Sanat Hakkında Faydalı İçerikler

Okumanızı Kesinlikle Tavsiye Ettiğimiz Makaleler Burada

Yeni Başlayanlar İçin Basit Keman Parçaları

Eğer keman çalmaya yeni başladıysanız hemen parça çalarak çabuk sonuç almak istemeniz gayet normal bir durumdur. Bu yazımızda çeşitli keman ile çalınan şarkı ve notaları sizlerle paylaşacağız.

yeni-başlayanlar-için-kolay-keman-parçaları

Yeni başlayanlar için keman parçaları yazımızda başlangıç seviyesinde çalınabilecek en kolay 5 parçayı sizlerle paylaşacağız. Ayrıca yazımızın sonunda bu parçaların nasıl çalındığına ait birer video da bulacaksınız. Böylelikle çalışmalarınızın doğruluğunu dinleyerek de inceleyebileceksiniz.

Öncelikle keman nota yerlerini daha rahat kavramak ve parçaları daha kolay çalabilmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz ; https://sozkonususanat.com/kemanda-nota-nasil-basilir/

Notaları porte üzerinde okurken karıştırıyorsanız keman ile çalınan basit parçalara geçmeden önce mutlaka bu yazımıza göz atmalısınız ; https://sozkonususanat.com/notalar-nasil-okunur/


Kemanda Çalınabilecek Şarkıların Notaları

Kolay yoldan keman öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki parçaları bolca çalışabilirsiniz. Bir yandan çalması zevkli diğer yandan güzel bir parmak egzersizi olan bu 5 parça aşağıda verilmiştir ;

  • Yıldızların altında
  • Hatırla sevgili
  • Samanyolu
  • Artık sevmeyeceğim
  • Titanik

Bu parçaları olabildiğince yavaş bir şekilde çalışmaya ve sesleri doğru bastığınıza mutlaka emin olun. Unutmayın ki zorlu bir yolculuğun ilk adımlarını atıyorsunuz. Bu nedenle temeli ne kadar sağlam tutarsanız yeni başlayanlara keman parçalarını değil istediğiniz seviyedeki parçaları rahatça çalabilirsiniz.


Yıldızların Altında Keman Notaları

Keman ile çalınan kolay şarkılardan ilki Yıldızların Altında’dır. Aşağıda notaları gösterilen parça için aynı zamanda bazı dipnotlar düşülmüştür. Dikkate alarak çalışmalarınıza başlayınız.

yıldızların-altında


Hatırla Sevgili Keman Notaları

Kemanla çalınabilecek basit parçalardan bir diğeri de Hatırla Sevgili adlı parçadır. Parça la ve mi telinde çalınan basit keman parçalarındandır.

hatırla-sevgili-keman-notaları


Saman Yolu Keman Notaları

Samanyolu adlı parçayı bilmeyenimiz yoktur herhalde. Yine kemana yeni başlayanlar için oldukça popüler olan bu parçayı çok kısa bir sürede çalacak duruma gelebilirsiniz.

samanyolu-keman-notaları

 


Artık Sevmeyeceğim Keman Notaları

Bir diğer popüler şarkı ise Artık Sevmeyeceğim adlı parçadır. Muayyerkürdi makamında olan parçanın bestekarı Suat Saygın’dır. Çıktığı zamanlar müzik piyasasına bomba gibi düşen bu parçanın kolay keman notaları aşağıdadır.

artık-sevmeyeceğim-keman-notası


Titanik Keman Notaları

Bir dönemin en popüler filmleri arasında yer alan ve onun efsanevi müziği. Birçok müzisyen tarafından hem orkestra hem de bireysel sahne performansında yıllar boyunca çalınmış bir parça. Sizler için aşağıda kolaylaştırılmış versiyonu bulunmaktadır. Hemen kemanı kapıp bu parçaya çalışmalısın.

titanik-keman-notaları

Kemanda çalınabilecek en basit 5 parçayı sizlerle bu yazımızda aktardık. Aklınıza takılan sorular için sağ alt köşede bulunan konuşma panelini kullanarak bize her zaman ulaşabilirsiniz.

İzmir’in en nitelikli keman kursu sayfasını ziyaret etmek için bağlantıyı kullanabilirsiniz.


Kolay İrlanda Keman Şarkıları

bile-em-cabbage-down-keman-notası


cripple-creek-keman-notası


old-joe-clark-keman-notası


arkansas-traveler-keman-notası


swallowtail-jig-keman-notası


Çocuklar İçin Kolay Keman Şarkıları

twinkle-twinkle-little-stars-keman-notası


maryy-had-a-little-lamb-keman-notası


hot-cross-buns-keman-notası


go-tell-aunt-rhody-keman-notası


Frère-Jacques-keman-notası


old-macdonald-had-a-farm-keman-notası


 

İletişim

Aklınızdaki tüm soru ve görüşlerinizi duymak için sabırsızlanıyoruz!

Arap Hasan mahallesi, 236. sokak No:37/A Hatay/İzmir

[email protected]
0553 174 68 89