirli dizilerden oluşan bir kavramdır.

Nota konusunda çok çekiniliyor farkındayız. Öğrenme konusunda neredeyse bir fobi var ama emin olu nota öğrenmek çok kolay.

Derslerde de herhangi bir nota bilgisine ihtiyacınız yok. İzmir keman kursu öğretmenlerimiz en temelden olacak şekilde sizlere bu konuda yol gösterecektir.

Kendi kendine keman öğrenmek zor mu ?

Kendi kendine keman öğrenme süreci bol hata ve yanlış içermektedir.

Düşünün ki bu işin okulu var, insanlara oraya gidiyor. Onlarda internetten bakarak bir şeyler deneyebilirlerdi ama keman öğrenme süreci ya da diğer enstrümanlar içinde geçerli bu şekilde değil maalesef.

Sizi izleyen, hatalarınızı size gösteren, sizi geliştirecek kişilerle çalışmanız her zaman için sizleri daha ileriye taşıyacaktır.

Hatalı öğrenirseniz bu hatayı değiştirmek için daha çok çaba sarf etmeniz gerekecek bunu asla unutmayın.

İzmir keman kursu fiyatları ne kadar ?

İzmir keman kursu fiyatları bölgelere göre değişiklik göstermektedir.

Alacağınız keman kursunun hem hesaplı olsun hem de kendinizi geliştirebileceğiniz bir yer olmasını istiyorsanız Söz Konusu Sanat keman kursundan mutlaka bilgi isteyin.

İzmir keman kursu ücretlerinden en ekonomik şekilde yararlanmak için ücretsiz deneme dersine katılın. Söz Konusu Sanat, belediyelerin keman kurslarından biri değildir.

İzmir Göztepe’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, LCM, ABRSM, Rock School Of London sertifikasyon programlarına öğrenci hazırlayan özel bir kurumdur.

İlginizi çeken başka kursları mı var ? Aşağıdaki bağlantıları takip ederek dilediğiniz kurs hakkında bilgi alabilirsiniz ;

İzmir Çello Kursu

İzmir Bağlama Kursu

İzmir Yan Flüt Kursu

İzmir Şan Kursu

İzmir Bateri Kursu

İzmir Keman Kursu

İzmir Piyano Kursu

İzmir Klarnet Kursu

İzmir Saksafon Kursu

→ İzmir Resim Kursu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu