Üflemeli çalgılar arasında sıkça tercih edilen ve öğrenilmek isteyen bir enstrümandır saksafon. Kendine özel ses tınısı ile dinleyenleri etkileyen ve başta pop, caz gibi birçok müzik türünde kullanılmaktadır.

Sen de saksafon çalmak istiyor ancak yapamayacağından korkuyorsan Söz Konusu Sanat saksafon kursu İzmir ücretsiz deneme derslerine davetlisin.

Çok da ucuz olmayan saksafon fiyatları ve çeşitli diğer etkenler bu enstrümanı çalmak istemene rağmen sen de koca bir soru işareti oluşturuyor olabilir. Bu tarz durumlar için tüm merakını giderecek, gerçekten istediğin bir enstrüman olup olmadığını anlaman için saksafon aşıklarını deneme derslerimize çağırıyoruz.

Saksafon kursu İzmir almak istiyor ancak günler konusunda sıkıntı yaşıyorsan sana şunları söyleyebiliriz ;

  • Yaz kış fark etmeden haftanın 7 günü ders alma imkanına sahipsin
  • Bu dersler sabah 9 akşam 22 aralığında olabilir
  • Burada sadece saksafon dersi İzmir de almazsın, aynı zamanda sanatın her dalı ile uğraşan onlarca insan olduğu için sanat dolu bir ailenin üyesi olursun
  • Yeni arkadaşlıklar kurabilir, düzenlenen sosyal etkinliklere katılabilirsin
  • Evde saksafon çalışırken çok ses çıkıyor ve komşuların rahatsız oluyorsa sanat merkezimizin odalarında dilediğin kadar gelip çalışabilirsin

Saksafon Kursu İzmir Hatay

Saksafon Kursu İzmir : En Hızlı, Öğrenme Garantili Eğitimler Sizleri Bekliyor!

Saksafon en çok ilgi çeken fakat çalmaktan kaçınılan müzik aletlerinden bir tanesi. İlk bakışta ne kadar zor bir müzik aleti dedirten bir çalgı! Aslında sanıldığı kadar da zor bir müzik aleti değil, hele ki bizim gibi ilkokulda üflemeli bir alet çalmayı deneyen yani flütle haşır neşir olan insanlar için hiç de zor değil.

Sadece dışarıdan bakıldığında sistemi birazcık karmaşık gözüküyor fakat müzik aletini kendin incelediğinde çok da karmaşık olmadığını görüyorsun.

Üflemeli enstrümanlar, bu enstrümanları çalmak için ilgi duyan insanları biraz çekindirmektedir. Üflerken nefesim yetmez, gitar gibi basit değil karmaşık bir yapısı var gibi çeşitli düşüncelere sahip olurlar. Ancak durum sanıldığı gibi değil.

Saksafon üfleme tekniği hemen hemen bir iki derste rahatlıkla kavranacaktır. Aynı zamanda diyafram çalışması da yapılacağından zaman içerisinde nefesi etkili bir şekilde kullanmayı çözeceksiniz. Bunun yanı sıra dersler nota eğitimi verilerek işlendiğinden bir yandan nota diğer yandan parmak egzersizleri ile kısa sürede saksafon çalabileceksiniz.

Saksafon kursu İzmir öğretmenlerimizin müfredatları özenle hazırladığı derslerimizde hiç sıkılmadan, tamamı sizlerin istediği parçalardan oluşan derslerimiz sizin için inanılmaz verimli geçecek.

Aklına takılan soruları 0553 174 68 89 numarası arayarak ya da mesaj atarak öğrenebilirsiniz. Eğer bu yazımızı mobil üzerinden okuyorsanız numaraya dokunarak bizi arayabilir ya da sol tarafta bulunan görsele tıklayarak direkt olarak sorularınızı whatsapp üzerinden iletebilirsiniz.

whatsapp-iletişim

Instagram-İletişim

telefon-iletişim


Böyle bir kursa yazılmadan önce genel tedirginliğimiz saksafon fiyatları ve saksafon kursu fiyatları oluyor. Bunun nedeni ise kursların ücretleri bir hayli tuzlu olabiliyor. Hatta çoğu zaman öğrencilerimizden duyduğumuz tepki kendilerini ücretsiz saksafon kursu arıyorken bulabilmeleri.  Bunları dert etmenizin hiç gereği yok. Çünkü;

Saksafon Dersi İzmir – Saksafon Hakkında Sık Sorulan Sorular

Saksafon kursu İzmir haftanın 7 günü devam ediyor. Saksafon dersine 09.00-22.00 saatleri arasında katılman mümkün. Ayrıca bir saksafona sahip değilsen saksafon kursumuzdaki saksafonları kullanabilirsin.

Saksafon ders günlerin dışında da pratik yapmak için odalarımızı da kullanabilirsin. Ücret konusunda merak ettiklerini ise sitemizde bulunan iletişim numarasını arayarak ya da sms,whatsapp yolu ile sorabilirsin.


Fakat Saksafon dersi İzmir almaya karar verme konusunda karar veremiyorsan az önce de dediğimiz gibi ücretsiz tanışma derslerimize katılarak çekinmeden, yüz yüze bireysel olarak ayrıntılı bilgi alabilir ve saksafon konusunda karar verebilirsin. Saksafon çalmak bir yetenek işinden çok çalışma ve istekli olma işidir bu yüzden daha fazla ertelemeden saksafon çalmak için bir adım atmalısınız!

Saksafon kursu İzmir ‘den ders almak isteyenler için de akıllarda oluşan İzmir’de Saksafon Kursu ile ilgili soruları cevaplayarak başlayalım.


Saksafon Kursu İzmir İle İlgili Sık Sorulan Soruların Cevapları

Aşağıdaki sorular saksafon deneme derslerimize katılan ya da whatsapp, facebook gibi çeşitli platformlardan gelen sorulardan oluşmaktadır.

Eğer aşağıda senin için hazırladığımız sorular arasında istediklerini bulamadıysa bir de şu yazımızı okumalısın : https://sozkonususanat.com/saksafon-ile-ilgili-sorular/


Saksafon Kursu – Ücretsiz Saksafon Deneme Dersi

Saksafon çalması zor bir müzik aleti midir?

Aslında zor kavramı kişiye göre değişir. Kimine göre futbol oynamak zordur kimine göre dans etmek ama yanlış olan bir şey varsa o da denemeden zor ya da kolay olmasına karar vermektir. Saksafon çalması doğru saksafon eğitmeninden saksafon kursu İzmir aldığınızda zor değildir, çünkü saksafon derslerinin amacı size kısa sürede saksafon çalmayı öğretmektir.

Saksafonu her kullanımdan sonra günlük ve aylık bakımlarını yapmak gereklidir. Bu bakımlar nedir diye merak ediyorsan saksafon bakımı ve temizliği yazımızı okuyabilirsin ; https://sozkonususanat.com/saksafon-bakimi-ve-temizligi/


Herkes saksafon çalabilir mi?

İstekli olan ve fiziksel olarak nefesli bir müzik aleti çalma konusunda sorunu olmayan herkes saksafon çalabilir. Saksafon için özel bir yetenek aranmamaktadır. Saksafon çalma konusunda doğru teknikler zamanla öğrenilebilir ve geliştirilebilir.

Önemli olan düzenli zaman ayırmak ve derste gördüklerinizi tekrar etmektir. Sadece saksafon için değil aynı zamanda bir enstrümanı çalmak için sahip olmanız gereken şey özveri ve çalışma isteğidir. Eğer düzenli bir şekilde saksafon çalmaya vakit ayırabilirseniz rahatlıkla bu enstrümanı çalabilirsiniz.

Yapamayacağından korkuyorsan ücretsiz deneme derslerimize katıl ve saksafon kursu İzmir öğretmenlerimiz ile tanış. Aklına takılan tüm soruları kendilerine ilet ve en profesyonel cevapları edin.

Saksafon nasıl tutulur merak ediyorsan saksafon nasıl tutulur adlı yazımıza bakmalısın ; https://sozkonususanat.com/saksafon-nasil-tutulur/


Saksafon Kursu İzmir – Saksafon Hakkında Sık Sorulan Sorular

Hangi tür saksafonla saksafon kursu almaya başlamak gerekir?

Saksafonlar çeşitlere ayrılmaktadır en popüler olan çeşitleri ise alto saksafon ve tenör saksafondur. Alto saksafon biraz daha küçük tenör saksafon ise biraz daha büyüktür, sanat merkezimiz bünyesinde alto saksafon kursu da tenör saksafon kursu da almanız mümkündür.  Zaten bir çeşit saksafonu çaldıktan sonra diğer çeşide alışmanız da çok uzun zaman almayacaktır.

Saksafon nasıl seçilir diye merak ediyorsan bu yazı tam sana göre ; https://sozkonususanat.com/saksafon-nasil-secilir/

Bu yazımızı okuduktan sonra kendi başına rahatça saksafon seçebilecek bilgiye sahip olacaksın. Merak ettiğin her şey bu yazıda ! Saksafon kursu İzmir öğretmenleri tarafından ele alınan bu yazı ile saksafon konusundaki bilgilerini arttır.

İnternette alto saksafon ve tenor saksafon diye aratıp seslerini dinleyip hangisini çalmak istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz. İnternette araştırırsanız bilinçsizce bir çok kişi önce alto saksafon çal sonra tenör saksafon çalarsın tarzı şeylerden bahsetmektedir fakat böyle bir genelleme yoktur, sen hangi çeşitten başlamak isterseniz ondan başlayabilirsin.

Başlangıçta alto saksafonun önerilmesinin sebepleri ise daha hafif ve daha ucuz bir saksafon çeşidi olmasıdır.

Saksafon Dersi – Dönem Sonu Sahne Gösterileri

Saksafon fiyatları ne kadar, İzmir’de nereden saksafon alabilirim?

Saksafon Kursu – Ne Kadar Sürede Parça Çalarım

Saksafon fiyatları alacağınız saksafonun işçiliğine, kullanılan malzemenin kalitesine ve üreten markaya göre değişmektedir. Saksafonlar çok geniş bir fiyat aralığına sahiptir.

Ayrıca alto saksafon ve tenör saksafon olarak saksafon türlerine göre de fiyatlar değişmektedir. Başlangıçta hesaplı bir saksafon satın almak isteyenler günümüz fiyatlarıyla hemen hemen 450 dolar civarı saksafon satın almaları mümkündür.

Saksafonunuz hesaplı olsa da saksafonun en uç bek kısmını değiştirerek, daha kaliteli bir saksafon beki satın alarak saksafonunuzdan daha kaliteli ses almanız mümkündür. İzmir’de saksafon satın almak için bir çok müzik market bulunmaktadır, ayrıca saksafon satın almak istiyorsanız bizden de saksafon konusunda bilgi ve destek alabilirsiniz. Öğrencilerimize sağladığımız uygun fiyatlar ile sana da yardım edebiliriz. Sadece bizi aramanız yeterli!

Saksafon kursu İzmir öğretmenlerimizin de yardımı ile bütçene uygun en iyi saksafonu birlikte bulabiliriz.


Saksafon çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Saksafon çalmaya başlayan hemen hemen herkes, saksafon kursu İzmir‘de aynı soruyu sorar “ne zaman saksafonla şarkı çalabilirim” . Tabi ki hepimizin amacı müzik aletimizle şarkılar çalmak fakat bunun için öncelikle bazı çalışmalar yapmak gerek. Temel olarak temel saksafon eğitimi süresi 3 aydır. 3 aylık bu süreç içerisinde tabi ki saksafon eğitmenimiz size şarkı çaldıracaktır fakat saksafonda gelmek istediğin seviyeye göre bu süre değişiklik gösterecektir.

Ne kadar sürede saksafon öğrenebileceğin konusunda soruların varsa buyur bu yazımızı oku ; https://sozkonususanat.com/saksafon-nasil-ogrenilir/


 

Saksafon Eğitimi İzmir

Saksafon kursuna ne zaman başlayabilirim?

Saksafon derslerimiz bireysel özel dersler olarak devam etmektedir bu sebeple istediğiniz zaman saksafon derslerine kayıt yaptırabilirsin. Ayrıca saksafon derslerine başlamadan önce ücretsiz saksafon tanışma kursu da alabilirsin.

Saksafon kursu İzmir’e başladığımda neler öğreneceğim?

Saksafon kursuna başladığında öncelikle saksafonu doğru şekilde tutmayı ve en önemlisi saksafonu doğru şekilde üflemeyi öğreneceksin. Daha sonra saksafonda notaların yerlerini öğrenmeye başlayıp saksafonda etüt çalışmalarına geçeceksin. Saksafon çalışmalarını daha eğlenceli hale getirmek için sizin sevdiğiniz sizin seçtiğiniz şarkılara da yer verilecek ve saksafon dersleri çok daha keyifli geçecektir.

Saksafon Kursu İzmir’e Nasıl Ulaşım Sağlarım?

 

Saksafon kursumuz İzmir Hatay‘ın en merkezi yerlerinden biri olan İzmirspor metro durağının birkaç adım ötesinde bulunmaktadır. Saksafon Kursu İzmir Hatay‘a Üçyol, Poligon, Yeşilyurt, Fahrettin Altay, Narlıdere, Konak, Karabağlar, Alsancak, Bornova, Balçova, Buca, Güzelyalı, Güzelbahçe, Göztepe gibi semtlerden de rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca kursumuza ulaşım sağlarken metro, dolmuş, otobüs ve vapur gibi birçok ulaşım aracını tercih edebilirsiniz.

 

 

Saksafon dersi İzmir Hatay yazımızı okuduğunuz için teşekkürler! Saksafonla ya da saksafon dersi izmirle ilgili tüm aklınıza takılan sorular için sanat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.