Kurslar

İzmir Şan Kursu

Şarkı söylemek belki de stres atmanın en zevkli yollarından biri. İzmir şan kursu eğitim programı ile sesinizi ön plana çıkarmayı öğrenin.

Ses aralığınıza en uygun şarkılar nasıl seçilir ? Parçaların tonu değiştirilerek sizin sesinize nasıl uyarlanır ? Hangi şan tekniklerini ne zaman kullanmak gerekli ? Konularını merak ediyorsanız İzmir şan kursu öğretmenlerinin sizler için hazırlayacağı eğitim programları ile kısa sürede başarıyı yakalayacaksınız.

Amacımız sesinizi en etkili şekilde kullanmayı öğretmek. Burada altını çizmek istediğimiz bir konu var. Ses eğitimi, sadece şarkı söylemek için geçerli değildir.

Şan kursunu herkes alabilir. Yani şarkı söylemek, ses kısıklığının önüne geçmek, diyafram nefesini güçlendirmek, toplantılarda sesinizi daha verimli kullanmak gibi birçok alanda size yardımı dokunacak kapsamlı bir eğitimdir.

Söz Konusu Sanat İzmir şan kursu hakkında aklınıza takılan onlarca soru olduğuna eminiz ve bu soruların en sağlıklı cevaplarını size iletmek istiyoruz.

Bunun için hemen ücretsiz şan kursu deneme dersine kayıt olabilirsiniz. En güncel metotlar ile ses aralığınızı genişletin, tondan çıkmadan parça okuyun ve en önemlisi bu işi bilinçli bir şekilde yapmayı öğrenin.

İzmir’de ki en iyi müzik eğitimini, alanında uzman öğretmenlerimizden en uygun şan dersi ücretleri ile alabilirsiniz.

Uzun zamandır istediğiniz ancak sürekli ertelediğiniz hobiniz için şimdi bir adım atma zamanı!

İzmir Şan Kursu Eğitim Programı  

Şarkı söylemek birçoğumuz için oldukça eğlenceli bir aktivite. Arkadaş ortamında ya da evdeyken stres atmak, rahatlamak için yaptığımız çalışmalardan birisi.

Ancak şarkı okurken kalın seslerde istediğiniz etkiyi yakalayamıyor ya da tizlere çıktığınız zaman sesiniz mi çatlıyor ? Kendinizi zorladığınızı mı hissediyorsunuz ?

Bunun temel nedeni doğru teknikleri kullanmadan parça söylemek, ses aralığınıza uygun olmayan bir tondan okumak, yanlış nefes kullanımı gibi birçok konu başlığı sayılabilir.

Şan derslerini en verimli hale getirebilmek için birçok kurumdan farklı olarak kişiye özel öğrenme programını oluşturuyoruz.

Peki kişiye özel öğrenme programı neleri içerir ?

Aslında cevabı oldukça basit. Şan kursunda, diğer alanlarda da olduğu gibi kendinizi geliştirmek için egzersiz yapmalısınız. Piyano eşliği ile gerçekleştirilen bu egzersizler özellikle hobi amaçlı eğitime katılan kişilerin canını bir süre sonra sıkmaktadır.

Çünkü biliyoruz ki parça okumak istiyorsunuz. Yaptığımız çalışmalar şu şekilde gerçekleşiyor. Derslere ses açma egzersizleri ile başlayıp eksikleriniz doğrultusunda diğer tekniklere yönelik çalışmalar yapılıyor.

Ardından dinlemekten hoşlandığınız, söylemek istediğiniz parçalara eşlik ederek öğrendiğiniz bilgilerin pratiğini yapabiliyorsunuz.

Böylelikle eğlenirken öğreniyorsunuz. Hem teknik açıdan kendinizi geliştiriyor hem de şarkı okuyarak gelişiminizi görebiliyorsunuz.

Ayrıca ders sonunda tarafınıza yapılan çalışmaların alt yapıları atılıyor. Böylelikle evde de aynı tondan parçaları okuyarak tekrar yapma şansınız oluyor. Oldukça harika değil mi ?

İzmir Şan Kursu Ders İçeriği

 • Sabah 09:00 akşam 22:00 saatleri arasında haftanın 7 günü eğitim
 • Bire bir özel dersler ile kısa sürede başarı
 • Müzik kulağı testi ve ses aralığı tespiti
 • Şan dersinin temeli olan diyafram kasını geliştirmeye yönelik çalışmalar
 • Sesi dışarı verirken dikkat edilmesi gereken ağız, diş ve gırtlak pozisyonu çalışmaları
 • Tondan çıkmadan parça okumaya yönelik egzersizler
 • Dönem sonu konserlerinde hem bireysel hem de orkestra çalışmaları içerisinde performansınızı sergileme fırsatı
 • Alt yapı üzerine yapılan çalışmaların kayıt imkanı
 • Temel solfej bilgisi

İzmir Ücretsiz Şan Kursu Deneme Dersi

Şarkı söylemek bir çoğumuz için eğlenceli bir uğraş iken bazılarımız içinse “yok ben şarkı söylemeyeyim, sesim kötü” den öteye gitmeyen bir şeydir. Sesin kötü olması kimin kararıdır?

Çevremizde  bulunan ve bugüne dek özel bir biçimde şan dersi İzmir almamış belli başlı kişilerin  “Sen şarkı söyleme. Sesin kötü” gibi söylemlerde bulunması sizi şarkı söylemekten vazgeçirmesin.

Ücretsiz İzmir şan kursu sizler için sunduğumuz ek hizmetlerden birisi. Daha önceden böyle bir alanda eğitime katılmadıysan kesinlikle kaçırmaman gereken fırsat!

Yaklaşık 30 dakika süren ücretsiz şan dersi deneme kurslarında ;

 • Ses aralığı inceliyor
 • Çeşitli ses açma egzersizleri yapılıyor
 • Dilediğin bir parçayı okuyorsun
Böylelikle normal bir ders içerisinde ilerleyen süreci kendin deneyimlemiş oluyor ve merak ettiğiniz soruların en sağlıklı cevaplarını öğretmenimizle konuşarak öğrenmiş oluyorsunuz.

Seni tanımak ve sana en uygun programı oluşturmak istiyoruz. Bu nedenle deneme derslerine katılman en verimli programı oluşturmamız açısından inanılmaz yardımcı oluyor.

Bizim öğrencilerimiz İzmir’de şan dersi alacaksa en iyi hizmeti hak eder!

Hadi hemen ücretsiz şan dersi için randevu oluştur!

İzmir Özel Şan Dersi 

İzmir özel şan dersi ve öğretmenlerimizin hazırladıkları programlar ile ilk dersten itibaren kendinizdeki gelişimi fark edeceksiniz.

Öncelikle ses tellerinin de kastan oluştuğunu bilmeniz gerekiyor. Yani düzenli yapacağınız tekrarlar ses telinin gelişmesine daha çok katkı sağlayacaktır.

Bu nedenle derslere ne kadar istikrarlı katıldığınız, eve verilen çalışmaları ne kadar düzenli yaptığınız şan eğitimi sürecini doğrudan etkilemektedir.

İzmir’de ses eğitimi dersleri alarak kendinizi geliştirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz!

İzmir Göztepe Şan Kursu

İzmir Göztepe şan kursu ile hayallerinize bir daha yaklaşmak sizin elinizde. Uzun zamandır ertelediğiniz, adım atmaktan çekindiğiniz ses eğitimi programları ile kısa sürede başarıyı yakalayın.

Sizlerden isteğimiz düzenli olarak çalışmalara vakit ayırmanız. Çok değil, günlük 30 ar dakikalık yapacağınız egzersizleri sizi bir sonraki seviyeye rahatlıkla ulaştıracaktır.

Eğer ev ortamında bu egzersizleri çalışırken çekiniyorsanız sanat merkezimize gelerek ücretsiz bir şekilde odalarımızda çalışma yapabilirsiniz.

Bu işin temeli disiplin ve vakit ayırmada. Bunları sağladıktan sonra sesinizi kontrol etmeyi öğreneceksiniz.

Söz Konusu Sanat Şan Dersi İzmir’de Nerede ? 

Şan dersi İzmir Göztepe’de verilmektedir. İzmir’de şan dersi veren hocaların en iyileri Söz Konusu Sanat’ta sizi bekliyor.

İzmir’de en iyi şan dersi veren yerler arasında yer alan kurumumuz tramvay, metro ve otobüs duraklarına yürüme mesafesinde merkezi bir konumdadır.

Ayrıca şan kursu İzmir’e Buca, Alsancak, Balçova, Bornova, Gaziemir, Hatay, Üçyol, Konak, Güzelyalı, Küçükyalı, Karşıyaka, Narlıdere, Urla, Çiğli, Bostanlı, Karabağlar, Yeşilyurt, Bergama, Manisa’dan kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şan Kursu İzmir İçin Sık Sorulan Sorular

İzmir şan kursu ücretsiz deneme dersine katılan ya da bizlere whatsapp gibi çeşitli platformlar üzerinden en çok ulaştırılan soruları aşağıda okuyabilirsiniz.

Eğer merak ettiğiniz soruları aşağıda bulamazsanız Söz Konusu Sanat İzmir şan kursu ile iletişime dilediğiniz zaman geçebilirsiniz.

Youtube sayfamıza hemen abone olun. Eklenen içeriklere ilk siz ulaşın ve ücretsiz etütler ile kendinizi geliştirin.

Herkes güzel şarkı söyleyebilir mi ?

Evet, İzmir şan kursu Söz Konusu Sanat’a katılıp veya ücretsiz herhangi bir şan derslerine katılıp sesini eğiten herkes güzel şarkı söyleyebilir.

Fakat güzel göreceli bir kavramdır. Sorun teşkil edebilecek konu ücretsiz şan derslerinin verildiği kurumların çok kalabalık olması ve verimsiz geçmesi olabilir.

Bu yüzden güzel şarkı söylemek dediğimiz aslında doğru şekilde şarkı söylemektir, isteyen herkes doğru şekilde şarkı söyleyebilir.

Şan derslerimiz bire bir özel gerçekleşmektedir. Böylelikle dersler olabildiğince verimli ilerler. Çocuklar için şan dersi İzmir konusunda bilgi almak için lütfen arayın.

Küçük yaş gruplarında şan eğitimi için doğru yöntemler izlenmelidir aksi takdirde mevcut ses yapısı olumsuz etkilenecektir.

Şan kursu eğitimi toplamda ne kadar sürer ?

Ses eğitiminin belirli bir süresi bulunmamakla birlikte bu yapılan çalışmaların sık tekrarına ve kişinin gösterdiği tepkiye göre değişiklik göstermektedir.

Ancak ortalama olarak 3-6 ay gibi bir süre içerisinde performansınızda gelişmeler ve ilerlemeleri görebilirsiniz. Şan kursu İzmir sürecin bir spor salonuna gitmeye benzetebiliriz.

Nasıl ki spor salonuna gittiğimiz ilk gün bir anda kilo verip o karın kaslarına sahip olamıyorsak şan eğitimi de buna benzer.

Sonuçta bir ses teli yani kas gelişimi söz konusudur ve bu hemen olacak bir şey değildir. Temel nefes tekniklerinin kavranması, uygulanması ve gelişmenin fark edilmesi az öncede bahsettiğimiz üzere 3 ay gibi bir süre içerisinde kendini göstermektedir.

Şan dersini kimler alabilir ?

Şan dersini sadece parça okumak isteyen kişiler almaz. Sesini etkili kullanmak isteyen birçok kişi uygun bir eğitimdir.

Sesini geliştirmek isteyen Konuşurken nefes sıkıntısı yaşayanlar.

Toplantılarda daha etkin konuşmak isteyenler.

Diksiyonunu geliştirmek isteyenler.

Şarkı söylemek ve bunu geliştirmek isteyenler bu eğitimden faydalanabilir Müzik kursu İzmir Güzelyalı yardımı ile sesini kontrol etmeyi öğren, en sevdiğin parçaları özgüvenle oku.

Şan eğitiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Şan dersleri alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey doğru bir kurumdan şan dersi almanızdır.

Eğer eğitmeniniz doğru kişi değil, bilinçsiz bir eğitmense sesinizde nodül oluşabilir.

Bu yüzden şan kurslarına katılım gösterirken oldukça titiz davranmalı ve mutlaka kaliteli eğitmen kadrosuna sahip bir yerde eğitim almalısınız.

İzmir şan kursu fiyatları nedir ?

Şan dersi ücretleri ders aldığınız kurum, öğretmen kalitesi gibi onlarca faktöre göre değişiklik gösterir.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizlere Whatsapp’tan yazabilir ya da arayabilirsiniz.

Ses eğitimi nedir ?

Sesin ve ses tellerinin terbiye edilerek, bu bölgelerin farkında olarak ve şuurlu bir biçimde kullanılması için gerçekleştirilen diyafram, ses ve nefes egzersizlerinin uygulanışından oluşan alana verilen addır.

Ses eğitimi, tamamen sesi verimli bir şekilde kullanabilmek, doğru ve güzel şarkı seslendirmek ve nefesin doğru kullanılmasıyla ilgili bir daldır.

Dolayısıyla şan eğitiminin amacı sesten elde edilebilecek en yüksek verimi almaktır.

Şan dersi ne işe yarar ?

Şan dersi İzmir ile yapılan çalışmalarda kişinin sesini daha etkili, doğru ve güzel bir biçimde kullanabilmesini hedeflemektedir.

Ses eğitimiyle birlikte yaşanan nefes problemlerinin, iletişim bozukluklarının ve şarkı söylerken detone olma gibi sorunların rahatlıkla önüne geçilebilmektedir.

Şan derslerinden verim alınmasıyla birlikte kişinin konuşma ve telaffuzunda düzelmeler, konuşmada doğru tonlama ve ifade, sesin daha geniş aralıklarla kullanımı, şarkı söylerken daha güzel ve doğru bir ifade tarzı, detonelikten kurtulma ve doğru nefes alış biçimini yakalama gibi kazanımlar ortaya çıkmaktadır.

Unutulmamalıdır ki hayatımızda sürekli yanımızda olan en sesimiz sürekli kullandığımız ve bizi yansıtan en önemli enstrümanımızdır.

İzmir şan kursu eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen derslerimiz sayesinde sizde ister Türk sanat müziği olsun ister klasik parçalar olsun şarkı söylediğiniz alanda büyük bir fark yaratabilir ve karşılıklı iletişimlerinizde daha kuvvetli bir etkileşim yakalayabilirsiniz.

İnsanlarda ses bay ve bayanlarda 3 ana kategori de incelenmektedir.

Kalından inceye doğru bayan sesleri; alto, mezzo soprano ve soprano olarak, kalından inceye doğru erkek sesleri; bas, bariton ve tenor olarak ayrılmaktadır. Şan derslerinin temelini öncelikle müzik kulağının geliştirilmesi işlemi oluşturmaktadır.

Müzik kulağının geliştirilmesinin ardından kişinin istekleri doğrultusunda gidişat belirlenir ve uygun parça seçimleri ve ileri düzey ses, diyafram ve nefes egzersizleriyle birlikte ilerleyiş sağlanır.

İzmir şan kursu dışında başka branşlara da mı ilginiz var ? Aşağıdaki bağlantıları takip ederek dilediğiniz eğitim hakkında bilgi alabilirsiniz ;

→ İzmir Çello Kursu

→ İzmir Bağlama Kursu

→ İzmir Yan Flüt Kursu

→ İzmir Şan Kursu

→ İzmir Bateri Kursu

→ İzmir Keman Kursu

→ İzmir Piyano Kursu

→ İzmir Klarnet Kursu

→ İzmir Saksafon Kursu

→ İzmir Resim Kursu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu