Söz Konusu Sanat Blog

Saksafon İle İlgili Sorular

Saksafon her daim gizemini korumayı başarmış ve kaynak kısıtlılığı dolayısıyla bu gizemliliğini sürdüren bir enstrüman olmuştur. Bizde bu yazımızda biraz saksafon hakkındaki merak edilen konulara ışık tutmak ve saksafon ile ilgili sık sorulan soruları cevaplandırmayı çalıştık. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde saksafon kursu İzmir eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan saksafonla ilgili şu konuların cevaplarına ulaşabilirsiniz;

* Saksafon çalmaya başlama yaşı kaçtır?
* Herkes saksafon çalmayı öğrenebilir mi?
* Saksafon öğrenmek zor mu?
* Saksafon fiyatları
* Saksafon kaç ayda öğrenilir?

Saksafon Hakkında Merak Edilenlerin Cevapları

1-) Saksafon kaç yaşında öğrenilir, herhangi bir sınırlama var mı?
Saksafon çalabilmek için bir takım fiziki özelliklerin oluşmuş olması gerekmektedir, dolayısıyla saksafon çalacak kişinin ortalama olarak en az 10 yaşında olması gerekmektedir.

2-) Herkes saksafon çalabilir mi?
Uygun yaş aralığında bulunan herkes gerçekten istiyorsa ve yeterli vakit ayırabiliyorsa saksafon öğrenebilir. Saksafon öğrenebilmek için doğru bir çalışma programı oluşturmak ve bu programa uymak oldukça önemlidir.

3-) Saksafon öğrenmek kolay mı, zor mu?
Elbetteki her müzik aletinin kendine göre zorlukları bulunmaktadır, ancak güvenilir bir eğitmenden destek alınırsa saksafon öğrenmek oldukça kolaylaşacaktır.

4-) Saksafon fiyatları çok mu pahalı?
Saksafon fiyatları almak istenilen saksafon çeşidine göre değişmektedir. Örneğin alto saksafon ile tenor saksafon fiyatları değişebilmektedir. Ancak iyi bir araştırmayla uygun fiyatlı ikinci el ya da sıfır bir saksafon satın alabilirsiniz.

5-) Saksafon kaç ayda öğrenilir?
Söz Konusu Sanat Saksafon Kursu İzmir ile temel saksafon eğitiminizi 16 haftalık bir süreçte tamamlayabilirsiniz. Temel seviyeye erişmeniz ile birlikte saksafonda kolay parçaları seslendirmeye başlayabilir ve ileri seviye saksafon eğitimine geçiş yapabilirsiniz.

Saksafon ile İlgili Sorular yazımızı okuduğunuz için teşekkürler! Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere :) Aynı zamanda ”Saksafon Nasıl Öğrenilir?” adlı yazımızı da okumanızı öneriyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu