Yaratıcı Drama Kursu

Yaratıcı Drama Kursu İzmir Hatay İle Dışa Dönük Aydın Bireyler

Yaratıcı drama diye adlandırılan kavram aslında o kur için toplanan bireylerin tamamen kendine özgün bir biçimde o an yaratılmış bir senaryoyu doğaçlama şekilde sahnelemeye çalışmasına ve sonuç olarak sahnelemesine denir.

Kişisel gelişim eğitimleri olarak da görülen yaratıcı drama kursu İzmir içinizde bulunan potansiyelinizi ortaya çıkaracak ve sosyal anksiyete adı verilen şeyi en sağlıklı biçimde yenmenizi sağlayacak tekniklerin bütünü olarak adlandırmamız mümkündür.

Yaratıcı Drama Kursu Nedir ve Neden Yaratıcı Drama Kursu Almak Bu Kadar Önemlidir?

Yaratıcı drama kursu izmir size sadece o derste gösterdiğiniz performansla sınırlı kalmaz, bunun yanında günlük iletişim teknikleri becerilerinizi ve en sağlıklı şekilde etkileşim kurmanızı sağlayacaktır. Yaratıcı drama kursu adı verilen eğitimlerin size katabileceği bunlar ile sınırlı değildir.

Bunları özet ile 6 madde ile sıralamak mümkündür;

  • Bedenini kullanarak kendini ifade edebilmek,
  • Dinleme konusunda becerilerini geliştirmek,
  • Yorumlama tekniğini arttırma,
  • Algı yöntemlerini genişletme,
  • Konuşma tarzını ve diğer iletişim becerilerini yeni yöntemler ile geliştirmek,
  • Utangaçlığını ve çekingenliğini-sosyal anksiyeteni- azaltmak ve bunları yenmek istiyor isen yaratıcı drama kursu Söz Konusu Sanat Atölyesi’de İzmir’in en deneyimli Yaratıcı Drama Eğitmenleri ile seni bekliyor.

Kendini ifade edememek bir eksiklik değildir, sadece bunun farklı ve daha sağlıklı yöntemlerini bilmek sizi her konuda bir adım öne taşıyacaktır. Önemli olan nokta; ister Söz Konusu Sanat’tan ister diğer kurumlardan ders alın, size en yararlı olacak şekilde, yaratıcı drama eğitmenliği veya liderliği yapan kişilerin bir sertifika programı sunmasını talep etmenizdir. Bu alanda yaratıcı drama kursu fiyatları ve yaratıcı drama kursu sertifikası konusunda en makul şekilde sizlere yardım etmek için ücretsiz deneme derslerimiz sizin hizmetinizde olacaktır. Tek yapmanız gereken bizi aramak. Sonuçta Söz Konusu Sanat ise Gerisi Teferruattır!

Çocuğumu Neden Yaratıcı Drama Kursu’na Yönlendirmeliyim?

  • Yaratıcı drama kurslarında hedef  içinizde bulunan duygularınızı, düşüncelerinizi kısacası iç dünyanınızın dışa vurumunu en sağlıklı biçimde sağlamaktır.
  • Drama eğitimleri genel olarak gruplar halinde yapılmaktadır ve bu sebepten çocuklar ile yapılan kurlarımızda kendilerini daha rahat ve özgür hissetmeli açısından, özgüvenlerini daha fazla arttırabilecekleri ortamlarda eğitim verilmektedir.
  • İşte tam da bu noktada özellikle gelişme çağındaki çocukların hayatı yaşayarak öğrenmeleri ve daha üretken, yaratıcı olmaları için yaratıcı drama kursları büyük bir önem teşkil etmektedir.
  • Çocuklara yaratıcı drama kurslarında çeşitli doğaçlamalar ile, uygulama ve ve oyunlar desteği sayesinde kendi görsel hafızalarını genişletmeye yöneltilerek, çocukların aktarılan bilgileri daha hızlı ve kolay algılamasına ve öğrenmesini sağlamaktadır.

Yaratıcı Drama Kurslarının Bana Ne Gibi Bir Yararı Dokunacaktır?

Drama, aslında bakıldığında eğitim ve öğretimde yeni bir oluşum olarak karşımıza çıkmaktadır. Okullarda verilen çoğu derste ezbere dayalı bir eğitim çocuğunuzun zihinsel gelişimini, araştırma isteğini, ve bu bilgilerini paylaşmayı öğrenmesini engeller nitelikle sakıncalı maddeler içermektedir. Drama ise, çocuğunuzu-hatta yetişkinleri dahi- geliştiren ve yetiştiren başlı başına bir eğitim alanıdır.

Drama ile oyun iç içe bulunmaktadır. Çocukluk çağında bir çocuk için şüphesiz en önemli şey oyun oynamaktır. O dönemlerinde zamanlarının çoğunu oyuna vakit harcayarak geçirirler. Yaratıcı drama kursu tamda bu sebepten çocuklar için birebirdir. Oyunun pek çok özelliğini içinde barındırmaktadır. Oyun, çocuk için yemek, içmek kadar önem taşır. Yaratıcı drama kursunda da  çocuğun çevresi ile bağ kurmasını, duygularını dışa vurmasını, görerek deneyim kazanmasını, çoğu zaman eğlenmesini, gerekli olduğunda dinlenmesini, stres yaşadığında rahatlamasını ve problemlerini en sağlıklı şekilde çözmesini sağlar.

Yaratıcı drama kursunu sadece çocuklar için verilen bir kurs olarak düşünmemek gerekir. Yetişkin bir bireyde aynı şekilde yaratıcı drama kursu alabilir. Kendinde gördüğü eksikleri gidererek sosyalleştiği bireyler arasında dolaysız bir iletişim ve etkileşim sağlamasına yardımcı olacaktır. Drama zaten bir olayı, oyunu, yaşantıyı anlatma tekniklerini tiyatro tekniklerinden yararlanarak, geliştirerek canlandırmaktadır.

Yaratıcı Drama Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yaratıcı Drama Eğitimine kimler katılabilir?

Yetişkinler için yaratıcı drama kursu ve çocuklar için yaratıcı drama kursu arayan ve ders katılımına istekli olan her birey drama eğitimimize katılım gösterebilir ve kendini geliştirmeye yönelik bir adım atabilir.

Eğitimlerinizde yaş sınırlaması mevcut mu?

Yaş sınırlamamız yoktur. Herkes üst yaş sınırlaması olmadan eğitimlerimize katılabilmektedir. Alt yaş sınırlarının belirlenmesi ise ücretsiz deneme derslerinin yapılmasıyla birlikte ortaya çıkmaktadır. Alt yaş grubu  bireyden bireye göre değişiklik göstermektedir.

Yaratıcı drama eğitimi çok zor mu?

Keyifli ve kaliteli vakit geçireceğiniz bu eğitimlerde zorlanmaktan ziyade rahatlamanın hazzına varacak ve dramayı ders olarak görmekten uzaklaşacaksınız.

Ders işleyişi nasıl oluyor? Toplam kaç saat eğitim alınıyor?

Yaratıcı drama kursu atölyelerimiz üç basamak olarak faaliyet göstermektedir. Bu üç aşamanın sonunda totalde 108 saat ders işleyişi gerçekleştirilmektedir. Dersler bu saatlerle sınırlı olmayıp, eğitimi tamamlamanız durumunda farklı tekniklerle ve bakış açılarıyla çeşitli programlara geçiş yapılabilmektedir. Tüm aşamalarda saat dağıtımı ayda 4 gün 3’er ve totalde otuz altı saat olarak yapılmaktadır.

Drama eğitimlerine katılmadan önce konular hakkında önceden bilgilenmem gerekir mi?

Drama eğitimlerimiz için gerekli tüm donanım ve bilgiler size dersler sırasında uzman eğitmen kadromuz tarafından aktarılmaktadır ve bu bilgiler eşliğinde ders işleyişleri gerçekleştirilmektedir. Yani derslere başlamadan önce ön bilgi edinmeniz gereken herhangi bir durum yoktur.

Yaratıcı drama kursu İzmir’e katılabilmek için yetenek gerekiyor mu?

Hayatımızın her alanında uğraştığımız konuyla ilgili yeteneğimizin olması bize mutlaka bir artı katsa da drama eğitimlerinde yetenek zorunluluğu bulunmamaktadır. Zaten yetenek konusunda olan eksiklikler gerekli çalışmalarla kapatılabilmekte ve eksiksiz bir biçimde ilerleyiş sağlanmaktadır.

Yaratıcı drama kursu fiyatlarınız ne kadar?

Eğitimlerimiz kişilerin katılım sayısına ve dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Kurslarımızın fiyatlandırmalarıyla ilgili olarak sanat merkezimizle iletişime geçebilir ve ücretsiz deneme derslerimize katılabilirsiniz.

Yaratıcı drama kursu atölyenize nerelerden ulaşabilirim?

Yaratıcı Drama Kursumuza Balçova, Hatay, Göztepe, Karabağlar’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yaratıcı Drama Kursuna katılmak istiyorsanız ücretsiz tanışma derslerimize gelerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İzmir’in en samimi, en keyifli yaratıcı drama kursu İzmir‘in Hatay semtinde yer almaktadır. Yaratıcı Drama Kursu İzmir Hatay‘a ulaşım için İzmirspor metro istasyonundan sadece bir kaç adım ileriye gitmeniz gerekiyor. Kursumuza ayrıca Balçova, GöztepePoligonÜçyolFahrettin AltayGüzelbahçe, GüzelyalıNarlıdereKonakKarabağlarBucaYeşilyurt, Alsancak ve Bornova gibi semtlerden çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Yaratıcı Drama Kursu İzmir‘e metro dışında dolmuş, vapur, otobüs gibi ulaşım araçlarıyla da rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Söz Konusu Sanat Yaratıcı Drama eğitmenlerimizin yazdığı yazımıza vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz! Sanatla kalın!

Başa dön tuşu