Şan Dersi

Şan Dersi

Şan Dersi İzmir : Herkes Güzel Şarkı Söyleyebilir

Şan kursu İzmir Göztepe ile sesini kontrol etmeyi öğren.

%100 öğrenme garantili şan eğitimleri ile insanlar üzerinde istediğin etkiyi bırakmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Ses yapınıza ve aralığına uygun en güncel çalışma metotları ile kısa sürede başarıyı yakalayın.

Göztepe şan kursu merkezi bir konumda olduğu için tramvay, metro, otobüs ve vapur ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Merak ettiğiniz sorular mı var ? En iyi müzik eğitimi İzmir‘e katılarak bu soruların en profesyonel cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Hemen ücretsiz deneme dersi için randevu oluşturun.

Hem kurumumuzu görün hem öğretmenlerimizle tanışın. Merak ettiğiniz soruların cevaplarına en sağlıklı şekilde ulaşın.

İzmir’in en köklü kurumunda, en iyi şan öğretmenlerinden eğitim almak için yapmanız gereken sadece bizlere ulaşmak.

Unutma ! Kötü ses yoktur, eğitimsiz ses vardır. Şan kursu İzmir olarak arkasında durduğumuz ve savunduğumuz bu düşünce ile kurulduğumuz günden bu yana onlarca kişiyi ses alanında eğittik ve güzel bir seviyeye getirdik.

Sen de bu kişilerden biri olabilirsin, çekinmene hiç gerek yok ! Sosyalleşmek için İzmir’de kurslar arıyorsan doğru adrestesin. Sen de bu ailenin bir parçası olabilirsin.

Sen de parçalara eşlik etmeyi seviyor ancak şarkı okuduğun zaman sana bakan yüzlerden dolayı moralin mi bozuluyor ? Üzülmene hiç gerek yok sen de sesini güzel bir şekilde kontrol edebilir ve rahatlıkla parça okuyabilirsin.
Yapamayacağın konusunda düşüncelerin varsa ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsin. Hem öğretmenimiz ile tanışabilir hem de aklında olan soruları kendisine yöneltebilirsin.
Şan kursu İzmir ücretsiz deneme derslerine katılmak için yapman gereken çok kolay !

Söz Konusu Sanat’ta eğitim almanın artıları sadece bunlarda değil ;

 • Haftanın 7 günü sabah 9 akşam 22 saatleri arasında dilediğin saatte eğitim alabilirsin
 • Kurumumuzda amaç sadece ders alman da değil ! Düzenlenen birçok sosyal etkinliğe katılarak kafanı dağıtma şansına sahipsin
 • Ses açman, egzersiz yapman mı gerekiyor ? Hiç sorun değil, ek bir ücret ödemeden odalarımızda istediğin kadar çalışma yapabilirsin.
 • Ayrıca dönem sonlarında düzenlenen gösterilerde yer alabilir ve aldığın eğitimin tadını doya doya onlarca kişi karşısında çıkarabilirsin. Şan kursu İzmir Göztepe olarak sizlere her türlü alanda her türlü fırsatı sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Şan Dersi İzmir’le Sesinizi Güzelleştirin!

Şarkı söylemek bir çoğumuz için eğlenceli bir uğraş iken bazılarımız içinse “yok ben şarkı söylemeyeyim, sesim kötü” den öteye gitmeyen bir şeydir. Sesin kötü olması kimin kararıdır?

Çevremizde  bulunan ve bugüne dek özel bir biçimde şan dersi İzmir almamış belli başlı kişilerin  “Sen şarkı söyleme. Sesin kötü” gibi söylemlerde bulunması sizi şarkı söylemekten vazgeçirmesin.

Şan Dersi İzmir

Siz;  sevinince şarkı söyleyin, üzülünce şarkı söyleyin, canınız sıkılınca, mutlu olunca şarkı söyleyin.  Yeri gelsin dil yetmeyince, göz görmeyince, gönül hissetmeyince inatla şarkı söylemeye devam edin!

Kötü ses yoktur, eğitimli ve eğitimsiz ses vardır! Şan kursu İzmir Göztepe öğretmenlerimizin üzerine basa basa söylediği bir cümle bu ! Bir sesi güzel yapan belli kriterler yoktur.

İlk önce dinlediğiniz sanatçıları bir düşünün; sesi güzel diyebileceğiniz pek çok kişi karşınıza çıkabilir. Bir de dinlemek istemediğiniz sanatçıları düşünün; onlara da belki sesi çirkin diyebilirsiniz.

Fakat sizin  düşünceniz aslında onların sesini çirkin yapmıyor ve onları seven kitleyi değiştirmiyor çünkü belli bir kriter yoktur. Ses renkleri vardır. Bu noktada ise bu seslerin eğitilmiş halleri vardır. Yani çirkin ses diye bir şey yoktur, eğitilmemiş ses vardır.

Şan kursu İzmir Güzelyalı randevusu için eğer bu yazımızı mobilden girerek okuyorsan yukarıdaki bağlantıları kullanarak randevunu oluşturabilirsin.

” Şan dersi nedir ? Şan dersinde neler öğretilir ? Şan dersinde öğrendiklerim bana nasıl katkıda bulunacak ? “ diye düşünebilirsin.

Şan kursu İzmir derslerinde gördüğünüz eğitim sadece güzel şarkı söylemek ile sınırlı değildir. Sesi, nefesi doğru kullanmayı a’dan z’ye detaylı bir şekilde anlattığımız derslerimiz sonucunda onlarca kazanıma sahip olacaksın.

Bu bir toplantıya girdiğinde kendini rahat bir şekilde dinletmek, ifade etmek de olabilir güzel bir şekilde şarkı okumakta ! Seçim senin ! Bu konuda hazırladığımız bir yazımız var dilersen onu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsin; https://sozkonususanat.com/san-dersinde-ne-ogretiliyor/

Sesini doğru şekilde kullanmayı bilirsen istediğin gibi şarkı söyleyebilirsin. Doğru notalardan şarkı söylediğin sürece kimseyi rahatsız etmezsin. Her ses özeldir; eğer şan eğitimi ile sesini doğru kullanmayı öğrenirsen siz de güzel şarkı söyleyebilirsin. Söz Konusu Sanat ailesinin şan dahil onlarca sanat alanında bu kadar çok tercih edilmesinin nedenleri arasında ilgi ve %100 öğrenme garantisidir. 

Sende şan kursu İzmir‘den alacağın dersler ile bunu çok rahat bir şekilde deneyimleyebilirsin.

Şan Dersi ile İlgili Merak Edilenler ve Cevapları

Bu kısımda siz değerli okuyucularımıza bahsedeceğimiz konu ” Şan kursu hakkında en çok merak edilen sorular ve cevaplardan ” oluşmaktadır.

Bu sorular bizlere ücretsiz şan kursu İzmir deneme dersine katılan kişilerin sordukları ve whatsapp, sms gibi çeşitli diğer kanallardan iletilen sorulardan oluşmaktadır.

Her bir sorunun cevabı konservatuar şan opera bölümünden mezun, uzman şan dersi İzmir öğretmenleri tarafından cevaplanmıştır. Eğer aradığın sorular aşağıda yoksa ister arayarak, ister mesaj atarak ister sağ alt köşede bulunan konuşma panelinden bize iletebilirsin.

Herkes güzel şarkı söyleyebilir mi?

Evet, Şan kursu İzmir Söz Konusu Sanat’a katılıp veya ücretsiz herhangi bir şan derslerine katılıp sesini eğiten herkes güzel şarkı söyleyebilir. Fakat güzel göreceli bir kavramdır.

Sorun teşkil edebilecek konu ücretsiz şan derslerinin verildiği kurumların çok kalabalık olması ve verimsiz geçmesi olabilir. Bu yüzden güzel şarkı söylemek dediğimiz aslında doğru şekilde şarkı söylemektir, isteyen herkes doğru şekilde şarkı söyleyebilir.

Şan derslerimiz bire bir özel gerçekleşmektedir. Böylelikle dersler olabildiğince verimli ilerler.

Çocuklar için şan dersi İzmir konusunda bilgi almak için lütfen arayın. Küçük yaş gruplarında şan eğitimi için doğru yöntemler izlenmelidir aksi takdirde mevcut ses yapısı olumsuz etkilenecektir.

Şan kursu ne kadar sürer?

Ses eğitiminin belirli bir süresi bulunmamakla birlikte bu yapılan çalışmaların sık tekrarına ve kişinin gösterdiği tepkiye göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak 3 ay gibi bir süre içerisinde performansınızda gelişmeler ve ilerlemeleri görebilirsiniz.

Şan kursu İzmir sürecin bir spor salonuna gitmeye benzetebiliriz. Nasıl ki spor salonuna gittiğimiz ilk gün bir anda kilo verip o karın kaslarına sahip olamıyorsak şan eğitimi de buna benzer. Sonuçta bir ses teli yani kas gelişimi söz konusudur ve bu hemen olacak bir şey değildir.

Temel nefes tekniklerinin kavranması, uygulanması ve gelişmenin fark edilmesi az öncede bahsettiğimiz üzere 3 ay gibi bir süre içerisinde kendini göstermektedir.

Ses eğitimi nasıl bir süreçtir, şan dersine herkes katılabilir mi?

Ses eğitimi sırasında öncelikle doğru nefes almayı öğreniriz, gün içinde binlerce kez yaptığımız şey olan nefes almayı nasıl doğru yapılacağını ve önemini öğreniriz daha sonra işitme ve söyleme çalışmalarına geçerek şan eğitimine geçeriz yani şan kursu doğru nefes alma ve doğru sesleri söyleme üzerine yoğunlaşmış bir eğitimdir. İzmir‘de bulunan veya bulunmayan , isteyen herkes şan kursumuza katılarak sesini doğru kullanmayı öğrenebilir.

Nota bilgim yok, yine de şan dersi alıp şarkı söyleyebilir miyim?

Şan dersi‘ne katılmak ve şarkı söylemek için nota bilme gerekliliği bulunmamaktadır. Ancak eğitim alınmak istenen alan opera ise gerekli nota çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Ayrıca gerekli nota bilgisi, derslerimizde eğitmenlerimiz tarafından size öğretilmektedir.

Müzik kursu İzmir Güzelyalı yardımı ile sesini kontrol etmeyi öğren, en sevdiğin parçaları özgüvenle oku.

Şan eğitimi alırken nelere dikkat etmem gerekir?

Şan dersleri alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey doğru bir kurumdan şan dersi almanızdır. Eğer şan eğitmeniniz doğru kişi değil, bilinçsiz bir eğitmense sesinizde nodül oluşabilir. Bu yüzden şan kurslarına katılım gösterirken oldukça titiz davranmalı ve mutlaka kaliteli eğitmen kadrosuna sahip bir yerde eğitim almalısınız.

Şarkı söylerken ses tellerini doğru bir şekilde kullanmak ve zarar vermemek gereklidir. Ses tellerimin sağlığını nasıl korurum diyorsan : şarkı söylerken dikkat edilmesi gerekenler adlı yazımıza göz atabilirsin ; https://sozkonususanat.com/sarki-soylerken-dikkat-edilmesi-gerekenler/

Şan dersi İzmir fiyatları ne kadar?

Şan dersi ücretleri aylık olarak alınmaktadır ve kayıtlarımız aylık olarak devam etmektedir. Şan dersi İzmir fiyatlarımızı bizi arayıp öğrenebilir ve kampanyalarımızla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Kampanyalar sayfasına ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsin; https://sozkonususanat.com/kampanyalar/

Şan Eğitimi, Ses Eğitimi Nedir?

Göztepe şan kursu, sesin ve ses tellerinin terbiye edilerek, bu bölgelerin farkında olarak ve şuurlu bir biçimde kullanılması için gerçekleştirilen diyafram, ses ve nefes egzersizlerinin uygulanışından oluşan alana verilen addır. Ses eğitimi, tamamen sesi verimli bir şekilde kullanabilmek, doğru ve güzel şarkı seslendirmek ve nefesin doğru kullanılmasıyla ilgili bir daldır. Dolayısıyla şan eğitiminin amacı sesten elde edilebilecek en yüksek verimi almaktır.

Ses Eğitimini Ne İşe Yarar? Şan Dersinin Amaçları

Şan dersi İzmir kişinin sesini daha etkili, doğru ve güzel bir biçimde kullanabilmesini hedeflemektedir.

Ses eğitimiyle birlikte yaşanan nefes problemlerinin, iletişim bozukluklarının ve şarkı söylerken detone olma gibi sorunların rahatlıkla önüne geçilebilmektedir. Şan derslerinden verim alınmasıyla birlikte kişinin konuşma ve telaffuzunda düzelmeler, konuşmada doğru tonlama ve ifade, sesin daha geniş aralıklarla kullanımı, şarkı söylerken daha güzel ve doğru bir ifade tarzı, detonelikten kurtulma ve doğru nefes alış biçimini yakalama gibi kazanımlar ortaya çıkmaktadır.

Sesi güzel kullanmak kadar önemli bir diğer unsur ise mikrofon tutuşudur. Mikrofon hakkında bilgi almak için : mikrofon tutma teknikleri yazımıza bakabilirsin; https://sozkonususanat.com/mikrofon-tutma-teknikleri/

Unutulmamalıdır ki hayatımızda sürekli yanımızda olan en sesimiz sürekli kullandığımız ve bizi yansıtan en önemli enstrümanımızdır. Şan dersi İzmir eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen derslerimiz sayesinde sizde ister Türk sanat müziği olsun ister klasik parçalar olsun şarkı söylediğiniz alanda büyük bir fark yaratabilir ve karşılıklı iletişimlerinizde daha kuvvetli bir etkileşim yakalayabilirsiniz.

İnsanlarda ses bay ve bayanlarda 3 ana kategori de incelenmektedir. Kalından inceye doğru bayan sesleri; alto, mezzo soprano ve soprano olarak, kalından inceye doğru erkek sesleri; bas, bariton ve tenor olarak ayrılmaktadır. Şan derslerinin temelini öncelikle müzik kulağının geliştirilmesi işlemi oluşturmaktadır. Müzik kulağının geliştirilmesinin ardından kişinin istekleri doğrultusunda gidişat belirlenir ve uygun parça seçimleri ve ileri düzey ses, diyafram ve nefes egzersizleriyle birlikte ilerleyiş sağlanır.

Şan Kursu Konusunda İzmir’in En Deneyimli Kursu Söz Konusu Sanat’ta İzlenen Program;

 • Gevşeme Hareketleri
 • Esneklik Kazanmaya Yönelik Çalışmalar ( Bedende ki gerginliği ortadan kaldırmak adına yapılan egzersizler)
 • Soluk Çalışmaları ve Teknikleri
 • Diyafram Kasının Eğitilmesine Yönelik Egzersizler ve Nefes Alıp, Verme Çalışmaları
 • Sesin Verimli Kullanılabilmesi Adına Doğru Duruş Pozisyonunun Yakalanması
 • Telaffuz ve Tonlama Üzerine Yapılan Diksiyon Egzersizleri
 • Fonetik Çalışmaları
 • Doğru Tonlama ve Sesin Titreşimi Üzerine Yapılan Çalışmalar
 • Tarz Belirleme Çalışmaları
 • Yerli ve Yabancı Parçalardan Oluşan Repertuar Belirlemesi
 • Midi Alt Yapılardan Oluşan, Enstruman Destekli Egzersiz ve Eser Çalışmaları

Şan kursu İzmir ile gerçekleştirilen çalışmalarda gerekli egzersiz ve parçalar için piyano ile eşlik sağlanmaktadır. Ancak durum değişikliğine uygun olarak piyano yerine keman, gitar, midi alt yapı gibi çeşitli ekipmanlar ve enstrumanlar da kullanılabilmektedir. Kursiyerlerimiz tarafından tercih edilmesi durumunda koro etkinliklerimizde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca şan derslerinde herhangi bir tarz ayırt edilmeksizin tüm müzik türlerine uygun çalışmalar ve ses egzersizleri gerçekleştirilmektedir.

Şan Dersi İzmir’de Neden Söz Konusu Sanat’ı Tercih Etmeliyim?

Söz Konusu Sanat tarafından gerçekleştirilen eğitimler dahilinde, tamamı konservatuarlı eğitmen kadromuzla birlikte hem doğru ve bilinçli bir şan eğitimi almış olacak hem de keyifli ders kavramını yakından tanımış olacaksınız.

Ayrıca sanat merkezimizin düzenlemiş olduğu konserlerde ve etkinliklerde performans sergileyerek, performansınızın gelişimini gözlemleyebilecek ve eğitiminizi en kısa sürede hedeflediğiniz noktaya taşıyabileceksiniz.

Sizde ücretsiz şan dersi İzmir denememize katılarak neler yapabileceğinizi gözlerinizle görün!

Söz Konusu Sanat, belediyelerin şan kurslarından biri değildir. İzmir Göztepe’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, LCMABRSMRock School Of London sertifikasyon programlarına öğrenci hazırlayan özel bir kurumdur.

 Söz Konusu Sanat Şan Dersi için sizi nerede bulabilirim?

Şan dersliğimiz İzmir / Hatay‘da eğitimlerine devam ediyor, şan dersi almak için Balçova, Buca, Bornova, Güzelyalı, Güzelbahçe, Göztepe, Konak, Karabağlar, Üçyol, Poligon, Yeşilyurt, Fahrettin Altay, Narlıdere, Alsancak gibi yerlerden kolaylıkla Şan kursu İzmir’e ulaşabilirsiniz.

Şan Kursu İzmir Göztepe tarafından hazırlanan yazımızı okuduğunuz için teşekkürler! Şan dersi İzmir ile ilgili ve şanla ilgili diğer merak ettikleriniz için sanat merkezimizle iletişime geçip detaylı bilgi alabilir ve zihninizde yer eden bir çok soruyla ilgili olarak en kesin ve en dürüst cevaplara ulaşabileceğiniz, en hızlı öğreten kursumuzla birlikte sizde vakit kaybetmeden güzel şarkı seslendirmeye başlayabilirsiniz.

Gitar kursuna başlamadan önce gitar satın almalı mıyım?

Gitar kursuna başlamadan önce gitar satın almak zorunda değilsiniz, gitar kursuna gelirken de gitar getirmek zorunda değilsiniz, gitar kursu İzmir Güzelyalı gitarlarını kullanarak çalışma yapabilirsiniz.

Gitar çalmak isteyen kişilerin isteği, hevesi bazen kısa sürebiliyor bu sebeple en azından ilk 2 derse katıldığınızda kendi gitarınız olmasa bile olur, en azından gitarın sizin için bir heves mi yoksa kalıcı bir hobi mi olduğunu anlayana kadar gitar kursumuzdaki gitarlardan yararlanabilirsiniz.

Eğer daha sonrasında gitar almaya karar verirseniz bu konuda da sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca ikinci el gitar almak ve bu alım işlemini kendiniz gerçekleştirmek istiyorsanız bir gitarın gerekli kondisyona sahip olup olmadığını, gitar bakımlarının ne sıklıkla yapıldığını inceleyerek rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Gitar kursu İzmir öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmış ve video ile desteklenmiş bir diğer yazımızı kesinlikle incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Gitar dersi almaya ne zaman başlayabilirim, kayıt için neler gerekiyor?

Gitar derslerimiz bireysel özel gitar dersleri ve sınıf gitar dersleri olarak 2 şekilde işlenmektedir. Bireysel gitar derslerine yılın her zamanı kayıt yaptırabilirsiniz, sınıf gitar derslerine ise sınıfların açıldığı dönemler kayıt olmanız mümkündür.

Gitar dersleri için ön görüşme yapıldıktan sonra dilerseniz deneme dersi talebinden bulunabilirsiniz. Deneme dersi gün ve saatleri sizin ve öğretmenimizin ortak gün ve saatine göre ayarlanmaktadır.

Deneme dersinden sonra dilerseniz kursumuza kayıt yaptırabilirsiniz. Ortak bir şekilde belirleyeceğimiz ders gün ve saatleri ile zaman sıkıntınız olmadan rahat bir şekilde gitar kursu İzmir‘e gelip gitar eğitimi alabilir, bu keyifli ders alan diğer kişilerle keyifli sohbetler ederek sosyalleşebilir, kafanızı dağıtabilirsiniz.

Online Gitar Dersleri Hakkında Bilgi

Söz Konusu Sanat alanında bir ilke imza atarak herkesi online ders ile tanıştırıyor. Online gitar derslerimiz aynı sanat merkezinde aldığınız ders kalitesinde olmakta olup bu hizmetten faydalanabilmek için sadece İzmir içerisinde olmanızda gerekmiyor. İstediğiniz yerden katılım sağlayabileceğiniz online gitar eğitimleri için ihtiyacınız olan tek şey güzel bir internet alt yapısı ve skype uygulaması.

Online gitar dersinin avantajları nedir ?

 • Online derslerimizde eğitim aldığın ders başına süre kadar ücret ödersin. Ne kadar eğitim almak istediğin tamamen sana bağlı !
 • Türkiye’den ve yurt dışından kolaylıkla bu eğitimden faydalanabilirsin.
 • Ders videoları ders sonunda yüksek kalitede öğrencinin mail adresinde wetransfer uygulaması ile gönderilmektedir.
 • Ders içerikleri tamamen öğrencinin isteği doğrultusunda hazırlamaktadır. Çalmayı istediğin parçalar doğrultusunda kişiye özel müfredat düzenlenir.
 • Online ders hakkında sormak istediğin soruları sitemiz üzerindeki konuşma panelinden, whatsapp ya da telefon yolu ile bize iletebilirsin.

Gitar Kursunuza Nasıl Ulaşırım?

Gitar kursu İzmir’e Buca, Karabağlar, Alsancak, Gaziemir, Çiğliden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

En ekonomik gitar kursu İzmir fiyatları Hatay’da seni bekliyor!

Hemen ücretsiz deneme dersine kayıt yaptır ve bu büyüleyici ortamı kendin deneyimle.

İzmir’de öğrenme garantili ve eğlenceli gitar kursumuza ulaşım için  Göztepe metrodan sadece bir kaç adım ileri yürümeniz gerekiyor.

Söz Konusu Sanat, belediyelerin gitar kurslarından biri değildir. İzmir Göztepe’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, LCMABRSMRock School Of London sertifikasyon programlarına öğrenci hazırlayan özel bir kurumdur.