Söz Konusu Sanat Blog

Resimle İlgili Merak Edilen Sorular

Resim çizmek en büyük büyük hobiniz, bir resim kursuna yazılmayı düşünüyorsunuz ama aklınızı kurcalayan birtakım düşünceler mi var? O zaman resim ile ve resim kursu izmir ile ilgili detaylı bilgilerin aktarıldığı bu yazımızı kesinlikle okumanızı öneriyoruz. :) Resim ile ilgili merak edilenler konulu yazımızda aradığınız bir çok sorunun cevabına ulaşabilir ve aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldırabilirsiniz!

Resim kursu zor mu?, herkes resim çizebilir mi?, resim yapabilmek için yetenekli olmak şart mı? Gibi tüm sorularınızın cevabı eğitmenlerimiz tarafından cevaplanmış bu içeriğimizde! Ayrıca geri kalan tüm sorularınız için bizi 0532 638 98 55 numaralı telefondan arayabilir ve ücretsiz resim kursu izmir deneme derslerimize katılarak resimle ve resim kursuyla ilgili ön bilgi sahibi olabilirsiniz. :) Gelelim asıl konumuza işte resimle ilgili merak edilenlerresimle-ilgili-merak-edilen-sorular

Resimle İlgili Merak Edilen Sorular

 • Resim dersine başlama yaşı kaç olmalı?
  Hangi yaşta olursanız olun resim derslerine katılabilir ve harika işler ortaya koyabilirsiniz! Eğer ki fiziksel olarak elinizle ilgili bir problem bulunmuyorsa, ister 5 yaşında olun ster 70 hiç fark etmez, resim kursumuzda bir koltuğu da size ayırıyoruz. :)
 • Yeteneğim olup olmadığını bilmiyorum, yine de resim kursuna katılıp güzel resim çizebilir miyim?
  Resim yapabilmek ve istediğiniz şeyleri çizebilmek için illa ki yetenekli olmanıza gerek yok, yalnızca derslerde verilen çalışmaları evde de tekrar etmeniz yeterli olacaktır. Eğer ki çalışmalarınızda düzeni sağlarsanız sizde zamanla iyi bir ressam adayı olabilirsiniz!
 • Ne kadar sürede güzel resim yapabilirim?
  Bu sorunun cevabı aslında doğrudan doğruya ne kadar çizim çalışmaları yaptığınızla ve gelmek istediğiniz konumla alakalıdır. Ancak resim kursu izmir derslerimizde temel eğitim sürecimiz 12 hafta olarak belirtilmektedir. Resim derslerinde 12. haftayı geride bırakmanızın ardından, kursa da düzenli katıldıysanız güzel çalışmalar ortaya koyabilirsiniz.
 • Resim çizmek zor diyorlar, yapabilir miyim?
  Sizce de artık herkesin söylediği klasik sözleri bir kenara koymanın zamanı gelmedi mi? Herkesin her konu hakkında farklı görüşleri olabilir, bu konuda önemli ve öncelikli olan görüş sizin düşünceniz! Eğer siz karar verdiyseniz birebir olarak hazırlanan resim kursu eğitim programımızla kısa süre içerisinde güzel resim çizmeye başlayabilirsiniz!
 • Resim kursunuz hangi dallara ayrılıyor?
  Resim eğitimlerimizde yağlı boya, guaj, karakalem, kuru boya, sulu boya, pastel boya, illüstrasyon alanları bulunmaktadır, sizde istediğiniz resim dalından eğitim almaya başlayabilir ve isteklerinize yönelik bir çalışma alabilirsiniz.
 • Resim malzemeleri çok pahalı mı?
  Resim malzemeleri konusunda marka olarak çok çeşitliliğin olmasından dolayı fiyatlar değişiklik göstermektedir, ancak eğitmenlerimizden marka önerisi alabilir ve sanat merkezimize temin ettiğimiz yerlerden resim malzemelerinizi ucuza temin edebilirsiniz.

Resim hakkında merak edilenler ile ilgili bize yöneltilen ve sıkça sorulan soruları cevaplamaya çalıştık. Resimle ilgili merak edilen sorular başlıklı makalemize vakit ayırıp, okuduğunuz için teşekkür ederiz. :)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu