Piyano Kursu

Piyano Kursu İzmir : En Ucuz En Kaliteli Piyano Dersleri

Piyano kursu İzmir Göztepe ile %100 öğrenme garantili piyano kurslarına davetlisiniz.

Her anından zevk alacağınız, ders içeriğinin sizin zevklerinize göre oluşturulduğu piyano dersleri ile piyano çalmayı öğrenmen artık hayal olmaktan çok uzak.

Güncel eğitim metotlarıyla en yüksek verim alabileceğiniz şekilde tasarlanan dersler sonucunda gelişimin tadını çıkarın!

Sanat ile tarihin iç içe geçtiği mükemmel bir ortamda, İzmir’in en iyi piyano öğretmenlerinden piyano dersi almanın ayrıcalıklarını yaşayın.

Göztepe piyano kursu, merkezi bir konumda olduğu için ulaşım oldukça rahat. Metro istasyonundan 5 dakika yürüme mesafesinde olan sanat merkezimize, tramvay, vapur, otobüs gibi diğer toplu taşıma araçları ile de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aklınızda çeşitli sorular mı var? En iyi müzik eğitimi İzmir’de aklınızdaki tüm soruları gidermekten mutluluk duyarız.

Hemen ücretsiz piyano kursu deneme dersine katılın. Hem kurumumuzu görün hem de öğretmenlerimiz ile tanışın. Merak ettiğiniz tüm soruların en sağlıklı cevaplarını almanız konusunda öğretmenlerimiz size yardımcı olsun.

Ücretsiz deneme dersine katılmak çok kolay. İletişim numaramızı arayın ya da whatsapp üzerinden bizlere ulaşın. Sizin için en uygun gün ve saat için randevunuzu oluşturalım.

İzmir piyano kursu ile özel ders arayışınıza son verin!

Öğrencinin dilinden anlayan, ister hobi ister okula hazırlık derslerinde de en kaliteli zamanı yaşayacağınız piyano kursu ile başarıyı hemen yakalayın.

İzmir Piyano Kursu Hizmet İçeriği

Piyano kursu İzmir‘in tam kalbinde, herkesin rahatlıkla ulaşım sağlayabileceği bir yer olan Göztepe’de bulunuyor.

Zamanın değerli olduğunu biliyoruz ve eğitim almak için işten çıktığında onlarca vakti yolda harcamanı istemiyoruz. Bu nedenle herkesin rahatlıkla ulaşım sağlayabileceği bir yerde müzik okulumuzu açmaya karar verdik.

Eğer bizim öğrencilerimiz İzmir’de piyano kursu alacaklarsa hizmetin en iyisini hak ederler!

Haftanın 7 Günü Piyano Dersleri Sizi Bekliyor

Sanat okulumuz haftanın 7 günü 09.00 – 22.00 arasında sürekli olarak açık. Sizler de dilediğiniz saatlerde piyano eğitimden faydalanabilirsiniz.

İşten geç mi çıkıyorsun ? Çalışma saatlerin değişkenlik mi gösteriyor ?

Hiç sorun değil! Ortak bir şekilde belirlediğimiz ders gün ve saatleri ile herkese uyacak en iyi programı hazırlamaya çalışıyoruz.

Amacımız sizlere için tüm olumsuzlukları ortadan kaldırıp en iyi piyano kursu deneyimini yaşatmak. Hazır olun!

Kişiye Özel Piyano Öğrenme Programı

Piyano çalmayı öğreten uygulamalar ile kısa sürede parça çalmayı öğrenin. Bu noktada üzerinde en çok durduğumuz konu kişiye özel piyano kursu kavramı.

Peki nedir bu kişiye özel çalışma planı ? Öncelikle hangi alanda ilerlemek istenilirse istenilsin yapılması gereken egzersizler, takip edilmesi gereken metotlar bulunmakta.

Ama arada sizlerin piyanoya olan aşkınızı arttıracak, motivasyonunuzu yükseltecek çalışmalar yapılmalı. Bu çalışmalar da tamamen sizlerin dinlemekten hoşlandığı, çalmayı istediği parçalardan oluşuyor.

Yani kısacası hangi parçayı seviyorsan ve çalmak istiyorsan derslerimiz onu öğrenirsin. Standart bir öğrenme planı çizilmez. Bu noktada sizlerin mutluluğu bizler için çok önemli. İzmir piyano kursları yaratıcı eğitim metotları ile enstrümana olan ilgini en üst seviyede tutmayı amaçlamaktadır.

Sene Sonu Piyano Kursu Gösterilerinde Sahne Alın

Sol ve fa anahtarlarını okumayı öğrendik. Birçok parçada çalabiliyoruz. Peki nereye kadar ?

Asıl sürprizle karşılaşmak ister misin ? Bu bilgi birikimini, performansını onlarca kişi karşısında sergilemeye ne dersin ?

Hem bireysel olarak hem de diğer öğrencilerimizin de katılım sağladığı çeşitli müzik grupları ve orkestra çalışmaları içinde olmak heyecan verici değil mi ?

Senden bir isteğimiz var. Düzenli çalışmak. Kendini geliştir ve dönem sonu gösterilerinde kendine bir yer edin!

Derse Gelemezsem Dersim Yanar Mı ?

Eğer derslere katılmazsan ister online istersen de sanat okulumuza gelip deneme derslerinden faydalanabilirsin.

Sizlerden sadece bir tek isteğimiz var. Katılamayacağınız dersten en az 5 saat önce kurumumuz ile iletişime geçip haber vermeniz. Son anda yapılan ders iptalleri çok acil bir neden içermedikçe işlendi olarak sayılmaktadır.

Bizimle sadece iletişimde kalmanızı istiyoruz.

Ücretsiz Çalışma Yapın Hem de En İyi Enstrümanlarla

Ders harici zamanlarda gelip kurumumuzun piyano kursu odalarında dilediğin kadar ücretsiz çalışma yapabilirsin.

Bunun için yapman gereken tek şey bizimle iletişime geçerek gelmek istediğin gün ve saat için randevu almak. Ardından piyano derslerine kaldığın yerden devam edebilirsin.

Hem akustik hem de dijital piyanoların bulunduğu sınıflarda en kaliteli deneyimi yaşayabilirsin.

Piyano çalmak istiyor ancak aynı zamanda ders dışı etkinlikleri ile de kafanı dağıtacak bir kurum mu arıyorsun ? Söz Konusu Sanat olarak bunların hepsini sana sunduğumuzu söylesek ne dersin peki ?

Sen de kısa sürede piyano çalmayı öğrenen 100’lerce öğrencimizden biri ol. İzmir Göztepe piyano kursu ile bunu sen de başarabilirsin.

Enstrüman eğitimi konusunda sıkıcı metotlardan uzak, yaratıcı öğrenmeyi hedefleyen bu piyano kursu İzmir ile aynı zamanda kafanı dağıtmak için tüm imkanlara sahipsin.

Verdiği her eğitimde olduğu gibi piyano kursu İzmir‘de de adından söz ettiren Söz Konusu Sanat’ta en iyi eğitim sizleri bekliyor.

İster okula hazırlık ister hobi eğitimi olsun hiç fark etmez. Bizim öğrencilerimiz her zaman en iyisini hak eder!

Hobi eğitimlerinde dahi en kaliteli sizlere sunan Söz Konusu Sanat’ta ayrıca ders harici zamanlarda gelip ücretsiz bir şekilde piyano çalışabilirsin. Piyanom yok diye üzülmene hiç gerek yok!

Kişiye özel hazırlanan müfredat sayesinde istediğin parçaları çalmayı öğreneceğin Güzelyalı piyano dersleri ile kısa sürede başarıya ulaşabilirsin.

Dershane ortamından uzak, adım attığın ilk anda içini ısıtacak, aile samimiyeti hissedebileceğin bir ortamda kendinin, eşinin ya da çocuğunun gelişimine katkıda bulunmak ister misin ?

O zaman doğru adreste olduğunu bilmeni isteriz.

Piyano dersleri ile ilgili aklında birçok sorunun olduğunun farkındayız. Bu hizmet sayfamız boyunca tüm bu soruların cevabını en net şekilde sizlerle paylaşıyor olacağız.

İzmir’in En İyi Piyano Öğretmenlerinden Ders Alın

Son dönemin en popüler enstrümanlarından biri olan piyanoyu belkide bu kadar çekici kılan durumlardan biri hem melodi hem de melodinin arkasını dolduran akorların aynı anda kullanabilmesidir.Maliyetli bir enstrüman olmasına rağmen bu kadar çok tercih edilmesi hem orkestrada solo ya da eşlik olarak kullanılması piyanoyu diğer enstrümanlardan ayırmaktadır.

Sen de bu mükemmel enstrümanı öğrenmek istiyorsan hadi ne bekliyorsun ! Söz Konusu Sanat ücretsiz piyano deneme dersleri ile tanışmanın tam zamanı ! Güler yüzlü öğretmen kadrosu, sıcacık bir aile ortamı tadında bir sanat merkezinde eğlenerek, sosyalleşerek enstrüman öğrenmenin farkını yaşayın.

Piyano kursu İzmir öğretmenlerimizin de görüşlerini alarak hazırladığımız bu yazı boyunca sizlere aktarmaya çalışacağımız konular ;

 • Müzik eğitimine neden piyano ile başlanılması gerektiği 
 • Piyanonun tanımı ve özellikleri
 • Piyano türleri
 • Piyano hakkında sık sorulan sorular

Dilersen tüm yazıyı okumak yerine başlıklar halinde verdiğimiz yazılardan ilgili çekenlere, merak ettiklerine hızlı bir şekilde ulaşarak vakit kazanabilirsiniz.

Piyano kursu İzmir Güzelyalı ücretsiz deneme dersine katılan öğrencilerin de aklını kurcalayan ve deneme derslerinde öğretmenlerimize danıştığı, piyano hakkında en sık soruları sizler için tek bir başlık altında topladık. Yazımın ilerleyen kısımlarında bu sorulara okuyabilirsiniz.

İzmir Piyano Kursu Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz piyano kursu sizler için sunduğumuz ve oldukça faydalı olduğunu düşündüğümüz ek hizmetlerimizden bir tanesi.

Ücretsiz piyano kursu deneme dersinin amacı sizleri yakından tanımak, kurumumuzu görmeniz ve öğretmenimizle tanışmanız olarak açıklanabilir ama sadece bunlarla sınırlı olmadığına da emin olmalısınız.

Deneme dersindeki en önemli nokta deneyimlemek. Peki neyi nasıl deneyimleyeceksin ? Nedir bu ücretsiz deneme dersi ?

Yaklaşık 30 dakika kadar süren bu eğitim süresi boyunca ;

 • Piyanoda duruş ve ellerin konumu
 • Piyanoda notaların yerleri
 • Solfej ve tartım bilgisi
 • Çeşitli piyano egzersizleri

Bitmedi! Ardından bu öğrendiklerinle basit bir parçayı nota takibi yaptırarak çaldırıyoruz. Bu noktadaki amacımız piyano çalmayı deneyimlemen.

Bilmediğimiz bir alanda adım attığımızda ön yargılarımız oluşur. Yapamam, bu çok zor algısından kurtulmak için bunu senin yapman gerekli. İşte bu noktada sizlere yardımcı oluyoruz.

Piyano çalmanın aslında o kadar da zor olmadığını sen deneyimliyorsun. Bu paha biçilemez fırsatı kaçırmak istemiyorsan hemen İzmir piyano kursu ücretsiz deneme dersi için randevu almalısın.

 

İzmir Piyano Kursunda Hangi Alanlarda Eğitim Alabilirsin ?

Eğitim içeriklerimiz İzmir’de hobi kursları ve güzel sanatlara hazırlık kursları olarak iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. İstediğin alanda eğitimlerden faydalanabilir ve kendini geliştirmeye kaldığın yerden devam edebilirsin.

Güzel Sanatlar Hazırlık Piyano Kursu

Üniversiteye ya da liseye hazırlık olsun hiç fark etmez. Tamamı sınav müfredatına uygun, sınavlarda sorulan işitme ve piyano parçalarına yönelik bir piyano öğrenme programı seni bekliyor. Bu zorlu bir maraton! Ne kadar erken başlarsan o kadar hızlı yol alacağını unutma.

Ayrıca müzik bölümünde okuyor ve ek takviye ders arıyorsan da bu piyano derslerinden faydalanabilirsin.

Hobi Kursları Piyano eğitimi

Hobi eğitimi denildiği zaman genelikle insanlar çok beklenti içine girmiyor ama bu kesinlikle yanlış bir yaklaşım. Hobinin de en kalitelisi sizleri Söz Konusu Sanat’ta bekliyor.

Batı müziği, Türkçe pop repertuar ya da yabancı parçalar. Tamamı sizlere özel hazırlanan piyano kursu ders içerikleri ile kendini geliştirmek çok zevkli!

Piyano Eğitiminin ABC’si nedir ?

 • Sağ ve sol el motor beceri gelişimi
 • Fa ve sol anahtarı okuma
 • Solfej, tartım ve ritim bilgisi

İzmir Özel Piyano Kursu İle İlk Derste Parça Çal

Kesinlikle kısa süre içerisinde kendini geliştirmelisin. Bunun farkındayız.

Zaman hepimiz için oldukça değerli. Biz de bu düşünce ile yola çıkarak sizlerin piyanoda kendini geliştirmesi adına 60 a yakın metot ile çalışma yapıyoruz. 

Her bir sıkıntının çözümü rahatlıkla aşabileceğin özel piyano kursu İzmir‘de öğretmenlerinin de yardımı ile sorun yaşamadan müzik alanında kendini geliştirebilirsin.

Tabi ki her şey karşılıklı olmalı. Bizler sizlerin gelişimini hızlandıracak az zamanda büyük işler başarmanıza yardımcı olacak çalışma planları çıkarırken sizlerin de çalışmalarına ara vermeden disiplinli bir şekilde emek vermeniz gerekli.

Söz Konusu Sanat sadece piyano kursu alabileceğin bir kurum değil. Burası sosyal bir klüp. Sanatın birçok dalı ile uğraşan insanlarla dolu bir ortamda bulunmaktan daha eğlenceli ne olabilir ki ?

İzmir Güzelyalı müzik kursunda yok yok! Her şey sizlerin kendisini daha iyi geliştirmesi için. Tüm imkanlarımızdan faydalanabileceğin piyano kursu İzmir Güzelyalı‘ya bi şans vermenin tam zamanı! Çünkü biz sizlerle çalışmak, sizleri geliştirmek istiyoruz.

Çocuklar İçin Piyano Kursu İzmir

Piyano, diğer enstrümanlar arasında en temel müzik aleti olarak gösterilmektedir.

Hem sol hem de fa anahtarının birlikte kullanıldığı piyano, seslerin temiz bir şekilde kulağa oturması, sağ ve sol el koordinasyonunu sağlarken beyni geliştirmek gibi birçok açıdan öğrenilmesi gereken enstrümanlardandır.

4 yaş ve üzeri çocuklar piyano kursuna başlayabilmektedir. 4-7 yaş aralığında gerekli müzik alt yapısı, sağ ve sol el koordinasyonu gelişimi, nota okuma gibi birçok temel çalışma gerçekleştirilmektedir. İlk aşamada amaç çocuğa enstrümanı sevdirmektir.

7 yaş ve üzerinde artık akademik eğitime başlanabilmektedir. Çocuk piyano kursları iki aşamalı olarak gerçekleşebilir.

İzmir hobi kursları ya da profesyonel eğitim olarak seçimini yapabilir. Tabi ki bu süreç bir anda gerçekleşen bir durum değil.

Hobi eğitimi olarak başlayan çalışmalar zaman içerisinde yerini profesyonelliğe bırakmaktadır.

Yetişkinler İçin Piyano Kursu İzmir

Yetişkin piyano kursları için herhangi bir alt ya da üst katılım yaşı bulunmamaktadır.

Günlük hayatın temposu ve sıkıcılığından uzaklaşmanız, kendinizi ve yeteneklerinizi keşfetmeniz için hobi piyano kurslarına katılabilirsiniz.

Kafa dağıtmak için bire bir bir aktive olan piyanoyu, düzenli vakit ayırarak çalışmalar yapabilirseniz kısa süre içerisinde onlarca parça çalabilirsiniz.

Artık kendiniz için bir şeyler yapma zamanı geldi! Uzun zamandır istediğiniz ancak vakit, yer, iş gibi birçok sıkıntı yüzünden ertelediğiniz piyano eğitimine başlamanın tam zamanı!

Müzik kursu İzmir Güzelyalı ile hayallerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yaştan sonra piyano benim neyime deme! Eğitim, öğrenmenin yaşı ve zamanı olmaz. Hele keyifliyse hiç olmaz!

Şimdi tam da şu anda senin için piyano öğrenme zamanı.

Neden Piyano Eğitimi Alınmalıdır ?

Piyano, müzik eğitimine başlamak isteyen küçük ya da büyük onlarca kişinin ilgisini çeken bir enstrümandır. Bu başlık altında piyano eğitimine başlamanın temel nedenlerini paylaşıyor olacağız.

Müzik eğitimi sayesinde bireylerin farkındalığı artar 

 • Piyano kursu İzmirde alınacak piyano eğitimini diğer enstrüman eğitimlerinden ayıran en temel özellik beynin her iki lobununda aktif olarak kullanılmasıdır. Bu çalışma bireyin sorunlarla baş etme, yaratıcı çözüm üretme yetisine katkıda bulunmaktadır.
 • Farkındalığı arttıran enstrüman sadece piyano değildir. Müziğin daha doğrusu sanatın tüm dalları için geçerli bir durumdur bu.
 • Müziğin temelinde ses aralıkları vardır. Bu aralıklar duyumsal açıdan katılımcının sayısal zekasını arttırmada aktif olarak rol oynamaktadır.

Özgüven patlaması

 • Piyanoyu her çalışında kendini biraz daha geliştirmen bile artık yavaş yavaş parça çalabiliyor olacaksın. Bunu başardığın için kişisel olarak tatmin olmak ile beraber motivasyonun artacak.
 • Aynı zamanda piyano ile parçaları çalman başkaları tarafından beğenilmesi insanlar karşısında daha rahat olmanı sağlayacak. Hatta bu rahatlığa o kadar alışacaksın başkalarının yanında piyano çalarken sıkıntı çekmeyeceksin.

Okul | İş hayatındaki başarıların artacak

 • Çok yönlü düşünme alışkanlığı elde edeceksiniz.Bu zaman içerisinde multitasking de denilen aynı anda bir den fazla işi yapmanıza olanak sağlayacak.  Piyano dersi İzmirile bu çok yönlü düşünme alışkanlığı ile olayları daha farklı yorumlamayı öğreneceksin. Bu düşünme biçimini öğrenmen ile olayları yorumlama gücün gelişecek.

Odaklanma süreni arttıracak | Hafızanı kuvvetlendirecek

 • Piyano çalma eylemi sırasında nota takibi yapmak ve sürekli başa dönmek hafızayı canlı tutmaktadır. Aktif olarak kullanılan bir beyin unutma alışkanlığı azalır. Göz ve el koordinasyonunun en üst düzeyde kullanılması konsantrasyonu arttırmada yardımcı önemli etmenlerdendir. Zaman içerisinde konsantrasyon artması ile beraber odaklanma süresinde de gözle görülür bir yükselme olacaktır.

Yabancı dil | Müzik İlişkisi

 • Yabancı dil ve müzik eğitimi beyin üzerinde aynı yerleri uyarmaktadır. Küçük yaşta müzik eğitimi alan bireylerin yabancı dili daha rahat kavradıkları görülmüştür.

Tabi ki de piyano kursu İzmir ile piyano eğitimi almaya başlayınca insanların aklına ne kadar sürede parça çalabilirim, ne kadar sürede kendi kendime piyano öğrenebilirim soruları gelmektedir.

Bu tarz bilgiler ve çok daha fazlası için blog sayfamızı takip edebilirisin. Tüm enstrümanlar hakkında çeşitli çalışmaların, bilgilerin olduğu bu sayfa tam bir hazine!

Piyanonun Tanımı ve Özellikleri

Yukarıda maddeler halinde verdiğimiz özellikler sonucunda piyano çalmanın zararları olmadığı, aksine piyano eğitimi almanın beyin gelişimi üzerindeki etkisi olduğu görülmektedir.

 • Klavyeli ve telli enstrümanlar grubunun bir üyesidir.
 • Standart piyano üzerinde toplam 88 tuş vardır. Bu 88 tuşun 52 tanesi beyaz yani doğal seslerden oluşmaktadır. Geri kalan 36 tuş ise siyahtır yani beyaz notaların diyezleri ya da bemolleridir.
 • Akustik piyano üzerinde bulunan tuşlar bir tablaya bağlıdır. Bu tablanın arkasında tuşlar çekiçlere bağlanır ve her tuş hareketi sonucunda çekiçler gergin tellere vurarak sesi oluşturur.
 • Çekiçleri ucu baskıyı sönümlemesi açısından keçe ile kaplanmıştır.
 • Akustik ya da dijital piyanolarda 3 adet pedal bulunur. Bu pedallardan en sağdaki sesin uzamasını sağlar.
 • Orta pedal sürdindir sesi kısar. En soldaki pedal ise bir çekiçin 3 tele vurması yerine tek tele vurmasını sağlar.

Söz Konusu Sanat Farkı ile Kısa Süre İçerisinde Başarıya Ulaşın!

Piyano için en temel müzik aleti diyebiliriz, hem diğer müzik aletlerine göre başlangıç aşamasında öğrenmesinin kolaylığı hem de şık duruşu piyanoyu çok tercih edilir bir müzik aleti yapmaktadır.

Aynı zamanda piyanonun çocuk gelişimine faydası ve yetişkinlerin sosyalleşmesindeki önemi de piyanonun sık tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır.

Daha bir çok nedenden dolayı yoğun istek gören piyano, aynı zamanda bir rahatlama ve günün yorgunluğundan arınma aracı olarakta kullanılmaktadır.

Piyano dersine başlayacakların kendine kendine yarattığı en büyük engel ”piyano çok pahalı bir enstrümandır” yargısıdır.

Aslında piyano, geniş kullanım alanına sahip olmasından dolayı alım ve satımda bir çok farklı seçenek sunmaktadır. İyi bir araştırma içerisine girildiğinde pratik yapmak için yeterli olacak, iyi derece de bir piyanonun hesaplı fiyatlara satın alınabileceği görülmektedir.

Online Piyano Kursu

Piyano kursu İzmir’e kayıt olmak ve piyano çalmayı öğrenmek istiyor fakat yeterli zamanın olmadığından mı şikayetçisin ! Bu konu hakkında üzülmene hiç gerek yok.

Söz Konusu Sanat ailesi olarak her türlü sanat dalında İzmir’de bir ilke imza atıyoruz. Online enstrüman dersleri ile evinden hiç çıkmadan rahat bir şekilde piyano eğitimine devam edebilirsin.

Günümüz çalışma koşulları içerisinde böyle bir faaliyete zaman ayırmanın ne kadar zor olabileceğinin farkındayız ve işleri sizler için olabildiğince basit bir hale getirmeye çalışıyoruz.

Online enstrüman eğitimi alanında kurulduğu günden bu yandan hizmet veren kurumuzda istediğin sanat dalın eğitim alabilirsin. Online piyano kursuna katılmak için İzmir’de yaşamana gerek olmadığını da belirtmek istiyoruz. Türkiye’nin hatta Dünya’nın neresinde olursanız olun online piyano derslerinden faydalanabilirsiniz.

En ucuz piyano kursu online eğitimlerinden faydalanmak için yapman ve sahip olman gerekenler aslında bir o kadar da basit ;

 • İzmir’de piyano eğitimiveren kurumumuzu aramak ve ortak bir şekilde ders gün ve saatini belirlemek
 • Online piyano dersi için bilgisayarın ya da telefonun ile birlikte hazır olmak
 • Online dersler” whereby “ üzerinden gerçekleşeceği için, yayın sırasında herhangi bir donma veya kasma olmaması adına düzgün bir İnternet altyapısı

Bu bilgilerin yanı sıra ders içerikleri ve süresi katılımcının isteği doğrultusunda belirlenir. Yani piyano öğrenmek istiyorsan ne kadar ders alırsan o kadar ödersin. İstersen 20 dakika istersen 200 dakika boyunca ders alabilirsin.

Piyano kursu içeriklerinde sadece pratik amaçlı dersler ile birlikte armoni dersi de verilmektedir.

İzmir Piyano Kursu Sık Sorulan Sorular

Aşağıdaki soruların tamamı sizin gibi piyanoya ilgi duyan kişilerin merak ettiklerinden oluşmakta. Ücretsiz piyano kursu deneme dersine katılan ya da bizlere çeşitli sosyal medyadan ulaştırılan tüm soruların cevaplarına hemen ulaşabilirsin.

Bu sorular arasında sizlerin de merak ettikleri olduğunu biliyoruz. O nedenle sadece 5 dakikanı ayırarak konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsin.[

Piyano Çalmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir ?

Piyano çalmak için gereken özellikler diye bir liste maalesef oluşturmak çünkü bu liste içerisinde yer alabilecek başlıklar yok.

Ama bir şey duymak istiyorsan şunu söyleyebiliriz. Enstrüman çalma işi disiplin işidir. Özverili bir şekilde yaklaşılması gereklidir.

Zaman ayırmalı, düzenli pratik yapmalısın. Aksi taktirde kat edeceğin yol çok sınırlı olacaktır. Tam aksine düzenli çalışırsan, bu öğrenme sürecinin sonunun olmadığını anlayacaksın.

İzmir piyano dersi olarak içeriklerimizi sizlerin motivasyonunu hep yükseltmek adına oluşturuyoruz. Olabildiğince kısa sürede büyük adımlar atmayı hedefliyoruz.

Piyano Çalmak Nasıl Geliştirilir ?

Piyano çalmayı geliştirmek uzun bir süreç.

Her seviye için takip edilmesi, uygulanması gereken onlarca metot ve çalışma bulunmaktadır. Az öncede dediğimiz gibi bu işin sonu yok. Gelişmenin sınırı yok.

Sizler ne kadar üzerine düşerseniz ona yönelik birçok kaynaktan seviyenizi geliştirmek adına piyano kursu öğretmenlerimiz sizlere destek verecektir.

Piyano metot takibi 2 ya da 3 kitapla olacak bir iş değildir. Her kitabı her etütün bir kazanımı vardır. Gerektiğinde durumlarda kitaplar tam bitirilmeden başka bir kaynağa geçilir sonra tekrar çalıştığın kitaba dönüş yaparsın.

Oldukça karışık olan bu yolculukta öğretmenlerimiz sizlere yardımcı olacaklardır.

İyi Piyano Çalmak İçin Yetenek Tek Başına Yeterli Mi ?

Yetenek denilen kavram üzerine çalışıldığı zaman ortaya çıkan ve süreci kısaltan bir durumdur. Dikkat edin buradaki püf nokta çalışmak.

Yetenekli olduğu için hiç çalışmayan biri piyanoda belirli bir seviyeye kadar ilerlerken yeteneksiz olarak nitelendirilen biri düzenli çalışması ile diğer kişiyi geçecektir.

Enstrüman çalmada yetenekten çok özveri ve çalışma disiplini gereklidir. Yetenek fazla abartılan bir durumdur. Herkes yeteneklidir, önemli olan sizin kendinizi keşfetmeniz kendi sınırlarınızı geliştirmenizdir.

Piyano Çalmak İçin El Yapısı Nasıl Olmalı ?

El yapısı, parmak uzunluğu piyano çalmak isteyenlerin en sık sorduğu sorulardan birisidir.

Parmakların uzun ya da kısa olabilir. Bu piyano çalmayı engellemeyecektir. Şöyle sorular alıyoruz ; ” Ama onun parmakları uzun olduğu için elini daha rahat açıp notaları basabiliyor. ”

Elin küçük diye parmakların açılmaması gibi bir durum söz konusu değil. Evet çalarken seni biraz zorlayacaktır ancak parmak açma egzersizleri bunun için var olan bir şey. Yaşanılacak her sıkıntı için bir çözüm illa ki mevcuttur.

Ön yargılardan kurtulup bir adım atmanın tam zamanı.

Piyanoda Sol El Nasıl Geliştirilir ?

El ve parmak kaslarının gelişim süreci tamamen düzenli etüt ve parça çalışmaya bağlıdır.

Hiç bilmediğimiz bir alanda ilerlediğimizde parmak kontrolümüz düşük olacağından istediğimiz rahatlıkla kontrol sağlayamayabiliriz.

Bu geçici bir süreçtir. Düzenli çalışma ile parmaklar üzerinde gerekli hakimiyet oluşturulacaktır.

Piyano Çalmak Zor Mu ?

Piyano çalmak ilk bakıldığında korkutucu gelebilir. Bir yandan el kontrolü diğer yandan pedallar. Tabi bir de bunun sol ve fa anahtarı üzerinde notaları okuması da var.

Aslında süreç karışık gibi görünse de sistematik bir şekilde ilerlendiği zaman işimiz oldukça rahat. İzmir piyano kursu ders işleyişi tamamen sizin seviyenize göre tasarlanır.

Amacımız kurumdan her ayrıldığında daha mutlu, kendini daha çok geliştirmiş bir şekilde gitmendir. Bu nedenle kesinlikle hiçbir sıkıntı yaşamadan bu süreci birlikte güzelce atlatacağız.

Piyanom Olmadan Ders Almak Beni Geliştirir Mi ?

Evinde piyano olmasa bile piyano kursu İzmir‘e katılıp, piyano kursumuzdaki piyanoları istediğiniz zaman ücretsiz olarak kullanabilirsin.

Piyano çalma konusundaki isteğinizden emin olup bir piyano satın alana kadar piyano kursumuzda pratik yapabilirsin.

Bir çok kişi önce çalıp çalamayacağımdan emin olmalıyım diye düşünür bu yüzden en başta bir piyano satın almak istemez, fakat piyano olmadan çalışma yapamayacağınız için ilerleme kaydedemezsin. Bu yüzden piyano kursumuz bu konuda ücretsiz hizmet vermektedir.

Piyano Kursu Başlangıç Yaşı Nedir ?

Piyano eğitimlerimize başlamak için alt yaş sınırı 4’tür, üst yaş sınırı ise bulunmamaktadır. Piyano çalmaya istekli olan her yaştan birey eğitimlere katılabilir.

4 yaş altı durumlarda da derslerden yararlanabilirsin. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Piyano Kursunuza Nasıl Gelebilirim ?

Piyano kursumuza ulaşım çok kolaydır, çok merkezi bir konumda yer alan Söz Konusu Sanat‘a Hatay‘dan, Göztepe‘den, Balçova‘dan, Konak‘tan Karabağlar‘dan ve çevre ilçelerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro, otobüs, dolmuş yoluyla ulaşmanız çok kolaydır.

İzmir‘de öğrenme garantisi veren ve bir o kadar keyifli piyano kursumuza ulaşmak için Göztepe metrodan sadece bir kaç adım ilerlemen gerekiyor. Piyano Kursu İzmir Hatay’a dolmuş, otobüs, vapur ve metro gibi ulaşım araçlarıyla oldukça rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsin.

Piyano kursu İzmir BalçovaKonak, Güzelyalı, GüzelbahçeKarabağlar, Üçyol, Fahrettin Altay, PoligonBuca, Göztepe, YeşilyurtNarlıdereBornova ve Alsancak‘tan rahat bir şekilde, zorlanmadan ulaşım sağlayabilirsin.

Aklını takılan herhangi bir soru için hemen bizimle iletişime geç!

Söz Konusu Sanat, belediyelerin piyano kurslarından biri değildir. İzmir Göztepe’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, LCM, ABRSM, Rock School Of London sertifikasyon programlarına öğrenci hazırlayan özel bir kurumdur.

Başa dön tuşu
Kapalı