Piyano kursu İzmir Göztepe ile %100 öğrenme garantili piyano kurslarına davetlisiniz.

piyano-kursu-izmir-göztepe

Her anından zevk alacağınız, ders içeriğinin sizin zevklerinize göre oluşturulduğu piyano dersleri ile piyano çalmayı öğrenmen artık hayal olmaktan çok uzak.

İzmir piyano kursunda en iyi eğitimi deneyimlemek sizlere bir telefon kadar uzakta.

Güncel eğitim metotlarıyla en yüksek verim alabileceğiniz şekilde tasarlanan dersler sonucunda gelişimin tadını çıkarın!

Sanat ile tarihin iç içe geçtiği mükemmel bir ortamda, İzmir’in en iyi piyano öğretmenlerinden piyano dersi almanın ayrıcalıklarını yaşayın.

Göztepe piyano kursu, merkezi bir konumda olduğu için ulaşım oldukça rahat. Metro istasyonundan 5 dakika yürüme mesafesinde olan sanat merkezimize, tramvay, vapur, otobüs gibi diğer toplu taşıma araçları ile de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Aklınızda çeşitli sorular mı var ? En iyi müzik eğitimi İzmir’de aklınızdaki tüm soruları gidermekten mutluluk duyarız.

Hemen ücretsiz deneme dersine katılın. Hem kurumumuzu görün hem de öğretmenlerimiz ile tanışın. Merak ettiğiniz tüm soruların en sağlıklı cevaplarını almanız konusunda öğretmenlerimiz size yardımcı olsun.

Ücretsiz deneme dersine katılmak çok kolay. İletişim numaramızı arayın ya da whatsapp üzerinden bizlere ulaşın. Sizin için en uygun gün ve saat için randevunuzu oluşturalım.

 • Piyano çalmak için yaşınızın ilerlediğini, geç kaldığınızı mı düşünüyorsunuz ?
 • Piyano çalmayı becerip beceremeyeceğinizden mi korkuyorsunuz ?
 • Daha önceden müzik ile ilgili bir deneyiminiz yok mu ?
 • Piyanom yok, piyano kursu almak bana ne katar ki diye mi düşünüyorsunuz ?

izmir-özel-piyano-kursu

Korkmanıza, olumsuz düşüncelere kapılmanıza hiç gerek yok! Neden mi ?

Söz Konusu Sanat’ta her şey en temelden sizin seviyenize göre tasarlanır ve ders içerikleri oluşturulur. Daha önceden müzikle hiç ilgilenmemiş olabilirsiniz. Bu hiç önemli değil. Sizlere en temelden hem notaları öğreteceğiz hem de piyano üzerinde bunların alıştırmalarını beraber yapacağız.

Yaşım ilerledi diye üzülme! Haftanın 7 günü sabah 9 akşam 22 arası açığız. Vakit ayırabileceğiniz zamanlarda gelip özel piyano kursu ile piyano çalmayı öğrenebilirsiniz.

Piyanon yoksa ve çalmayı öğrenmek istiyorsan bu gerçekten mükemmel bir karar. Biz öğrencilerimizden, özellikle pahalı olan hiçbir enstrümanı ilk aşamada temin etmelerini istemiyoruz. Ders harici zamanlarda gelip ücretsiz piyano çalışabilirsiniz. Siz yeter ki isteyin !

Bizim öğrencilerimiz her zaman en iyisini hak eder !

İzmir piyano kursu ile özel ders arayışınıza son verin!

Öğrencinin dilinden anlayan, ister hobi ister okula hazırlık derslerinde de en kaliteli zamanı yaşayacağınız piyano kursu ile başarıyı hemen yakalayın.

Piyano çalmak istiyor ancak aynı zamanda ders dışı etkinlikleri ile de kafanı dağıtacak bir kurum mu arıyorsun ? Söz Konusu Sanat olarak bunların hepsini sana sunduğumuzu söylesek ne dersin peki ?

Sen de kısa sürede piyano çalmayı öğrenen 100’lerce öğrencimizden biri ol. İzmir Göztepe piyano kursu ile bunu sen de başarabilirsin.

piyano-kursları-izmir

Enstrüman eğitimi konusunda sıkıcı metotlardan uzak, yaratıcı öğrenmeyi hedefleyen bu piyano kursu İzmir ile aynı zamanda kafanı dağıtmak için tüm imkanlara sahipsin.

Verdiği her eğitimde olduğu gibi piyano kursu İzmir‘de de adından söz ettiren Söz Konusu Sanat’ta en iyi eğitim sizleri bekliyor.

hobi-piyano-kursu-izmir

İster okula hazırlık ister hobi eğitimi olsun hiç fark etmez. Bizim öğrencilerimiz her zaman en iyisini hak eder!

Hobi eğitimlerinde dahi en kaliteli sizlere sunan Söz Konusu Sanat’ta ayrıca ders harici zamanlarda gelip ücretsiz bir şekilde piyano çalışabilirsin. Piyanom yok diye üzülmene hiç gerek yok!

piyano kursu İzmir - İzmir'in en kaliteli en hesaplı piyano kursu

Kişiye özel hazırlanan müfredat sayesinde istediğin parçaları çalmayı öğreneceğin Güzelyalı piyano dersleri ile kısa sürede başarıya ulaşabilirsin.

Söz Konusu Sanat’ta alacağın eğitim içerikleri sadece bunlarda değil !

 • Bunaldın mı ? Çık gel bir kahve içelim, kafanı dağıtmak için gerekli her şey burada var
 • Haftanın 7 günü sabah 9 akşam 22 arasında dilediğin saate ders alma imkanı
 • Önceden haber vermen koşulu ile piyano sınıflarımızda ücretsiz etüt yapma imkanı
 • Tabi ki de her hafta düzenlenen film, çiğdem ve midye etkinlikleri ile onlarca kişinin katıldığı sosyal etkinlikler

izmir-hatayda-piyano-kursu

Son dönemin en popüler enstrümanlarından biri olan piyanoyu belkide bu kadar çekici kılan durumlardan biri hem melodi hem de melodinin arkasını dolduran akorların aynı anda kullanabilmesidir.Maliyetli bir enstrüman olmasına rağmen bu kadar çok tercih edilmesi hem orkestrada solo ya da eşlik olarak kullanılması piyanoyu diğer enstrümanlardan ayırmaktadır.

Sen de bu mükemmel enstrümanı öğrenmek istiyorsan hadi ne bekliyorsun ! Söz Konusu Sanat ücretsiz piyano deneme dersleri ile tanışmanın tam zamanı ! Güler yüzlü öğretmen kadrosu, sıcacık bir aile ortamı tadında bir sanat merkezinde eğlenerek, sosyalleşerek enstrüman öğrenmenin farkını yaşayın.

piyano kursu İzmir Hatay -

Piyano kursu İzmir öğretmenlerimizin de görüşlerini alarak hazırladığımız bu yazı boyunca sizlere aktarmaya çalışacağımız konular ;

 • Müzik eğitimine neden piyano ile başlanılması gerektiği 
 • Piyanonun tanımı ve özellikleri
 • Piyano türleri
 • Piyano hakkında sık sorulan sorular

Dilersen tüm yazıyı okumak yerine başlıklar halinde verdiğimiz yazılardan ilgili çekenlere, merak ettiklerine hızlı bir şekilde ulaşarak vakit kazanabilirsiniz.

Piyano kursu İzmir Güzelyalı ücretsiz deneme dersine katılan öğrencilerin de aklını kurcalayan ve deneme derslerinde öğretmenlerimize danıştığı, piyano hakkında en sık soruları sizler için tek bir başlık altında topladık. Yazımın ilerleyen kısımlarında bu sorulara okuyabilirsiniz.

Piyano Eğitiminin ABC’si nedir ?

izmir-göztepe-piyano-kursu


Çocuklar İçin Piyano Kursu İzmir

Piyano, diğer enstrümanlar arasında en temel müzik aleti olarak gösterilmektedir.

çocuk-piyano-kursu-izmir

Hem sol hem de fa anahtarının birlikte kullanıldığı piyano, seslerin temiz bir şekilde kulağa oturması, sağ ve sol el koordinasyonunu sağlarken beyni geliştirmek gibi birçok açıdan öğrenilmesi gereken enstrümanlardandır.

3 yaş ve üzeri çocuklar piyano kursuna başlayabilmektedir. 3-7 yaş aralığında gerekli müzik alt yapısı, sağ ve sol el koordinasyonu gelişimi, nota okuma gibi birçok temel çalışma gerçekleştirilmektedir. İlk aşamada amaç çocuğa enstrümanı sevdirmektir.

7 yaş ve üzerinde artık akademik eğitime başlanabilmektedir. Çocuk piyano kursları iki aşamalı olarak gerçekleşebilir.

İzmir hobi kursları ya da profesyonel eğitim olarak seçimini yapabilir. Tabi ki bu süreç bir anda gerçekleşen bir durum değil.

Hobi eğitimi olarak başlayan çalışmalar zaman içerisinde yerini profesyonelliğe bırakmaktadır.


Yetişkinler İçin Piyano Kursu İzmir

Yetişkin piyano kursları için herhangi bir alt ya da üst katılım yaşı bulunmamaktadır.

yetişkin-piyano-kursu

Günlük hayatın temposu ve sıkıcılığından uzaklaşmanız, kendinizi ve yeteneklerinizi keşfetmeniz için hobi piyano kurslarına katılabilirsiniz.

Kafa dağıtmak için bire bir bir aktive olan piyanoyu, düzenli vakit ayırarak çalışmalar yapabilirseniz kısa süre içerisinde onlarca parça çalabilirsiniz.

Artık kendiniz için bir şeyler yapma zamanı geldi!

Uzun zamandır istediğiniz ancak vakit, yer, iş gibi birçok sıkıntı yüzünden ertelediğiniz piyano eğitimine başlamanın tam zamanı!

Müzik kursu İzmir Güzelyalı ile hayallerini gerçekleştirebilirsiniz.


Neden Piyano Eğitimi Alınmalıdır

Piyano Dersi İzmir - Müziğin Beyin Gelişimine Etkisi

Piyano, müzik eğitimine başlamak isteyen küçük ya da büyük onlarca kişinin ilgisini çeken bir enstrümandır. Bu başlık altında piyano eğitimine başlamanın temel nedenlerini paylaşıyor olacağız.

Müzik eğitimi sayesinde bireylerin farkındalığı artar 

 • Piyano kursu İzmir de alınacak piyano eğitimini diğer enstrüman eğitimlerinden ayıran en temel özellik beynin her iki lobununda aktif olarak kullanılmasıdır. Bu çalışma bireyin sorunlarla baş etme, yaratıcı çözüm üretme yetisine katkıda bulunmaktadır.
 • Farkındalığı arttıran enstrüman sadece piyano değildir. Müziğin daha doğrusu sanatın tüm dalları için geçerli bir durumdur bu.
 • Müziğin temelinde ses aralıkları vardır. Bu aralıklar duyumsal açıdan katılımcının sayısal zekasını arttırmada aktif olarak rol oynamaktadır.

Özgüven patlaması

 • Piyanoyu her çalışında kendini biraz daha geliştirmen bile artık yavaş yavaş parça çalabiliyor olacaksın. Bunu başardığın için kişisel olarak tatmin olmak ile beraber motivasyonun artacak.
 • Aynı zamanda piyano ile parçaları çalman başkaları tarafından beğenilmesi insanlar karşısında daha rahat olmanı sağlayacak. Hatta bu rahatlığa o kadar alışacaksın başkalarının yanında piyano çalarken sıkıntı çekmeyeceksin.

Çalışma Disiplini İçin Piyano Kursu İzmir Bire bir !

Okul | İş hayatındaki başarıların artacak

 • Çok yönlü düşünme alışkanlığı elde edeceksiniz.Bu zaman içerisinde multitasking de denilen aynı anda bir den fazla işi yapmanıza olanak sağlayacak.  Piyano dersi İzmir ile bu çok yönlü düşünme alışkanlığı ile olayları daha farklı yorumlamayı öğreneceksin. Bu düşünme biçimini öğrenmen ile olayları yorumlama gücün gelişecek.

Odaklanma süreni arttıracak | Hafızanı kuvvetlendirecek

 • Piyano çalma eylemi sırasında nota takibi yapmak ve sürekli başa dönmek hafızayı canlı tutmaktadır. Aktif olarak kullanılan bir beyin unutma alışkanlığı azalır. Göz ve el koordinasyonunun en üst düzeyde kullanılması konsantrasyonu arttırmada yardımcı önemli etmenlerdendir. Zaman içerisinde konsantrasyon artması ile beraber odaklanma süresinde de gözle görülür bir yükselme olacaktır.

Yabancı dil | Müzik İlişkisi

 • Yabancı dil ve müzik eğitimi beyin üzerinde aynı yerleri uyarmaktadır. Küçük yaşta müzik eğitimi alan bireylerin yabancı dili daha rahat kavradıkları görülmüştür.

Tabi ki de piyano kursu İzmir ile piyano eğitimi almaya başlayınca insanların aklına ne kadar sürede parça çalabilirim, ne kadar sürede kendi kendime piyano öğrenebilirim soruları gelmektedir.

Bu soruların cevapları aslında sizlerin biraz çalışma disiplinine bağlı olarak değişiyor. Bu konu ile ilgili yazılan blog yazılarımıza sitemiz içerisinden ulaşabilirsiniz.


Piyanonun Tanımı ve Özellikleri

Piyano Kursu İzmir - Piyano Hakkında Temel Bilgiler

Yukarıda maddeler halinde verdiğimiz özellikler sonucunda piyano çalmanın zararları olmadığı, aksine piyano eğitimi almanın beyin gelişimi üzerindeki etkisi olduğu görülmektedir.

 • Klavyeli ve telli enstrümanlar grubunun bir üyesidir.
 • Standart piyano üzerinde toplam 88 tuş vardır. Bu 88 tuşun 52 tanesi beyaz yani doğal seslerden oluşmaktadır. Geri kalan 36 tuş ise siyahtır yani beyaz notaların diyezleri ya da bemolleridir.
 • Akustik piyano üzerinde bulunan tuşlar bir tablaya bağlıdır. Bu tablanın arkasında tuşlar çekiçlere bağlanır ve her tuş hareketi sonucunda çekiçler gergin tellere vurarak sesi oluşturur.
 • Çekiçleri ucu baskıyı sönümlemesi açısından keçe ile kaplanmıştır.
 • Akustik ya da dijital piyanolarda 3 adet pedal bulunur. Bu pedallardan en sağdaki sesin uzamasını sağlar. Orta pedal sürdindir sesi kısar. En soldaki pedal ise bir çekiçin 3 tele vurması yerine tek tele vurmasını sağlar.

Piyano hakkında temel bilgileri almak birçok açıdan işinize yarayacaktır. Örneğin piyano temizliğinin düzenli yapılması piyanonun kondisyonunu maksimum seviyede tutar ve daha keyifli bir çalım tecrübesi yaşatmaktadır.


Piyano Çeşitleri Hakkında Bilgi

Piyanonun maliyetli bir enstrüman olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak tüm piyano çeşitleri aynı fiyata sahip değil. Uygun olan modelleri olduğu gibi gerçekten pahalı piyano çeşitleri de bulunmaktadır. Bu başlık altında en çok kullanılan satın alınan ve kullanılan piyano türlerini sırayalacağız.

Eğer aklınızda sıfır ya da ikinci el piyano alma düşüncesi varsa Söz Konusu Sanat piyano kursu İzmir olarak sizlere bu aşamada yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bütçeniz dahilinde en ekonomik piyanoyu temin etmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Randevu oluşturmak, aklında bulunan soruları bize iletmek için yapman gereken tek şey aşağıdaki görselleri kullanmak ;

whatsapp-iletişim

Instagram-İletişim

telefon-iletişim

Söz Konusu Sanat’ta enstrüman derslerinde her zaman kampanya var! %35 indirimli piyano dersleri için bizi hemen arayın. Profesyonel eğitmenlerle piyano kursu fiyatını kaçırma ve hemen kayıt ol! Ücretsiz deneme dersi ve kolay ulaşımdan faydalan.

Diğer kursları ; gitar, piyano, keman, bağlama, yan flüt, bateri, çello, klarnet ve resim! Sayfaları ziyaret ederek bilgi alabilirsin.

En çok kullanılan piyano çeşitleri

 • Akustik duvar piyano
 • Akustik kuyruklu piyano
 • Dijital duvar piyano
 • Taşınabilir piyano
 • Silent piyano

Piyano Dersi İzmir Hatay

Sizde güzel dostluklar kurarak, eğlenceli ve bir o kadar da öğretici bir piyano eğitimi almak istemez misiniz? Cevabınız evet ise Söz Konusu Sanat Piyano Kursu İzmir olarak alanındaki en seçkin eğitmenler eşliğinde size eşsiz bir piyano dersi garantisi vermekteyiz!

Ücretsiz piyano kursu izmir deneme dersine katılım sağlamak için; 0553 174 68 89  sitemizde bulunan iletişim numarasına whatsapp,sms yolu ile mesaj atabilir ya da arayabilirsiniz.

Söz konusu iletişimse bize her yoldan ulaşım sağlayabilirsiniz, işte mail adresimiz; [email protected] Sizce de artık potansiyelinizin farkına varıp, hayallerinize ulaşmanın zamanı gelmedi mi? Yaş, zaman gibi bir çok zaman kaybı düşünceyi kafanızdan atın ve sizde geri kalan yüzlerce öğrencimiz gibi piyano derslerinde hedeflediğiniz noktaya ulaşın!


Ücretsiz Piyano Dersleri : Ücretsiz Deneme Dersi

Ücretsiz piyano deneme dersleri sizler için sunduğumuz bir hizmet.

Kurumu görmeniz, öğretmenimizle tanışmanız açısından oldukça önemli. Hem sizleri daha yakından tanıyor, hem de ders içeriklerini size özel şekilde tasarlayabilecek bilgiye sahip oluyoruz.

Sizler de aklınızda olan soruları öğretmenlerimize ileterek en sağlıklı cevaplara ulaşmış oluyorsunuz.

İzmir’in En İyi Piyano Kursu

Piyano için en temel müzik aleti diyebiliriz, hem diğer müzik aletlerine göre başlangıç aşamasında öğrenmesinin kolaylığı hem de şık duruşu piyanoyu çok tercih edilir bir müzik aleti yapmaktadır.

Aynı zamanda piyanonun çocuk gelişimine faydası ve yetişkinlerin sosyalleşmesindeki önemi de piyanonun sık tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Daha bir çok nedenden dolayı yoğun istek gören piyano, aynı zamanda bir rahatlama ve günün yorgunluğundan arınma aracı olarakta kullanılmaktadır.

Piyano dersine başlayacakların kendine kendine yarattığı en büyük engel ”piyano çok pahalı bir enstrümandır” yargısıdır. Aslında piyano, geniş kullanım alanına sahip olmasından dolayı alım ve satımda bir çok farklı seçenek sunmaktadır.

İyi bir araştırma içerisine girildiğinde pratik yapmak için yeterli olacak, iyi derece de bir piyanonun hesaplı fiyatlara satın alınabileceği görülmektedir. Şimdi de tek tek piyano kursu İzmir ile ilgili sorularımızı cevaplayalım;


Piyano Kursu İzmir İle Eğlenceli Online Piyano Eğitimi

Piyano kursu İzmir’e kayıt olmak ve piyano çalmayı öğrenmek istiyor fakat yeterli zamanın olmadığından mı şikayetçisin ! Bu konu hakkında üzülmene hiç gerek yok.

online piyano kursu İzmir Hatay

Söz Konusu Sanat ailesi olarak her türlü sanat dalında İzmir’de bir ilke imza atıyoruz. Online enstrüman dersleri ile evinden hiç çıkmadan rahat bir şekilde piyano eğitimine devam edebilirsin.

Günümüz çalışma koşulları içerisinde böyle bir faaliyete zaman ayırmanın ne kadar zor olabileceğinin farkındayız ve işleri sizler için olabildiğince basit bir hale getirmeye çalışıyoruz.

Online enstrüman eğitimi alanında kurulduğu günden bu yandan hizmet veren kurumuzda istediğin sanat dalın eğitim alabilirsin. Online piyano kursuna katılmak için İzmir’de yaşamana gerek olmadığını da belirtmek istiyoruz. Türkiye’nin hatta Dünya’nın neresinde olursanız olun online piyano derslerinden faydalanabilirsiniz.

En ucuz piyano kursu online eğitimlerinden faydalanmak için yapman ve sahip olman gerekenler aslında bir o kadar da basit ;

 • İzmir’de piyano eğitimi veren kurumumuzu aramak ve ortak bir şekilde ders gün ve saatini belirlemek
 • Online piyano dersi için bilgisayarın ile birlikte hazır olmak
 • Online dersler ” gotomeeting “ üzerinden gerçekleşeceği için, yayın sırasında herhangi bir donma veya kasma olmaması adına düzgün bir İnternet altyapısı

Bu bilgilerin yanı sıra ders içerikleri ve süresi katılımcının isteği doğrultusunda belirlenir. Yani piyano öğrenmek istiyorsan ne kadar ders alırsan o kadar ödersin. İstersen 20 dakika istersen 200 dakika boyunca ders alabilirsin.

Piyano kursu içeriklerinde sadece pratik amaçlı dersler ile birlikte armoni dersi de verilmektedir. Bu hizmet hakkında daha detaylı bilgi almak için  0553 174 68 89 numarasını arayabilir ya da şuan telefondan bu yazıyı okuyorsanız telefon numarası üzerine tıklayarak bizi direk operatör üzerinden arayabilirsin.

Piyano Kursu - Piyano Hakkında Sık Sorulan Sorular

Piyano Kursu İzmir ile İlgili Merak Edilen Sorular ve Cevapları

Piyano kursuna katılan, sms ya da whatsapp yolu ile bizlere iletilen onlarca soruyu sizlerle paylaşıyoruz. Bu sorular içinde aradıklarınızı bulamazsanız aşağıda bağlantısını vermiş olduğumuz diğer yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.


Piyano Çalmak Zor Mu ?

Deneyimli piyano hocasından en kaliteli dersleri alın.Piyano tüm çalgıların atası niteliğinde bir müzik aletidir, piyano çalarken 2 el birden kullanılır, 2 elin de aktif kullanılması zamanla gerçekleşir.

Piyano kursu eğitimi sırasında batı müziğinin yanı sıra zamanla talep doğrultusunda Türk Müziği çalışmaları bile yapılabilir.

Piyano çok temel bir müzik aletidir ve çalması kesinlikle zor değildir. Beynin iki lobunu birden çalıştıran bir müzik aletidir, piyanoyu hem solo bir müzik aleti olarak hem de diğer müzik aletlerine eşlik amaçlı kullanabilirsiniz, kullanım alanı olarak çok geniş bir yere sahiptir.

Piyano eğitimi sırasında, öncelikle piyanoya alışmak için parmak egzersizleri yapılır ve parmak egzersizleriyle birlikte nota çalışmaları sürdürülür, parmak egzersizleri sonrasında ufak parça çalışmalarına geçilir ve zamanla sevdiğini parçaların çalışmaları yapılır.

Piyano kursu izmir de size özel bir ders programı hazırlanacağı için hedeflediğiniz yerlere en kısa zamanda ulaşabileceksiniz.


Piyano Eğitimi Kaç Yaşında Başlar ?

Piyano eğitimine 3 yaş ve üzeri kişiler katılabilir.

Küçük yaş gruplarında amacımız ilk aşamada enstrümanı sevdirmek ve kas gruplarının daha hızlı gelişmesi adına çalışmalar yapmaktır. 6 yaşından itibarense akademik eğitim dönemine geçilebilmektedir.

Piyanoya kaç yaşında başlanır ? ” diye merak ediyorsanız bu iş için bir başlama yaşı yoktur. Çalmak, öğrenmek isteyen herkes kaç yaşında olursa olsun İzmir piyano kursu eğitimlerinden faydalanabilir.


Piyano Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenirim ?

Piyano eğitimi için bir bitiş süresi yoktur.

Önemli olan hangi seviyede bu enstrümana hakim olmak, çalmak istediğinizdir. Eğer basit parçalar çalmak istiyorsanız bunu  3-4 ay gibi bir sürede temel olarak yapabilirsiniz.

Ancak klasik müzikle uğraşmak, klasik müzik dönemlerine göre parçalar çalmak istiyorsanız bunun için ciddi bir emek göstermeniz gerekmektedir.

Piyano tam olarak öğrenme süresi ise sizin piyanodan beklentilerinize, piyanoda gelmek istediğiniz seviyeye ve her gün ne kadar piyano çalıştığınıza bağlı olarak değişmektedir.

Piyano Kursu İzmir - Yıl Sonu Gösterileri


Piyano fiyatları ne kadar? Hangi piyano çeşidini tercih etmeliyim?

Öncelikle piyanoları temel olarak dijital piyanolar ve akustik piyanolar olarak 2ye ayrılmaktadır. Akustik piyanolar dijital piyanolara göre daha pahalı bir piyano çeşididir ve belirli aralıklarla bakım gerektirir aynı şekilde piyanonun akordunun da yapılması gerekir bu sebeple akustik piyano satın aldıktan sonra da harcamalarınız devam edecektir, eğer profesyonel düşünmüyorsanız, konservatuar öğrencisi değilseniz veya piyano üzerinde profesyonel sanat çalışmaları yapmıyorsanız akustik piyano sizin için maliyetli bir şeydir.

Dijital piyanolarda ise her hangi bir bakım söz konusu değildir, sadece piyanonuzun tozunu almanız bakımı için yeterli olacaktır, fiyatları da akustik piyanolara göre çok uygundur, dijital piyano fiyatları ortalama olarak 600 dolardan başlamaktadır ve piyanonun kalitesi arttıkça fiyatı da artmaktadır. Bütçenize en uygun piyanoyu seçmeniz en doğrusu olacaktır fakat bu kadar piyano çeşitliliği varken neye dikkat etmeliyim diyorsanız piyanonuzun tuş hassasiyetine dikkat etmelisiniz, bu konuda da piyanoya yeni başlıyorsanız bilen birinden yardım almalısınız. Piyano satın almak istiyorsanız piyano kursu izmir eğitmenlerimizin teknik desteğiyle bir piyano satın alabilirsiniz.


Evimde piyano olmadan piyano derslerine katılabilir miyim?

Evinizde piyano olmasa bile piyano kursu izmir‘e katılıp, piyano kursumuzdaki piyanoları istediğiniz zaman ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Piyano çalma konusundaki isteğinizden emin olup bir piyano satın alana kadar piyano kursumuzda pratik yapabilirsiniz. Bir çok kişi önce çalıp çalamayacağımdan emin olmalıyım diye düşünür bu yüzden en başta bir piyano satın almak istemez, fakat piyano olmadan çalışma yapamayacağınız için ilerleme kaydedemezsiniz. Bu yüzden piyano kursumuz bu konuda ücretsiz hizmet vermektedir, piyano kursumuzdan istediğiniz kadar faydalanabilir, piyanolarımızda istediğiniz kadar çalışma yapabilirsiniz.

Piyano Dersi İzmir- Piyano Hakkında Merak Edilenler


Piyano Çalmaya Orgla Başlanır Mı ?

Piyano çalmaya org ile başlayabilirsiniz. Her iki enstrümanda temel olarak aynı mantıkta ilerlemekte.

Aralarındaki en temel farklardan biri piyanoda pedal kullanılırken orgun pedalı yoktur. Ayrıca piyano tuşları hassasiyeti daha yüksek ve hissiyatı daha farklıdır. Org ile piyano öğrenebilirsiniz. Temel ihtiyaçlarınızı bir süre boyunca karşılayacaktır.

Ancak ilk aşamada evinizde orgunuz varsa onunla da rahatlıkla tekrarlar yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

İzmir piyano kursu piyanolarını ücretsiz kullanabileceğinizi unutmayın.


Piyano kursu izmir’e nasıl ulaşabilirim?

Piyano kursumuza ulaşım çok kolaydır, çok merkezi bir konumda yer alan Söz Konusu Sanat‘a Hatay‘dan, Göztepe‘den, Balçova‘dan, Konak‘tan Karabağlar‘dan ve çevre ilçelerden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Metro, otobüs, dolmuş yoluyla ulaşmanız çok kolaydır.


Piyano Kursunuza Nasıl Ulaşırım? Piyano Kursu İzmir’in Neresinde?

İzmir‘de öğrenme garantisi veren ve bir o kadar keyifli piyano kursumuza ulaşmak için İzmirspor metrodan sadece bir kaç adım ilerlemeniz gerekiyor. Piyano Kursu İzmir Hatay’a dolmuş, otobüs, vapur ve metro gibi ulaşım araçlarıyla oldukça rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Piyano kursumuza Balçova, Konak, Güzelyalı, Güzelbahçe, Karabağlar, Üçyol, Fahrettin Altay, Poligon, Buca, Göztepe, Yeşilyurt, Narlıdere, Bornova ve Alsancak‘tan rahat bir şekilde, zorlanmadan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Piyano Dersi İzmir Hatay ile alakalı yazımıza vakit ayırdığınız için teşekkürler! Piyano kursu ile ilgili olarak aklınıza takılan her şey için sanat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Söz Konusu Sanat, belediyelerin piyano kurslarından biri değildir. İzmir Göztepe’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, LCM, ABRSM, Rock School Of London sertifikasyon programlarına öğrenci hazırlayan özel bir kurumdur.