Kurslar

İzmir Piyano Kursu

İzmir’de piyano kursu arayışınıza son vermenizin zamanı geldi. En güncel metotlar ile, tamamı çalmak, kendinizi eğlenerek geliştirmeniz için tasarlanan özel İzmir piyano kursu ders içerikleri ile başarıyı yakalayın.

Kısa süre içerisinde öğrenme garantili piyano derslerinde yok yok! Kısa zaman içerisinde maksimum sonuç almak hepimizin isteği. Hobi ya da profesyonel bir kariyer, ne olursa olsun en verimli ders içerikleri ile müzik eğitimine dair temelinizi sağlamlaştırıyoruz.

Asıl amacımız belirli bir süre sonra istediğiniz bir parçayı çalabilecek, yorumlayabilecek seviyeye gelmeniz. Bunun içinde yapılması gereken çalışmalar, takip edilmesi gereken piyano öğrenme metotları var.

İşte tam da bu noktada sizlerin zevkine yönelik dolu dolu oluşturulan piyano kursu içerikleri ile sizlere başarının anahtarını sunuyoruz.

Kendinizi geliştirmek, yıllardır merak duyduğunuz bir enstrümanı öğrenmek mi istiyorsunuz ? Kaliteli vakit geçirmek ve bir yandan da kafanızı dağıtarak sosyalleşmek de düşünceleriniz arasında var mı ?

O zaman doğru adrestesiniz! İzmir’in en iyi piyano öğretmenlerinden haftanın dilediğiniz gün ve saatinde ders alabilirsiniz.

Söz Konusu Sanat İzmir piyano kursuna dair aklınızda birçok soru olduğunun farkındayız ve bu soruların cevaplarını sizlere en sağlıklı bir şekilde vermek, bunu deneyimletmek istiyoruz. Detaylar ücretsiz piyano kursu deneme dersi sekmesinde.

Hadi artık bir adım atma zamanı! Açık ara lider ve en çok tercih edilen piyano kursu için hemen randevu oluşturun.

İzmir Piyano Kursu Eğitim Programı 

Piyano çalmak sanıldığından daha kolay. Doğru bir piyano öğretmeni ve ders içeriği bu alanda hızlı bir şekilde ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Önemli olan yaklaşım aslında. Bu nedenle kişiye özel piyano kursu öğrenme programı oluşturuyoruz. Eğlenerek öğrenmelisiniz.

Bu iş sizin için bir zorunluluk olmaktan çıkmalı ve her anından keyif almalısınız. Ancak bu şekilde kendinizi geliştirmeyi daha da çok isteyeceksiniz.

Piyano eğitimi süreci boyunca motivasyonunuzu da hiç dert etmeyin. Onu yükseltmek bizim işimiz. Her ders piyanoya daha çok aşık olacağınızı garanti ediyoruz.

İzmir Piyano Kursu Ders İçeriği 

 • Piyano için en güncel metotlarla derslerin desteklenmesi
 • İhtiyacınıza yönelik 100 ü aşkın kaynaktan gelişiminize yardımcı olacak etütlerin kullanılması
 • Haftanın her günü sabah 09:00 akşam 22:00 arasında dilediğiniz saatte eğitim alma imkanı
 • Öğrendiklerinizi sergilemek ister misiniz ? Dönem sonu konserlerinde hem bireysel hem de öğrenci orkestralarında performansınızı sergileyin.
 • Sadece piyano çalmayı öğrenmeyeceksiniz. Aynı zamanda ders içerisinde sizlere armoni ve solfej eğitimi de verilmekte olup gelişiminiz her yönden desteklenmektedir.
 • Sıfır ve ikinci el enstrüman alımında sizlere tam destek sağlıyoruz. İzmir’de birçok müzik market ile anlaşmalı çalışıyoruz. Sizlere daha ekonomik yollarla bu enstrümanı ulaştırabilir ya da ikinci el alımlarda sizin için kontrol edebiliriz.
 • Piyano kursu İzmir Göztepe’de yer almaktadır. Göztepe metro, tramvay ve otobüs duraklarına 3 dakika yürüme mesafesindedir. İş ve okul çıkışı rahatlıkla gelebilirsiniz.

İzmir Ücretsiz Piyano Kursu Deneme Dersi 

Ücretsiz piyano kursu sizler için sunduğumuz ve oldukça faydalı olduğunu düşündüğümüz ek hizmetlerimizden bir tanesi.

Ücretsiz piyano kursu deneme dersinin amacı sizleri yakından tanımak, kurumumuzu görmeniz ve öğretmenimizle tanışmanız olarak açıklanabilir ama sadece bunlarla sınırlı olmadığına da emin olmalısınız.

Deneme dersindeki en önemli nokta deneyimlemek. Peki neyi nasıl deneyimleyeceksin ? Nedir bu ücretsiz deneme dersi ?

Yaklaşık 30 dakika kadar süren bu eğitim süresi boyunca ;

 • Piyanoda duruş ve ellerin konumu
 • Piyanoda notaların yerleri
 • Solfej ve tartım bilgisi
 • Çeşitli piyano egzersizleri

Bitmedi! Ardından bu öğrendiklerinle basit bir parçayı nota takibi yaptırarak çaldırıyoruz.

Bu noktadaki amacımız piyano çalmayı deneyimlemen.

Bilmediğimiz bir alanda adım attığımızda ön yargılarımız oluşur. Yapamam, bu çok zor algısından kurtulmak için bunu senin yapman gerekli. İşte bu noktada sizlere yardımcı oluyoruz.

Piyano çalmanın aslında o kadar da zor olmadığını sen deneyimliyorsun. Bu paha biçilemez fırsatı kaçırmak istemiyorsan hemen İzmir piyano kursu ücretsiz deneme dersi için randevu almalısın.

İzmir Özel Piyano Kursu 

İzmir özel piyano kursu öğretmenlerinin de yardımı ve size çizecekleri yol haritası ile başarıyı kısa sürede yakalayın.

Yapmanız gereken tek şey bu programa uymak ve disiplinli bir şekilde çalışmak. Çok Değil!

Günde sadece 30 dakika çalışarak birçok açıdan kendinizi geliştirecek ve piyano çalmanın zevkini yaşayacaksınız.

Sol ve fa anahtarını öğrenmek, birçok etüt ve parça çalmak. Eğlenerek öğreneceğiniz bir piyano kursu İzmir’de sizi bekliyor.

Yetişkinler İçin İzmir Piyano Kursu 

Yetişkin piyano kursları için herhangi bir alt ya da üst katılım yaşı bulunmamaktadır.

Günlük hayatın temposu ve sıkıcılığından uzaklaşmanız, kendinizi ve yeteneklerinizi keşfetmeniz için hobi piyano kurslarına katılabilirsiniz.

Kafa dağıtmak için bire bir bir aktive olan piyanoyu, düzenli vakit ayırarak çalışmalar yapabilirseniz kısa süre içerisinde onlarca parça çalabilirsiniz.

Artık kendiniz için bir şeyler yapma zamanı geldi! Uzun zamandır istediğiniz ancak vakit, yer, iş gibi birçok sıkıntı yüzünden ertelediğiniz piyano eğitimine başlamanın tam zamanı!

Müzik kursu İzmir Güzelyalı ile hayallerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yaştan sonra piyano benim neyime deme! Eğitim, öğrenmenin yaşı ve zamanı olmaz. Hele keyifliyse hiç olmaz!

Şimdi tam da şu anda senin için piyano öğrenme zamanı.

Çocuklar İçin İzmir Piyano Kursu İzmir  

Piyano, diğer enstrümanlar arasında en temel müzik aleti olarak gösterilmektedir.

Hem sol hem de fa anahtarının birlikte kullanıldığı piyano, seslerin temiz bir şekilde kulağa oturması, sağ ve sol el koordinasyonunu sağlarken beyni geliştirmek gibi birçok açıdan öğrenilmesi gereken enstrümanlardandır.

4 yaş ve üzeri çocuklar piyano kursuna başlayabilmektedir. 4-7 yaş aralığında gerekli müzik alt yapısı, sağ ve sol el koordinasyonu gelişimi, nota okuma gibi birçok temel çalışma gerçekleştirilmektedir. İlk aşamada amaç çocuğa enstrümanı sevdirmektir.

7 yaş ve üzerinde artık akademik eğitime başlanabilmektedir. Çocuk piyano kursları iki aşamalı olarak gerçekleşebilir.

İzmir hobi kursları ya da profesyonel eğitim olarak seçimini yapabilir. Tabi ki bu süreç bir anda gerçekleşen bir durum değil.

Hobi eğitimi olarak başlayan çalışmalar zaman içerisinde yerini profesyonelliğe bırakmaktadır

İzmir Göztepe Piyano Kursu 

İzmir Göztepe piyano kursu sizleri hayalleriniz için bir adım atmaya davet ediyor. Kısa zaman içerisinde piyanoda 100’ler parça çalmanız için tüm hazırlıklarımızı tamamladık.

Bu işi birlikte başaracağız. Sizlerden tek isteğimiz, oluşturulan piyano öğrenme programına uymanız. Bunu yaptığınız takdirde ilk ayın sonundan itibaren mükemmel bir şekilde kendinizi geliştirmeye başlayacak ve bunun farkına varacaksınız.

Söz Konusu Sanat Piyano Kursu İzmir’de Nerede ? 

Piyano kursu İzmir’in Göztepe ilçesinde hizmet vermektedir. Merkezi bir konumda bulunan müzik okulumuza dilediğiniz zaman rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Tramvay, metro ve otobüs duraklarına yürüme mesafesinde olan sanat merkezimizin kapıları sizler için daima açık.

Ayrıca piyano kursu İzmir’e Karşıyaka, Buca, Bornova, Hatay, Alsancak, Balçova, Bostanlı, Gaziemir, Üçyol, Konak, Hatay, Çiğli, Narlıdere, Urla , Güzelyalı, Küçükyalı, Mavişehir, Yeşilyurt, Bergama, Manisa’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Piyano Kursu İzmir İçin Sıkça Sorulan Sorular 

Piyano ve piyano dersine ilişkin aklınızda onlarca soru olduğunun farkındayız. Bu soruların her birini sizler için cevaplıyoruz.

Merak ettiğiniz konuları aşağıda bulamazsanız Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir piyano kursu öğretmenlerimizin de yardımı ile kısa sürede kendinizi geliştirmek artık çok kolay!

Youtube sayfamıza hemen abone olun. Ücretsiz ders içeriklerini takip ederek kendinizi geliştirin.

İzmir piyano kursunda alanında en tecrübeli öğretmenlerden keyifli vakit geçireceğiniz ders programlarına katılın, kendinizi geliştirin.

Piyano çalmak için gereken özellikler nelerdir ?

Piyano çalmak için gereken özellikler diye bir liste maalesef oluşturmak çünkü bu liste içerisinde yer alabilecek başlıklar yok. Ama bir şey duymak istiyorsanız şunu söyleyebiliriz.

Enstrüman çalma işi disiplin işidir. Özverili bir şekilde yaklaşılması gereklidir. Zaman ayırmalı, düzenli pratik yapmalısınız. Aksi taktirde kat edeceğiniz yol çok sınırlı olacaktır.

Tam aksine düzenli çalışırsanız, bu öğrenme sürecinin sonunun olmadığını anlayacaksınız. İzmir piyano dersi olarak içeriklerimizi sizlerin motivasyonunu hep yükseltmek adına oluşturuyoruz. Olabildiğince kısa sürede büyük adımlar atmayı hedefliyoruz.

Piyano çalmak nasıl geliştirilir ?

Piyano çalmayı geliştirmek uzun bir süreç. Her seviye için takip edilmesi, uygulanması gereken onlarca metot ve çalışma bulunmaktadır.

Az öncede dediğimiz gibi bu işin sonu yok. Gelişmenin sınırı yok. Sizler ne kadar üzerine düşerseniz ona yönelik birçok kaynaktan seviyenizi geliştirmek adına piyano kursu öğretmenlerimiz sizlere destek verecektir.

Piyano metot takibi 2 ya da 3 kitapla olacak bir iş değildir. Her kitabı her etütün bir kazanımı vardır. Gerektiğinde durumlarda kitaplar tam bitirilmeden başka bir kaynağa geçilir sonra tekrar çalıştığın kitaba dönüş yaparsın.

Oldukça karışık olan bu yolculukta öğretmenlerimiz sizlere yardımcı olacaklardır.

İyi piyano çalmak için yetenek tek başına yeterli mi ?

Yetenek denilen kavram üzerine çalışıldığı zaman ortaya çıkan ve süreci kısaltan bir durumdur.

Dikkat edin buradaki püf nokta çalışmak. Yetenekli olduğu için hiç çalışmayan biri piyanoda belirli bir seviyeye kadar ilerlerken yeteneksiz olarak nitelendirilen biri düzenli çalışması ile diğer kişiyi geçecektir.

Enstrüman çalmada yetenekten çok özveri ve çalışma disiplini gereklidir. Yetenek fazla abartılan bir durumdur. Herkes yeteneklidir, önemli olan sizin kendinizi keşfetmeniz kendi sınırlarınızı geliştirmenizdir.

Piyano çalmak için el yapısı nasıl olmalı ?

El yapısı, parmak uzunluğu piyano çalmak isteyenlerin en sık sorduğu sorulardan birisidir. Parmakların uzun ya da kısa olabilir.

Bu piyano çalmayı engellemeyecektir. Şöyle sorular alıyoruz ; ” Ama onun parmakları uzun olduğu için elini daha rahat açıp notaları basabiliyor. ” Elin küçük diye parmakların açılmaması gibi bir durum söz konusu değil.

Evet çalarken seni biraz zorlayacaktır ancak parmak açma egzersizleri bunun için var olan bir şey. Yaşanılacak her sıkıntı için bir çözüm illa ki mevcuttur. Ön yargılardan kurtulup bir adım atmanın tam zamanı.

Piyanoda sol el nasıl geliştirilir ?

El ve parmak kaslarının gelişim süreci tamamen düzenli etüt ve parça çalışmaya bağlıdır.

Hiç bilmediğimiz bir alanda ilerlediğimizde parmak kontrolümüz düşük olacağından istediğimiz rahatlıkla kontrol sağlayamayabiliriz.

Bu geçici bir süreçtir. Düzenli çalışma ile parmaklar üzerinde gerekli hakimiyet oluşturulacaktır.

Piyano çalmak zor mu ?

Piyano çalmak ilk bakıldığında korkutucu gelebilir. Bir yandan el kontrolü diğer yandan pedallar.

Tabi bir de bunun sol ve fa anahtarı üzerinde notaları okuması da var. Aslında süreç karışık gibi görünse de sistematik bir şekilde ilerlendiği zaman işimiz oldukça rahat.

İzmir piyano kursu ders işleyişi tamamen sizin seviyenize göre tasarlanır. Amacımız kurumdan her ayrıldığında daha mutlu, kendini daha çok geliştirmiş bir şekilde gitmendir.

Bu nedenle kesinlikle hiçbir sıkıntı yaşamadan bu süreci birlikte güzelce atlatacağız.

Piyanom olmadan ders almak beni geliştirir mi ?

Evinde piyano olmasa bile piyano kursu İzmir‘e katılıp, piyano kursumuzdaki piyanoları istediğiniz zaman ücretsiz olarak kullanabilirsin.

Piyano çalma konusundaki isteğinizden emin olup bir piyano satın alana kadar piyano kursumuzda pratik yapabilirsin.

Bir çok kişi önce çalıp çalamayacağımdan emin olmalıyım diye düşünür bu yüzden en başta bir piyano satın almak istemez, fakat piyano olmadan çalışma yapamayacağınız için ilerleme kaydedemezsin.

Bu yüzden piyano kursumuz bu konuda ücretsiz hizmet vermektedir.

İzmir piyano kursu ücretleri ne kadar ?

Piyano kursu İzmir fiyatları, ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Konu hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

İlginizi çeken başka kurslar var ise aşağıdaki bağlantıları takip ederek dilediğiniz kurs hakkında bilgi alabilirsiniz ;

→ İzmir Çello Kursu

→ İzmir Bağlama Kursu

→ İzmir Yan Flüt Kursu

→ İzmir Şan Kursu

→ İzmir Bateri Kursu

→ İzmir Keman Kursu

→ İzmir Piyano Kursu

→ İzmir Klarnet Kursu

→ İzmir Saksafon Kursu

→ İzmir Resim Kursu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu