Keman Kursu

Keman Kursu İzmir : Öğrenme Garantili En İyi Keman Dersleri

Keman kursu İzmir Göztepe ile %100 öğrenme garantili, her anından zevk alacağınız, en güncel eğitim metotları ile kısa sürede başarıya ulaşabileceğiniz keman kursları sizi bekliyor.

Sanat ile tarihin iç içe geçtiği bir binada, büyüleyici bir atmosferde İzmir’in en iyi öğretmenlerinden keman kursu almanın ayrıcalıklarını yaşayın.

Tramvay, metro, vapur ile rahatlıkla ulaşabileceğiniz Göztepe keman kursunda vaktinizi en kaliteli şekilde değerlendirin.

Şüpheniz mi var ? Hemen ücretsiz deneme derslerine katılın. En iyi müzik eğitimi İzmir ile kemanı kısa sürede öğrenin. Kurumumuzu görün ve bizlerle tanışın. Merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını, alanında profesyonel öğretmenlerimizden öğrenin.

Kendiniz için, çocuğunuz için en doğru eğitimi almak, bu eğitim ve içerikleri ile merak ettiklerinizi öğrenmek için ücretsiz deneme derslerine randevu oluşturun. En nitelikli öğretmenlerle, kısa sürede kendinizi geliştirin. Okula hazırlık ve hobi kursları ile amacınıza hemen ulaşmanın tadını yakalayın.

İzmir’de en uygun sanat okulları arıyorsan doğru adrestesiniz. Söz Konusu Sanat sizlere sadece en uygun eğitimi sunmak ile kalmıyor aynı zamanda sizleri sosyalleşebileceğiniz, yeni arkadaşlıklar edinebileceğiniz inanılmaz eğlenceli bir ortam vadediyor.

Sizler için 50 ye yakın metot ile hazırladığımız keman öğrenme programını keşfet, bu yolda adımlarını emin bir şekilde at.

İzmir keman eğitimi, en uygun keman kursu fiyatları ile sizleri bekliyor. Acele et, kontenjan dolmadan yerini ayırt.

İzmir Keman Kursu Hizmet İçeriği Hakkında Bilgiler

Keman pedagojisi alanından kendini geliştirmiş, konservatuar mezunu donanımlı öğretmenlerle çalışma fırsatı sizi bekliyor.

Dünya’nın en iyi müzik okullarında kabul görmüş ders içerikleri ile keman öğrenme sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm sıkıntıları anında ortadan kaldırın.

Haftanın 7 Günü Size Uygun Saatte Keman Eğitimi

12 ay haftanın 7 günü boyunca açık müzik okulumuzda 09.00 – 22.00 arasında dilediğin saatte eğitimlerden faydalanabilirsin.

İşten geç çıkıyor, çalışma saatlerin sürekli değişiyor olabilir. Hiç sorun değil!

Ortak bir şekilde belirlediğimiz ders gün ve saatleri ile sana uyacak en iyi programı hazırlıyoruz. En iyi keman kursu deneyimini sizlere yaşatmaya çalışıyoruz.

Kişiye Özel Keman Öğrenme Programı İle Maksimum Başarı

Söz Konusu Sanat’ta ders içerikleri tamamen kişinin isteği doğrultusunda hazırlanır. Genel eğitim sürecine baktığımız zaman yapılması gereken birçok etüt bulunmakta.

Bu keman egzersizlerini sizlerde seviyenize uygun olacak şekilde öğreneceksiniz.

Ama egzersiz yap yap nereye kadar! İşte tam da bu noktada kişiye özel program devreye giriyor. İster Türk Sanat Müziği ister klasik Batı Müziği olsun hiç fark etmez. Sizin müzik zevkinize göre derslerimize bu parçalar seviyenize uygun olacak şekilde yerleştiriliyor.

Bir yandan dinlemekten hoşlandığın, sevdiğin parçaları çalmanın verdiği mutluluk motivasyonunu arttırırken diğer yandan müzik yapmanın aslında ne kadar basit ve eğlenceli olduğunu fark ediyorsun.

Sene Sonu Keman Kursu Gösterilerinde Sahneye Çıkın

Evet artık birçok parçayı öğrendik kendimizi geliştirdik. Rahatlıkla nota okuyabiliyor ve parçaları az hata ile çalabiliyoruz.

Bitti mi ? Tabi ki de bitmedi ? Bu gelişimi diğer öğrencilerimizinde katılımı ile oluşturduğumuz orkestra çalışmalarında sergilemeye ne dersin ?

İzmir keman kursunda aldığın eğitimi başkalarına göstermenin tam zamanı! Sahne tozunu deneyimle istiyoruz.

Yapman gereken tek şey derslere düzenli devam edip kendini geliştirmek.

Derse Gelemezsem Dersim İşlendi Sayılır Mı ?

Bu konuda oldukça esnek bir program uyguluyoruz. Eğer herhangi bir sıkıntı nedeni ile derslere katılamayacak olursan bunun telafisini gerçekleştirebiliyoruz.

Telafi dersi için keman öğretmenimizle ortak bir gün ve saat belirlerdikten sonra katılabilirsiniz.

Ancak sizlerden tek bir isteğimiz var. Katılamayacağınız ders için bizimle ders saatinden en az 5 saat önce iletişime geçmeniz gerekiyor. Unutmayın, eğitimlere katılan onlarca öğrencimiz var.

Ücretsiz Çalışma ve Pratik İmkanı Hem de En İyi Enstrümanlarla

Evde keman çalışırken komşun rahatsız mı oluyor ? Ya da evde istediğin verimle keman çalışamıyor musun ?

Ders harici istediğin bir zamanda gelip ücretsiz bir şekilde keman kursu odalarımızda pratik yapabilirsin.

Bunun için yapman gereken tek şey gelmek istediğin gün ve saat için randevu almak.

İzmir Keman Kursu Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz keman kursu sizler için sunduğumuz ve bize kalırsa kesinlikle katılıp deneyimlemeniz gereken bir ders. Deneyimlemek diyoruz çünkü birazdan bunun ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız.

Ücretsiz keman kursu İzmir deneme dersinin amacı sizleri kurumu görmesi, öğretmenimizle tanışması için mükemmel bir fırsat.

Sadece bunlarla da sınırlı değil! Peki nedir bu ücretsiz deneme dersi ?

Ücretsiz keman kursu dersi yaklaşık 30 dakika kadar sürmekte. Eğer daha önceden keman hakkında hiçbir bilginiz yoksa bu ders içeriği boyunca ;

  • Keman tutuşu
  • Vücut duruşu ( postür )
  • Yay çekme gibi konularda bilgi sahibi oluyorsunuz.

Bitmedi! İddia ediyoruz ki bu 30 dakika içerisinde sizlere bir parça çaldırabiliriz. Bunu deneyimlemenizi istiyoruz. Enstrüman çalmak kolay değil ama uzman bir keman öğretmeni ile ne kadar rahat olabileceğinin farkına varın.

Hiç bilmediğimiz bir alanda adım attığımız zaman kendimizi boşlukta hissederiz. Yapamayacağımızdan çekiniriz. Bu bir ön yargıdır. Biz deneme derslerinde kemanın nasıl çalınacağını deneyimleyin istiyoruz çünkü bu ön yargınızı kırmak istiyoruz.

Sizlerinde isteği ile!

İzmir Keman Kursunda Hangi Alanlarda Keman Eğitimi Alabilirsin ?

Güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursu, İzmir hobi kursları gibi iki alanda eğitimlerden yararlanabilirsin. Sizlere sadece bir telefon kadar uzağız.

Güzel Sanatlar Hazırlık Keman Kursu

İster lise ister üniversite. Size özel hazırlanacak, okullardaki sınav müfredatına uygun ve çalışma parçaları içeren eğitim ile dilediğiniz bölüme girmek artık çok kolay.

Hobi Kursları Eğitimi

Hobi kursları eğitimi içeriği tamamen sana göre hazırlanan özel bir programdır. Çünkü bizim öğrencilerimiz hobi eğitimlerinin de en kalitelisini hak eder.

Popüler parçalar çalmak, TSM ya da Batı müziği alanında kendini geliştirmek istiyorsan yapmak gereken şey sadece bir adım atmak. %100 öğrenme garantili keman kursu ile başarıyı hemen yakalayın.

Keman eğitiminin ABC’si nedir ?

Keman eğitimi kendi içerisinde oldukça detaylı alt başlıklara ayrılmaktadır. Bunu bir piramit gibi düşünebilirsiniz. En yukarıda kemanın maksimum haline ulaşması için alt yapıların tek tek detaylı bir çalışma sürecine sokularak geliştirilmesi gerekli.

En temel olacak şekilde kemanın ABC‘sini oluşturmak istersek ; Sağ el yay teknikleri + Sol elin tuşe üzerindeki işleyişi + Nota okuma, solfej çalışmaları olabilir.

Ama unutmayın bunlarda kendi içlerinde alt başlıklara ayrılacaktır. Sizin bunları hiç dert etmenize gerek yok! Öğrenme garantili keman dersleri ile kısa sürede bu işi çözeceksiniz.

İzmir Özel Keman Kursu İle İlk Dersten Parça Çal

Söz Konusu Sanat sadece keman kursu alınacak bir kurum değil. Biz kurulduğumuz günden bu güne kadar burayı, gelen katılımcılarla birlikte sosyal bir aileye çevirmeyi hedefledik ve bunu da başardık.

Bu kapıdan içeri adım attığınızda sadece ders almıyorsunuz, aynı zamanda sizler gibi sanatın birçok dalı ile uğraşan insanlarla etkileşimde bulunabiliyorsunuz.

Hem sanat alanında kendini geliştirecek hem de sosyalleşeceksin. Sadece bu da değil ! Canın mı sıkıldı ? Çık gel !

İstediğin zaman uğrayabileceğin, kahve içmeye gelebileceğin, yeni insanlar tanıyabileceğin mükemmel bir yer burası.

Özel keman kursu adından da anlaşılacağı gibi kişiye özel gerçekleşen bire bir olarak ilerlediğimiz bir ders şekli. Bire bir eğitim modeli yaklaşımı ile kişinin enstrüman çalarken karşılaştığı problemler daha rahat analiz edilerek ortadan kaldırılıyor.

Bu da az zamanda çok büyük işler yapmanıza bir zemin hazırlıyor. Zaman hepimiz için değerli. Bizim açımızdan ise kısa sürede keman öğrenmeniz en önemlisi. Bu nedenle ders içerikleri kişiye özel keman kursu İzmir‘de buna göre tasarlanmaktadır.

Kendini geliştirebileceğin seviyenin sınırı yok. Bu eğitimde her şeyin önü açık. Ne kadar çok çalışırsan o kadar çok kendini geliştirme fırsatına sahipsin.

Kısacası keman kursu İzmir Güzelyalı ile sınırlı kalmayıp sizlere birçok şey sunuyoruz ve sizlerin de bu oluşumun, Söz Konusu Sanat ailesinin bir parçası olmanızı istiyoruz.

Müzik kursu İzmir Güzelyalı ile %100 öğrenme garantili keman derslerinin tadını çıkarın.

Çocuklar İçin Keman Kursu İzmir

Çocuğunuzu müzikle tanıştırmak mı istiyorsunuz ?

İzmir hobi kursları profesyonel eğitim kursları arasında ilk sırada yer alan Söz Konusu Sanat’ta her seviyeye göre keman eğitimi mevcut.

Güvenilir bir kurumda, çocuğunuzun kendini geliştirebilmesinden daha güzel ne olabilir ki ? Sanat ile dolu bir ortamda, sanatın her dalı ile uğraşan onlarca kişi ile sosyalleşmesi, daha bu yaşlarda hayatına yön vermesi açısından oldukça faydalı olacaktır.

Çocuk keman kursları başlangıç yaşı 5’tir. 5-7 yaş arası enstrümanı tanıma, notaları öğrenme, doğru yay çekişi ve parmak motor kaslarının gelişmesi açısından birçok çalışma yapılmaktadır.

7 yaş ve üzeri çocuklarda ise akademik eğitim düzeyine geçilmektedir.

Yetişkinler İçin Keman Kursu İzmir

Hayatınız boyunca bir enstrüman öğrenmek istediniz ama vakit mi bulamadınız ?

Artık bazı şeyleri değiştirerek hayatınıza yeni bir yön vermek mi istiyorsunuz ?

Yetişkinler için hobi keman kursları tam da sizin aradığınız eğitim olabilir. Yoğun ve sıkıcı iş yaşantısına bir mola vermek için kendinizi geliştirmekten, aynı zamanda da yeni bir şeyler öğrenmekten daha zevkli ne olabilir ki ?

Beklentiniz düşük olmasın. Hobi eğitimlerinin en kalitelisi Söz Konusu Sanat’ta sizleri bekliyor. Kaliteden ödün vermeden hobi eğitimi en verimli şekillerde öğrenin.

Keman Hakkında Bilgi ve Özellikleri

Muhtemelen herkesin yakından tanıdığı meşhur bir orkestra çalgısıdır keman. Yaylı çalgılar grubunun üyeleri arasında viola, çello, kontrbas ve keman ya da diğer adı ile violin bulunmaktadır. Ayrıca keman, bu yaylı ailesinin en geniş ses aralığına sahip üyesidir.

Kendine özgü biçimi ve baş döndüren ses ile 16. yy içerisinde sıklıkla kullanılmaya başlanılan kemanın yapımında kullanılan ağaçlar keman bölgesine göre ;

  • Sırt kısmı da denilen teknede Akçaağaç
  • Göğüs kısmında Köknar
  • Yan kısımlar ki buralara pürfling de denilmektedir yine Akçaağaçtan yapılmaktadır

Yine keman kursu İzmir öğretmenlerimizin keman parçaları ve bu parçaların yapımı sırasında kullanılan ağaçların tona etkileri konusunda detaylı bilgi alarak keman seçimi sırasında daha bilinçli davranabilirsin.

Pürfling yaylı enstrümanların kenar kapaklarında bulunan desenlerdir. Bu desenlerin asıl amacı güzel görünmesi değildir. Özel bir yapışkan ile oyularak yapıştırılan bu kısımlar yaylı enstrümanların çatlamasını engellemektedir.

Dört telli bir enstrüman olan kemanın akort düzeni tamamen çalınacak müzik türüne göre ayarlanmaktadır. Batı müziği için kalın telden ince tele doğru Sol – Re – La – Mi notaları kullanılırken Türk müziğinde Do – Sol – Re – La kullanılmaktadır.

Keman akordunu daha rahat yapabilmek için dijital tuner ya da diğer adı ile akort cihazları kullanılmaktadır. Kullanılan akort cihazına göre değişkenlik gösteren bir durumda notaların gösterilmesidir. Kimi cihazlarda notalar direk do – re – mi … şeklinde yazılırken kimi cihazlarda bu notaların harf karşılıkları kullanılmaktadır.

Bu notaları harf karşılıkları sırası ile ; Do (C) – Re (D) – Mi (E) – Fa (F) – Sol (G) – La (A) – Si (B) ‘dir.

Peki bu bilgiler güzelde ben kemanı nasıl daha iyi çalarım diye aklından geçiriyor olabilirsin. Tam 10 detaylı madde ile keman çalmanın nasıl bir şey olduğunu, daha iyi keman çalmak için dikkat edilmesi ve uygulanması gerekenleri anlattığımız bu yazı keman çalışma disiplinini kavratacak cinsten !

Keman perdesiz bir enstrüman olduğu için dikkatli çalışılması gereken bir müzik aleti. Dolayısı ile bol hata yapmak normal bir durum fakat asıl önemli olan bu hataları giderebilmek ve doğru sonuca ulaşabilmek. Her kim olursa olsun uygulaması gereken, keman kursu İzmir öğretmenlerimizin üzerine basa basa durduğu o önemli maddeler işte burada !

Kemanın Tarihsel Gelişimi

Ünlü Fransız müzik bestecisi ve teorisyeni Albert Lavignac’a göre keman fikri ve şablonunun Türklerin Oğuz kemençesinden alındığını öne sürmüştür.

Bazı kaynaklarda ise Arapların kullandığı Rebab’tan alındığı ifade edilir. Günümüzde kullanılan keman formunu genel olarak korusa da 19.yy küçük değişikliklere uğrayan bir enstrümandır.

Çağdaş keman denilen, eski kemanlarda gövde ve sap daha uzunken keman köprüsü daha yüksek olarak kullanılmaktaydı.Kemanın ilk olarak orkestrada kendine yer bulması ise 15.yy içerisinde gerçekleşmiştir.

Önceleri orkestrada tek başına kullanılan keman üzerine yazılan melodiler nedeni ile zaman içerisinde birinci ve ikinci keman kavramları ortaya çıkmış ve orkestra içerisinde kullanımı gün geçtikçe artmıştır.

Tarihsel gelişimi tamamda ben nasıl keman çalarım ? Kemanda parmak egzersizlerini nasıl yapmalıyım ? Sorularının cevapları da burada ! Kısa sürede daha büyük işler başarmak için ne yapmalı ?

Yazımızın içeriğinde, keman kursu derslerinde de anlatılan gam nedir, gam çalışmaları nasıl yapılır bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsin.

Keman perdesiz bir müzik aleti çok zorlanırım, keman ancak küçük yaşta öğrenilir, isterdim ama vaktim yok ki gibi sıradanlaşmış sözleri bir köşeye koyun ve Söz Konusu sanat ile bu yersiz yargıları yok edin! 

Keman kursu İzmir derslerinde gelebileceğiniz noktayı görmek, keman eğitmenlerimizle tanışmak ve yeteneğinizi ortaya çıkarmak için bu mükemmel olanağı mutlaka değerlendirin!

Türk Müziği İle Batı Müziği Arasındaki En Temel Farklar Nelerdir ?

Güzelyalı keman kursu ile her alanda eğitim mümkün. Hangi keman eğitimini alacağın tamamen senin kişisel zevkine, dinlediğin müzik türüne göre göre belirlenmektedir. Ancak hangi keman eğitimini alırsan al belirli bir temel üzerinden ilerleyeceğin için iki tarzda da birçok parçayı çalabilirsin.

Sadece her tarzın kendine ait teknikleri bulunduğu için bunları keman ile yansıtma konusunda bir miktar zayıf kalınabilir anca bu da çalışma yapıldıktan sonra aşılmayacak bir durum değildir.

Bu iki müzik türü arasındaki farkları incelemeden önce keman çalan, kemana ilgi duyan herkesin bilmesi gereken bir diğer önemli konu olan keman temizliği hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Gelelim Türk müziği ve Batı müziği arasındaki temel farklara

  • Her iki müzik türünde de kullanılan temel 7 oktavı ile beraber 8 doğal ses vardır. Batı müziğinde bu 8 nota 12 eşit aralığa bölünürken ki bunlar diyez ve bemol yardımı ile olmaktadır Türk müziğinde ise eşit olmayan 24 aralığa bölünür bu bölüm sırasında ise bemol2 gibi koma kavramları kullanılmaktadır.
  • Klasik Batı müziğinde 1 tam ses 2 eşit aralığa bölünürken Türk müziğinde 1 tam ses eşit olmayan 9 aralığa bölünür.
  • Batı müziğinde 3 temel usul kullanımı varken Türk müziğinde 80 den fazla usul bulunmaktadır.
  • Türk müziğinde kullanılan aralıkların daha farklı ve fazla olması nedeni ile elde edilen melodiler Batı müziğine göre daha renklidir.

Kemanda notaları temiz bir şekilde elde etmek için bol çalışma süreci gerekir. Peki kemanda notaları basarken nelere dikkat etmek gerekli, kemanda nota basarken hangi adımları uygulamamız gerektiğini keman kursu İzmir olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Keman Kursu İzmir ile Sonuç Odaklı Eğitimler

Keman geçmiş zamanlarda da halk içerisinde en tercih edilen müzik aletlerinden bir tanesi idi ve günümüzde de aynı popülerliğini sürdürmektedir. Öğrenme aşamasında dinleyen kişilerin biraz canını sıksa da hemen hemen 2. aydan itibaren güzel sesler ortaya çıktığında, dinleyenleri keyifle çevrenizde buluşturacak bir müzik aletidir.

Keman taşıması, bakımı kolay, masrafsız bir müzik aletidir. Siz kemanınıza nasıl davranırsanız o da sizlere karşılığını mutlaka misliyle verir.

Keman çalarken güzel sesler gelmiyor mu ? Yay çektiğin zaman önceden gelen o belirgin, tatlı tını yok mu ?

Keman yayı üzerindeki reçine tozları uçtuğunda bu sorunla karşılaşılmaktadır. Keman kursu İzmir derslerimizde düzenli olarak keman bakımını yapmanın, keman kondisyonunu en yüksek seviyede tutmak için uygulanması gereken adımlardan bahsediyoruz.

Kemanda hızlı ilerlemek için yeteneğinizin olması artı bir değer olacaktır, ancak müzik kulağının bulunmaması demek kemanda güzel eserler icra edemezsiniz demek değil tabii ki. Kemanda kendinizi ileriye taşımak için mutlaka hevesli olmalı ve olabildiğince çalışma yapmalısınız.

Başka müzik aletleriyle karşılaştırıldığında kemanın ilerlemesi sürecinin biraz daha ağır olduğu sanılmaktadır. Çünkü keman perdesiz bir müzik aletidir, %100 öğrenme garantili keman derslerimiz sayesinde siz de kişiye özel uygulanan keman öğretim metotlarıyla keman çalabilirsiniz.

Aşağıdaki yazılarda kemanla hakkındaki merak edilenleri cevaplayarak keman kursuna İzmir‘de Söz Konusu Sanat‘ta’e başlamak isteyenleri rahatlatacak yanıtlar bulabilirsiniz.

İzmir Keman Kursu Sık Sorulan Sorular

Aşağıdaki sorulan keman öğrenmek isteyen, deneme derslerine katılan ya da bizlere çeşitli sosyal platformlar üzerinden ulaşan kişilerin sıklıkla sorduğu sorular.

Eminiz ki sizlerin de merak ettiği sorular burada var. Sadece 5 dakikanızı ayırarak konu hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen yazımızı okumaya devam edin.

Ortalama olarak iş görecek, bizleri 2,3 sene idare edecek kemanlar 400 TL den başlamaktadır.
Unutmayın ki enstrümanlar döviz kuruna bağlıdır. Yani dövizin değişiklik göstermesi keman fiyatlarında da değişikliğe yol açacaktır.

Keman Çalmak Zor Mu ?

Keman çalmak zor ama eğlencelidir. Perdesiz bir enstrüman oluşundan dolayı notaların doğru yerlerini bulmak ilk aşamada oldukça zordur.

Bu noktada piyano eşlikli bir şekilde dersler devam eder. Yani piyanodan basılan sesleri kulak net olarak algılar, ardından yapılması gereken şey bu seslerin tam konumlarını keman üzerinde bulmaya çalışmaktır.

Yerlerini öğrendikten sonra işin çok kolay. Artık hızlanmalı, temiz çalmalı ve yay hareketleri üzerinde ek çalışmalara vakit ayırmalısın. Sizlere hazırlanan keman kursu içerikleri ile ilk dersten itibaren kendinize olan özgüveniniz artacak, gerçekten de keman çalabildiğiniz fark edeceksiniz.

Ne Kadar Zamanda Keman Çalarım ?

Bu tamamen hangi seviyede parça çalmak, kemana hakim olmak istendiğine göre değişir.

Amacın hatırla sevgili, yıldızların altında gibi parçalarsa bunu çok rahat 3 ay içerisinde öğrenebilirsin. Sesler çok temiz gelmeyecektir ama hareketleri mekanik olarak kavrayabilir ve ardından temiz çalmak adına adımlar atabilirsin.

Klasik müzik alanında eserlere yoğunlaşmak istiyorsan harcaman gereken zaman ve efor oldukça fazla. Çünkü klasik müzikte dönemler devreye girer. Her dönemin kendince teknikleri vardır. Önce bu teknikleri öğrenmeli, egzersizler içinde bol pratiğini yapmalı ardından parça içerisinde kullanayı öğrenmelisin.

Süreç uzun gibi görünsede korkmaya gerek yok. İşi eğlenceli kılan kısım zaten burası. Kendini sürekli geliştirebileceğin sonsuz bir müzik evreni içinde olacaksın. İzmir keman kursu öğretmenlerimiz sana bir yol haritası çizecek ve bu yol boyunca kendini geliştirebileceksin.

Keman Çalmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir ?

Keman çalmak için aslında gerekli bir özelliğe ihtiyaç yok. Eğer illa ki bir şey olmalı ve bunu öğrenmeliyim diyorsan cevap şu, çalışma disiplini.

Sadece keman için değil tüm enstrümanlar için durum böyledir. Özveri, disiplin, çalışma ve öğrenme aşkı. Eğer bunları gerçekten sağlayabilirsen kesinlikle keman çalabilirsin.

Yazımız içerisinde defalarca bahsettik. Bu eğitimin bir sonu yok. Kemanda gelinebilecek seviyenin bir sonu yok.

Ne kadar çok çalışırsan keman kursu İzmir öğretmenlerimizde bu konuda sizlere o kadar çok yardımcı olabilir

Nota Bilmeden Enstrüman Çalınır Mı ?

Nota bilmeden enstrümanda belirli bir seviyeye kadar gelebilirsin. Kulaktan enstrüman çalma konusunda kendini geliştirmiş olabilirsin ki bu müzik hayatın boyunca sana oldukça yardımcı olacaktır.

Ama iş notasız keman çalmaya gelince işler sanıldığı kadar kolay değil. Nota aslında müzik içinde boğulmamak için takip edilmesi gereken belirli dizilerden oluşan bir kavramdır.

Nota konusunda çok çekiniliyor farkındayız. Öğrenme konusunda neredeyse bir fobi var ama emin olu nota öğrenmek çok kolay.

Derslerde de herhangi bir nota bilgisine ihtiyacınız yok. İzmir keman kursu öğretmenlerimiz en temelden olacak şekilde sizlere bu konuda yol gösterecektir.

Kendi Kendine Keman Öğrenmek Ne Kadar Zor ?

Kendi kendine keman öğrenme süreci bol hata ve yanlış içermektedir.
Düşünün ki bu işin okulu var, insanlara oraya gidiyor. Onlarda internetten bakarak bir şeyler deneyebilirlerdi ama keman öğrenme süreci ya da diğer enstrümanlar içinde geçerli bu şekilde değil maalesef.
Sizi izleyen, hatalarınızı size gösteren, sizi geliştirecek kişilerle çalışmanız her zaman için sizleri daha ileriye taşıyacaktır.
Hatalı öğrenirsen bu hatayı değiştirmek için daha çok çaba sarf etmen gerekecek bunu asla unutma.

Keman Çalmak Boyun Fıtığı Yapar Mı ?

Bilinçsiz bir şekilde yapılan her çalışma kötü sonuçlar doğurabilir. Spor salonuna gittiğinde oradaki aletlerin çalışma mantığını bilmeden bir şeyler yapmayı denersen kendini sakatlama ihtimalin yüksek.

Aynısı keman içinde geçerli gereğinden fazla kendini kasıyorsan, kemanı çenenle değil de boynunla tutuyorsan, yay hareketlerinde omzuna çok yükleniyorsan bilmelisin ki bir şeyleri yanlış yapıyorsun.

Bir keman kursu öğretmenleri ile çalışmak bu noktada size oldukça yardımcı olacaktır. Kendimizi dışarıdan gözlemlememiz oldukça zor ama başka bir göz bunu kolaylıkla fark edip hatalarımızı düzeltebilir.

İzmir Keman Kursu Fiyatları Nelerdir ?

İzmir keman kursu fiyatları bölgelere göre değişiklik göstermektedir.

Alacağınız keman kursunun hem hesaplı olsun hem de kendinizi geliştirebileceğiniz bir yer olmasını istiyorsanız Söz Konusu Sanat keman kursundan mutlaka bilgi isteyin.

Keman kursu ücretlerinden en ekonomik şekilde yararlanmak için ücretsiz deneme dersine katılın.

Söz Konusu Sanat, belediyelerin keman kurslarından biri değildir. İzmir Göztepe’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, LCM, ABRSM, Rock School Of London sertifikasyon programlarına öğrenci hazırlayan özel bir kurumdur.

Söz Konusu Sanat Keman Kursu Nerede ?

Keman kursu İzmir Göztepe‘de yer almaktadır. Müzik okullarımıza ulaşım çok kolaydır, Balçova, Hatay, Göztepe, Karabağlar’dan keman kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Keman dersi İzmir‘e katılmak istiyorsanız ücretsiz tanışma derslerimize gelerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İzmir’in en samimi, en keyifli keman kursu İzmir’in Göztepe semtinde yer almaktadır. Göztepe metro ya da tramvay durağında indikten en fazla 3 dakika sonra sanat okulumuza uğrayabilirsiniz.

Fahrettin Altay, Poligon, Karabağlar, Güzelyalı, Küçükyalı, Balçova, Bornova, Buca, Konak, Karşıyaka keman kursuna kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsin.

Başa dön tuşu
Kapalı