Söz Konusu Sanat Blog

Yan Flütle İlgili Merak Edilen Sorular

Yan Flüt öğrenmek istiyorum diyorsunuz ancak aklınıza takılan bir çok soru var. Yan flüt çalmak zor mu?, yan flüt çalmak ne kadar zamanda öğrenilir?, yan flüt çalmanın zorlukları neler?, yan flüt çalmak için dudak yapısı nasıl olmalı?, yan flüt çalmak için gereken özellikler neler? Gibi bir çok soruya en mantıklı ve doğru cevapları arıyorsanız, doğru yerdesiniz! Aklınızdaki tüm sorulara en doğru cevapları almak için yan flüt kursu İzmir eğitmenlerimiz tarafından yazılmış yan flütle ilgili sık sorulan sorular yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi gelelim soruların cevaplarına;

Yan Flütle İlgili Sık Sorulan Sorular

yan-flut-calmak-zor-mudur

* Yan Flüt çalmak zor mu?
Hayır, yan flüt çalmak aslında doğru çalışmayla ve iyi bir yan flüt eğitmeninin desteğiyle çok kolay hale gelebilmektedir. Ayrıca sabreder ve çalışmalarınızı aksatmadan gerçekleştirip, süreklilik kazandırırsanız çok daha hızlı şekilde yan flüt çalmayı öğrenebilirsiniz.

* Yan flüt çalmak ne kadar zamanda öğrenilir?
Yan flüt çalmayı öğrenme süreci, kişinin yan flütte gelmeyi hedeflediği noktayla ilgili bir konudur. Ancak Söz Konusu Sanat Yan Flüt Kursu İzmir’de ortalama olarak üç aylık bir eğitim sonucunda temel eğitim sürecini başarıyla tamamlayabilir ve parça seslendirmeye başlayabilirsiniz. Tabii ki bu süreyi yapacağınız çalışmalarınızı daha verimli hale getirerek kısaltmak ta sizin elinizde!

* Yan flüt çalmak için gereken özellikler neler?
Yan flüt çalabilmek için sahip olmanız gereken aslında iki özellik bulunmaktadır. Bunlar; istek ve çalışma azmidir. Eğer ki siz yan flüt çalışmalarını bir zorunluluk olarak görmez bir keyif olarak algılarsanız ve çalışmalarınızı bu eksen üzerinden gerçekleştirirseniz gayet iyi düzeyde yan flüt çalmayı başarabilirsiniz!

* Yan flüt çalmak için dudak yapısı nasıl olmalı?
Yan flüt çalabilmek için ekstra özellikler taşımanıza gerek yoktur, herkes yan flüt çalmayı becerebilir. Ancak tabii ki yan flüt çalarken daha avantajlı bir konumda bulunmanız ve nefes idaresini daha kolay yapabilmeniz açısından dudaklarınız çok kalın ya da ince bir yapıya sahip olmaması daha iyi olacaktır.

* Yan flüt çalmanın zorlukları neler?
Aslında yan flüt çalmaya hevesiniz var ise bahsedeceğimiz aşamaları çokta zorluk olarak değerlendirmek mantıklı olmayacaktır. Yan flüt eğitiminde çalmaya başlayanların ilk başta en çok şikayet ettiği konu seslerin üflenmesi ve üzerinde durulması konusudur. Eğer ki temel sesleri doğru bir şekilde çıkarmak için yeteri kadar vakit ve emek harcamazsanız, muhtemelen detone bir ton elde edecek ve çalış stilinizi bozacaksınız. Bu yüzden bu tip ”zorluklara” en azından belli bir süre katlanmalısınız.

* Yan flüt dersi İzmir‘e katılım yaşı kaçtır?
Yan flüt eğitimlerimize katılımda herhangi bir minimum yaş sınırlandırması yoktur. Ancak çocuğunuza yan flüt eğitimi aldırmayı düşünüyorsanız, kişisel gelişimin aşamalarının yeterli olup olmadığını anlamak adına Söz Konusu Sanat Yan Flüt Dersi İzmir deneme derslerine katılım gösterebilir ve çocuğunuzun yan flüt dersleri için uygunluk durumunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca yan flüt kursu İzmir’e katılım için üst yaş grubu ile ilgili bir sayı ve sınır mevcut değildir.

* Yan flüt fiyatları İzmir çok pahalı mı?
Yan flüt fiyatlarını Türk Lirası olarak yazmamız durumunda farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz, bu tip sorunları önlemek adına dolar bazında fiyatlandırma vermemiz daha doğru olacaktır. Yan flüt fiyatları İzmir ortalama olarak 150-160 dolar arasındadır.

Ancak bunlar başlangıç yan flütleri olduğundan dolayı ses ve diğer faktörler açısından tatmin edicilik yaratmayabilir. Bu yüzden en azından bu fiyatların bir miktar üzerine çıkarak, sizi uzun zaman motive edici ve sorun çıkarmayan güzel bir yan flüt edinebilirsiniz, ayrıca marka model tavsiyesi için sanat merkezimize 0507 163 11 22 nolu telefondan ulaşıp, ücretsiz teknik destek alabilirsiniz.

Bonus olarak aşağıdaki harika yan flüt cover videosunu izlemenizi öneriyoruz :)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu