Kurslar

İzmir Yan Flüt Kursu

Yan flüt gerek sesi ile gerek çalımının kolay olması nedeni ile en sık tercih edilen üflemeli müzik aletlerinden birisidir. Sizler de bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız İzmir yan flüt kursu ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

En kısa sürede yan flütü öğrenmeniz, çalarken daha çok keyif almanız için kişiye özel İzmir yan flüt dersi öğrenme programlarını sizlere sunuyoruz.

Amacımız enstrümanı öğrenirken karşılaşacağınız zorlukları en aza indirerek keyifli bir şekilde flüt ile birçok parçayı çalmanızı sağlamak.

Boş zamanlarınızı değerlendirmek mi istiyorsunuz ? Kendinizi geliştirebileceğiniz İzmir’de hobi kursu mu arıyorsunuz ?

Üflemeli enstrümanlara da ilginiz varsa yan flüt, sizin için oldukça sağlıklı bir seçim olacaktır. Hem de günde sadece sadece 30 dakika çalışarak kendinizi inanılmaz geliştirebileceğiniz özel çalışma programları sizi bekliyor.

Ders harici zamanlarda sevdiğiniz parçaların notalarına bakarak çalmak isteyeceksiniz. Normalde birçok farklı kursun öğrencisi bu noktada zorluk çeker. Verdiğimiz eğitim içeriği ders harici zamanlarda yapacağınız çalışmalarda da maksimumum performans almanıza yardımcı oluyor.

Teknikler, notaların flüt üzerindeki konumları, notaların doğru bir şekilde okunması gibi kavramlar parça çalarken kesinlikle bilmeniz gereken konulardır. Söz Konusu Sanat yan flüt kursu İzmir öğrencileri bu alanlarda oldukça donanımlı olarak kendilerini geliştireceklerdir.

İzmir yan flüt kursu arasında en çok ilgiyi gören kurumumuzda verilen eğitim ile ilgili aklınızda birçok soru olduğundan eminiz.

Ücretsiz İzmir yan flüt kursu deneme dersine katılarak bu soruların her birinin cevabını alabilirsiniz. Hemen deneme dersi için randevu oluşturun.

İzmir Yan Flüt Kursu Eğitim Programı 

Yan flüt oldukça eğlenceli ve çalması da bir o kadar kolay olan bir enstrüman. Üflemeli çalgılar grubunda yer alan yan flütte, üfleme deliğinden diyafram nefesi ile alınan hava üflenir ve üzerindeki tuşlara basılarak delikler kapatılır. Böylelikle ilgili notalar elde edilir.

Tabi ki de nefesinizin yetmesi için çeşitli diyafram egzersizleri yapmalı ve doğru metotlar ile çalışmalarınızı gerçekleştirmelisiniz.

Bu noktada derslerden daha çok keyif almanız için kişiye özel yan flüt kursu öğrenme programını oluşturuyoruz.

Bir enstrümanda kendinizi geliştirmek için düzenli egzersizler yapmalı, eksiğinize göre doğru etütlerle çalışmalısınız ancak sürekli olarak bunları çalışmak bir noktadan sonra sıkılmanıza neden olabilir.

Böyle bir durumla karşılaşmamanız için sizlerin müzik zevkine göre tasarlanan ders içerikleri devreye giriyor. Dinlemekten hoşlandığınız çalmak istediğiniz parçalar ders içerisine konuluyor.

Böylelikle bir yandan bu parçaları çalıp kendinizi geliştirirken diğer yandan diğer etütlerle gelişiminiz destekleniyor. Bu aynı zamanda motivasyonunuzun yüksek kalmasını da sağladığı için enstrümana olan ilginiz artıyor.

İzmir Yan Flüt Kursu Ders İçeriği 

 • Kişiye özel ders içerikleri
 • Haftanın 7 günü ders alma imkanı
 • 09:00 – 22:00 arası yan flüt derslerinden yararlanabilirsiniz
 • Her seviyeye göre en güncel eğitim metotları
 • Dönem sonu konserlerinde bireysel ve orkestra olarak performansınızı sergileyin
 • Derslerde sadece flüt çalmayı öğrenmeyeceksiniz. Aynı zamanda ders içeriğine dahil olan teori ve solfej eğitimleri de sizi bekliyor.
 • İkinci el enstrüman alımlarında sizler adına kontrol sağlayabiliriz. Böylelikle işinizi görmeyecek bir ürüne para vermek zorunda kalmazsınız.
 • Sıfır enstrüman alımlarında anlaşmalı olduğumuz müzik marketlerden daha uygun fiyata dilediğiniz flütü temin edebiliriz.
 • Kaçırdığınız dersler için ücretsiz telafi derslerinden yararlanabilirsiniz.

İzmir Ücretsiz Yan Flüt Kursu Deneme Dersi 

Ücretsiz İzmir yan flüt kursu  kesinlikle kaçırmamanız gereken bir hizmet. Daha önceden flüt ile ilgili hiçbir deneyiminiz yoksa enstrüman ile tanışmanız açısından çok yararlı olacaktır.

Peki nedir bu ücretsiz flüt kursunu bu kadar önemli yapan şey ?

Öncelikle yan flüt eğitimi alacağın kurumu görmek, öğretmenimizle tanışmak senin için büyük bir artı.

Merak ettiğin soruları doğrudan öğretmenimize sorarak en sağlıklı cevaplara sahip olabilirsin.

Ayrıca biz, sizleri tanımak istiyoruz. Daha kaliteli hizmet verebilmek adına flüt derlerinden beklentini, nasıl bir gelişim içinde olmak istediğini öğrenmemiz gerekli. Sana özel bir yan flüt çalışma programı oluşturabilmemiz için oldukça önemli.

Yaklaşık 30 dakika gerçekleşen deneme dersinde aslında birçok konuda bilgi sahibi oluyorsun. Bunun içinde ;

 • Notaların sol anahtarı üzerindeki yerleri
 • Flüt tutuşu ve postür çalışması
 • Flüt üfleme tekniği çalışması
 • Egzersizler yapılmakta

Eğer bir hobi istiyorsak bizleri neyin beklediğini bilmemiz gerekli. İnsan doğası gereği hiç bilmediği bir alanda adım attığında gerilir, panik yapar ve yapamacağından korkar.

Bunu aşabilmek içinse olayı deneyimlemek gerekli. Biz sizlere yan flüt çalmanın nasıl bir his olduğunu deneyimletmek ve ön yargılarınızı kırmak istiyoruz.

İzmir Özel Yan Flüt Kursu 

İzmir özel yan flüt kursu öğretmenlerinin yardımı ve sizlere oluşturulacak yol haritası ile kısa sürede başarıyı yakalayacaksınız.

Oluşturulan programı disiplinli bir şekilde takip etmeniz kendiniz geliştirmeniz için yeterli olacaktır. Çok değil! Günde sadece 30 dakika çalışma ile de iyi bir seviyeye gelebilrsiniz.

Bir yandan sol anahtarı egzersizleri diğer yandan diyafram çalışmalar. Parça çalmak ise olmazsa olmazlar arasında. Sizleri çok eğlenceli bir yan flüt dersi deneyimi bekliyor.

İzmir Göztepe Yan Flüt Kursu

Göztepe yan flüt kursu ile hayalleriniz için bir adım atmanın tam zamanı! Kısa zaman içerisinde iyi bir flüt sanatçısı olmanız için gereken her şey sizi bekliyor.

Sizlerden sadece bir isteğimiz var, istikrar. Düzenli çalışmaya vakit ayırdığınız takdirde kesinlikle başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Hadi ne duruyorsunuz ? Hemen iletişime geçin ve yan flütün büyülü dünyasına İzmir’in en çok terchi edilen sanat merkezi Söz Konusu Sanat’ta bir adım atın.

Söz Konusu Sanat Yan Flüt Kursu İzmir’de Nerede ? 

Yan flüt kursu İzmir Göztepe’ de yer almaktadır. İş ve okul çıkışı rahatlıkla gelebileceğiniz bir konumda bulunan müzik okulumuzun hemen yanında metro, tramvay ve otobüs durakları bulunmaktadır.

Tüm duraklara 3 dakika yürüme mesafesinde olan yan flüt kursu İzmir’e Alsancak, Karşıyaka, Bostanlı, Mavişehir, Bornova, Buca, Konak, Hatay, Üçyol, Karabağlar, Yeşilyurt, Balçova, Güzelyalı, Gaziemir, Küçükyalı, Çiğli, Narlıdere, Urla, Manisa, Bergama’dan kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yan Flüt Kursu İzmir İçin Sık Sorulan Sorular ? 


İzmir yan flüt kursu için deneme dersine gelen katılımcıların, bu dersler sırasında en çok sorduğu soruları aşağıda sizler için topladık.

Eğer cevabını merak ettiğiniz bir soruyu bulamazsanız Söz Konusu Sanat Whatsapp iletişim hattı ile anında bizlerle görüşebilirsiniz.

Youtube sayfamıza hemen abone olun. Ücretsiz eklenen çalışmalara ilk siz erişin ve kendinizi geliştirme fırsatını yakalayın. 

İzmir yan flüt kursu öğretmenlerinin sizler için hazırladığı programlar ile doya doya eğlenerek kendinizi geliştirin.

Yan flüt çalmak zor mu ?

Yan flüt çalmak doğru bir yan flüt eğitmeninin desteğiyle kesinlikle zor değildir.

Yan flüt eğitimleri sırasında aşama aşama ilerlendiği için yan flüt kursunda size özel program hazırlanır, bu program sizlerin ilerleme seviyesine ve ilgisine uygun olarak hazırlanmaktadır.

Üflemeli enstrümanlar genellikle zordur tarzında bir düşünce biçimi yaygın ancak durum gerçekten böyle değil. İlk dersten itibaren yan flütten ses çıkarabilirsiniz.

Daha sonrasında ise bu üfleme ile elde edilen tonun korunması üzerinde çalışmalar çeşitli parça ve egzersizler yardımı ile sağlanır.

Bir yandan nota eğitimi ile birlikte flüt üzerinde parmak çalışmaları yapılır. Eğer günü gününe disiplinli bir şekilde çalışma fırsatı bulabilirseniz ilk ayın sonundan itibaren basit parçaları çalabilirsiniz.

Daha kısa sürede kendimi daha çok geliştirmek istiyorum, bir gün içinde flüte daha fazla vakit ayırabilirim diyorsanız İzmir yan flüt kursu  öğretmenimizden sana özel bir çalışma programı oluşturmasını isteyebilirsiniz.

Ne kadar sürede yan flüt ile şarkı çalmaya başlarım ?

Bu tamamen katılımcının ne kadar yan flüt çalıştığına göre değişiklik gösteren bir durumdur.

Kimi öğrenciler 2. haftadan itibaren yan flüte üfleyebilirken kimi öğrencilerin 1 ayı bulmaktadır. Ne kadar düzenli çalışırsan o kadar kısa sürede yan flüt çalabilirsiniz.

Tabi ki ortalama bir süre vermek gerekirse 6 ay sonunda güzel bir seviyede yan flüt çalıyor olabilirsiniz. Yan flüt kursu İzmir derslerine devamlılığınız ve günü gününe çalışmanız bu süreyi kısaltmak tamamen sizin elinizde. Kişiye özel çalışma programları ile istediğin seviyeye daha kısa sürede gelebilirsiniz.

İzmir yan flüt kursu fiyatları nedir ?

İzmir yan flüt kursu ücretleri eğitim aldığın kurum, öğretmen kalitelisi, kullanılan metotlar gibi birçok etmene bağlı olarak değişmektedir.

Flüt kursu fiyatları hakkında bilgi almak için bize hemen yazın.

Yan flüt fiyatları ne kadar ?

En ucuz yan flüt fiyatları günümüzde 150 dolar civarında başlamaktadır. Bu fiyata hesaplı bir yan flütü satın almanız mümkündür.

Yan flüt tavsiyesinde bulunmamızı isterseniz; satın almayı düşündüğün en hesaplı yan flüt ilerleyen zamanlarda problem yaratabileceği için, hesaplı bir yan flüt satın almak isteyenler biraz daha pahalı yan flüt markalarına bakarak en azından 200 dolar civarındaki yan flütleri tercih etmeleri çok daha sağlıklı olacaktır.

Yan flüt satın almak istiyorsanız bilen biriyle satın alman daha doğru olacaktır. Hele bir de ikinci el yan flüt alacaksan bu daha da önemli.

Eğer henüz yan flüt satın almadıysan ve yan flüt satın almak istiyorsanız yan flüt kursumuzdaki eğitmenlerin desteğiyle bir flüt seçimi yapabilirsiniz.

Öğrencilerimize verdiğimiz desteği aynı esirgemeden aynı şekilde size de vermeye hazırız. Söz Konusu Sanat olarak anlaşmalı olduğumuz müzik evlerinden yan flüt satın almayı düşünenler için çok daha ekonomik bir şekilde temin edebiliyoruz.

Yan flüte kaç yaşında başlanır ?

Yan flüt çalmak için kesinlikle yaşın geç değil kaç yaşında olursan ol yan flüt eğitimlerine katılabilirsiniz, sanat yapmanın özellikle hobi amaçlı sanat yapmanın hiç bir yaşı olmaz.

Yan flüt çalmak için alt katılım yaşı 10 dur. Dudak yapısı ve yan flüt ağırlığını rahat bir şekilde dengede tutmak oldukça önemlidir.

Bu katılım yaşı genel bir bilgilendirme amacı içindir. Eğer daha küçük yaşlarda yan flüt kursu İzmir‘e kayıt olmak isteniliyorsa ücretsiz deneme derslerimize katılabilir ve öğretmenimizin görüşleri doğrultusunda daha sağlıklı bir karar verilmektedir.

Yan flüt çalmak için güçlü bir nefes gerekli mi ?

Yan flüt çalmak için güçlü bir nefese sahip olmaya gerek yok, önemli olan sahip olduğun nefesi doğru şekilde kullanabilmeniz.

Bu yüzden yan flüt eğitimleri sırasında öncelikle nefes egzersizleri de çalışılıyor. Yan flüt çalmak için de fazladan bir yeteneğe ihtiyaç duyulmuyor, önemli olan gerçekten istekli olmak ve düzenli çalışmak.

En iyi yan flüt markaları ne ?

En iyi flüt markaları aslında ayırabileceğin bütçeye göre değişiklik gösterir.

Eğer bu alanda ilk defa çalışma yapacaksanız kesinlikle başlangıç yan flütlerine yönelmeniz daha sağlıklı olacaktır.

En iyi başlangıç flüt markaları ; Pearl Schobert ZFL280 Fox FL 110s Yamaha 212 Başlangıç yan flüt fiyatları döviz kuruna göre değişmekle beraber ortalama olarak 120 usd 130 usd seviyelerinde başlamaktadır.

Yan flüt çalmak için gereken özellikler nelerdir ?

Aslında bunun için belirli bir liste yoktur. Sadece şunu iyi bilmeniz gerekli.

Eğer bu alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız kesinlikle disiplinli, özverili bir şekilde çalışmanız gerekli. Gününü etütleri, parçaları çalıştığın takdirde çok kısa sürede ciddi bir yol kat edeceksiniz buna emin olabilirsiniz!


İzmir yan flüt kursu dışında ilginizi çeken başka kurslar da mı var ? Aşağıdaki bağlantıları takip ederek dilediğiniz kurs hakkında bilgi alabilirsiniz ;

→ İzmir Çello Kursu

→ İzmir Bağlama Kursu

→ İzmir Yan Flüt Kursu

→ İzmir Şan Kursu

→ İzmir Bateri Kursu

→ İzmir Keman Kursu

→ İzmir Piyano Kursu

→ İzmir Klarnet Kursu

→ İzmir Saksafon Kursu

→ İzmir Resim Kursu

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu