İzmir’de en uygun sanat eğitimini arıyorsan doğru adrestesin. Söz Konusu Sanat sizlere sadece en uygun eğitimi sunmak ile kalmıyor aynı zamanda sizleri sosyalleşebileceğiniz, yeni arkadaşlıklar edinebileceğiniz inanılmaz eğlenceli bir ortam vadediyor.

keman kursu İzmir - En eğlenceli en sosyal keman kursu

keman kursu İzmir – En eğlenceli en sosyal keman kursu

Sizlere sunmuş olduğumuz birçok kampanyadan yararlanabilirsin. Hem daha ekonomik hem de her anı inanılmaz eğlenceli keman kursu İzmir ile kısa sürede istediğiniz tüm parçaları çalabilirsin.

Söz Konusu Sanat kampanyaları hakkında bilgi sahibi olmak için ; https://sozkonususanat.com/kampanyalar/ bağlantısını ziyaret edebilirsin.

Aklında hala keman çalamam düşüncesi varsa ücretsiz deneme derslerimiz tam da senin ihtiyacın olan şey. Ücretsiz keman kursu İzmir deneme derslerine kayıt olabilir ve öğretmenlerimiz ile tanışabilir aklında olan soruları bizzat kendisine iletebilirsin.

Ayrıca keman ile ilgili aynı bu sitede olduğu gibi çeşitli kaynaklara ulaşmak istersen Karşıyaka’da bulunan kardeş sanat merkezimizin keman kursu sayfasına bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin ; https://www.erturgutsanatmerkezi.com/keman-dersi-izmir/

Keman konusunda gerçekten istekliysen ve düzenli vakit ayırarak çalışabileceğinden eminsen sen de rahatlıkla keman çalabilirsin. 1 ay gibi kısa bir sürede temel eğitimi tamamlayabilir ve bu süreç içerisinde de basit parçaların melodilerini çalarak motivasyonunu yüksek tutabilirsin.

Keman kursu İzmir öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan blog yazılarımızda sizlere birçok konu hakkında bilgi aktarmaya devam ediyoruz. Aşağıda keman eğitimine yeni başlayacak kişilerin ilgisini çekecek bir yazı bırakıyoruz. Bu yazımızı okuduktan sonra ilgili bağlantıya tıklayarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirsin.

Kemana başlayacak olanların bilmesi gereken 10 şey adlı yazımızda buradan ulaşabilirsin ; https://sozkonususanat.com/kemana-yeni-baslayacaklarin-bilmesi-gereken-10-sey/

Peki bunlar dışında Söz Konusu Sanat’tan ders almanın avantajları nedir diyorsan ;

 • Burada sadece keman dersi almayacak aynı zamanda kendini birçok alanda geliştirebileceksin
 • Yaz kış fark etmeksizin haftanın 7 günü ders alma imkanı
 • İstersen 09.00 – 22.00 aralığında dilediğin saatte eğitimlere katılabilirsin
 • Sürekli düzenlenen etkinlikler ile sosyalleşmek hiç bu kadar kolay olmamıştı
 • Odalarımızda ücretsiz bir şekilde istediğin kadar etüt yapma imkanı

Keman Kursu İzmir Hatay

Keman çalma konusunda kendini daha çok geliştirmek istiyor ancak keman nasıl öğrenilir konusunda merak ettiklerin mi var ? Hiç merak etmene gerek, güncel olarak yazı girdiğimiz blogumuzda keman ile ilgili onlarca bilgi bulunmakta.

Keman kursu İzmir öğretmenlerimiz bakalım keman öğrenme süreci ve keman nasıl öğrenilir hakkında neler demiş ? Yazımızın detaylarına Keman nasıl öğrenilir  bağlantısından ulaşabilirsin ; https://sozkonususanat.com/keman-nasil-ogrenilir/

Bir müzik aleti çalmanın faydaları bilimsel olarak yıllar öncesinden ispatlanmış. Bu faydalar arasında yeni bir dil öğrenme ve enstrüman çalarken beynin aynı bölgesinin uyarıldığı da bulunmaktadır. Kapsamlı olarak hazırlanmış bu yazımızı kesinlikle okumanızı tavsiye ediyoruz ! Enstrüman çalmaya bakış açınızı değiştirecek bu yazımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda popüler enstrümanlardan biri olan kemanı çalmanın faydalarını merak ediyorsan  Keman çalmanın faydaları yazımızı okuyabilirsin ; https://sozkonususanat.com/keman-calmanin-faydalari/


Keman Kursu İzmir Hatay : İzmir’in En Eğlenceli Sanat Okulu

Söz Konusu Sanat sadece keman kursu alınacak bir kurum değil. Biz kurulduğumuz günden bu güne kadar burayı, gelen katılımcılarla birlikte sosyal bir aileye çevirmeyi hedefledik ve bunu da başardık.

söz konusu sanat

söz konusu sanat

Bu kapıdan içeri adım attığınızda sadece ders almıyorsunuz, aynı zamanda sizler gibi sanatın birçok dalı ile uğraşan insanlarla etkileşimde bulunabiliyorsunuz.

Hem sanat alanında kendini geliştirecek hem de sosyalleşeceksin. Sadece bu da değil ! Canın mı sıkıldı ? Çık gel !

İstediğin zaman uğrayabileceğin, kahve içmeye gelebileceğin, yeni insanlar tanıyabileceğin mükemmel bir yer burası.

Kısacası keman kursu İzmir ile sınırlı kalmayıp sizlere birçok şey sunuyoruz ve sizlerin de bu oluşumun, Söz Konusu Sanat ailesinin bir parçası olmanızı istiyoruz.


Keman Hakkında Bilgi ve Özellikleri

Muhtemelen herkesin yakından tanıdığı meşhur bir orkestra çalgısıdır keman. Yaylı çalgılar grubunun üyeleri arasında viola,çello,kontrbas ve keman ya da diğer adı ile violin bulunmaktadır. Ayrıca keman,bu yaylı ailesinin en geniş ses aralığına sahip üyesidir.

Keman hakkında bu yazı içeriğince onlarca bilgiye ulaşabilirsin ancak keman ailesinin üyeleri hakkında da bilgi almak istersen bu yazıya bakabilirsin : https://sozkonususanat.com/keman-ailesi/

Kendine özgü biçimi ve baş döndüren ses ile 16. yy içerisinde sıklıkla kullanılmaya başlanılan kemanın yapımında kullanılan ağaçlar keman bölgesine göre ;

 • Sırt kısmı da denilen teknede Akçaağaç
 • Göğüs kısmında Köknar
 • Yan kısımlar ki buralara pürfling de denilmektedir yine Akçaağaçtan yapılmaktadır

Yine keman kursu İzmir öğretmenlerimizin keman parçaları ve bu parçaların yapımı sırasında kullanılan ağaçların tona etkileri konusunda detaylı bilgi alarak keman seçimi sırasında daha bilinçli davranabilirsin.

Kemanın parçaları hakkında biraz daha bilgi almak için bu yazıya göz attıktan sonra, kaldığın yerden devam edebilirsin : https://sozkonususanat.com/kemanin-parcalari/

Pürfling yaylı enstrümanların kenar kapaklarında bulunan desenlerdir. Bu desenlerin asıl amacı güzel görünmesi değildir. Özel bir yapışkan ile oyularak yapıştırılan bu kısımlar yaylı enstrümanların çatlamasını engellemektedir.

Keman Akordu Nasıl Yapılır

Dört telli bir enstrüman olan kemanın akort düzeni tamamen çalınacak müzik türüne göre ayarlanmaktadır. Batı müziği için kalın telden ince tele doğru Sol – Re – La – Mi notaları kullanılırken Türk müziğinde Do – Sol – Re – La kullanılmaktadır.

Keman akordunu daha rahat yapabilmek için dijital tuner ya da diğer adı ile akort cihazları kullanılmaktadır. Kullanılan akort cihazına göre değişkenlik gösteren bir durumda notaların gösterilmesidir. Kimi cihazlarda notalar direk do – re – mi … şeklinde yazılırken kimi cihazlarda bu notaların harf karşılıkları kullanılmaktadır.

Keman hakkında bilgiler tabi ki de bu kadar değil merak etme ! Kemanın tarihçesinden, keman üzerindeki nota dizilimine, kaç yaş için hangi boyutta keman almak gerekli sorularının da detaylı bir şekilde verilmiş olduğu keman kursu İzmir yazımızı kesinlikle okumalısın.

Eğer kemanı A’dan Z’ye detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsan bu yazı tam senlik : https://sozkonususanat.com/keman-nedir/

Bu notaları harf karşılıkları sırası ile ; Do (C) – Re (D) – Mi (E) – Fa (F) – Sol (G) – La (A) – Si (B) ‘dir

Peki bu bilgiler güzelde ben kemanı nasıl daha iyi çalarım diye aklından geçiriyor olabilirsin. Tam 10 detaylı madde ile keman çalmanın nasıl bir şey olduğunu, daha iyi keman çalmak için dikkat edilmesi ve uygulanması gerekenleri anlattığımız bu yazı keman çalışma disiplinini kavratacak cinsten !

Keman perdesiz bir enstrüman olduğu için dikkatli çalışılması gereken bir müzik aleti. Dolayısı ile bol hata yapmak normal bir durum fakat asıl önemli olan bu hataları giderebilmek ve doğru sonuca ulaşabilmek. Her kim olursa olsun uygulaması gereken, keman kursu İzmir öğretmenlerimizin üzerine basa basa durduğu o önemli maddeler işte burada !

Keman çalanlara 10 tavsiye adlı yazımıza burada ulaşabilirsin ; https://sozkonususanat.com/keman-calanlara-10-tavsiye/


Kemanın Tarihsel Gelişimi

Ünlü Fransız müzik bestecisi ve teorisyeni Albert Lavignac’a göre keman fikri ve şablonunun Türklerin Oğuz kemençesinden alındığını öne sürmüştür. Bazı kaynaklarda ise Arapların kullandığı Rebab’tan alındığı ifade edilir. Günümüzde kullanılan keman formunu genel olarak korusa da 19.yy küçük değişikliklere uğrayan bir enstrümandır.

Keman Kursu İzmir – Kemanın Tarihsel Gelişimi

Çağdaş keman denilen, eski kemanlarda gövde ve sap daha uzunken keman köprüsü daha yüksek olarak kullanılmaktaydı.Kemanın ilk olarak orkestrada kendine yer bulması ise 15.yy içerisinde gerçekleşmiştir. Önceleri orkestrada tek başına kullanılan keman üzerine yazılan melodiler nedeni ile zaman içerisinde birinci ve ikinci keman kavramları ortaya çıkmış ve orkestra içerisinde kullanımı gün geçtikçe artmıştır.

Tarihsel gelişimi tamamda ben nasıl keman çalarım ? Kemanda parmak egzersizlerini nasıl yapmalıyım ? Sorularının cevapları da burada ! Kısa sürede daha büyük işler başarmak için ne yapmalı ?

Yazımızın içeriğinde, keman kursu derslerinde de anlatılan gam nedir, gam çalışmaları nasıl yapılır bilgilerine rahatlıkla ulaşabilirsin.

Kemanda egzersiz yaparak kendimi daha da geliştirmek için ne yapmalıyım diyorsan : Kemanda gam çalışması yapmak adlı yazımız burada ; https://sozkonususanat.com/kemanda-gam-calismasi/

Keman perdesiz bir müzik aleti çok zorlanırım, keman ancak küçük yaşta öğrenilir, isterdim ama vaktim yok ki gibi sıradanlaşmış sözleri bir köşeye koyun ve Söz Konusu sanat ile bu yersiz yargıları yok edin! 

Ücretsiz keman kursu İzmir tanışma dersine katılmak için ;

whatsapp-iletişim

Instagram-İletişim

telefon-iletişim

Eğer bu yazımızı mobilden girerek okuyorsanız numaraya dokunarak direkt olarak bizi arayabilir, mesaj atabilir ya da instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Kemanı güzel bir şekilde çalabilmek öncelikle güzel yay çekmek gereklidir. Yay çekme teknikleri nasıl uygulanır, temel yay çekme egzersizleri nelerdir konularında çalışma yapmak gerekmektedir.

Kemanı güzel bir şekilde çalabilmek için aynı zamanda güzel bir şekilde yay çekiyor olmak gerekir. Yay çalışmaları ile ilgili bilgi almak için : https://sozkonususanat.com/keman-yayi-nasil-tutulur/ bu yazımıza bakabilirsin.

Keman kursu İzmir derslerinde gelebileceğiniz noktayı görmek, keman eğitmenlerimizle tanışmak ve yeteneğinizi ortaya çıkarmak için bu mükemmel olanağı mutlaka değerlendirin!


Türk Müziği İle Batı Müziği Arasındaki En Temel Farklar Nelerdir ?

Hangi keman eğitimini alacağın tamamen senin kişisel zevkine, dinlediğin müzik türüne göre göre belirlenmektedir. Ancak hangi keman eğitimini alırsan al belirli bir temel üzerinden ilerleyeceğin için iki tarzda da birçok parçayı çalabilirsin.

Sadece her tarzın kendine ait teknikleri bulunduğu için bunları keman ile yansıtma konusunda bir miktar zayıf kalınabilir anca bu da çalışma yapıldıktan sonra aşılmayacak bir durum değildir.

Bu iki müzik türü arasındaki farkları incelemeden önce keman çalan, kemana ilgi duyan herkesin bilmesi gereken bir diğer önemli konu olan keman temizliği hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Bu yazımızı okuduktan sonra kesinlikle göz gezdirmen gereken önemli bir konu olan keman temizliği ve bakımı hakkındaki bilgileri aşağıdan edinebilirsin.

Keman temizliği nasıl yapılır merak ediyorsan bu yazımıza da göz gezdirebilirsin ; https://sozkonususanat.com/keman-temizligi-nasil-yapilir/

Gelelim Türk müziği ve Batı müziği arasındaki temel farklara

 • Her iki müzik türünde de kullanılan temel 7 oktavı ile beraber 8 doğal ses vardır. Batı müziğinde bu 8 nota 12 eşit aralığa bölünürken ki bunlar diyez ve bemol yardımı ile olmaktadır Türk müziğinde ise eşit olmayan 24 aralığa bölünür bu bölüm sırasında ise bemol2 gibi koma kavramları kullanılmaktadır.
 • Klasik Batı müziğinde 1 tam ses 2 eşit aralığa bölünürken Türk müziğinde 1 tam ses eşit olmayan 9 aralığa bölünür.
 • Batı müziğinde 3 temel usul kullanımı varken Türk müziğinde 80 den fazla usul bulunmaktadır.
 • Türk müziğinde kullanılan aralıkların daha farklı ve fazla olması nedeni ile elde edilen melodiler Batı müziğine göre daha renklidir.

Kemanda notaları temiz bir şekilde elde etmek için bol çalışma süreci gerekir. Peki kemanda notaları basarken nelere dikkat etmek gerekli, kemanda nota basarken hangi adımları uygulamamız gerektiğini keman kursu İzmir olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Kemanda nota nasıl basılır adlı yazımızı okuyarak ile kendini biraz daha geliştirebilirsin ; https://sozkonususanat.com/kemanda-nota-nasil-basilir/


Keman Dersi


Keman Kursu İzmir ile Sonuç Odaklı Eğitimler

Keman geçmiş zamanlarda da halk içerisinde en tercih edilen müzik aletlerinden bir tanesi idi ve günümüzde de aynı popülerliğini sürdürmektedir. Öğrenme aşamasında dinleyen kişilerin biraz canını sıksa da hemen hemen 2. aydan itibaren güzel sesler ortaya çıktığında, dinleyenleri keyifle çevrenizde buluşturacak bir müzik aletidir.

Keman taşıması, bakımı kolay, masrafsız bir müzik aletidir. Siz kemanınıza nasıl davranırsanız o da sizlere karşılığını mutlaka misliyle verir.

Keman çalarken güzel sesler gelmiyor mu ? Yay çektiğin zaman önceden gelen o belirgin, tatlı tını yok mu ?

Keman yayı üzerindeki reçine tozları uçtuğunda bu sorunla karşılaşılmaktadır. Keman kursu İzmir derslerimizde düzenli olarak keman bakımını yapmanın, keman kondisyonunu en yüksek seviyede tutmak için uygulanması gereken adımlardan bahsediyoruz. Bunlardan biri de reçine kullanımıdır. Detaylı bilgi aşağıda ;

https://sozkonususanat.com/keman-yayinda-recine-kullanimi/

Kemanda hızlı ilerlemek için yeteneğinizin olması artı bir değer olacaktır, ancak müzik kulağının bulunmaması demek kemanda güzel eserler icra edemezsiniz demek değil tabii ki. Kemanda kendinizi ileriye taşımak için mutlaka hevesli olmalı ve olabildiğince çalışma yapmalısınız. Başka müzik aletleriyle karşılaştırıldığında kemanın ilerlemesi sürecinin biraz daha ağır olduğu sanılmaktadır. Çünkü keman perdesiz bir müzik aletidir, %100 öğrenme garantili keman derslerimiz sayesinde siz de kişiye özel uygulanan keman öğretim metotlarıyla keman çalabilirsiniz.

Aşağıdaki yazılarda kemanla hakkındaki merak edilenleri cevaplayarak keman kursuna İzmirde Söz Konusu Sanat‘ta’e başlamak isteyenleri rahatlatacak yanıtlar bulabilirsiniz.

Keman Kursu – Sık Sorulan Sorular

Keman Kursu İzmir ile İlgili Sık Sorulan Sorular ve Yanıtları

Gelelim keman hakkında meral edilen ve en çok sık sorulan sorulara. Bu sorular deneme derslerine gelen, bizlere mail,sms ya da whatsapp üzerinden en çok sorulan sorulardan oluşmaktadır.

Bu sorular ve uzman keman eğitmenlerimizin vermiş olduğu cevaplara aşağıdan ulaşabilirsin.


Keman çalması çok zor bir müzik aleti mi?

Keman, tuşlu ve perdeli müzik aletlerine oranla öğrenme kademeleri daha fazla vakit harcamayı gerektiren bir müzik aletidir. Keman icrası basittir demek abartı bir ifade olur ama bu sözlerimiz çalacak kişileri ürkütmesin. Keman da istediğiniz parçaları çalmak hayal edildiği kadar zor değil. Keman üzerindeki notaların yerleri sabit değildir, yani notaların yerlerini belirleyici herhangi bir çizgi bulunmamaktadır. Bu yüzden notaları seslendirirken kendinize güvenmeli, gerekirse başka bir müzik aletinden seslerin kontrolünü sağlamalısınız.

Keman kursu İzmiröğretmenleri tarafından sizler için hazırlanan kişisel çalışma programları ile kısa sürede kendinizi geliştirebilirsiniz. Kısa sürede daha hızlı ilerlemek isteyen herkesin uyması gereken çalışma programları tarafınıza iletilmektedir.

Keman Dersi İzmir – Keman Hakkında Merak Edilenler


Keman çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Keman ailesi dışında kalan müzik aletleri için temel öğrenim süreci ortalama 3 ay olarak belirlenmiştir. Ancak violin grubundaki müzik aletleri için temel öğretiler 4 ay gibi bir zaman dilimini kapsamaktadır. Bu dört ay olarak belirlenen süreyi uzatmak ya da kısaltmak tamamen sizin elinizde!

Akılları en çok kurcalayan sorulardan biri de elbette ne kadar sürede keman çalarım olmaktadır. Bu konu hakkında birden fazla cevap verilebilir ancak unutulmaması gereken durum kesinlikle şudur : Keman çalma süresi kişiden kişiye göre, kişinin ne kadar zaman ayırıp çalıştığına göre, çalışma disiplinine göre değişkenlik gösterir.

Bir başkasının 1 sene de geldiği seviyeye sizler düzenli çalışmalarını ile 6 ayda da gelebilirsiniz. Bu tamamen ilgi ve çalışma disiplini ile ilgilidir.

Bakalım keman kursu İzmir müfredatında keman ne kadar sürede öğreniliyor ?

Keman ne kadar sürede öğrenilir konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak için bağlantıya tıklayabilirsin ; https://sozkonususanat.com/keman-ne-kadar-surede-ogrenilir/


Keman Kursu İzmir – Öğrenme Garantili Eğitimler

Keman kursuna başlamadan önce keman satın almalı mıyım?

Keman eğitimine başlamadan keman satın almanıza gerek yok. Zaten eğitim almaya başladığınızda sanat merkezimizde bulunan keman eğitmenlerimiz sizi nasıl bir keman almanız gerektiği konusunda detaylı şekilde bilgilendireceklerdir.

Keman satın almak için keman kursu İzmir eğitmenlerimize ulaşıp gerekli açıklamalara ulaşabilirsiniz, ayrıca keman derslerine başladığınızda yanınızda keman getirme zorunluluğu da bulunmamaktadır, keman dersleri sırasında Söz Konusu Sanat’ın  kemanlarını kullanabilirsiniz.

Kemanda güzel nağmeler yapmak, gerekli duyguyu yansıtmak için kullanılan popüler tekniklerden biri de vibrato tekniğidir. Bu teknik bilek ve kol olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Peki bu teknik nasıl çalışılmalı ? Hangi vibrato tekniği uygulanmalı merak ediyorsanız keman kursu İzmir yazımız aşağıda !

Kemanda vibrato çalışması adlı yazımıza bu bağlantıdan ulaşabilirsin ; https://sozkonususanat.com/kemanda-vibrato-calismasi/


Keman kursu İzmir’de Söz Konusu Sanat’ile fiyatları ne kadar?

Keman dersi ile ilgili ücretlendirmelerimiz kişi tarafından belirlenen ders işleyiş biçimine göre farklılık göstermektedir. Bireysel ve toplu keman derslerimizin bulunduğumuz döneme göre ücretlendirmesi için lütfen sanat merkezimizle iletişime geçiniz.

Keman Başlama Yaşı

Keman kursu İzmir güncel fiyat listesi için bizimle iletişim numaramız üzerinden konuşabilirsin. Ayrıca ekonomik ders paketlerinden yararlanmak için Söz Konusu Sanat kampanyalar sekmesini ziyaret edebilirsin.

Keman fiyatları ne kadardır?

Keman fiyatları alacağınız kemanın özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Ancak başlangıç seviyesindeki kemanlar genellikle 180 TL ve civarından başlamaktadır. 180 TL’nin altında keman edinmek mümkün olsa da bu tarz kemanları kalite konusunda pek tasdik etmediğimiz için Söz Konusu Sanat ailesi olarak pek önermiyoruz.

Nasıl olsa çalmayı öğrendikten sonra daha ileri seviye keman alırım derken çalmaya çok hevesli olduğunuz enstrumandan uzaklaşabilirsiniz. Bu yüzden hem tınılarıyla kulağınıza hoş gelecek hem de ayırdığınız bütçenin çokta üstüne çıkmayacak bir keman almanızı öneriyoruz. Eğer ki bütçeniz uygunsa başlangıç fiyatlarının bir miktar üstünde bir keman tercih etmeniz, sizi uzunca bir zaman rahat ettirecektir.

İkinci el veya sıfır keman alımı sırasında dikkat edilmesi gereken onlarca konu bulunmaktadır. Bu süreç içerisinde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Bunun yanı sıra kendi kemanını kendiniz almak istiyorsanız aşağıdaki yazılarımızı okuyarak keman alırken nelere dikkat etmek konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsin.

Keman kursu İzmir öğretmenlerimizin denemiş olduğu onlarca keman ve haklarında edindikleri bilgileri de içeren bu yazılar ile bir profesyonel gibi keman seçebilirsin !

https://sozkonususanat.com/keman-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler/    bu yazımızda.


Keman kursu İzmir’de neler öğreneceğim?

Keman Dersi İzmir – Ücretsiz Keman Deneme Dersi

Keman eğitiminde ilk basamağı yay çalışmaları oluşturmaktadır. Doğru bir şekilde gerçekleştirilen yay etütlerinin ardından kemanda parmak basma, yani notaları seslendirme aşaması gelmektedir. Bu aşamada seslerin tek tek irdelenmesiyle birlikte temel nota eğitimi bilgileri de eğitmeniniz tarafından size aktarılacaktır.

Keman için belirtilen bu basamakların tek tek tamamlanmasıyla birlikte size uygun bir parça belirlenip, bu eserin seslendirilmesine çalışılmaktadır. Kurslarımız hem hobi hem de konservatuar vb. müzik okullarının eğitimlerine yönelik olmak üzere 2 çeşittir. Sizde dilediğiniz keman kursumuza katılım gösterebilirsiniz.

Keman hakkında sık sorulan sorular elbette bu kadar değil. Daha detaylı bilgi almak için diğer sayfamıza göz gezdirebilirsin ; https://sozkonususanat.com/keman-ile-ilgili-sorular/

Küçük büyük birçok kişinin ilgisini çeken bu enstrümana başlama yaşı da merak edilen konular arasında yer almaktadır. Acaba kemana başlamak için yaşım çok ilerledi ? Ya da çocuğum 5 yaşında, keman eğitimi alması için erken mi ? sorularının cevaplandığı bir diğer yazımız ; https://sozkonususanat.com/keman-calmaya-baslama-yasi/

Güzel keman çalabilmek için bu sayfada sizlere onlarca bilgi ve bu bilgileri rahat bir şekilde okuyabilmeniz için çeşitli bağlantılar verildi. Son yazımızda işte yine güzel keman çalmak için bilinmesi gereken, uygulanması gereken yay tekniklerinden bahsediyor olacağız.

Keman kursu İzmir öğretmenlerimizin anlatımı ve yardımcı videolarla desteklenmiş bu yazımıza aşağıdan ulaşabilirsin. https://sozkonususanat.com/kemanda-sag-el-teknikleri/


Söz Konusu Sanat nerede?

Keman kursumuz İzmir Hatay‘da yer almaktadır, keman kursumuza ulaşım çok kolaydır, Balçova, Hatay, Göztepe, Karabağlar’dan keman kursumuza kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Keman dersi İzmir‘e katılmak istiyorsanız ücretsiz tanışma derslerimize gelerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Söz Konusu Sanat Keman Kursu İzmir’e Nasıl Ulaşırım?

İzmir’in en samimi, en keyifli keman kursu İzmir’in Hatay semtinde yer almaktadır. Keman kursu Hatay‘a ulaşım için İzmirspor metro istasyonundan sadece bir kaç adım ileriye gitmeniz gerekiyor. Söz Konusu Sanat keman kursuna Balçova, Göztepe, Poligon, Üçyol, Fahrettin Altay, Güzelbahçe, Güzelyalı, Narlıdere, Konak, Karabağlar, Buca, Yeşilyurt, Alsancak ve Bornova gibi semtlerden çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca keman kursu İzmir‘e metro dışında dolmuş, vapur, otobüs gibi ulaşım araçlarıyla da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Keman Dersi İzmir Hatay eğitmenlerimizin yazdığı yazımıza vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz! Keman ya da keman kursu izmirle ilgili tüm merak ettikleriniz için sanat merkezime ulaşabilirsiniz.