Söz Konusu Sanat Blog

Piyano İle Çalınabilecek En Kolay Şarkılar

Piyano çalmak, kendinizi geliştirmek istiyor ancak seviyenize göre piyano şarkı notaları bulamadığınız için üzülüyor musunuz ? Hiç merak etmeyin piyano ile çalınabilecek en kolay şarkıları sizler için hazırladık.

Her seviyeye uygun piyano ile çalınabilecek en kolay şarkıların hepsi bu listede sizleri bekliyor.

Kolay piyano şarkıları, orta zorlukta piyano şarkıları ve çok zor piyano şarkıları… Tüm parçaları notalarına ve eğitim videolarına hemen erişebilirsiniz.

Herbiri ayrı bir konu olarak ele alınacaktır. Bu yazı içerisinde yer alan en kolay piyano parçalarını öğrenin ve ardından kısa sürede içerisinde yayına alınaca orta seviyede zorluktaki parçalar için hazırlığınızı tamamlayın.

Aşağıdaki listede çok fazla sayıda piyano ile çalınabilecek en kolay şarkılar yer alıyor. Herbiri için eğitim videolarını çekiyoruz.

Ancak sayının fazla olması ve videoların çekildikten sonra düzenlenip yüklenmesi biraz zaman alıyor. Bu nedenle gecikmeler için şimdiden özür dileriz.

Çalışmalara gereken önemi verirseniz izleyeceğiniz videolar ile kısa sürede orta zorluktaki piyano parçaları ve notalarına kadar kendinizi geliştirebilirsiniz.

Ayrıca buraya kadar gelmeniz gerçekten muhteşem! İyi bir piyanist olma yolunda en zorlu aşamayı atlattığınız ve çok sağlam bir temel oluşturduğunuz için kendinizi kutlamalısınız.

Aşağıdaki piyano notalarını yüksek çözünürlükte bilgisayarınıza indirmesinizi tavsiye ederiz.

İndirmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz ; Kolay Piyano Parçaları

Piyano İle Çalınabilecek En Kolay Şarkılar – Tüm Seviyeler

Piyano ile çalınması en kolay şarkılar ve piyano notaları işte karşınızda. Önce kolay olan iler başlayıp notaları okuyarak çaldığınızdan emin olun. Kesinlikle ezbere gitmeyin!

Kısa sürede iyi seviyede piyano çalmak istiyorsanız mutlaka aşağıdaki çalışmaları metronom ile yapın. Farkını göreceksiniz.

Baa Baa Black Sheep Piyano Notaları

Baa baa black sheep piyano notalarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Oldukça kolay piyano şarkılarından birini hemen repertuarınıza ekleyin.

baa baa black sheep piyano notası

Cuckoo Piyano Notaları

Cuckoo piyano notaları Suzuki metodu içerisinde yer alan bir parçadır. 2 lik 4 lük ve 8 lik notalara bu parça ile rahatlıkla çalışabilirsiniz.

cuckoo piyano notaları

Go Tell Aunt Rhody Piyano Notaları

Go Tell Aunt Rhody piyano notaları ile hemen kendinizi geliştirin. Çalışması en zevkli ve geliştirici parçalardan birine başlayın.

go tell aunt rhody piyano notaları

Jingle Bells Piyano Notaları

Piyano ile çalınabilecek en kolay şarkılardan belki de en popüler, hepimizin kulağına kazınmış parçalardan birisi de bu.

jingle bells piyano notaları

Greensleeves Piyano Notaları

Sadece piyanoda değil aynı zamanda keman, flüt ve gitarda da oldukça popüler ilgi çeken Greensleeves’i hemen öğren.

greensleeves piyano notaları

Lightly Row Piyano Notası

Suzuki metodunda yer alan, her iki elinde gelişimine ciddi katkısı olan Lightly Row parçasını hemen öğren ve çalmaya başla.

lightly row piyano notasıHot Cross Buns Piyano Notaları

Piyano ile çalınabilecek en kolay şarkılar arasında yer alan Hot Cross Buns ile akor becerilerinizi geliştirin.

hot cross buns piyano notaları

We Three Kings Notaları

Oldukça eğlenceli bir parça olan We Three Kings i sadece 10 dakikanızı ayırarak baştan sona çalabilirsiniz.

We Three Kings piyano notalarıMy Bonnie Lies Over The Ocean Notaları

Piyano ile çalınabilecek en kolay şarkılar arasında yer alan My Bonnie Lies Over The Ocean ile legato çalışmalarını da yapabilirsiniz.

my bonnie lies over the ocean piyano notası

French Children’s Song Piyano Notaları

Oldukça eğlenceli piyano ile çalınabilecek en kolay parçalar arasında yer French Children’s Song fa anahtarını okumayı geliştirmeniz açısından size çok yardımcı olacak.

french children's song piyano notaları

Jolly Old Saint Nicholas Piyano Notası

Başlangıç düzeyinde yer alan Jolly Old Saint Nicholas parçası ile nota okumanızı geliştirin. Ayrıca 1 lik 2 lik ve 4 lük nota sürelerini kavramanızda yardımcı olacak bu parçaya hemen çalışın.

Jolly Old Saint Nicholas piyano notası

London Bridge Piyano Notaları

Piyano ile çalınabilecek kolay şarkılardan birisi de London Bridge. Hızlı ve güzel bir temposu olan bu parça ile sağ el kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

london bridge piyano notaları

Twinkle Twinkle Little Star Piyano Notası

Başlangıç seviyesi piyano parçalarından biri olan Twinkle Twinkle Little Star ile sol anahtarı üzerindeki notaların konumlarını güzelce tekrar edebilirsiniz.

Twinkle Twinkle Little Star piyano notası

Au Clair De La Lune Piyano Notası

Çift el çalışmaları için oldukça ideal olan bu parçayı çalarken biraz zorlanabilirsiniz. Ancak bitirdiğiniz zaman size ne kadar çok şey kattığını fark edeceksiniz.

au clair de la lune piyano notası

Away in a Manger Piyano Notası

Bolca akor çalışması yaparak üzerine melodiler kurabileceğiniz bu parça harika. Yavaş tempoda çalıştıktan sonra hızlandırın ve farkı hissedin.

away in a manger piyano notası

Burgmuller Arabesque Piyano Notaları

Piyano ile çalınabilecek en kolay parçalardan bir diğeri de Burgmuller Arabesque. Bol bol akor çalışması yapabileceğiniz bu parça ezgisi ile de sizi büyüleyecek.

Burgmuller Arabesque piyano notaları

First Noel Piyano Notası

Kolay piyano parçası olan First Noel sağ ve sol el arasındaki ilişkiyi geliştirebileceğiniz değerli bir parça. Vakit kaybetmeden çalışın.

first noel piyano notası

Long Long Ago Piyano Notaları

Long Long Ago parçası oldukça dinamik bir yapıya sahip. Sol elin durmadan arpej attığı bu parça hem parmaklarınızın açılmasına yardımcı olacak hem de mekanik gelişimi destekleyecek.

Long Long Ago Piyano NotalarıRow Row Row Yout Boath Piyano Notaları

Başlangıç düzeyi piyano parçalarından olan Row Row Row Yout Boath ile noktalı değere sahip notaları güzelce çalışıp geliştirebilirsiniz. Ayrıca farklı tartımlar içermesi de tekniğinizi bir üst seviyeye taşıyacaktır.

Row Row Row Yout Boath piyano notalarıThe Emperor Waltz Piyano Notası

Legato yani bağlı çalınan notaları geliştirmeniz açısından mükemmel bir parça The Emperor Waltz. Piyano ile çalınabilecek en kolay şarkılar arasında kendine yer edinen bu esere hemen başlayın.

The Emperor Waltz Piyano NotasıHe’s Got The Whole World in His Hand Basit Piyano Notaları

Kolay piyano parçalarının şarkı notalarına hemen eriş.  Piyano başlangıç şarkıları arasında yer alan He’s got the whole world in his hand akor çalışmalarını yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

he's got the whole world in his hand piyano-notasıSwing Low Sweet Chariot Piyano Notaları

Piyano ile çalınabilecek kolay şarkılar arasında yer alan bu eser dinamik sağ el çalışmaları içerir. Kolay piyano notaları yardımı ile üstesinden hemen gelebilirsiniz. Basit piyano şarkılarından olan bu parçada sağ el çalışması ön planda.

Ancak ilgili notaların üzerinde gösterilen akorları da ekleyerek daha tatlı bir melodi elde edebilirsiniz. Basit piyano parçaları ile kendinizi geliştirin.

swing low sweet chariot piyano notası

Mary Had a Little Lamb Piyano Notası

Piyano notaları kolay şekilde öğrenmek istiyorsanız bu parça kesinlikle size yardımcı olacak. Piyanoda şarkı çalma konusunda kendinizi geliştirmeye hazır olun.

Ayrıca piyanonuz yoksa hiç dert değil. Basit org parçaları olarak da çalışmalarınızı org üzerinde gerçekleştirebilirsiniz.

mary had a little lamb piyano notası

We Wish You a Merry Christmas Piyano Şarkı Notaları

Piyanoda basit müzikler mi arıyorsunuz ? Basit, kolay şarkı notaları içeren bu parçayı sadece 5 dakikanızı ayırarak çalabilirsiniz.

Kolay piyano eserlerini metronom ile çalışmayı unutmayın. Böylelikle ritm duygunuzu da geliştirecek ve parçalarda doğru bir şekilde ilerleyebileceksiniz.

We Wish You A Merry Christmas piyano notası

O Come All Ye Faithful 

Klasik müzik piyano notaları için başlangıcı bu parçalardan biri ile yapabilirsiniz. Bir yandan nota okumanızı geliştirecek bu parçalar aynı zamanda sağ ve sol el kontrolüne de katkı sağlayacaktır.

O Come All Ye Faithful piyano notası

Ode to Jo piyano notaları

Piyano ile çalınabilecek kolay şarkılara Ode to Joy u da ekleyebilirsiniz. Oldukça eğlenceli bir melodisi olan bu parça en kolay piyano şarkılarından birisidir.

Ode to Jo piyano notalarıSilent Night Piyano Notası

Piyano çalınabilecek kolay parçalar listesi gerçekten çok uzun ancak sizler için hem en uygunlarını seçmeye çalıştık hem de videolar ile eğitiminize destek olmak istedik.

Silent Night parçası da bu listede yer alan kolay piyano parçalarından birisi aslında. Sağ ve sol el arasındaki tempoyu güzelce ayarlayıp geliştirmenize yardımcı olur.

Silent Night piyano notasıLittle Playmates Piyano Notaları

Piyano ile çalınabilecek kolay şarkılardan birisi de Little Playmates. Staccato notalara dikkat edin ve kesik kesik çalmaya çalışın.

Little Playmates Piyano NotalarıChant Arabe Piyano Notaları

Piyanoda ile çalınabilecek şarkılar listesinde son parçası Chant Arabe. Tam 5 li çalışmalar içeren bu parçada ellerinizi iyice açabileceksiniz.

Parmak çalışması açısından sizlere güzel katkı sağlayacak çalışmalardan birisidir.

 

Chant Arabe Piyano NotalarıPiyano İle Çalınabilecek En Kolay Türkçe Şarkılar

  • Feridun Düzağaç – Alev Alev
  • Halil Sezai – Olsun
  • Teoman – İstanbul’da Sonbahar
  • Yüksek Sadakat – Döneceksin Diye Söz Ver
  • Şebnem Ferah – Hoşça Kal
  • Şebnem Ferah – Yalnız
  • Nev – Bazen
  • MFÖ – Hep Yaşın 19
  • Sezen Aksu – Küçüğüm
En kısa zamanda piyano ile çalınabilecek Türkçe şarkıların da eğitim videolarını bu sayfada bulabileceksiniz.

Ayrıca bizi Youtube üzerinden takip etmeyi de unutmayın! Son eklenene içeriklere ilk siz erişin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu