Perküsyon kursu İzmir Hatay aramalarınız sonucunda Söz Konusu Sanat perküsyon kursuna ulaşım sağladınız. Perküsyon dersleriyle ve perküsyonlarla ilgili merak ettiğiniz sorularınıza cevap olacak nitelikte detaylı yazımızı mutlaka okumalısınız!

Peki ”Ritm kursu nedir?”derseniz; Perküsyon kursları günümüzün en sosyal, en popüler kurslarındandır sebebi ise daha 1. dersten itibaren bir şeyler çalmaya başlamanızdır. Bir şeyler çalarken ritmin verdiği hareketlilik ve enerjiyle kendinizi rahatlamış, stresten arınmış hissedersiniz.

perküsyon kursu İzmir-min

İzmir’in en ekonomik, en kaliteli perküsyon kursunda deneme derslerine davetlisiniz ! Deneme dersleri sayesinde hem öğretmenimizi yakından tanıyacak hem de Söz Konusu Sanat ailesinin nasıl bir yer olduğunu kendi gözleriniz ile göreceksiniz !

İsteğe bağlı bire bir, sınıf dersi ya da kurumlarda motivasyon amacı ile gerçekleştirilen perküsyon kursu İzmir konusunda detaylı bilgi almak için yapman gereken tek şey aşağıdaki bağlantıları incelemek.

whatsapp-iletişim

Instagram-İletişim

telefon-iletişim

Ayrıca ritm çalmak, sokakta düşmeden rahatça yürüyebilen herkesin yapabileceği bir şeydir. İzmir‘de bulunan perküsyon atölyesinde verilen kurlarımızı alarak daha 3. dersten kendi ritm gösterinizi bile yapabilirsiniz. Üstelik perküsyon kursu fiyatlarımız çok uygun!

Söz Konusu Sanat perküsyon kursu İzmir‘de ders almanın avantajları nedir diye merak ediyorsan ;

  • Haftanın 7 günü dilediğin zamanda ders alabilirsin
  • Tamamen stres atabileceğin bir yer burası ! Amacın sadece ders almak olmamalı, istediğin zaman çıkıp gelebilir kahvemizi içebilir ve burada sanatın onlarca dalı ile uğraşan insanlar ile konuşarak sosyalleşebilirsin
  • Sürekli düzenlenen sosyal aktiviteler ile her zaman aktif her zaman mükemmel bir sanat ailesinin üyesi olacaksın
  • Önceden haber vermek koşulu ile dilediğin kadar odalarımızda ücretsiz bir şekilde çalışma yapabilirsin

Çeşitli Ritimler ile Eğlenceli Perküsyon Kursu İzmir Eğitimleri

Perküsyon eğitimlerimiz ayrıca İzmir‘deki kurumlara motivasyon arttırıcı eğitimler olarak da verilmektedir. Perküsyon dersi videoları izleyerek de bir nebze öğrenilebilecek bu derslerin verimsiz geçme ihtimaline karşı daha çok toplu olarak ders alımı tercih edilmektedir.

Tabi bunların yanı sıra perküsyon kursları grup perküsyon dersleri olarak verilmenin yanında kendini profesyonel olarak ilerletmek isteyenler için de bireysel olarak verilmektedir. ”Ben gelmeye karar verdim ama konum olarak bize uzak.” derseniz ritim kursu Karşıyaka şubemizde de verilmektedir. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşınız.


Trompet Kursu İzmir Hakkında Sık Sorulan Sorular

Söz Konusu Sanat - Whatsapp İletişim

Aşağıdaki sorular ücretsiz trompet kursu İzmir deneme dersine katılan katılımcıların ya da bizlere sorularını sms, whatsapp ile ileten kişilerin sorulardır.

Alanında uzman trompet dersi İzmir öğretmenlerimizin cevaplamış olduğu soruların cevaplarını da aşağıda bulabilirsiniz.

Trompet kursu ücretsiz deneme dersine katılmak için eğer bu yazımızı telefon gibi mobil bir ağa bağlanarak okuyorsan 0553 174 68 89 numarasına dokunarak bizi arayabilirsin.

Bunun yanı sıra sol tarafta bulunan ” bizimle iletişime geç ” görseline tıklayarak direkt olarak sorularını whatsapp üzerinden bize iletebilirsin.

Aşağıdaki sorular arasında merak ettiklerin yoksa sorularını bize ilettikten sonra alanında uzman trompet kursu İzmir öğretmenlerimizin cevaplarını çok kısa bir süre içerisinde size ulaştıracağız.

 


Perküsyon kursu fiyatları ne kadardır?

Perküsyon kursu fiyatlarımız, sınıf, bireysel ve kurumsal olarak 3’e ayrılmaktadır. Almak istediğiniz perküsyon kursu seçeneğine göre bizi arayıp veya mail yoluyla ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Perküsyon kursu alacağımız perküsyon atölyeniz İzmir’in neresinde?

Perküsyon kurslarımızı alacağınız atölyemiz İzmir Hatay‘da yer almaktadır, fakat kurumsal olarak perküsyon kursu almak istiyorsanız eğitmenlerimiz kurumunuzda eğitim vermektedir.

Perküsyon kursuna katılmak için yaş sınırı nedir?

4 yaşından büyük olan herkes perküsyon derslerine katılabilmektedir.

Ücretsiz perküsyon deneme derslerimize katılıp siz de perküsyonla ilgili ve perküsyon kursumuzla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 


Perküsyon Hakkında Genel Bilgi Ve Tarihçesi

Perküsyon, vurmalı enstrumanların tamamına verilen genel addır. Kelime Latince kökenlidir ve ses çıkarma enstrumanı anlamına gelmektedir. Kullanım alanı ezgisel bir müzikte ritmi oluşturmak ve devamlılığını sağlayıp, esere renk katmaktır. Perküsyonlar vurmalı enstrumanlardır ve bu enstrumanlar elle, tokmakla, bagetle vurularak çalınabilir. Kısaca özetlemek gerekirse el ile veya başka bir gereç yardımıyla çalkalamayla, ovularak, vurarak çalınan enstrumanların tamamına perküsyon-vurmalı çalgılar adı verilir.

Perküsyonun tarihi hakkında net bilgi bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise insanlığın var olduğu zamandan beri vurmalı enstrumanları kullanmasından kaynaklıdır. İnsanın ilk enstrumanı ses ve ritmdir. Ritm ilk çağlarda haberleşme, savaş sırasında düşmanı korkutmak, duyuru yapmak amaçlı birçok şekilde kullanılmıştır. Perküsyon çalgıları günümüzdeki birçok müzik türünde ritm yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Caz, blues, pop, rock, tsm gibi birçok müzik türünde sıkça perküsyon tınılarına rastlanabilmektedir.

Perküsyonların Sınıflandırılması

Perküsyon aletlerinin sınıflandırılması birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Bu etkenler etkin köken, aletin yapısı, orkestra içerisinde kullanım alanı gibi çeşitli maddelerle sınıflandırılabilir. Ancak genel olarak daha bilimsel kabul edilmiş ve sınıflandırma göz önünde bulundurulduğundan daha net bir tablo olan 4 sınıflandırma şekli aşağıdakiler gibidir.

1- Sesin üretme biçimine göre vurmalı enstrumanlar

Bu sistem 1914 yılında keşfedilmiştir. Tarihi ve toplumsal konularla incelenmesindense bu sınıflandırmanın daha bilimsel olduğu kanısına varılmıştır. Bu sınıflandırma da enstrumanların ses üretme biçimi göz önünde bulundurulmuştur.

*  İdiofon

Bu enstrumanlar tüm bölümlerinin titreşime girmesi sonucu ses üretirler.

– Üçgen (enstruman)
– Gong
– Marimba
– Kastanyet
– Çan

Membrafon

Membrafonların üzerlerinde bir zar bulunmaktadır.Bu zarın titreşime girmesiyle birlikte ses oluştururlar.
Bütün davullar membrafon grubuna girmektedir.

– Bas
– Davul
– Çember


 

2- Müziksel işlevine göre vurmalı enstrumanlar

Bu sınıflandırma çeşidinde önemli olan nokta, enstrumanın frekansının belirlenip belirlenememesidir.

Belirlenebilen Frekansta Olan Enstrumanlar

– Arp
– Mızıka
– Marimba
– Timpani

Belirlenebilen Frekansta Olmayan Ensturmanlar

– Düdük
– Bass Davul
– Zil
– Yer Davul


3-Kültür Ve Gelenek Farklılıklarına Göre Enstrumanlar

Bu sınıflandırma biçiminde enstrumanlar yörelerine göre, kökenlerine göre sınıflandırılır.Bu yüzden bu sınıflandırma çeşidi kendi içerisinde 2 kısımda incelenebilir;

Folklorik Vurmalı Enstrumanlar

– Cajon
– Timbal
– Latin Ritm Enstrumanları
– Tabla

Modern Vurmalı Enstrumanlar

– Bateri (Davul Seti)
– Orkestralarda kullanılan ritm enstrumanları


Perküsyon Kursunuza Nasıl Ulaşırım?

Perküsyon kursumuz İzmir Hatay’da İzmirspor metro durağının hemen yakınında yer almaktadır. Perküsyon Kursu İzmir HatayGüzelyalı, Güzelbahçe, Göztepe, Bornova, Balçova, Buca, Konak, Karabağlar, Alsancak, Üçyol, Poligon, Yeşilyurt, Fahrettin Altay, Narlıdere gibi yerlerden oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kursumuz, ulaşım araçlarına (metro, otobüs, dolmuş, vapur) da çok yakın mesafede yer almaktadır.

Perküsyon Dersi ile alakalı yazımızı vakit ayırıp incelediğiniz için teşekkürler! Perküsyon ve perküsyon kursu izmirle ilgili diğer merak ettiğiniz sorularla ilgili olarak sanat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.