Yazarlık Kursu

Yazarlık Kursu İzmir : Hayatımı Yazsam Hikaye Olurdu Diyorsan

Yazma eylemi tarihin başlangıcından beri insanların kendilerini açıklamak adına kullandıkları en önemli sanat hareketinin başında gelmektedir. İnsanoğlu kimi zaman bir hayatı, kimi zaman unutulamayan bir olayı kimi zaman da geleceğe dair hayallerini, iyi ve kötü yanlarıyla kaleme alır. Harflerin ve cümlelerin gücünü kendilerini ifade etmek adına kullanırlar.

Yazarak yeniden var olmak için

Söz Konusu Sanat  olarak biz de Hatay’da, kendini yazarak anlatmak isteyen, yazarak hayatlarında yeni bir pencere açmak ve yeniden doğmak isteyenlere kapılarımızı açıyoruz. Alanında akademik eğitim almış, yıllarca çeşitli yazma teknikleri üzerine kendilerini geliştirmiş ve rüştünü ispat etmiş yazarlık eğitmenlerimizle size yazma sanatının uçsuz bucaksız kapılarını aralıyor ve hayallerinize en doğru şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz.

Peki Söz Konusu Sanat Hatay’ da Yazarlık Kursu İle İlgili Sizlere Neleri Vaad Ediyor?

Çoğu öğrencimizin bizlere gelme sebepleri arasında; yazarlık eğitimi denilince ücretsiz İzmir Belediyesi‘nin Yazarlık Kursu‘na gidip hem toplu sınıflar hem de kalabalığın verdiği eksiler olarak görülen özel bir şekilde ilgi görmeme gibi sorunlar sebebiyle başarısız olduğunu gördük. Artı olarak atölyemizde eğitime başlayan öğrencilerimizin ücretsiz yazarlık kursu sonrası kendilerinde oluşan başaramayacağım ve yapamayacağım, bende yazamaya dair bir yetenek olduğunu sanmıyorum  gibi özgüven eksikliklerini gözlemledik.

Aslında hiçte öyle değil. Yazarlık kursunu İzmir‘de ister bizden veya ister başka bir kurumdan alın; bu konuda size gerekli destek verilmiyorsa bu sizin sorununuz değil. İnanın!

Kendinizi ifade etme konusunda eksikliğiniz tabi ki sadece hocanız ile alakalı olamayacaktır. Yazmak konusunda size  en büyük desteği her zaman okumak sağlayacaktır. Kendinizi bir yönetmen olarak düşünün; film çekmeden kameranın ne olduğunu bilebilir miydiniz?

Kendinizi sadece edebiyat alanında sınırlamanızın da bir anlamı yok. Gerekli öğrenimi gerçekleştirdikten sonra yaratıcı yazarlık kursu veya senaryo yazarlığı kursu eğitimlerimizden de İzmir çevresinde bulunan tüm öğrencilerimizin yararlanabileceğini söylememizde yarar var.

Söz Konusu  Sanat Yazarlık Kursu, Hatay’daki merkezinde size yazmaya dair bütün önemli noktaları aktarabileceğini vaat ediyor. Son derece dinamik ve eğitimli kadromuz ile basit yazım kurallarından, incelikli yazım tekniklerine, doğru kelime seçiminden öyküye en uyabilecek karakter seçimine kadar her detayı özenle düşünme ve düşündüğünü kağıda dökme yetisi kazanmanız için kurgulanmış müfredatı birebir ya da sınıf dersleriyle size sağlıyor. Söz Konusu Sanat ile siz de hayallerinizi kağıda dökebilecek ve yazının uçsuz bucaksız dünyasında yeniden doğabileceksiniz.

Söz Konusu Sanat Yazarlık Atölyesi Neleri Kapsıyor?

Söz Konusu Sanat Atölyesinde Yazarlık Atölyesi;

  1. Temel yazım teknikleri
  2. Temel imla kuralları ve uygulamaları
  3. Yazım türleri
  4. Türe göre yazım kuralları
  5. Olay dizisi yaratma
  6. Olay dizisi ve Aksiyon Planı teknikleri
  7. Kısa öykü ve Uzun öykü kuralları
  8. Bir karakter yaratma
  9. Karakter Olay ve Mesaj ilişkisi
  10. Mesaj yaratma

Ve en önemlisi, kafanızdakini birebir olarak kağıda dökme.

”Kafamda Yazarlık Kursu İle İlgili Deli Sorular Var?” Mı Diyorsun?

O zaman Söz Konusu Sanat olarak yazmaya dair en çok karşılaştığımız soruları cevaplamaya çalışalım.

1.Yazmak zor mudur?

Her sanatın olduğu gibi yazım sanatının da kendine göre zorlukları tabi ki vardır. Yukarıda da belirtiğimiz üzere öncelikle iyi bir okuyucu olmak gerekir. Okuduklarını analiz etmeyi ve okuduklarını dikkatlice ve özenle harmanlayarak yeni metinler yazmayı ise izmir sanat kursu olan Söz Konusu Sanat’ta yazarlık atölyesindeki profesyonel yazarlık eğitmenler eşliğinde başarabilirsin. İzmir yazarlık kursu denildiğinde akla gelen ilk insanlar Söz Konusu Sanat’ta sana bu konuda yön verecek deneyimlerini paylaşmak için bekliyor olacaklar.

2.Herkes yazar olabilir mi?

”Eli kalem tutan herkes yazar olabilir.” İşte bu cümleyi bir hayat görüşü haline getirmek gerekir. Bunun yanı sıra kendinize doğru bir yol haritasına çizmeniz, yeteneğinizi keşfedeceğiniz doğru konuları bulmanız ve yerinde eleştirilerle kendinizi  geliştirmeye açık olmanız gerekir. Hatay yazarlık kursu almak için en merkezi noktalardan biridir. Bu nedenle malzemenin bol olduğu, sizi sanata yönlendirecek ve heveslendirecek bir ortamda yazma sanatını hayata geçirmek çok daha kolay olacaktır.

3.Yazmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Yazmayı zaten eli kalem tutan herkes biliyor. Fakat sormak istediğin iyi bir yazılı eseri ne kadar zamanda ortaya çıkarabilirim ise, bu sorunun cevabı da sende saklı. Ne kadar emek sarf edersen yazarlık kursu eğitmenlerinin yönlendirmelerine ne kadar uyarsan yazma eylemi de o kadar çabuk gelecektir. Unutmaman gereken tek şey yazma sanatının büyük oranda başarılı olması yetenekten çok emek ve işçiliğe bağlıdır.

4.Yazarlık kursu için yaş sınırı var mıdır?

Feniks Sanat olarak hiçbir kursumuzda yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak yazarlık spesifik bir dal olduğu için, hayal gücünü kağıda dökebilecek kadar okuma yazma bilmen gerekmektedir. Bu nedenle okul öncesi çağdaki arkadaşlarımız için yazarlık kursu çok uygun bir başlangıç olmayabilir.

5.Yazarlık kursu fiyatları ne kadar?

Alsancak yazarlık kursu fiyatlarına baktığınızda Feniks Sanat yazarlık kursu fiyatlarının hem ekonomik hem de ödediğiniz ücretin tam karşılığını alabileceğiniz bir yer olarak karşınızda. Yazarak yeniden doğmak için ödediğiniz bedel elde edeceklerinizin yanında lafı bile edilmez bir teferruat olarak kalacaktır.

6.Yazarlık kursuna kayıt için neler gerekiyor?

Feniks Sanat yazarlık kursu kayıtları için yapmanız gereken tek şey sosyal medya hesaplarımızdan info adresimizden telefon numaralarımızdan ya da whatsapp’dan bizlere ulaşabilirsiniz.

7.Yazarlık kursu ders programı nasıldır?

Yazarlık kursu programlarımız tamamen katılımcı merkezli olarak sizin için uygun gün ve saatlerde, eğitmenlerimiz ile birlikte karar vereceğiniz şekilde planlanır. Haftada bir gün bir saat olarak devam eden programımızda yazmaya dair ihtiyacınız olan tüm bilgileri edinecek, isterseniz etüt odalarını da aktif olarak kullanabileceksiniz.

Peki Söz Konusu Sanat Nerede?

İzmir’de öğrenme garantili ve eğlenceli gitar kursumuza ulaşım için  İzmirspor metrodan sadece bir kaç adım ileri yürümeniz gerekiyor. Metro bana ters kalıyor diyorsanız gitar kursumuza ulaşım için metronun yanında otobüs, dolmuş, vapur gibi ulaşım araçlarını da tercih edebilirsiniz. Yazarlık kursu İzmir Hatay‘a aynı zamanda Balçova, Buca, Güzelyalı, Göztepe, Karabağlar, Konak, Güzelbahçe, Yeşilyurt, Narlıdere, Poligon, Fahrettin Altay, Üçyol semtlerinden ve Alsancak, Bornova‘dan da kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu