Türk müziğinin en çok sevilen enstrümanlarından birisidir klarnet. Her ortamda çalınan, her türlü muhabbete gelen bir enstrümandır. Canı sıkkın olan kişinin üflediğinde hayat bulduğu, dinleyenlerin ise mest olduğu bir enstrümandır bu.

Sen de klarnet hakkında böyle düşünüyorsan, aynı zamanda çalmak istiyorsan hala neyi bekliyorsun ?

klarnet kursu İzmir - İzmir'in en iyi klarnet kursu

klarnet kursu İzmir – İzmir’in en iyi klarnet kursu

Yapamam diye mi düşünüyorsun ! Hiç çekinmene gerek yok,kimse herhangi bir enstrümanı bilerek doğmuyor. Sen gerçekten bu mükemmel enstrümanı çalmak istiyorsan sahip olman gereken tek şey istek. Eğer bu isteğe sahipsen seni klarnet kursu İzmir’e bekliyoruz.

İster bire bir özel ister arkadaşın ile özel sınıf derslerinden faydalanabileceğin klarnet kursu İzmir‘de derslerin her anı çok zevkli. Kampanyalar hakkında detaylı bilgi almak için ” kampanyalar sekmesini ” ziyaret edebilir ya da bu bağlantı aracılığı ile direkt olarak o sayfaya gidebilirsin ; https://sozkonususanat.com/kampanyalar/

Daha önceden tecrübe etmemiş olabilir ve bu nedenle aklında çeşitli sorular bulunabilir, bu durumun farkındayız. Böyle anlarda en sağlıklı cevabı alabilmen ve aynı zamanda hem Söz Konusu Sanat‘ı yakından görmen hem de bizlerle tanışman için seni ücretsiz klarnet dersimize bu enstrümanı tanıman için davet ediyoruz.

Ücretsiz deneme dersleri 15 dakika kadar sürüp, asıl amaç öğretmeni ve enstrümanı yakından tanımanı sağlamaktır.

Ayrıca Karşıyaka’da yaşıyorsan, bu yazıyı okuduktan sonra güvenilir başka bir kaynaktan da klarnet kursu İzmir ile ilgili bilgi almak istersen kardeş sanat merkezimizin klarnet kursu sayfasına bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsin ; https://www.erturgutsanatmerkezi.com/klarnet-kursu-izmir/

Ücretsiz deneme dersine randevu almak için yapman gereken şey çok kolay !

whatsapp-iletişim

Instagram-İletişim

telefon-iletişim

Ayrıca bu yazımızı mobilden girerek okuyorsan telefon numarasına dokunup bizi arayabilir ya da sol tarafta bulunan görsele dokunarak whatsapp üzerinden sorularını direkt olarak bize iletebilirsin.

Yazımızın geri kalanına geçmeden önce dilersen klarnetin orkestradaki yeri, tarihçesi hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceğin bir başka yazımızı okuyabilirsin.

Klarnetin tarihçesi nedir merak ediyorsan klarnet hakkında bilinmesi gerekenler yazımızı okuyabilirsin ; https://sozkonususanat.com/klarnet-hakkinda-bilinmesi-gerekenler/


Söz Konusu Sanat ailesinde klarnet kursu İzmir almanın birçok avantajı vardır ;

 • Ders gün ve saatlerini ortak bir şekilde belirliyoruz. Haftanın 7 günü klarnet dersi alma şansına sahipsin
 • Sanatın her dalı ile uğraşan onlarca insanın olduğu aşırı sosyal bir ortamda kafanı dağıtabilirsin, onlarla birlikte doğaçlama yapabilirsin
 • Evde klarnet çalışırken çok mu ses çıkıyor ? Ücretsiz bir şekilde odalarımızda çalışma şansına sahipsin
 • Her hafta düzenlenen etkinlikler ile yeni arkadaşlıklar kurabilir, kafa dengi birçok insan bulabilirsin

Klarnet Kursu İzmir Hatay

Yazımızın geri kalanına geçmeden önce klarnet hakkında en detaylı bilgiye bu yazımızı okuyarak ulaşabilirsin. Bu yazımız içerisinde klarnet nedir, klarneti oluşturan parçalar nelerdir, parça seçimi neye göre yapılmalı sorularının cevaplarını sizlerle paylaşıyoruz ; https://sozkonususanat.com/klarnet-nedir/


 En Eğlenceli Klarnet Kursu İzmir’le Kısa Sürede Eğitim

* Ücretsiz klarnet kursu denemesi imkanı sağlıyor musunuz?
* İzmir klarnet dersi fiyatları ne kadar?
* Klarnet fiyatları çok yüksek mi?
* İzmir müzik kursları arasından neden Söz Konusu Sanat en iyi klarnet kursu?
* Online/görüntülü klarnet dersi veriyor musunuz? Bunun gibi birçok sorunun yanıtına klarnet kursu İzmir tarafından hazırlamış yazımızı inceleyerek ulaşabilirsin.

Eğer klarnete yeni başladıysan ya da başlamayı düşünüyorsan bu yazımızı okuman da fayda var. Klarnete başlayanlar için 6 önemli tavsiyeye ulaşmak için ; https://sozkonususanat.com/klarnete-yeni-baslayanlara-tavsiyeler/ bu bağlantıyı kullanabilirsin.


Klarnet türleri hakkında bilgi

Sol klarnet ve si bemol klarnet; ülkemizde en çok ilgi gören 2 klarnet çeşididir. Fakat sol klarnetin daha çok tercih edildiği su götürmez bir gerçektir.Eğer klarnet kursu İzmir almaya yeni başlayacaksan henüz sol klarnet ve si bemol klarnet arasındaki farkı bilmiyor olabilirsin.

Kullanımı en yaygın olan klarnetler sol klarnet ve si bemol klarnettir ancak klarnet türleri bunlarla sınırlı değildir. Ancak hangi klarnet türü senin için daha uygun merak ediyorsan bu yazımızı okuduktan sonra daha rahat karar verebilirsin ; https://sozkonususanat.com/klarnet-cesitleri-nelerdir/

Aklında hala çeşitli sorular varsa sorularını bize iletmekten çekinme. Alanında uzman klarnet kursu İzmir öğretmenlerimizin profesyonel görüşlerini sizlerle paylaşmak, sizlere doğru yolu göstermekten mutluluk duyarız.

si bemol klarnet ve sol klarnet arasındaki farklar

Kısaca tanıtmak gerekirse; Hüsnü Şenlendirici gibi klarnet çalmak istiyorsanız Türk Müziği ezgilerini çalmaya daha yatkın olan klarnet türü sol klarnettir. Si bemol klarnet ise batı müziği, klasik müzik çalmak istiyorsanız tercih sebebi olabilir.

Tamam her şeyi anladım da nedir bu klarnet arası ayrım diye merak ediyorsan sol ve si bemol klarnet arasındaki farkı en iyi anlatan ve çok okunan yazımızı buradan okuyabilirsin : sol ve si bemol klarnet arasındaki farklar ; https://sozkonususanat.com/sol-ve-si-bemol-klarnet-arasindaki-farklar/

Klarnete başlamak isteyen bir çok kişinin sebebidir Hüsnü Şenlendirici, ülkemizin klarnetteki en başarılı temsilcilerinden bir tanesidir, sen de klarnetli şarkılar dinleyip etkisi altında kalan kişilerdensen doğru yerdesiniz.

Klarneti aldım ancak düzgün ses elde edemiyorum. “ Bu klarnet nasıl üflenir ? Klarnet üflerken nelere dikkat etmek gerekli ? “diye aklından çeşitli sorular geçiyorsa aşağıdaki yazımızı okuyabilirsin.

Klarnet üfleme teknikleri hakkında bilgi almak istersen klarnet nasıl üflenir yazımıza bakabilirsin ; https://sozkonususanat.com/klarnet-nasil-uflenir/

Klarnet çalmak istiyorsun fakat biraz da aklınız karışık; Nasıl bir müzik aleti bu klarnet? Çalmanın yaşı var mı bu klarneti? Çeşitleri varmış, peki hangi klarnet türünü çalmalısın ? ve en önemlisi pahalı bir müzik aleti mi? Klarnet kursu İzmir ile beraber klarnet bize ne kadar patlar acaba gibi şeyler aklımızı kurcalıyor.

Klarnet kursu İzmir yazımızda aklınıza takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.

Klarnet toplamda 5 parçadan oluşan, hafif bir müzik aleti, her yere götürmesi yanınızda taşıması kolay, sesiyse çok etkileyici, çok içten, Türk Müziğindeki yeri tartışılmaz, gönüllere taht kurmuş bir müzik aleti klarnet, biraz mutluluk biraz hüzün, hepsi klarneti anlatmak için kullanılabilecek kelimeler.

Çaldığın enstrümandan aldığın keyfi arttıran en önemli unsurlardan biri de o enstrümanın akordunun tam olmasıdır. Üflemeli enstrümanların akordu yok diye düşünüyorsan yanılıyorsun ! Klarnet akordu hakkında bilgi almak için : https://sozkonususanat.com/klarnet-nasil-akort-edilir/

klarnet kursu izmir

Klarnet Kursu İzmir Hatay – Klarnet Eğitimi İzmir Hatay


Klarnet Kursu İzmir İle Online Klarnet Eğitiminin Tadını Çıkar

Klarnet eğitimi almak istiyor ancak işten çok mu geç çıkıyorsun ? Ya da İzmir içinde değilsin ve bulunduğun çevrede klarnet kursu alabileceğin güvenilir bir kurum mu yok ?

klarnet kursu İzmir Hatay - Online klarnet dersi İzmir Hatay

klarnet kursu İzmir Hatay – Online klarnet dersi İzmir Hatay

Merak etme Söz Konusu Sanat, İzmir içerisinde bir ilk olan online klarnet eğitimine seni davet ediyor. İşten yorgun geldikten sonra apar topar kursa yetişme derdine son !

Ev ortamında rahatlıkla katılabileceğin online klarnet kursu İzmir derslerimizde sadece ders aldığın dakika süresince ücret ödersin. En ucuz online klarnet kursu fiyatları yine Söz Konusu Sanat’ta ! Klarnet çalmak istiyorsan artık tüm imkanlar ayağına kadar geldi.

Online klarnet eğitiminden faydalanmak için yapman gerekenler ;

 • Kurumumuzu arayarak ders gün ve saati belirleme
 • Belirlenen klarnet dersi ve saatinde bilgisayar karşısında hazır olma
 • Güzel bir internet alt yapısı
 • Derslerde akıcı bir şekilde görüntü alınabilecek bir uygulama. Skype tarzı uygulamalar ile güzel bir görüntü alışverişi ve ses gönderilmektedir ancak sahip olduğunuz bilgisayarın rami çok yüksek değilse skype bazı durumlarda kasma yapmaktadır. Daha az ram tüketen ve aynı kalitede bir diğer uygulama olan discordu online klarnet dersinde kullanabilirsin.
 • Ders süresi tamamen sana bağlı. İstersen 1 saat istersen 15 dakika. Aldığın ders kadar ücret ödersin.
 • Klarnet dersi sırasında videolar kaydedilmektedir. Ders sonrası sizlere iletilir.
 • Her ders 1 parça öğrenme garantisi ile Söz Konusu Sanat ile klarnet kursu İzmir inanılmaz eğlenceli geçecek.

Gelelim klarnet kursu ile ilgili kafamızı karıştıran soruları yanıtlamaya;

Klarnet Kursu İzmir ile İlgili Merak Edilen Konular

Deneme derslerimize katılan kişilerin ya da bizlere facebook, twitter, whatsapp gibi yerlerden sıkça sordukları soruları aşağıdan okuyabilirsin.

Eğer aşağıdaki sorularda aradığın cevapları bulamadıysan bir de bu yazımıza bakmayı unutma ; https://sozkonususanat.com/klarnetle-ilgili-sik-sorulan-sorular/


Klarnet çalmak çok mu zordur?

Klarnet Kursu İzmir Hatay – Klarnet çalmak zor mu

Klarnet çalmak kesinlikle çok zor değildir, klarnet öğretmenlerimiz klarnet bölümünden mezun profesyonel eğitmenlerdir ve siana klarneti kolay yoldan nasıl öğretebileceklerini çok iyi bilirler, bu yüzden klarnet öğrenme sürecinde zorlanmayacaksın.

Üflemeli enstrümanlar zor olarak düşünülse de kesinlikle öyle değildir. Klarnet kursu İzmir eğitimi ile ilk dersten itibaren üfleme tekniğini iyice kavrayıp çeşitli parmak egzersizleri yaparak bunu rahatça geliştirebileceksin.


Hangi klarnet türüyle başlamalıyım sol klarnet mi si bemol klarnet mi?

Klarnet Kursu İzmir Hatay – Ücretsiz deneme dersleri

Bir çok farklı klarnet mevcut fakat ülkemizde en çok ilgi gören klarnet çeşitleri sol klarnet ve si bemol klarnet. Sol klarnet Türk Müziğinde en çok kullanılan klarnet, si bemol klarnet ise Klasik Batı Müziğinde en çok tercih edilen klarnet türü. Peki ne farkı bu klarnetlerin bir tanesini çalan diğerlerini çalamaz mı? Aslında bu klarnetlerden bir tanesini çalan tabi ki diğer klarnet çeşidini de çalabilir fakat klarnette notaların yerleri birbirinden farklıdır, sol klarnet Türk Müziği makamlarını çalmaya daha uygun bir yapıya sahiptir, bu yüzden ülkemizde çok daha fazla tercih edilir.

Klarnet seçimi birçok kişinin kafasını kurcalamaktadır. Eğer böyle bir sorun yaşamak istemiyor ve emin bir şekilde klarnet satın almak istiyorsan bu yazımız sana yardımcı olacaktır : https://sozkonususanat.com/klarnet-alirken-nelere-dikkat-edilmeli/

Eğer Hüsnü Şenlendirici gibi klarnet çalmak istiyorsan, Türk Müziklerini çalmak istiyorsan sol klarneti tercih etmen işini kolaylaştıracaktır. Diğer klarnet çeşitlerini de tercih etmen mümkün tamamen çalmak istediğin müziğe kalmış.

Klarnetten aldığın tonu en çok etkileyen parçalardan biri de klarnet bekidir. Bek nedir, bek seçiminde nelere dikkat etmeliyim diyorsan :  https://sozkonususanat.com/klarnet-beki-nedir-ve-klarnet-bek-hakkinda-bilgi/ 

Klarnetten aldığınız tonu en çok etkileyen faktörlerden biride bektir. Bek nedir, nasıl seçilir, size en uygun olan bek nasıl olmalıdır sorularının cevapları aşağıdaki bağlantıda ;

https://sozkonususanat.com/nasil-bir-bek-secmeliyim/


Klarnet kursuna katılmak için yaş sınırı nedir?

Klarnet Kursu İzmir Hatay – Klarnete başlama yaşı nedir

Klarnet kursu İzmir‘e katılabilmek için 9 yaşından büyük olman yeterli, onun dışında bir üst sınır bulunmuyor, 80 yaşında da olsan en baştan klarnet öğrenmeye başlayabilirsin. Klarneti öğrenmenin, sanat yapmanın, hobi edinmenin yaşı yok.

Klarnete başlama yaşı birçok kişi tarafından merak edilen bir konudur. Eğer daha detaylı bilgi almak istersen klarnete başlama yaşı yazımızı okuyabilirsin ; https://sozkonususanat.com/klarnete-baslama-yasi/


Söz Konusu Sanat’ta kursa başlasam ne kadar zamanda klarnet çalmayı öğrenirim?

Klarneti satın alıp bir kenarı atmak istemiyorsan, ya çalmayı beceremezsem boşuna klarnete para vermeyeyim diye düşünüyorsan çözümü çok basit, Söz Konusu Sanat klarnet kursundaki klarnetleri derslerinde ücretsiz olarak kullanabilirsin klarnet çalabileceğin konusunda emin olduğunuzda klarnet kursu İzmir öğretmenlerimizin de yardımıyla bir klarnet satın alabilirsin.

Çaldığın klarnetten maksimum verim alabilmen için her çalım sonrasını temizliğini yapmalısın. Klarnet nasıl temizlenir adlı yazımız burada. https://sozkonususanat.com/klarnet-nasil-temizlenir/

Ayrıca günlük, haftalık ve aylık klarnet bakımlarını aksatılmadan yapılmalıdır. Bu bakımlar nasıl yapılıyor dersen klarnet bakımı yazımıza bakabilirsin ; https://sozkonususanat.com/klarnet-bakimi/

Ortalama olarak düzenli çalışan bir klarnet öğrencisi 3 ay gibi bir sürede klarnetle şarkıları çalmaya başlamaktadır, 3 aylık sürenin devamında da kendi istediği, sevdiği şarkıların çalışmalarına geçilmektedir, temel klarnet eğitimini tamamladıktan sonra klarnet öğrencisinin gelmek istediği seviyeye göre klarnet kursu İzmir‘e devam edebilir veya klarnet kursunu tamamlayabilir.


Nota bilgim yok, notalar olmadan da klarnet kursu alsam olur mu?

Klarnet Kursu İzmir Hatay – Klarnet gösterileri

Klarnet dersi almaya başladığında klarnet öğretmenlerimizin sizlerden her hangi bir beklentisi olmuyor, nota bilmeseniz de olur, derslerde sizlere gerekli olan her şey ayrıntılı olarak öğretiliyor.

Klarnete başlayan herkesin ilgisini çeken konu ! Klarnet taksimi nedir, o güzel nağmeler nasıl yapılır ? Merak ettiklerinizi içeren yazımız bu bağlantıda ; https://sozkonususanat.com/klarnet-taksimi-nedir/


Klarnet fiyatları ne kadar?

Öğrenme garantili klarnet dersleri İzmir

Klarnet fiyatları klarnetin türüne, markası ve modeline göre değişmektedir, si bemol klarnetler sol klarnetlere göre biraz daha ucuzdur, abanozdan yapılan klarnetler daha kaliteli ve daha çok tercih edilen klarnetlerdir.

Klarnet kursu İzmir fiyatları ne kadar?

Klarnet kursumuzda sol klarnet ve si bemol klarnet kursları verilmektedir, kurslarımızın aylık ücretleri her dönem yeniden belirlenir, ücretlerimiz için bize mail atabilir veya telefonla öğrenebilirsin.

Klarnet kursunuz İzmir’in neresinde yer alıyor?

Klarnet kursumuz İzmir Hatay‘da hizmet veriyor, İzmir’in her yerinden, Göztepe‘den, Yeşilyurt‘tan, Balçova’dan ve çevre ilçelerden Söz Konusu Sanat’a ulaşım gayet kolay.

Klarnet Kursunuza Ulaşım Ne Kadar Kolay?


Klarnet kursumuz İzmir Hatay‘ın en merkezi konumlarından biri olan İzmirspor metro çıkışına birkaç adım uzaklıkta yer almaktadır. Klarnet Kursu İzmir Hataya Balçova, Bornova, Buca, Karabağlar, Konak, Göztepe, Güzelyalı, Güzelbahçe, Üçyol, Poligon, Yeşilyurt, Fahrettin Altay, Narlıdere, Alsancak gibi semtlerden de ulaşım oldukça rahat bir şekilde sağlanmaktadır. Metro bana ters istikamette yer alıyor diyorsanız otobüs, dolmuş, vapur gibi ulaşım araçlarıyla da kursumuza ulaşım sağlayabilirsiniz.

Klarnet dersi İzmir Hatay yazımıza vakit ayırdığınız için teşekkürler! Klarnet kursu İzmirle ve klarnetle ilgili tüm merak ettikleriniz için sanat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.